Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Проблем с CS6 и ACR 7 - Разрешен!
Автор: Tantris   
Дата:   31-12-12 11:46

Снощи Bridge i Photoshop ми скроиха следния номер:
Отварям аз едни NEF-ове в ACR, прилагам корекции и после давам да ги обработи и запази в Jpeg. Обаче Jpeg-овете се процесват без да отчитат моите корекции, а по някакви автоматични на ACR.

Някой да се е сблъсквал с проблема?

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с CS6 и ACR 7
Автор: compur   
Дата:   31-12-12 14:12

ако отваряш повече от един файл в CameraRAW, трябва да ги синхронизираш, за да се приложат едни и същи корекции върху всичките и тогава да ги направиш в .jpg

за повече инфо тук

[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с CS6 и ACR 7
Автор: pumabg   
Дата:   31-12-12 14:54

След конвертиране запазвай файла в PSD или Tif формат...
Jpeg-a компресира и скапва качеството..

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с CS6 и ACR 7
Автор: Tantris   
Дата:   31-12-12 15:37

Аз оригиналните файлове си ги пазя. Проблемът е, че ACR не прилага корекциите при създаване на jpeg-а.[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с CS6 и ACR 7
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   31-12-12 15:48

Тантрис, автоматично ли ги конвертираш или в ACR отваряш една по една, прилагаш някакви редакции и отваряш в CS6/ или записваш като файл?

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с CS6 и ACR 7
Автор: vgramatikov   
Дата:   31-12-12 15:58

На мен всичко ми е в рав+джипег на компа.
Занимавам се с Тифчета само като печатам преди ,което обработвам кадъра наново специално за печат. Доста по различно е :)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с CS6 и ACR 7
Автор: Tantris   
Дата:   31-12-12 15:58

Ами и двете. Дори като отварям само 1 роу файл, пак не прилага личните настройки.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с CS6 и ACR 7
Автор: compur   
Дата:   31-12-12 16:06

а може ли да опишеш стъпка по стъпка какво правиш, моля!

и, ако е възможно, да обясниш какво разбираш под "лични настройки"

[beer] [beer] [beer]



Публикацията е редактирана (31-12-12 16:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с CS6 и ACR 7
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   31-12-12 16:09

Хмммм, отваряш да речем някакъв NEF в ACR - какво става като си играеш с плъзгачи и бутони - променяш например белия баланс - променя ли се превюто? Само с NEF от твоя D700 ли така се държи - свали NEF от друга камера например от мрежата и пробвай. С твоите си CR2 файлчета има ли някакъв проблем?
А и още - досега конвертирал ли си NEF-чета с тази точно инсталация на CS6?

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с CS6 и ACR 7
Автор: Tantris   
Дата:   31-12-12 16:16

Не, и с канонски роу е същото. Като че ли взима за настройки автоматичните и не прилага моите. Като се прибера мога да пусна скрийншот.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с CS6 и ACR 7
Автор: stoikovv666   
Дата:   31-12-12 16:23

Попаднал си на програма с разум'! Решава че твоите настройки не са правилни и си прилага тези които намира за добре.[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с CS6 и ACR 7
Автор: pumabg   
Дата:   31-12-12 16:35

Ти май не ме разбра.. Като конвертираш Роу и после искаш да го обработваш в Сопата го записвай, като PSD..
Пробвай така да видим дали няма да запазва промените и чак после записвай крайният файл, като Jpeg

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с CS6 и ACR 7
Автор: Tantris   
Дата:   31-12-12 16:59

Ще пробвам, но явно нещо се е бъгнало. Никога съм нямал този проблем. Или нещо му забранява да чете .xmp-тата?

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с CS6 и ACR 7
Автор: compur   
Дата:   31-12-12 17:08

.xmp файла е описание на нещата, които вече си правил с файла си във Фотошоп, а не се получава от апарата... ако не се намира в същата директория с файла, който обработваш, няма как да го прочете. същото важи и ако си изтрил вече съществуващите .xmp. ако запазиш файла си в .dng формат, настройките които си правил вече са във файла и не се получава .xmp

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с CS6 и ACR 7
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   31-12-12 17:09

Абе провери първо нещо простичко - всеки може да пропусне и нещо очевидно. Аз съм имал сходен проблем например като се опитам да работя с RAW файлове някъде, където нямам права за запис - например записал съм си ги на CD за архивиране и после пъхам диска и очаквам софтуерът да си води записки по моите корекции :) Всъщност най-простите обяснения са най-вероятни :)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с CS6 и ACR 7
Автор: victory13   
Дата:   31-12-12 17:39

Тантрис, внимателно си огледай сейв и сейв ас менютата... нещо си чекнал, или само е отреагирало на ъпдейт, рестарт, или нещо такова...
и да допълня хмп също могат да се сейвват, или не, както пожелаеш [beer]



Публикацията е редактирана (31-12-12 18:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с CS6 и ACR 7
Автор: Tantris   
Дата:   31-12-12 23:48

Разреших проблема - бях активирал "автоматични настройки на тоновете" в ACR[beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »