Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Тест на четири обктива Nikkor
Автор: vitttoriostankov   
Дата:   02-01-13 23:55

Здравейте, искам да попитам дали някой разполага с тези обективи:
Nikkor 14mm f/2.8D ED, Nikkor 20mm f/2.8D, Nikkor 24mm f/2.8D, AF Nikkor 28mm f/2.8D? Питам защото във синтезиса няма нито един от тях за да тествам и за това бих искал ако някой се съгласи да се видим и да тествам някой от тези обективи който и да е просто за да добия представа защото искам да си купя широк твърд обектив светлосилен тъй като нямам за сега. Знам че може да е малко нахално от моя страна но все пак...! Благодаря предварително.

Отговори на това съобщение
 Re: Тест на четири обктива Nikkor
Автор: vgramatikov   
Дата:   03-01-13 00:05

За какво тяло? Ако си с кропка няма смисал от тях.

Отговори на това съобщение
 Re: Тест на четири обктива Nikkor
Автор: vitttoriostankov   
Дата:   03-01-13 00:30

със кропка съм но все пак бих искал да тествам

Отговори на това съобщение
 Re: Тест на четири обктива Nikkor
Автор: pefoto01   
Дата:   03-01-13 00:55

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Тест на четири обктива Nikkor
Автор: vitttoriostankov   
Дата:   03-01-13 09:35

Във фотосинтезиса ми обясниха че широк твърд обектив няма смисъл да се слага на кропка, защото просто няма да е широк ще стане дългофокусен един вид, точно така ми го обясниха и най-доброто което ми предложиха е Токина 11-16мм. 2.8. Обаче аз искам придобия представа сам за себе си, а не да слушам кой какво ми казва!

Отговори на това съобщение
 Re: Тест на четири обктива Nikkor
Автор: prisonbreak   
Дата:   03-01-13 09:46

Единствено 14-ката ще ти хареса. Другите са наистина за фул.

Отговори на това съобщение
 Re: Тест на четири обктива Nikkor
Автор: vitttoriostankov   
Дата:   03-01-13 10:12

Сега гледам в синтезиса нямат Никкор 14мм, а имат Samyang AE 14mm f/2.8 цена 649лв. но не съм тествал вие какво мислите за този обектив?

Отговори на това съобщение
 Re: Тест на четири обктива Nikkor
Автор: borisu   
Дата:   03-01-13 22:20

Дали има смисАл или нема смисАл общо взето си решаваш единствено ти сам. Аз по едно време имах 24-ката и не я свалях общо взето. За мен беше универсален тоя обектив на кропка. А обърнат прави яко макро.

Отговори на това съобщение
 Re: Тест на четири обктива Nikkor
Автор: pefoto01   
Дата:   03-01-13 22:23

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Тест на четири обктива Nikkor
Автор: ZERO-NERO   
Дата:   03-01-13 22:46

Нещо се забави Samyang 10/2.8 !?! Иначе е доста обещаващо предложение за светъл, твърд и широк обектив за кропка. Може би си заслужава да се почака докато излезе. Аз сега си ползвам Сигма 10-20 и впечатленията ми са само позитивни. Като минус е светлосилата, но за пейзажи ми е предостатъчна. Освен това ми дава отлична гъвкавост в широкия диапазон и може да се ползва с филтри. Ако 14мм вършат работа има Samyang 14/2.8, който е супер остър и е светъл,а цената му е доста поносима.

Отговори на това съобщение
 Re: Тест на четири обктива Nikkor
Автор: io_bs   
Дата:   03-01-13 23:06

vitttoriostankov написа:
> Обаче аз искам придобия представа сам за себе си, а не да слушам кой какво ми казва!

Тогава взимай кой да е от изброените и не ни слушай [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Тест на четири обктива Nikkor
Автор: alcap007ne   
Дата:   03-01-13 23:49

Обективите за кроп не са добре както казаха вече. Иначе щом смяташ, че реално 30мм са ти широко значи трябва малко книжки да прочетеш и повече да не ни слушаш[smilie3]
Има достатъчно много избор за широко на кроп които трябва да гледаш.



Публикацията е редактирана (03-01-13 23:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Тест на четири обктива Nikkor
Автор: fotorafi   
Дата:   04-01-13 04:09

Наскоро поснимах с един великолепен Никкор 12-24/4.... Вярно, у нас цената му е висока ,но в САЩ може да се купи и на доста по-ниска[beer]
Снимах с Nikon D-90

Отговори на това съобщение
 Re: Тест на четири обктива Nikkor
Автор: alcap007ne   
Дата:   04-01-13 21:19

Да Никкор 12-24/4 е най-добрия избор дори е по-добър от наследника му 10-24. Не случайно толкова бях впечатлен от него[smilie5] Не е чак толкова скъп 950-1000лв му е нормалната цена.

Отговори на това съобщение
 Re: Тест на четири обктива Nikkor
Автор: zbonev   
Дата:   04-01-13 22:38

alcap007ne - Верно това му е нормалната цена на 12-24/4 [smilie24]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »