Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14     всички  напред  последна
 FF срещу CROP ........тема с продължение
Автор: estate   
Дата:   05-01-13 16:39

Всички ахкат по FF визията,всеки казва че като стане голям ще си купи FF.Дали ни е нужен , какво ни дава и какво ни взема ,това е въпроса.
Защо CROP-термина се превърна в лоша дума пренебрежително използвана от някой от нас.И как появилото се невидимото деление между фотографите като плебеи и патриции от древен Рим,все повече набира сила.

Нека тази тема да погледне философски на нещата ,не само чисто технически.

И защо още робуваме на дребните си житейски възгледи да гледаме на всичко което е зад нас и което сме били.....и да се бием през гърдите казвайки:- Никога повече това или онова[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: FF срещу CROP ........тема с продължение
Автор: tzl   
Дата:   05-01-13 16:42

Който гледа на FF/crop философски, наистина не знае какво иска. Това са инструменти за работа с определени характеристики. Всеки трябва да ползва единия или другия с напълно ясни аргументи. Иначе не знае какво прави или какво иска. Не ставайте роби на философии.

Отговори на това съобщение
 Re: FF срещу CROP ........тема с продължение
Автор: Canon   
Дата:   05-01-13 16:43

Вероятно заради тази разлика във визиите


https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/zqwq1068.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2013-01/vjqa4079.JPG


http://propho.net/downloads/pentax645/screen1.jpg



уж почти еднакви мегапиксели, а има разлика.


Отговори на това съобщение
 Re: FF срещу CROP ........тема с продължение
Автор: J0R0   
Дата:   05-01-13 16:45

По-голямата площ е предпоставка за по-обемно и реалистично изображение. По-добра динамика и тонални преходи.

Отговори на това съобщение
 Re: FF срещу CROP ........тема с продължение
Автор: jrr   
Дата:   05-01-13 16:47

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: FF срещу CROP ........тема с продължение
Автор: iasen2   
Дата:   05-01-13 16:51

Освен в размера на матрицата апаратите се различават и в динамичния обхват . Обикновено не се съобщава колко е в действителност из ревютата :) Но ако прочетете примерно документацията за Никон Д3, Д4 поне десетина пъти наблягат на тази характеристика за разлика от никон д90 , където никъде няма да чуете за това , :)))))))))))))) .

Отговори на това съобщение
 Re: FF срещу CROP ........тема с продължение
Автор: pachok   
Дата:   05-01-13 17:08

По-добра динамика и повече маже фона ФФ, което си е добре като снимаш портрети.
И друго което на мен ми е важно - пак за портретите и мазането - по-дългите обективи са по-добри за целта, а това означава и голяма дистанция между фотографа и модела. Аз както не виждам добре на далеко, само това ми тярбва, та с фулфрейма скъсявам малко разстоянието [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: FF срещу CROP ........тема с продължение
Автор: vgramatikov   
Дата:   05-01-13 17:13

Аз възприемам двата размера на сензорите като различни системи за работа.Не ги смесвам.Не сравнявам 50мм обектив на ФФ как да го постигна на Кропка? Най-наподобяващо е с 35 1.4. Но това няма значение за мен.

За сега това ,което снимам или за в бъдеще това ,което бих искал да снимам матрици 1.5/6 или "кропки" ме удволетворяват напълно като качество ,визия и тнт.

За мен предимствата на кропката са доста големи за един льбител или напреднал льбител. Като се започне от там ,че системата е по-евтина,компактна и лека.Качеството е задоволително.

Както се вижда динамичния обхват вече не зависи пряко от сензора. Има кропки с динамичен обхват добър колкото или по-добър от много ФФ камери.
Примерно 16мп матрица на Сони има динамика подчти колкото матриците поставени във съвременните ФФ камери особено на исо 100-400.

Ако кропката се съчетае със качествени и светлосили праймове и варио обективи си е една много много прилична система.Чудесна заставаща м/у системите за 35мм и по-малките системи като 4/3.

Друго предимство е ,че наистина бързите ДСЛР камери с 1.5 матрици са много по евтини от бързите ФФ камери.

Вижте колко струват д3с,д4,5д3,1дх,1д4 и вижте колко струва един д300с или едно 7д? Разликата в цените са 3-ни и 4-ни.

Проблема е от това ,че 35мм се приема като "стандарт" и всеки приравнява милиметри и се води по ФФ визията.
Аз просто гледам визията на моята система.И правя така ,че да ми харесва ,а не си сменям системата за да ми хареса. Има разлика.

Ей са закачам една Сигма 35 1.4 на 7д-то и си свиркам. Па вие си снимайте с 50-ки на 5д-тата. [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: FF срещу CROP ........тема с продължение
Автор: sakuraki   
Дата:   05-01-13 17:14

Canon, дал си пример с пентакс 645 на 2,8, където дофа е много по - плитък от този на ФФ до него. Разни хора, разни идеали, ФФ не е лош, но много зависи какво снима човек. Примерно аз бих взел 1.3кроп на канон, но това е заради нуждите. Според мен кроп сензорите с всяка изминала година стават по - добри и по - добри. По - леки са (в повечето случай) от ФФ и по - удобни като се тръгне на пътешествие.

Отговори на това съобщение
 Re: FF срещу CROP ........тема с продължение
Автор: vgramatikov   
Дата:   05-01-13 17:19

Със ФФ може да се постигне по-плитък доф от колкото с 645д :)
Ех....ако четяхте малко повече.Какво ли щеше да е... [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: FF срещу CROP ........тема с продължение
Автор: pstoev   
Дата:   05-01-13 17:22

при новите матрици, разликата в динамиката вече я няма:
5Dvs sony7

най-съществената разлика е зрителния ъгъл - един и същ зр ъгъл се получава от 5д и обектив за 500лв(или 50/1.8 за 150лв) и кроп тяло с обектив за 2 бона


https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/qpcl6591.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2013-01/zcwp3277.JPG


http://www.seriouscompacts.com/attachments/f42/150d1279405092-canon-lenses-full-frame-vs-crop-5035-f

Отговори на това съобщение
 Re: FF срещу CROP ........тема с продължение
Автор: Canon   
Дата:   05-01-13 17:24

sakuraki
рисунъка гледай, не дълбочината. При ФФ никон е мекичък, "кропски" прехода на детайла по миглите спрямо Пентакса, разглеждай го ФФ на никон като кроп 1.37 от-големия формат

Отговори на това съобщение
 Re: FF срещу CROP ........тема с продължение
Автор: pstoev   
Дата:   05-01-13 17:25

Canon в твоя пример, кое изображение твърдиш че е по-добро?

Отговори на това съобщение
 Re: FF срещу CROP ........тема с продължение
Автор: sakuraki   
Дата:   05-01-13 17:26

Pd, аз много добре знам, че може, но е нелогично да даваш пример с обектив на бленда 2.8 и друг с бленда 4.

Отговори на това съобщение
 Re: FF срещу CROP ........тема с продължение
Автор: Siluet23   
Дата:   05-01-13 17:33

Canon даваш примери при различни условия с различни обекти ..при това положение съпоставка абсолютно не е възможна .. ако някой твърди че визията на фул фрейма е различна моля да покаже кадри при еднакви условия и еднакви обекти ..с приравнени обективи и бленди като на примера по горе да видим тая визия за която говорят всички колко е различна и каде е разликата ..е на примера на Пстоев такава разлика за мен няма [beer]

при различни кадри за визия може да си говорим до утре ..ако някой има две тела под ръка нека да седне и да направи тест и да покаже ..отдавна тази тема ме интересува и като прочета за визията на фулфрейма винаги ми е било малко скептично [beer]



Публикацията е редактирана (05-01-13 17:33)

Отговори на това съобщение
 Re: FF срещу CROP ........тема с продължение
Автор: sakuraki   
Дата:   05-01-13 17:40

Canon до колкото знам 80/2.8 на медиум формат е 40/45 1.4 на ФФ, за 55 на 2.8 не знам как ще. Не знам защо не пусна цялата снимка, защото аз я видях и ме грабна. Светльо(ако мога така да се обръщам) е прав, че при еднакви условия разликата е миниатюрна . ФФ бих си взел, само заради доброто високо исо

Отговори на това съобщение
 Re: FF срещу CROP ........тема с продължение
Автор: Canon   
Дата:   05-01-13 18:02

Лявата

Дясната

Отговори на това съобщение
 Re: FF срещу CROP ........тема с продължение
Автор: Siluet23   
Дата:   05-01-13 18:11

Canon това са два кадъра които нямат абсолютно нищо помежду си [beer]

ето два кадъра на които може да се говори за съпоставка на визии
https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/hurt6204.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2013-01/vwbx4005.JPG


http://farm5.staticflickr.com/4031/5161564900_5a4c826a34_o.jpg




от такива примери си правя изводите аз и мисля че такива съпоставки са коректни в тема като тази [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: FF срещу CROP ........тема с продължение
Автор: chukov   
Дата:   05-01-13 18:20

Абе я излезте навън и ударете един кадър на гора отдалеч
Поогледайте после дребните детайли
Ми нямат нищо общо помежду си
Микродетайлът на фулфрейма е много по-отчетлив. На кропката мяза на парцали

Отговори на това съобщение
 Re: FF срещу CROP ........тема с продължение
Автор: Canon   
Дата:   05-01-13 18:30

Обективите са:


http://www.pentaxforums.com/lensreviews/SMC-Pentax-A-645-55mm-F2.8-Lens.html

Average Price = $172.50


http://www.photozone.de/nikon_ff/622-nikkorafd8518ff?start=2

**** - 4 звезди
Price = $496.95



Siluet23
Не разбрах, в тези нет размери по 0.5 мп каква визия търсиш.
Само си им изравнил ДОФ-а, ама това никой не го оспорва.

Отговори на това съобщение
 Re: FF срещу CROP ........тема с продължение
Автор: estate   
Дата:   05-01-13 18:30

Чудесни примери които доказват че при определени усковия трудно може да се види разлика.В реални условия е много по-трудно ,но пък и не е задължително.По интересно ми е защо след като стигнем до светия Граал(FF) ,забравяме как сме стигнали до там.Аз лично минах от CROP на FF и пак на CROP,и не съжалявам поне не и за момента.

Отговори на това съобщение
 Re: FF срещу CROP ........тема с продължение
Автор: Siluet23   
Дата:   05-01-13 18:33

Ами не мога да намеря в нета пълен размер кадри на такъв тип съпоставка ...затова исках някой ако има възможност да покаже [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: FF срещу CROP ........тема с продължение
Автор: pstoev   
Дата:   05-01-13 18:36

Canon пак те питам лявата или дясната според теб е "по-добра"

Отговори на това съобщение
 Re: FF срещу CROP ........тема с продължение
Автор: Canon   
Дата:   05-01-13 18:36

И аз съжалявам за добрата ми комбинация на кропката с обективите Канон 10-22 мм и Канон 17-55мм ИС.
Просто форматите са различни инструменти, както правилно споменава в началото tzl

Отговори на това съобщение
 Re: FF срещу CROP ........тема с продължение
Автор: Canon   
Дата:   05-01-13 18:36

pstoev
Лявата

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »