Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Nikon AF-S 28mm f/1.8G
Автор: abrazio   
Дата:   16-06-12 11:02

Nikon AF-S 28mm f/1.8G - Дали го има вече някой? Някакви мнения, първи впечатления?


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon AF-S 28mm f/1.8G
Автор: io_bs   
Дата:   16-06-12 13:10

Тук от форума май никой го няма още, но в нета вече се появяват примерни снимки и ревюта [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon AF-S 28mm f/1.8G
Автор: abrazio   
Дата:   18-06-12 08:17

Мдааа - май никой.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon AF-S 28mm f/1.8G
Автор: PeterA   
Дата:   26-12-12 09:54

Дали се сдоби някой с този обектив да даде отзиви?

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon AF-S 28mm f/1.8G
Автор: G.Grigorov   
Дата:   26-12-12 10:21

Здравейте,тествах обектива във Фотосинтезис според мене си струва парите с D3 на F1.8 изключително остър.Аз лично ще минавам само на твърда оптика и това ще е поредният обектив, който съм набелязал за купуване.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon AF-S 28mm f/1.8G
Автор: emo1   
Дата:   26-12-12 10:50

Навит съм му на обектвчето, мисля че силата му е на FX и ако не криви зверски във затворени помещения ще е убиец.
Все пак е хубаво някой да сподели кадри и впечатления или прилично ревю.


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon AF-S 28mm f/1.8G
Автор: kadar   
Дата:   26-12-12 10:56

Купувай смело ! За тия пари няма кво да се чудиш [cool] [cool] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon AF-S 28mm f/1.8G
Автор: emo1   
Дата:   26-12-12 11:00

Г.Григоров, как се справя със кадри на лица и цветоподаването?
Имах 35/1.8G и 50/1.8G, картинката ми се струваше измита сравнение със 60/2.8G и за това ги разкарах.


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon AF-S 28mm f/1.8G
Автор: G.Grigorov   
Дата:   26-12-12 11:36

Хм интересно, аз изпробвах и 35/1.8G при мене всичко си е ок в цветово отношение но на D3 винитира зверски докато на D600 не толкова.При 28/1.8G цветовете са си екстра според мене, нещото което забелязах е, че винитира леко по краищата което може и да е от апарата ми понеже съм изключил всякакви корекции.Но след лека обработка картинката става чудна.За това дали криви, не мога да кажа точно, може би съвсем малко.
Решението е отивате във Фотосинтезис и тестове на воля но определено си струва обектива.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon AF-S 28mm f/1.8G
Автор: emo1   
Дата:   26-12-12 11:52

Мерси за информацията, ако го закупиш пусни някой кадър.
Все още съм със Д7000 и за сега не ми е приоритетена 28цата, но определено съм я набелязал.


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon AF-S 28mm f/1.8G
Автор: groshev   
Дата:   26-12-12 16:07

Имам го 28 1.8Г, честно казано още не съм снимал много с него, но първите впечатления са много добри. Отговаря си на ревютата в интернет, остър е ,много добри цветове. Още от 1.8 е остър. Определено е хубав обектива[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon AF-S 28mm f/1.8G
Автор: abrazio   
Дата:   26-12-12 19:21

Купих го същия ден,в който го пуснаха. Оттогава почти не го свалям от апарата. Снимам с fujiS5. На кроп 28мм са ми общо взето наи-удобни от моите - 50мм1.4 и 105мм макро.. Понякога на закрито ми трябва още по-широко, обаче 24мм 1.4 е малко скъпичък. На пръв досег обектива е доста лек и някък крехък. Фокусният ринг има около 0.5 - 0.7 мм луфт. Не съм пиксел маниак и не се взирам с лупа по ъглите, но за мен обективът е прилично остър, доколкото може с фуджито да се съди за остротата. Никакви проблеми с автофокуса - точен, бърз и тих. Рингът за фокусиране е удобен, но не се движи така мазно като на петдесетицата и сто и петицата. Държи се добре срещу светлината. Кривенето не съм го тествал с мрежа или някаква сграда, но досега няма случай в който нещо по краищата да ме е подразнило. И все пак ако за някой този въпрос е важен, трябва да си го тества в магазина. За мен основното предимство на обектива е сравнително голямата светлосила на поносима цена, остротата, поведението му с-у светлината и това че е доста лек. Бсички недостатъци описани по-горе за мен са абсолютно без значение. За цветовете няма да изказвам мнение, защото е субективно, пък съм и с фуджи.


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon AF-S 28mm f/1.8G
Автор: vitttoriostankov   
Дата:   27-12-12 01:12

А как ще е на Д90, за кропка има ли смисъл или?

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon AF-S 28mm f/1.8G
Автор: emo1   
Дата:   27-12-12 05:26

Смисъл има ако планираш преминаване към FX, иначе да дадеш 1150лв. за 28mm приравнено на кроп 42mm мисля че не е изгодно, близо до него е 35/1.8G за DX на доста по-приемлива цена.
Весели празници!


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon AF-S 28mm f/1.8G
Автор: Alex-dan   
Дата:   27-12-12 09:06

Хм интересно, аз изпробвах и 35/1.8G при мене всичко си е ок в цветово отношение но на D3 винитира зверски докато на D600 не толкова.

Пробвах няколко кадъра с моя 35/1,8 преди два дена на Д700 понеже ми беше любопитно, бива, очаквах да е по-зле, като се има предвид, че по принцип на ФФ винетирането си е нещо нормално за всеки обектив малко или много...

ф1,8
http://alexdanev.com/photo/YGS_1487.jpg




Публикацията е редактирана (27-12-12 09:08)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »