Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 16 GB SDHC, моля за мнение
Автор: TheBossBG   
Дата:   05-01-13 10:49

В последно време се замислям да си взема по-голяма карта, а старата(8Гб) да я сложа на Д40ката на сина ми. Спрял съм се на един Самсунг . Картата е клас 6, мисля, че по-висока скорост не ми е нужна за Д90ката. Твърди се, че "картата е проектирана и изработена със специално епоксидно съединение - (EMC - Epoxy Molding Compound)за да издържа при екстремни условия на работа". Моля, някой, ако има впечатление от този модел да сподели.

Отговори на това съобщение
 Re: 16 GB SDHC, моля за мнение
Автор: jrr   
Дата:   05-01-13 10:53

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: 16 GB SDHC, моля за мнение
Автор: TheBossBG   
Дата:   05-01-13 10:55

Забравих да спомена, че снимам основно в JPG, в RAW имам около 100 кадъра от общо 20К на трите никонЯ. С видеото също не смятам да прекалявам. За това си мисля, че клас 6 ми е напълно достатъчен(въпреки мнението на мечо Пух [smilie3] ).


Отговори на това съобщение
 Re: 16 GB SDHC, моля за мнение
Автор: Simbon4o   
Дата:   05-01-13 10:56

Аз набарах Аpacer 32GB Class 10 за 44лв :). Някои модели си заслужават замислянето, от друга страна файловете на Д90 са толкова малки, че 32ГБ ще започне да те мързи да я приточваш и не се знае ли се... може и да спре да работи в даден момент, ще загубиш доста. Голяма карта според мен има смисъл, ако снимаш таймлапс или видео. Иначе като марка самсунг - определено да!

Отговори на това съобщение
 Re: 16 GB SDHC, моля за мнение
Автор: asahi   
Дата:   05-01-13 11:21

Какво ли екстремно ще и се случи на тази карта? Прал съм си СF карта в автоматичната перална и без такива буквички е издържала.

Отговори на това съобщение
 Re: 16 GB SDHC, моля за мнение
Автор: Emoxide   
Дата:   05-01-13 17:09

аз пък се спрях на тази :


http://img856.imageshack.us/img856/6731/dscf9733.jpg



За един приятелски Nikon D7000 съм я приготвил... [shtrak]
...че нашия скоро е рожденник, ще влезе в Клуб 33+ [beer]



Публикацията е редактирана (05-01-13 17:14)

Отговори на това съобщение
 Re: 16 GB SDHC, моля за мнение
Автор: chukov   
Дата:   05-01-13 17:39

На мен друго ми направи впечатление

Като започна да запълвам с кадри картата, колкото по-към края на свободното пространство стигам, толкова по-бавно я тъпче апарата, респективно времето за запис се увеличава и оттам чакам повече за да направя следващ кадър

Това при CF не ми се е случвало ????

Странно ми изглежда

Отговори на това съобщение
 Re: 16 GB SDHC, моля за мнение
Автор: baron_barbaron   
Дата:   05-01-13 18:11

Имам една 32-ка на KINGSTON C10 и аз като ASAHI я изпрах и няма проблем пак си работи. Имам и SAMSUNG 8G/C10 ама само си събира прах. Имам и ADATA 16G/C10... Общото е че са клас 10 и трите. Поне с моя кардрийдър самсунга е най муден. А от гледна точка на устойчивост на влага платките им са лакирани на всичките. Така че щом не търсиш висока скорост, не се набутвай на скъпи марки.


ПП Цената на този самсунг е безумно висока и крайно неоправдана...



Публикацията е редактирана (05-01-13 18:12)

Отговори на това съобщение
 Re: 16 GB SDHC, моля за мнение
Автор: Emoxide   
Дата:   05-01-13 18:27

според мен колкото по-голяма карта вземате, толкова по-бърза гледайте да е. Аз лично при размер над 16Gb, т.е. 32Gb и 64Gb само Sandisk Extreme Pro U1 95Mb/s* бих ползвал;

Имам от Sandisk една 16Gb Extreme 45Mb/s* и една 8Gb Extreme Pro 95Mb/s*;
Ами втората освен че е двойно по-бърза има технология за бързо разтоварване на буфера; Серийните кадри в RAW+JPEG от FUJI X10, които са около 150-175Мb ги "смъква" за няма и 3 секунди и пак си готов да снимаш, докато по-старата която е на 45Mb/s ги мъдри 7-8сек....



Публикацията е редактирана (05-01-13 18:35)

Отговори на това съобщение
 Re: 16 GB SDHC, моля за мнение
Автор: TheBossBG   
Дата:   06-01-13 11:46

Барбароне, 30 кинта за 16 гиги карта е висока? Да, ако си взема трансценд сигурно ще намеря и за 20 кинта. И после да пускам тема: загубих си снимките, как да ги възстановя? (то аз си знам как, ама да става приказка [smilie3] ) Всъщност всички UHS-I карти са от 30 кинта нагоре. Поне това, коеот намерих.

Благодаря за помощта на всички. Ще осмисля написаното и ще взема някаква карта. За мен е по-важно да работи читаво, а не дали съм дал 3-5 лева повече или по-малко.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: 16 GB SDHC, моля за мнение
Автор: Rosencho   
Дата:   06-01-13 16:44

Такива имам 2 броя-една на Д7000 и една на GoPro-то. Бързи са и са безпроблемни. С Д7000 на -10 градуса си действа екстра [smilie24] [shtrak] [beer] ... ама са по-скъпички.


Отговори на това съобщение
 Re: 16 GB SDHC, моля за мнение
Автор: Emoxide   
Дата:   06-01-13 16:52

TheBossBG , аз си взех наскоро тази:



http://img812.imageshack.us/img812/1893/sony94mbps.jpg





http://img835.imageshack.us/img835/8753/sony94mbpsb.jpg


намирам това предложение за много добро, 8Gb е на цена от 27лв.



Публикацията е редактирана (06-01-13 16:56)

Отговори на това съобщение
 Re: 16 GB SDHC, моля за мнение
Автор: Emoxide   
Дата:   07-01-13 10:34

вчера тествах тази последната карта. Много е бърза!
Никъде не се упоменава скоростта на запис, единствено, че отстъпва на тази, която е на четене (до 94MB/s)
Същата тази карта сравних със Snadisk Extreme (четене/запис ≤45MB/s) , както и с Extreme Pro (четене ≤ 95MB/s запис ≤90MB/s)

след заснемане на серия кадри RAW+Jpeg с FUJI X10 картата SONY SF незначително изостава спрямо Еxtreme Pro, и почти двойно по-бърза от SanDisk Extreme. Следователно скоростта на запис достига до 70-75Mb/s !
Никак не е зле при положение че това е една много достъпна карта, разпространявана в мрежата на Технополис.
8GB = 27лв.
16GB = 42лв.
32GB = 75лв.

...за съпоставка:
16GB SanDisk Extreme 45MB/s* е на 44лв.
16GB Extreme Pro (95MB/s*) е над 100лв.
32GB Extreme = 86лв.
32GB Extreme Pro ≥ 190лв., дори 32GB Samsung PRO е 79лв. при положение че е по-бавна.



Публикацията е редактирана (07-01-13 11:00)

Отговори на това съобщение
 Re: 16 GB SDHC, моля за мнение
Автор: mitkomk   
Дата:   07-01-13 11:18

Пусни едно ATTO Disk Benchmark
да я видим как е[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: 16 GB SDHC, моля за мнение
Автор: Emoxide   
Дата:   07-01-13 11:30

това АТТО не тръгва....

Отговори на това съобщение
 Re: 16 GB SDHC, моля за мнение
Автор: hotsnail   
Дата:   07-01-13 11:46

Аз си взех Сони картата също само че 32ГБ.

Много добро. Имайте предвид обаче, че UHS-1 се поддържа от най-новите апарати Д600, А77, Д800, А99. НЕКС серията дори не съм сигурен дали ги подържат. А ако е без UHS-1 скороста пада на 25 МБ и е като нормална карта като Самсунгите.

Ама предвид че за 80 лева, колкото взех 32 ГБ, нямаше бавен Самсунг дори....Сони порсто къртят като цена, скорост, качество.

За Д600 си бях взел две и не видях да забават апарата т.е. пука си яко на 5.5 к/с РОУ кадри



Публикацията е редактирана (07-01-13 11:46)

Отговори на това съобщение
 Re: 16 GB SDHC, моля за мнение
Автор: mitkomk   
Дата:   07-01-13 11:53

Еее що да не тръгва,това се ползва много...
Добре тогава HD Tune
File Benchmark, но сложи отметката за Block size measurement:
http://www.picbg.net/img.php?file=3a0e3b906a96326e.png




Публикацията е редактирана (07-01-13 11:54)

Отговори на това съобщение
 Re: 16 GB SDHC, моля за мнение
Автор: realnoncho   
Дата:   07-01-13 12:00

На повечето апарати няма смисъл от повече от нормална SDHC class 10, самия апарат не поддържа по-бързо записване...

A който има от най-новите апарати не мога да го мисля аз каква карта да си вземе [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: 16 GB SDHC, моля за мнение
Автор: victory13   
Дата:   07-01-13 18:43

я да ползвам темата на колегата /двукратен [smilie7] /, и да питам:
взех си една карта
и се оказва че нещо не работи като хората... прекъсва при запис, също и при четене, в компа се включва, и изключва все едно я вадя... чудя се дали да я връщам, или има начин за проверка...
с тея тестове горе не мога да я пробвам по посочените причини, но надали е важно с колко пише и чете, като хич не ги прави..

Отговори на това съобщение
 Re: 16 GB SDHC, моля за мнение
Автор: baron_barbaron   
Дата:   07-01-13 19:07

TheBossBG
"Моля, някой, ако има впечатление от този модел да сподели. "


Е аз споделих моите от подобен модел. Казах си мнението с което не целях да те ангажирам. Пожелавам ти късмет с покупката. А относно темата "как да си върна снимките" проблеми съм имал единствено със SanDisk, някаква 4-ка беше вече дори не помня каъв точно модел. Така че не мисля че марката е толкова определяща за качеството.

КОЕТО СИ Е ПАК МОЕ МНЕНИЕ!!!

[beer]

И да мисля че 30лв са много, но не за 16G а за Class 6.



Публикацията е редактирана (07-01-13 19:43)

Отговори на това съобщение
 Re: 16 GB SDHC, моля за мнение
Автор: alek200   
Дата:   28-02-13 17:48

Здравейте, ще ми предложите ли добра 32 GB карта памет
за моя фотоапарат Canon SX220 HS за снимане на клипове в Full HD
Не ми се дава повече от 80 лв. ако е по-евтина по -добре.
Знам,че вие разбирате най-добре от тези неща и затова разчитам на вас. Благодаря !!!

Отговори на това съобщение
 Re: 16 GB SDHC, моля за мнение
Автор: wafen   
Дата:   01-03-13 22:27

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: 16 GB SDHC, моля за мнение
Автор: thebossbg   
Дата:   25-11-13 13:54

Да извадя темата от праха, а да не пускам нова тема.

Обзаведох се с друга техника. Обчаче се оказва, че е с CF карта. Големият недостатък тук е високата цена. Разрових се из нета и открих едни адаптори от CF към SD карти. Нещо такова. Дали някой е ползвал такова устройство и дали е доволен от него?


http://i.ebayimg.com/t/High-Speed-SD-to-CF-Card-Type-II-Adapter-Support-SDHC-SDXC-to-64GB-WiFi-SD-/0



Отговори на това съобщение
 Re: 16 GB SDHC, моля за мнение
Автор: jingov   
Дата:   25-11-13 17:26

http://jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=551044

Samsung
Самсуняка се държи много добре , личното ми мнение, че се справя по добре от Сандиска

Отговори на това съобщение
 Re: 16 GB SDHC, моля за мнение
Автор: thebossbg   
Дата:   25-11-13 20:35

jingov, питам за адаптора. За карта си изясних вече. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »