Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Предимства и недостатъци на Aperture by Apple
Автор: DanielP   
Дата:   01-01-13 03:08

Бих искал да ми помогните и да споделите съвети от личен опит. Понеже се чудя дали да си купя тази програмка.

Отговори на това съобщение
 Re: Предимства и недостатъци на Aperture by Apple
Автор: georgivelev   
Дата:   01-01-13 10:09

А каква ти е алтернативата? С какво го сравняваш? За мен най-голямото предимтво е, че аперчър сам ми организира снимките, и не трябва да се чудя коя снимка в кой файл е или (да не дава Господ) на кой диск е. Купх си го преди 2 години без изобщо да се замислям, след като я видях по време на презентация, организирана от Светльо Драгиев (sd). За хора като мен, на които фотошопът им е труден за работа, е идеален. Освен всичко друго, интеграцията с iPhoto и iTunes ми помага лесно да си експортирам снимките на айпада. С три думи - доволен съм от продукта и върши идеално това, за което го купих.

Сега, има и един друг софтуер, лайтрум, но идея си нямам какви са разликите. За фотошопа вече е ясно, ако имаш излишна хилядарка, това е най-добрата програма от трите. Нека сега и големите глави да си кажат мнението.


Отговори на това съобщение
 Re: Предимства и недостатъци на Aperture by Apple
Автор: pivanov   
Дата:   01-01-13 19:47

За мен това е страхотен инструмент! Ползвам го за обработване на сигурно 90% от снимките. Не е проблем да си ползваш и плъгини, а и вече не е по 400 лв...

Отговори на това съобщение
 Re: Предимства и недостатъци на Aperture by Apple
Автор: danielp   
Дата:   03-01-13 01:04

ще ме светниш ли какви плъгинги да си търся
ами основно с лаитрум го сравнявам и с Capture NX интерисуват ме неща като цвят , обработка на шум и всичко друго.
P.S. снимам с Никон

Отговори на това съобщение
 Re: Предимства и недостатъци на Aperture by Apple
Автор: metodiev_martin   
Дата:   03-01-13 01:29

Нужно ли е, ако е за Windows да се купува? (става въпрос за лайтрума)

Отговори на това съобщение
 Re: Предимства и недостатъци на Aperture by Apple
Автор: danielp   
Дата:   03-01-13 02:22

за ейпъл е

Отговори на това съобщение
 Re: Предимства и недостатъци на Aperture by Apple
Автор: danielp   
Дата:   03-01-13 21:40

МОЛЯ ЗА ПОМОЩ
Тукощо за първи път използвам Iphoto на Apple и си импортирах всичко снимки, но имам проблем.
Първо снимките ми се копираха и следователно паметта ми намаля
Второ като експортирам някоя снимка в RAW към десктопа тя автоматично се конвертира в JPEG
Мога ли спокойно да си изтрия снимките от директориите от които съм ги импортирал в айфото, тъй като вече ги имам в айфото

Отговори на това съобщение
 Re: Предимства и недостатъци на Aperture by Apple
Автор: compur   
Дата:   04-01-13 10:51

пиши на джъмбо, той е заклет мак-аджия и ползва всичко де що има за него! [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Предимства и недостатъци на Aperture by Apple
Автор: ShotlandetsaWildLife   
Дата:   04-01-13 13:54

Тия въпроси дето ги задаваш може да си ги спестиш като прочетеш ревюта или ръководства към програмата. Също така да я разучиш/разцъкаш и чак тогава ако имаш някой тънък въпрос тогава да питаш, а не да задваш въпроси от типа за какво служи .exe файл при windows os.

Програмата има видео ръководства които са полезни, но тя като цяло е доста сериозен софтуер и иска четене и цъкане преди да я овладееш. Аз на три пъти си трих базата от нея докато я построя така както ми изглежда най-добре оптимизирана.

Колкото до плъгините, най-полезния за мен е Color Efex Pro 4.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »