Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: фото-гафа в речта на президента?
Автор: CanoniO   
Дата:   04-01-13 01:32

Ето го сайта Изображения за Пампорово


Отговори на това съобщение
 Re: фото-гафа в речта на президента?
Автор: chukov   
Дата:   04-01-13 09:26

Ръководството на Балкантурист, се извинява на всички посетители на нашият сайт, в който в Подменю,секция "Пампорово", по погрешка е публикувана снимка, представена като Пампорово. Служителят, публикувал изображението е ползвал сайт "Изображения за Пампорово". Грешката е неволна и се дължи на предоверяване на източници в Интернет пространството.
Снимката е отстранена веднага.


Ами например в същия сайт на Балкантурист, в секцията "Балкански хотели" -> Дряново има моя снимка, която естествено не е закупена от мен

Такава е ситуацията и в останалите секции

Всичките им снимки са скубани от където им падне

Отговори на това съобщение
 Re: фото-гафа в речта на президента?
Автор: Gecata   
Дата:   04-01-13 10:48

Живеем в типична "Паркинсонова държава" където висшите чиновници са достигнали своето ниво на некомпетентност и здраво са се окопали там! Лошото е , че по всичко личи се готвят да векуват! [smilie7]

(за тези които не са наясно за какво става дума да се просвещават ТУК )


Отговори на това съобщение
 Re: фото-гафа в речта на президента?
Автор: idivanov   
Дата:   04-01-13 12:29

Спомням си една поговорка: "Казали на лисицата - тя казала на опашката си"... или нещо подобно беше. Та от Президентството сигурно са поискали от БНТ, те пък от Балкантурист - и така...
Според вас кой в България би трябвало да има най-богат филмов/снимков архив?
Със сигурност не и Президентството. Въпроса за авторските права е друга работа.[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: фото-гафа в речта на президента?
Автор: fireflash   
Дата:   04-01-13 13:42

http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=1701085

Простотията е най-бързо разпространяващата болест не само в България !!!
Ето и турския сайт
http://www.tatil-plani.com/bingol-12

[cool]



Публикацията е редактирана (04-01-13 13:45)

Отговори на това съобщение
 Re: фото-гафа в речта на президента?
Автор: J0R0   
Дата:   04-01-13 15:06

Тази история с президента е само върха на айсберга.
Тя е само показател какво е положението с краденото съдържание в интернет.

Говоря вклюичтелно и за комерсиално ползване.

Тази моя снимка е открадната над 140 пъти както се вижда при просто търсене с Гугъл.
Вероятно е много повече.

Сложете минимална цена от 20 лева, това са 2800 лева, които не съм получил САМО ОТ ТОЗИ КАДЪР.

Ако трябва да пресметна загубите от всичките си окрадени снимки, вероятно щях да съм милионер :)))



Така че големият рев, не е конкретно срещу президента, а срещу явлението, чиито размери не можете да си представите.

Преди време Фото Форум поде една кампания Не на кражбите на снимки от интернет, обаче остана глас в пустиня.

Отговори на това съобщение
 Re: фото-гафа в речта на президента?
Автор: midtone   
Дата:   04-01-13 17:21

Още едно доказателство че президента работи като добре изглеждащ цар. Аристократичното презрение, с което подминава грандиозното новогодишно прецакване, е сравнимо единствено с мълчанието по въпроса с липсващата първа дама на България. И докато за жена му на никого не му пука, то превръщането на незаконни практики в държавна политика ни засяга всички нас. И както J0R0 казва, това е само върха на айсберга.
http://goo.gl/9INZd

Отговори на това съобщение
 Re: фото-гафа в речта на президента?
Автор: ando   
Дата:   04-01-13 21:34

chukov, в един от материалите по случая шефката на "Балкантурист" обяснява, че никой от президенството не е потърсил разрешение да ползват снимки от техния сайт, така, сякаш те държат авторските права на въпросните снимки. Егати наглеците.

Отговори на това съобщение
 Re: фото-гафа в речта на президента?
Автор: pumabg   
Дата:   05-01-13 17:13

Използвани са кадри от фонда на БНТ, снимки от интернет сайта на Администрацията на президента, и снимки от свободни от авторски права български туристически сайтове, избрани след съгласуване с Дирекция "Връзки с обществеността" на президентството". Без коментар..


Отговори на това съобщение
 Re: фото-гафа в речта на президента?
Автор: Gecata   
Дата:   05-01-13 17:36

Вероятно за "съгласуването" за експертното мнение и за консултантските услуги е било заплатено на екипа! [smilie7]



Публикацията е редактирана (05-01-13 17:36)

Отговори на това съобщение
 Re: фото-гафа в речта на президента?
Автор: Canon   
Дата:   05-01-13 17:45

В изявлението се посочва още, че президентът "не отговаря за техническата реализация и за визуализацията на обръщението".


Може да се направи аналогия с подобен, съдебно приключен случай:

1. Президентската институция е възложител, БНТ е изпълнител. Има и и потърпевши автор(и)

2. В спечеленото дело от Жоро (Автор) за авторски права на неправомерно използвани негови снимки от туроператорска фирма (Възложител), но реализирани като рекламни брошури от някаква рекламна агенция (Изпълнител), за което, съда се произнесе, че ВЪЗЛОЖИТЕЛЯ е виновен, а не изпълнителя (разбирай рекламната агенция).
И собственичката на туроператорската фирма не е знаела и не е отговаряла за техническата реализация и за визуализацията на брошурите, ама си го отнесе, като стой, та гледай.


Ся, коя институция е по-права, не знам.
Съда или президента?



Публикацията е редактирана (05-01-13 17:52)

Отговори на това съобщение
 Re: фото-гафа в речта на президента?
Автор: deyan_de   
Дата:   05-01-13 21:18

"Служителят, публикувал изображението е ползвал сайт "Изображения за Пампорово". "

Ясно, значи за музика пиша в Гугъл "Музика на Стинг" и си свалям, после я слагам на сайта си и съм готов. Ако се оплаче Стинг му се извинявам и му казвам, че "се дължи на предоверяване на източници в Интернет пространството."

Отговори на това съобщение
 Re: фото-гафа в речта на президента?
Автор: midtone   
Дата:   05-01-13 22:27

Аз не обвинявам президента, че е отговорен за кражбата на снимки и нарушаване на авторски права, както и за непрофесионализма на екипа му. Аз го обвинявам че не застана пред всички за да поеме отговорност за случващото се, както подобава на един истински лидер на всички българи. Представям си как ще реагира този човек, ако възникне истинска необходимост за вземане на отговорни решения.

https://photo-forum.net/static/forum/2013-01/icqf1674.JPG


http://www.abload.de/img/prezidentx7pvx.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: фото-гафа в речта на президента?
Автор: TheBossBG   
Дата:   06-01-13 11:30

От сина ми снощи:

https://photo-forum.net/static/forum/2013-01/huik6788.JPG


http://puu.sh/1JZNB.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: фото-гафа в речта на президента?
Автор: midtone   
Дата:   06-01-13 23:14

Президентът е горд от себе си: http://goo.gl/6MTBR
Кражба на снимки няма, както и нарушаване на авторски права, всичко е високопрофесионално, поне що се отнася до президента на републиката. Няма и нищо неморално, неетично, или незаконно в цялата тази история, пак според него. Напротив, той е горд. Аз обаче не съм. Аз мисля че президентът на Република България трябва да е морален коректив, по който да се равняваме всички ние. Затова днес се чувствах дълбоко наранен, гледайки го как приема почетния караул при освещаването на бойните знамена. С този човек там, то за мен се превърна в оскверняване на бойните знамена.

Отговори на това съобщение
 Re: фото-гафа в речта на президента?
Автор: MauMyHa   
Дата:   07-01-13 11:13

JORO
крадена, колко да е крадена. няколко месеца по рано се дискУтираше за правата на снимки от културно исторически паметници какъвто е и "Рилският Манастир"
Ако има разрешение от Игумана на наманастира за тази снимка няма проблем но, регионалната община не са ти разрешили. Кво правим[smilie5]
И още нещо по темата, щях да пиша за това че, не само у нас но и по света масово се присвояват кадри от добросъвестни сайтове които си плащат за изображенията, но новоизлюпени колеги УЕБ-администратори спестяват едни пари от фирмата или просто отчитат едни фалшиви разписки да усвоим едни пари, вместо да ги дадът на някой сток сайт или да закупят диретно от Фотографа-автор.

За мен това с този ГАФ си е абсолютен ПиаР не само за президента но и за рекламните агеннций на туристическият бузнес у нас.
Та ако щете и на Информационните агенции. Положителен за Президента и отрицателен с голям срам и позор За Балкантурист(и други подобни)



Публикацията е редактирана (07-01-13 16:34)

Отговори на това съобщение
 Re: фото-гафа в речта на президента?
Автор: J0R0   
Дата:   07-01-13 15:16

Автор: MauMyHa

JORO крадена, колко да е крадена. няколко месеца по рано се дискотираше за правата на снимки от културно исторически паметници какъвто е и "Рилският Манастир"



Ми, нека да си дискОтират, колкото си искат, по света няма закон с обратна сила, а тая снимка е правена през 2002 година.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: фото-гафа в речта на президента?
Автор: bvsmp   
Дата:   09-01-13 10:32

.



Публикацията е редактирана (21-04-15 16:51)

Отговори на това съобщение
 Re: фото-гафа в речта на президента?
Автор: peter_m   
Дата:   09-01-13 10:40

И като отидете до Пампорово поискайте да ви покажат мястото [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: фото-гафа в речта на президента?
Автор: vanquished   
Дата:   09-01-13 10:43

Казуса е - "От мухата-слон" . Голям праз ,каква снимка са сложили отзад ,че и президента да поемал вина . Чувате ли се ?

Отговори на това съобщение
 Re: фото-гафа в речта на президента?
Автор: Shri   
Дата:   09-01-13 11:01

Всичко се дължи на просташката шуробаджанащина обхванала цялата държава в резултат на което 100-процентови "калинки" са назначени на всички възлови постове по министерства и ведомства. Те могат да крадат, законите за тях не се отнасят а и са толкова прости, че не могат да направят разлика между родопския пейзаж и този от Щатите.
Можеха да се обърнат към български фотографи и да си платят правата за ползване на снимките!
Одавна оцених за себе си възможността за кражба на снимки от Интернет. Затова в профила ни няма нито една....

Отговори на това съобщение
 Re: фото-гафа в речта на президента?
Автор: Rand   
Дата:   09-01-13 12:04

midtone, каква вина точно трябва да поеме президента, ако снимката е сложена от екипа на БНТ? Той какъв точно се явява на телевизията, че да поема отговорност от нейно име?

Отговори на това съобщение
 Re: фото-гафа в речта на президента?
Автор: Canon   
Дата:   09-01-13 12:43

Rand
Точно същата, която имаше собственичката на туроператорска агенция, за която си плати на Жоро (на основание влязло в сила съдебно решение) за неправомерното използване на неговите снимки в рекламна брошура, която не е правила тя лично, а е изпълнена от някаква рекламна агенция.

Отговори на това съобщение
 Re: фото-гафа в речта на президента?
Автор: Rand   
Дата:   09-01-13 13:17

В случая с Жоро, ако са нормални законите би следвало собственичката на туроператорската фирма после да може да заведе дело срещу рекламната агенция. Същото и с Президента. Все пак ми е чудно как съдът е осъдил някого без вина, ама то в България всичко е възможно. Все едно да дам колата ми на сервиз, да ми сложат някоя крадена част и мен да ме съдят за кражбата после [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: фото-гафа в речта на президента?
Автор: ivjordan   
Дата:   09-01-13 13:34

^По българското гражданско право (както и по всички, ползващи континенталната система), вината се предполага до доказване на противното. Т.е. увредения не е необходимо да доказва, че увреждащия е виновен, напротив увреждащият следва да докаже, че не е действал виновно. Така е от римско време насам.
Обратното е в наказателното право, където обвиняемия е невиновен до доказване на противното.
Що се отнася до примера с крадените части, там ти си добросъвестно трето лице, придобило движима вещ на правно основание, годно да те направи собственик. Така е и ако купиш от заложна къща краден обектив примерно. Не могат да ти искат връщане.



Публикацията е редактирана (09-01-13 13:36)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »