Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Смяна на Canon 5D MK II TFT LCD Screen Display
Автор: tisho86   
Дата:   29-12-12 01:50

Здравейте на всички!

Пускам темата ако на някой му се наложи да си смени сам прозорчето на дисплея на фотоапарата. От както си закупих тялото втора ръка, дисплея беше доста издраскан от предишния собственик, което много ме дразнеше и беше въпрос на време на да направя тази операция. Тук отварям скоба, ако на някой не му се занимава при Зентекс смяната е 50-60лв. На мен ми излезна 35лв. и 2мин занимавка:)
Процедурата е следната:
*първо естествено си поръчах резервната част от ebay, след което използвах пистолет за горещ въздух за да се отпусне лепилото, което държи дисплея. Става и със сешоар:) (ако ползвате пистолет за горещ въздух, го дръжте на по далечно разстояние и за кратко време за да не стопите пластмасата).
*издърпайте дисплея с вакумна закачалка за кърпи
*почистете остатъците от старото лепило по ръба, след което поставете новото стъкло.

*Забележка
Не докосвайте самия дисплей на тялото с пръсти, кърпички или каквото и да е било, тъй като лесно се замазва и трудно се почиства! Ако има прашинки използвайте помпичка за да ги обдухате.


Снимков материал не съм приложил, тъй като нямаше как да снимам и да работя, но ето едно клипче , от което се вижда как става номера.

Процедурата съответно важи и за останалите марки апарати, стига да си намерите резервно стъкло.

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на Canon 5D MK II TFT LCD Screen Display
Автор: sokkon   
Дата:   29-12-12 12:00

[smilie24]

и аз съм привърженик на този метод, вместо да лепя разни безмислени протектори

[shtrak] [shtrak] [shtrak]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »