Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 компактен фотоапарат под 200лв
Автор: peter_m   
Дата:   04-01-13 23:22

Искам да си взема нещо джобно за под 200лв което да си нося винаги с мен. И за някоя непретенциозна снимка ако се наложи. Иначе имам ДСЛР.

Избора е сложен ... защото като гледам всички предлагат едно и също. И като им гледам примерни снимки ... еднакво "качество"

И все пак ... тези които предлагат някоя екстра в повече:

olympus VG-170 - силна светкавица, по-хубав дисплей, по-добър дизайн, светъл.

Samsung ST77 - най-светъл от всички в този клас, оптична стабилизация

Panasonic DMC-FS28 - оптична стабилизация.


Canon a2300, Nikon s2600, Sony s5000 ...


Знам че най-вероятния отговор е - качеството е едно и също, но все пак може ли някой да изпъкне с по-качествена картина и по-надежна изработка.

Благодаря предварително за мненията.

Отговори на това съобщение
 Re: компактен фотоапарат под 200лв
Автор: peter_m   
Дата:   04-01-13 23:27

Или да взема един Канон А810 и да не се харча допълнително ... [smilie21]



Публикацията е редактирана (04-01-13 23:31)

Отговори на това съобщение
 Re: компактен фотоапарат под 200лв
Автор: pefoto01   
Дата:   04-01-13 23:43

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: компактен фотоапарат под 200лв
Автор: peter_m   
Дата:   04-01-13 23:50

Е не е грамаден, ама е цяла раничка която не мога да нося винаги ...

А и за тея пари ... какво стъкло да взема ... [smilie21] За сега с 18-105 и 50 1.8 се оправям [smilie21]


Искам нещо за джоба което да е винаги с мен. Ясно е че е за никъде :)
И да не амортизирам дслр-а за някоя снимка вкъщи или на пиянска компания (където е и опасно) ...



Публикацията е редактирана (04-01-13 23:51)

Отговори на това съобщение
 Re: компактен фотоапарат под 200лв
Автор: blacksnoopy   
Дата:   04-01-13 23:57

Може да следиш за промоции в различни магазини

Отговори на това съобщение
 Re: компактен фотоапарат под 200лв
Автор: pefoto01   
Дата:   05-01-13 00:04

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: компактен фотоапарат под 200лв
Автор: domidi   
Дата:   05-01-13 00:38

Колега,що не си вземеш нещо от базара за 50-70лв.Така няма да те е яд ако се случи нещо на пиянски запой.[beer] Гледам има разни оферти които мисля ще ти свършат работа.Поздрави[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: компактен фотоапарат под 200лв
Автор: sonda   
Дата:   05-01-13 09:20

Епа то за пиянски изпълнения най-добре си щракайте с телефоните[smilie5] Не изискват кой знае колко кадрите от тези събития,освен на другия ден да погледнете какво е било снощи[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: компактен фотоапарат под 200лв
Автор: peter_m   
Дата:   05-01-13 12:01

Започвам наред да отговарям (обяснявам).

Имам 2 стари сапунерки - 4 и 7 мп ... едната вече я продадох, другата също е за продан. Реших да ги продам, да дам още някой лев и да взема ново апаратче. Така че този вариант със стара сапунерка отпада.

Варианта снимане с телефон също отпада. Телефона си го ползвам само за слушалка, на него има някаква 3мп камера (без светкавица) ... абе не стават снимки. Нямам и намерение да купувам нов телефон ... и да разчитам на неговата камера.


Пиянските снимки ги казах само илюстративно. Просто съм преценил че искам ново, компактно и евтино апаратче да си го нося в Жоба ...


Та по главния въпрос - никой още не изрази мнение.

Не ме интересуват мегапикселите, зума и т.н. Ще щракам само на "ауто" и в 99% от случаите без зуум. Снимките едва ли ще ги обработвам (най-много бял баланс и ресайз ....)

И така - критериите са:
1. Ако все пак някое апаратче може да се открои с по-качествена картина, не само по характеристики ами и на практика
2. Кое апаратче (коя марка) може да се похвали с по-добра сглобка, т.е. по-малка склонност да се саморазвали.
3. Компактни размери


Иначе май за момента съотношението характеристики/цена/промоция е в полза на самсунг ST77 - 169 с памет и калъф ... но пък много хора биха казали - самсунг не става ...


Чакам мнения, ако не може да похвалите някое апаратче поне кажете кое не става [smilie21]



Публикацията е редактирана (05-01-13 12:02)

Отговори на това съобщение
 Re: компактен фотоапарат под 200лв
Автор: qpalzm   
Дата:   05-01-13 15:56

Аз съм със сони ВХ7 засега.Снима що-горе добре.Само че ще ти побелее косата от гняв.Значи цъкам да сменя сцената а то отива на майната си.Отначало не беше така.Иначе дава малко по-добро качество от другите заради Зейс обектива.

Отговори на това съобщение
 Re: компактен фотоапарат под 200лв
Автор: tvk75   
Дата:   05-01-13 17:01

аз бих взел панасоника,заради стабилизацията поне

Отговори на това съобщение
 Re: компактен фотоапарат под 200лв
Автор: bobonai   
Дата:   05-01-13 20:31

Купувайте каквото си искате, ама толкова ли са ти ценни тези 200 кинта, та се изцепваш с поредния въпрос у ФФ "Какво да си купя за..."?

Прибави поне още една "0" , за четеш с интерес съветите!

Може да си прав, че питаш - те на 4 месеца обновяват асортиментите. [cool]
Амън от еврейни [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: компактен фотоапарат под 200лв
Автор: peter_m   
Дата:   05-01-13 20:33

При 2000 лв избора е много по-лесен. Там няма нужда от помощ. Но за 200 лв всичко е (изглежда) еднакво.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »