Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Джобен фотоапарат за снимки в затворени помещения
Автор: sakuraki   
Дата:   02-01-13 01:00

А сега на Нова година снимах със сапунерката fujifilm jz300, но качеството е отвратително и на 400исо [smilie5], а светкавицата му е много слаба и на повече от 2 метра не става, та и с фотошопа не можах да спася някой. Та както и да е, аз щях да взема 40д, но не ми се носеше тухлата с мен, а нещо леко, пък и на брат ми му трябва чат пат фотоапарат та ме попита, какво може да си вземе до 500лева. Един некс + 16мм палачинка и една от онези светкавички, но нямам представа кой некс и как са аксесоарите. Или някой с фиксиран обектив, но поне светкавицата да е силна. Та ако сте пробвали и имате лични впечатления от някой помагайте. А да не е задължително да е нов

Отговори на това съобщение
 Re: Джобен фотоапарат за снимки в затворени помещения
Автор: vladod   
Дата:   02-01-13 09:19

За 500 лева и да покрива всички изброени изисквания - НЯМА [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Джобен фотоапарат за снимки в затворени помещения
Автор: Батко   
Дата:   02-01-13 09:52

Правилно, sakuraki!

И на мен не ми се носеше 5D мъкъто, и за това си взех 450 дъто с един 16-35 и една външна светкавица и мога да кажа, че снимките станаха доста прилични!

[beer] Ч.Н.Г. !

Отговори на това съобщение
 Re: Джобен фотоапарат за снимки в затворени помещения
Автор: JohnyWalker   
Дата:   02-01-13 12:16

Ми и на мен не ми се носеше Д7000, и си нарамих Некса с 2 светлосилни обектива, цяла вечер без светкавица, бих казал и че и моите станаха прилични [shtrak]

По темата, Некса ми определно не струва 500лв, ако искаш качество, компактност и т.н. ще ти струва доста.
Вариантите са ти или бачкаш повече и си даваш парите за скъпото хоби, или си влачиш динозавъра на гръб.


Отговори на това съобщение
 Re: Джобен фотоапарат за снимки в затворени помещения
Автор: sakuraki   
Дата:   02-01-13 13:14

Абе така е, но то не е за мен, защото на мен не ми пречи да снимам с 40д-то, но половината ако не и цялата компания не знаят как се борави и т.н. А пък брат ми иска като иде някъде да снима и горе долу да стават добре. Преди време един снимаше с едно канонче малко, но светкавицата му беше силна и им ставаха снимките, макар, че праскаш в лицето със светката, на тях не им пречи, все си е снимка и спомен [smilie18] . Гледам samsung EX-1, че е със светлосилен обектив, пък и светкавицата я бива, и високото исо, или panasonic lx3 също, но за сега не успях да ги видя втора ръка тука, а само в ибей.

Отговори на това съобщение
 Re: Джобен фотоапарат за снимки в затворени помещения
Автор: s_dyakov   
Дата:   02-01-13 13:20

Някое канонче Г серия - на старо може да е и още по-евтино. А вградената му светкавичката винаги ме е изненадвала като мощност и използваемост.

Палачинката на Нексовете освен че е кофти оптически а и като дължина не бих казал че е използваема като многоцелеви обектив.

Отговори на това съобщение
 Re: Джобен фотоапарат за снимки в затворени помещения
Автор: asahi   
Дата:   02-01-13 13:50

40Д на "зелено квадратче" става достъпен за цялата компания. Пробвал съм.

Отговори на това съобщение
 Re: Джобен фотоапарат за снимки в затворени помещения
Автор: Батко   
Дата:   02-01-13 14:09

[smilie24] asahi

450 дъто беше на 'M' и цялата компания се справи отлично с задачата единствено да натиска копчето за снимане.
Светкавицата позиционирана да осветява тавана с мощност 1/2, а апаратчето на 1/125, Iso:400, f4 с евтин радиосинхронизатор.

Отговори на това съобщение
 Re: Джобен фотоапарат за снимки в затворени помещения
Автор: dido1234569   
Дата:   02-01-13 14:16

Olympus PEN e за теб sakuraki [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Джобен фотоапарат за снимки в затворени помещения
Автор: sakuraki   
Дата:   02-01-13 14:25

Да бе последно като им го дадох, никой не можа да направи хубава снимка [smilie18] , питаха ме защо стават черни и т.н. Сложих го на зеленото квадратче и аз фокусирам от AF-ON бутона отзад, а пък те не знаеха и нито една снимка няма на фокус, после пък някои цъкнал обектива на мф и пак същата история. Пък и не всеки път фотоапарата ще мога да му го давам, особено сега като нямам и широкоъгълен обектив. Та гледах panasonic lx3 и изглежда добре до 800исо, но пък казват, че самсунга е бил по - хубав, че гледам сега да е хубав фотоапарата, че когато взимаше този малкия, аз му го препоръчах и остана много недоволен [smilie18] .

Отговори на това съобщение
 Re: Джобен фотоапарат за снимки в затворени помещения
Автор: satyno   
Дата:   02-01-13 14:31

Синът ми няма четири годинки и снима с Фуджи сапунерката с вградената светкавица и втора YN-560 пусната да синхронизира по втори имлулс и метната на шкаф в дневната. Снимките му се получават доста добри...


Отговори на това съобщение
 Re: Джобен фотоапарат за снимки в затворени помещения
Автор: sakuraki   
Дата:   02-01-13 14:34

Не знам как това ще стане в дискотека и в бар [smilie11] , не ме разбирате нещо [smilie18] . Трябва горе долу джобен размер, не дслр, защото е голям и не му се носи. Нещо подобно на канон г11 или г12 или самсунг ех-1, но като нямам опит с тях и не знам какво да му препоръчам

Отговори на това съобщение
 Re: Джобен фотоапарат за снимки в затворени помещения
Автор: satyno   
Дата:   02-01-13 14:40

Ако съпунерката има гнездо за светкавица и и сложиш синхронизатори става навсякъде. Но мъкнеш външна светкавица и снимащият или някой около него трябва да знае къде да я постави.


Отговори на това съобщение
 Re: Джобен фотоапарат за снимки в затворени помещения
Автор: asahi   
Дата:   02-01-13 14:42

Е, ако не ти се носи най-добре е друг да се прави на фотограф.

Отговори на това съобщение
 Re: Джобен фотоапарат за снимки в затворени помещения
Автор: sakuraki   
Дата:   02-01-13 14:54

E asahi бе, не виждаш ли, че пиша, че е за брат ми [smilie5] , аз ако съм там ще взимам 40ката, но когато не съм там и апарата също е с мен, той остава без нищо и иска да снима, а всеки, който помъкне синхронизатори, светкавици на дискотека, акъла му ще е само в тях, защото се краде и т.н

Отговори на това съобщение
 Re: Джобен фотоапарат за снимки в затворени помещения
Автор: mcnicko   
Дата:   02-01-13 15:31

Обмислял ли си това:

http://technopolis.bg/b2c/details/397406/P11050101/TSifrov-fotoaparat-OLYMPUS-SZ-30MR-BLACK


Изглежда интересно, не много голям с прилично мощна вградена светкавица. Нямам конкретен опит, но ако аз търсих нещо подобно определено би ми бил в полезрението.

Отговори на това съобщение
 Re: Джобен фотоапарат за снимки в затворени помещения
Автор: slav4cho   
Дата:   02-01-13 15:42

http://magazin.photosynthesis.bg/offer/200303012003.html

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »