Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Samyang AE 14mm f/2.8 за Nikon
Автор: vitttoriostankov   
Дата:   03-01-13 14:35

Някакви отзиви за обектива?

Отговори на това съобщение
 Re: Samyang AE 14mm f/2.8 за Nikon
Автор: metodiev_martin   
Дата:   03-01-13 15:09

Снимал съм с канонската версия, главно видео. Плавен въртене на пръстен за фокуса, добро цветопредаване, приличен контраст. Наличие на доста аберации при f2.8 до към 5.6 се забелязват. За видео с едно стеди се е утепал тоя обектив. За снимки на пейзажи - става. За репортажи - не бих го използвал.
Имай предвид, че с ръчния фокус, дори и на по-затворени бренди си е хард кор, докато свикнеш.

Отговори на това съобщение
 Re: Samyang AE 14mm f/2.8 за Nikon
Автор: ZERO-NERO   
Дата:   03-01-13 17:58

За Никон се работи доста по-лесно с ръчния фокус. Потвърждението на фокуса работи отлично дори и при най-ниския клас тела. Но пак си трябва малко тренинг.

Отговори на това съобщение
 Re: Samyang AE 14mm f/2.8 за Nikon
Автор: Rusinov   
Дата:   03-01-13 18:09

Имам го - да, за парите си е отлично стъкло. Солидна изработка, плавен фокус, добра острота и контраст. Понеже е доста широк не можеш да разчиташ на потвърждението на фокуса, понеже тялото почти постоянно отчита, че всичко е на фокус. Отделно, че меренето с този обектив не работи. Снима се изцяло ръчно. Това малко ме изненада в първия момент, но така е.

Отговори на това съобщение
 Re: Samyang AE 14mm f/2.8 за Nikon
Автор: alcap007ne   
Дата:   03-01-13 18:27

Какви пари струва втора ръка? И аз го заглеждам обектива.

Отговори на това съобщение
 Re: Samyang AE 14mm f/2.8 за Nikon
Автор: mihran50   
Дата:   03-01-13 18:42

14 мм са 3 модела,зависи кой модел използваш.АЕ модела с CPU котактите всичко работи . Фокуса потвръждава меренето всички видове.За Никон тестовете показват най добри показатели особено за ФФ.


Отговори на това съобщение
 Re: Samyang AE 14mm f/2.8 за Nikon
Автор: belia   
Дата:   03-01-13 19:17

меренето си работи при АЕ модела,на потвърждаването на фокуса не разчитай. при по затворени бленди спокойно можеш да слагаш метрите "на око"/или чрез кропене в режим лайф вю при по отворени/. за парите си е отличен, особено за видео. голям минус му е липсата на скала за DOF /при AE модела, за другите не зная/.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Samyang AE 14mm f/2.8 за Nikon
Автор: metodiev_martin   
Дата:   03-01-13 21:16

Намерих стари теми, в които никонците се убеждаваха един друг, че моторите на техните тела, могат да фокусират автоматично с този обектив[smilie5] За потвърждаването на фокуса при всички тела на никон, не зная дали е истина, защото първите версии са лишени от каквито и да се чипове.

Отговори на това съобщение
 Re: Samyang AE 14mm f/2.8 за Nikon
Автор: geopal   
Дата:   03-01-13 21:26

D60 имаше потвърждение на фокуса с обектив от 1978 година.. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Samyang AE 14mm f/2.8 за Nikon
Автор: ZERO-NERO   
Дата:   03-01-13 22:34

И аз на D40 си имам перфектно точно потвърждаване на фокуса с никори от 74 година. Мерене няма, но то си е друга работа. На D300 има и мерене и потвърждаване на фокуса. И то идеално, дори и с широка оптика.

Отговори на това съобщение
 Re: Samyang AE 14mm f/2.8 за Nikon
Автор: vgramatikov   
Дата:   04-01-13 12:05

Бреех тез Никони...си е**ли мерят и фокусирват сичко. Аз на тва д40 и буркан да му сложа от преде пак ще мери и ще потвърждава сигурно. [smilie18] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Samyang AE 14mm f/2.8 за Nikon
Автор: ZERO-NERO   
Дата:   04-01-13 13:44

Изпробван факт е, че потвърждават фокуса. Не съм го написал просто ей така. Човекът пита за Никон и аз споделям мнението си от личен опит [smilie3] Веско, не е нужно да се дразниш от факти. И Канон, и Никон, както продуктите на останалите марки си имат плюсове и минуси. Искаме или не, ще се съобразяваме с тях. Но когато нещо работи наистина, е грехота да не се знае и използва :) [beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »