Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Откраднат Nikon D7000 и обективи
Автор: victorcito1978   
Дата:   27-12-12 09:07

Обичайната класика:

снощи ходих на парти в района на БАН. От колата, паркирана на ул. Акад. Георги Бончев, ми открадна раница KATA, а в нея имаше:


фотоапарат Nikon D7000 – сериен номер 6186729 - без зарядно у-во
обектив Tokina 11-16 – сериен номер 82G00841
Обектив Carl Zeiss Distagon 28/2 – сериен номер 15653937

А също дистанционно, 32GB карта и разни дреболии :)


Ако на някой му попадне нещо от това - моля да пише ЛС. Черпенето е задължително.

Благодаря предварително :)
Виктор

Отговори на това съобщение
 Re: Откраднат Nikon D7000 и обективи
Автор: Alex-dan   
Дата:   27-12-12 09:10

После пак ни бъзикайте като предупреждаваме за техниката в колите... [smilie2]

Еххх гадове [smilie9][smilie2] Успех в търсенето [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Откраднат Nikon D7000 и обективи
Автор: atrifonov   
Дата:   27-12-12 10:12

Дано се намери[smilie24] Но голяма обица на ухото- В КОЛАТА НЕ СЕ ДЪРЖАТ СКЪПИ И ВАЖНИ НЕЩА

Онзи ден некви гадни наркоманчета разбили колата на приятелка, за да гепнат касетофона, ни прибрали и коледните подаръци на децата й- бати гадовете

Отговори на това съобщение
 Re: Откраднат Nikon D7000 и обективи
Автор: mitko85   
Дата:   27-12-12 10:35

Много ми е гадно, когато чета за такива кражби.
Пожелавам ти да се открие техниката, всичко да се възстанови до последната дреболийка, както ти спомена.
Успех и не се отчайвай!


Отговори на това съобщение
 Re: Откраднат Nikon D7000 и обективи
Автор: etto   
Дата:   27-12-12 10:47

Уф..супер тегаво!Много съжелявам,колега! Надявам се ,че всичко ще ти бъде възвърнато до минути.

Отговори на това съобщение
 Re: Откраднат Nikon D7000 и обективи
Автор: victorcito1978   
Дата:   27-12-12 10:53

Благодаря за хубавите думи, колеги!

Дано се намери. Пък ако не - Оня горе си знае работата.

И все се надявам, че ще излезе отнякъде нещо :)

Пропуснах да спомена, че имам документи за цялата техника.

Не че крадците това ги грее :)

И от мен: не оставяйте нищо по колите, даже да е "закътано" е неподозрително.

Отговори на това съобщение
 Re: Откраднат Nikon D7000 и обективи
Автор: etto   
Дата:   27-12-12 10:58

Може да пуснеш в нета за продажба гаранцийте за техниката,пък крадците може да се хванат хаха.Наистина ,виждайки тази ситуация разбирам,че приятелите ми са били прави,като ме караха да си взимам всеки пък техниката,а не да я оставям ,макар и за 15мин в колата

Отговори на това съобщение
 Re: Откраднат Nikon D7000 и обективи
Автор: idivanov   
Дата:   27-12-12 18:33

Викторе, това парти имаше ли дрескод - без раница?!
Това, че е било в района на БАН и на улица на името на академик, не звачи че може да си оставяш скъпата техника почти на улицата...[smilie10]
Подходил си безотговорно. Дано се открият нащата...[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Откраднат Nikon D7000 и обективи
Автор: pefoto01   
Дата:   27-12-12 18:52

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Откраднат Nikon D7000 и обективи
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   27-12-12 18:55

victorcito1978, най-искрено се надявам да си намериш нещата [smilie24] Успех в търсенето [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Откраднат Nikon D7000 и обективи
Автор: PieroBG   
Дата:   28-12-12 00:16

Като знам и реакцията на смелите полицаи от 1-во... Нищо не се се оставя в кола. Дано да изплуват от някъде.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Откраднат Nikon D7000 и обективи
Автор: tisho86   
Дата:   28-12-12 00:27

"Дано се намери. Пък ако не - Оня горе си знае работата.
"

Мен като ми разбиха апартамента и ми откраднаха техниката преди 3 години, няколко месеца след това спечелих хилядарка от големия кеш и почти си възстанових загубите:)
Успех в търсенето и дано да има възмездие!

Отговори на това съобщение
 Re: Откраднат Nikon D7000 и обективи
Автор: Myth   
Дата:   28-12-12 02:47

Абе хора, хем знаете, не е за първи път някой да му разбият колата и да му откраднат техниката, тук специално доста хора са пропищяли, що оставяте техника в колата още? Супергадно е дано имаш късмет и се намерят нещата.

Отговори на това съобщение
 Re: Откраднат Nikon D7000 и обективи
Автор: pumabg   
Дата:   28-12-12 08:15

Автор: atrifonov
Дата: 27-12-12 10:12

Дано се намери[smilie24] Но голяма обица на ухото- В КОЛАТА НЕ СЕ ДЪРЖАТ СКЪПИ И ВАЖНИ НЕЩА

Онзи ден некви гадни наркоманчета разбили колата на приятелка, за да гепнат касетофона, ни прибрали и коледните подаръци на децата й- бати гадовете


Малко off topic, малко размисъл..

Преди време бях написал това-

Схемата

Още преди четири години, когато се върнах в БГ ми направи впечатление, че когато ти откраднат радиото на колата всички смятат, че това са наркомани ...
Имал съм обаче доста познати в тия среди в Полша и работата ми изглеждаше доста професионална!
Никога не чупят стъклото на шофьора, а само на водача, колкото и неудобно (по някой път) да е това за тях...Не взимат нищо друго освен радиото...Освен счупеното стъкло гледат друго да не развалят.
А сега за схемата, която преди време предположих, че действа.
Някога да сте виждали полицията да разследва или да предприема някакви действия спрямо този вид кражби? Не! Някога да сте виждали големите застрахователни компании да прилагат натиск спрямо полицията ( което е практика на запад)за този вид кражби?. Не !
Най вероятния БГ сценарий:
Застрахователната фирма

1. Имаме главен мениджър на застрахователна компания, който знае много добре, че определена част от бюджета му се определя точно от плащания по откраднати радия.
2. Собствениците на фирмата (най често чужденци) искат от него това перо от бюджета да се намали с конкретни действия
3. Също така панелите, които са върнати на фирмата трябва да бъдат или съхранявани (не нужно) някъде или изхвърляни, което също е разход
Бандитите

1. Това не е голям залък за големите престъпници и те са го оставили доста безпризорно без да плащат на полицията
2. Печалбите са малки рискът е голям за това им трябва сигурност и оборот!
3. Най добре контролиран оборот !!!
Полицията

1. Много трудни за хващане кражби
2. Малка обществена вредимост и чуваемост
3. Липса на натиск и контрол, както вътре в структурите, така и от вън

Срещата ;)

Срещата между главния мениджър на застрахователната компания и "умният" бандит е през пролетта на 2002г. (примерно) :)
На нея става ясно, че ако не се намалят кражбите на радия фирмата ще предприеме сериозни стъпки за решаване на проблема, главния мениджър вече няма да е главен мениджър и тн ...
Тогава бандитът предлага следната схема :

За да няма натиск върху полицията (на която също и е удобно) и за да могат да си крадат на воля, кражбите ще бъдат контролирани
По този начин всяка година с малко но стабилно ще намалява разхода за изплатени щети, допълнително мениджърът ще е намерил „уникалната възможност” да продава върнатите панели на офшорка, която ще ги изкупува всеки месец уж за преработка на пластмаса ..
Никой няма да хока полицията за това, че не си върши работата
И така застрахователя контролира разходите и знае точно всяка година, колко ще загуби от кражбите, като си продава и панелите
Бандитите тихичко си крадат, като работата е сигурна и надеждна плюс това имат и панели, печалбата не е голяма но стабилна и сигурна
Собствениците на коли в 99% от случаите си получават парите от застрахователя ...
Така и вълкът сит и ярето цяло :)

Това е само моя хипотеза, но ако чуя още един път, че с това се занимават наркомани ще се усмихна дружелюбно ..
[smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Откраднат Nikon D7000 и обективи
Автор: victorcito1978   
Дата:   28-12-12 09:40



В 4/5 от случаите, по думите на полицаи, малка черна техника се продава в България. Изводът е ясен, а държавата е популярна с реда и законността си. И все пак - надеждата си е надежда.

Дано попадне като стока в ръцете на съвестен колега и да има happy end.

Иначе си слага обеца на ухото и ставам по-внимателен към вещите в автомобила си.

Благодаря за споделеното доверие!

Отговори на това съобщение
 Re: Откраднат Nikon D7000 и обективи
Автор: Digitalgab   
Дата:   28-12-12 09:48

Шансът да се намери нещо е тънък, но дано. Че са и били почерпени с коняка на всичкото отгоре.
Следващият път си вземи скромна система, да съответства на възможностите, и да не те е яд толкова.

Отговори на това съобщение
 Re: Откраднат Nikon D7000 и обективи
Автор: sonda   
Дата:   28-12-12 10:15

Нищо не оставяйте в колата бре момци,а дали са наркомани или обикновени айдуци не е от значение-важното е че нещата ги няма!По този повод се сещам за колега от Офроуд форума!Свиха му няколко касетофона подред,полицията си пасува и човека се принуди да се спасява сам!Измайстори една дъска ,на която заби изправени рибарски кукички с острото нагоре...стотици бройки!Дъската захвана здраво за седалката и отгоре постави тънка кърпа.Проработи..след няколко дни намери сутринта айдук който се беше наденал на кукичките качествено!Натам не е интересно..не съвсем законен приом,ама човека се беше видел в чудо вече!!Разбира се айдука се беше хванал,защото беше седнал на седалката ,за да си "работи" спокойно,докато при теб просто се е пресегнал!

Отговори на това съобщение
 Re: Откраднат Nikon D7000 и обективи
Автор: Alex-dan   
Дата:   28-12-12 10:25

Тоя метод е и за ловно-рибарския форум [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Откраднат Nikon D7000 и обективи
Автор: Malakar   
Дата:   28-12-12 10:51

Методът е познат и изпитам, съсед военен го беше приложил в жигулката пред доста години, ама вместо рибарски кукички беше сложил пирони, забити по-нарядко, да има ефект. Е, ефект имаше, около 4 сутринта целия квартал се събуди от писъци [smilie18][smilie18]

Дано се намери техниката!

Отговори на това съобщение
 Re: Откраднат Nikon D7000 и обективи
Автор: atrifonov   
Дата:   28-12-12 10:58

абе личи са кога са профита и кога са разни гаменчета( наркоманчета)- преди две години на централен булевард в столицата ми свиха страничното огледало, ама профи работа- така го бяха свалили, че само трябваше да купя новото и да го закача[smilie18]

Иначе за полицията и техните схеми мога да говоря, ама не е здравословно[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Откраднат Nikon D7000 и обективи
Автор: sky-fan   
Дата:   28-12-12 12:50

Аз да питам може ли да се застрахова техниката?

Отговори на това съобщение
 Re: Откраднат Nikon D7000 и обективи
Автор: sonda   
Дата:   28-12-12 13:11

Може разбира се-фотокаско..погледни примерно в Синтезиса го има,само че 10 километра са обясненията на застрахователите та трябва да имаш нерви,за да ги изчетеш докрай!

Отговори на това съобщение
 Re: Откраднат Nikon D7000 и обективи
Автор: pefoto01   
Дата:   28-12-12 18:55

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Откраднат Nikon D7000 и обективи
Автор: serjy   
Дата:   28-12-12 19:07

чудя се къде изчезва безследно такава техника в България? единия вариант е да има доста хора които купуват крадена техника без скрупули и които всъщност са основните виновници да има такива кражби. втория вариант е техниката да заминава по канал за чужбина, а това не би могло да стане лесно без съдействие от държавата. [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Откраднат Nikon D7000 и обективи
Автор: pefoto01   
Дата:   28-12-12 19:37

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »