Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 DSLR за бързо движещи се обекти помощ !!!
Автор: BeB4Yy93   
Дата:   24-12-12 11:53

Здравейте, искам да закупя DSLR за бързо движещи се обекти. Спирам се на Canon и Nikon. Цената да е до 2000 лева. И с достатъчно добър обектив за снимки на голямо разстояние. Държа на качеството на снимката и не искам да снимам, примерно някой кон, и да се окаже с размазан крак. Благодаря предварително!

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR за бързо движещи се обекти помощ !!!
Автор: sky-fan   
Дата:   24-12-12 11:57

Д7000 + 70-200 VR,но няма да ти стигнат 2000.

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR за бързо движещи се обекти помощ !!!
Автор: alphatier   
Дата:   24-12-12 12:08

Абе тая седмица да не сте се наговорили да пускате олигофренски теми честно,ако е така да бяхте казали да скокна и аз с няква такава [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR за бързо движещи се обекти помощ !!!
Автор: SLR   
Дата:   24-12-12 12:11

alphatier [smilie24]

Кон с размазан крак.... о, ужъст[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR за бързо движещи се обекти помощ !!!
Автор: sky-fan   
Дата:   24-12-12 12:13

Покрай празниците има доста свободно време и се пускат темички ;)

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR за бързо движещи се обекти помощ !!!
Автор: BeB4Yy93   
Дата:   24-12-12 12:15

е стига де до сега съм работила само с компактни фотоапарати като най-доволна останах от canon sx220, но съм снимала с DSLR и искам да взема такъв. Но не знам на къде да се насоча, а D7000 и аз съм чувала че е страхотен.

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR за бързо движещи се обекти помощ !!!
Автор: sky-fan   
Дата:   24-12-12 12:18

Ами каквото и да вземеш от новите модели, ще си ок. По-скоро си вземи и хубав обектив.

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR за бързо движещи се обекти помощ !!!
Автор: autosvet   
Дата:   24-12-12 12:19

Насочи се към това да разбереш прости понятия като "бленда", "скорост" и "светочувствителност" на първо време. Повечето нови ДСЛР-и ще ти свършат работа за кон в движение, виж за това какъв обектив ти е нужен ще трябва да видиш от какво разстояние ще снимаш.

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR за бързо движещи се обекти помощ !!!
Автор: SLR   
Дата:   24-12-12 12:21

На тази цена може да си вземеш втора ръка Никон Д300 и 70-300 ВР.

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR за бързо движещи се обекти помощ !!!
Автор: steeens   
Дата:   24-12-12 12:34

Мес отново е на линия.[smilie18] [smilie18] [smilie18] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR за бързо движещи се обекти помощ !!!
Автор: alphatier   
Дата:   24-12-12 12:40

Най-тъпото е,че във всяко хоби винаги лаиците и тези,които си нямат хал хабер за какво става дума си взимат/им взимат супер яка техника.Във фотографията я на някой мама и тате му вземат за коледа 5д2+24-70 щото бил виждал по телевизията такива апарати,а хората,които са наистина добри и имат талант и желание и както искате го наречете събират стотинки и си премислят всяка стъпка 50 пъти и снимат с апарати и обективи на по 10 години.Тъй като съм моторист и я някое момче работи като кон 2 години и си взема моторче на ХХХХХХ брой километри и старо,ама си го подържа и гледа като писано яйце,а на някой дето не знае какво е мотор му подарят от магазина чисто нов и след 1 месец е помлят....общо взето навсякъде е така [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR за бързо движещи се обекти помощ !!!
Автор: tzl   
Дата:   24-12-12 12:43

Това, което искаш да направиш не се прави с нов DSLR, а с ВСЯКАКЪВ DSLR, който е в работно състояние. Само трябва да знаеш с какви настройки да снимаш и с какъв чалъм да щракнеш.

Казвам го в случай, че се самозаблуждаваш, че само определени DSLR-и могат да свършат тази работа или определени обективи.

Фотоапаратът само заснема това, което се вижда през обектива. Той не разбира от движение и от твоята идея за снимката. Ти трябва да му го кажеш. Ако не можеш да му го кажеш, няма значение колко скъп фотоапарат купуваш. Ако ще да е нещо за 80000лв, пак няма да се получи снимката.

Ето едно видео по въпроса на техниката на снимане (не техниката ЗА снимане, а НА снимане):
http://www.youtube.com/watch?v=sXzNtp1shXU




Публикацията е редактирана (24-12-12 12:50)

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR за бързо движещи се обекти помощ !!!
Автор: Gecata   
Дата:   24-12-12 12:49

Що не се ослушаш за някое по-прилично ЗАУ ?... ще си спестиш пари, и нерви и ще добавиш качество.[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR за бързо движещи се обекти помощ !!!
Автор: shtukov   
Дата:   24-12-12 12:56

Това съм го снимал с техника /апарат + обектив/ под 1000 лв. Е, вярно, че не всичко е на фокус, ама крака на коня е. Вероятно, ако искам всичко да е на фокус, ще трябва да се бръкна в джоба по-надълбоко.. [smilie18]

https://photo-forum.net/static/site_pics/116/t_1270711454_kon3flatlitff.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: DSLR за бързо движещи се обекти помощ !!!
Автор: yochcovpn   
Дата:   24-12-12 17:28

Най-важно е ЗАУ-то помня преди повече от 25 години съм снимал конни състезания без проблем дори с Зенит 12, въпреки, че този апарат е с много малко скорости от 1/30 до 1/500.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR за бързо движещи се обекти помощ !!!
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   24-12-12 18:15

В интерес на истината, и при тази цена до 2000 лв. и при Канон и при Никон може да се сдобиеш с професионален дълъг репортерски обектив, стига да си навит на втора употреба...

При Канон комбинацията би била EF 70-200/4L за 800 - 9000 лв. + възможно най-доброто тяло, което можеш да намериш за остатъка до 2000. Ако и тялото е на старо - 40D1 50D, 60D ... Ако не държиш чак толкова на бързината на тялото и си съгласен да е и по-старичко - може до 2000 лв. да докараш дори и 5D + EF 70-200/4L ...
При Никон комбинацията би била Nikkor 80-200/2.8 за 800 - 900 лв. + възможно най-доброто тяло, което можеш да намериш за остатъка до 2000. Ако и тялото е на старо - може дори и D300 в някой случаи, ако няма под 1200 лв. D300, евентуално D90 или D7000 - зависи от ситуацията и цените.

Въпросът е, че и при двата случая ще имаш професионален дълъг обектив [smile] При Канон предимството при подобна разстановка е, че може да имаш и ФФ - 5D си е прекрасно тяло. При Никон предимството при подобна разстановка е, че имаш дълъг обектив на 2,8 - какво по-добро от това...

Сега, ако въпросните "голямо разстояние" да птици в полет, явно не е това решението ...

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR за бързо движещи се обекти помощ !!!
Автор: pefoto01   
Дата:   24-12-12 18:31

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR за бързо движещи се обекти помощ !!!
Автор: stoikovv666   
Дата:   24-12-12 18:45

BeB4Yy93, и на края да ти кажа за по малко от 2000 си вземи А57+обектива слагаш на спорт или 12кадъра в секунда и замразяваш всичко подвижно.

След това, ако не ти харесват снимките идваш пак тука...[smilie24]

Честита Коледа![beer]

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR за бързо движещи се обекти помощ !!!
Автор: Seifi   
Дата:   24-12-12 22:20

Подкрепям stoikovv666, pefoto01 , alphatier

Днес излезнах да пробвам нов обектив с приятели но наблегнаме на виното и лиготиите резултата от снимките е трягедия [smilie18] , човек ще каже жалко за обектива и многото пари [smilie5] . В събота изпращах една приятелка на летището и с по-смотан обектив направих супер снимки.

Кой е виновен новия обектив за (1500лв)или ЗАУ-тата [smilie11] , на другите снимките и те бяха такива. Аз бях със Сони имаше два Никона, един Пентакс и един Канон.

Така че без човек да мисли и опит , обективът и апаратът няма да свършат работата сами , но като си гледахме снимките знаехме какво не сме направили като хората което е положително .

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR за бързо движещи се обекти помощ !!!
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   26-12-12 10:40

Разбира се, ЗАУ-то е важно, безусловно [smilie24]
Но то това се подразбира [smile] И всъщност точно заради това се оказва, че независимо от избора на система и без много вложени средства общо взето всеки може да получи шанс и да се пробва и да се развива, просто трябва да има нужното желание да се учи и развива [smile]
Просто като разглеждах пазара и се натъкнах на две обяви, които са в потвърждение на казаното по-горе:

Варианта Nikon ...

... и варианта Canon

Не познавам никой от двамата съфорумци, които продават обективчетата, давам ги само за пример за състоянието на пазара. На тези обективчета като им се вземат за другарчета едно 40D или съответно D90, защото те също вървят към 700-800 лв. на старо в базара и се заформя супер комбинация почти под 1500 лв. дори. Това е всъщност за никакви пари, защото съм виждал хора да харчат определено повече за луксозна сапунерка или малък DSLR за снимки на семейството или дори просто така, да имат фотоапарат ...
До 2000 биха останали дори още около 400-500 лв. и в двата случая за широко обективче - някой добър китак например ... Ако пък не е нужно широко, още по-добре - може да се потърси вместо D90 един D300 пак на старо или да речем някой стар 7D вместо 40D и комплекта си става перфектен [smile]
А съм сигурен, че подобни варианти има и при другите марки, не че ги пренебрегвам, просто не ги познавам достатъчно, та да препоръчвам нещо конкретно.
Но разбира се, нито един от тези обективи и тела не е създаден за да снима сам [smile] Фотограф си трябва все още [smile] [smilie24]

[shtrak]



Публикацията е редактирана (26-12-12 10:44)

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR за бързо движещи се обекти помощ !!!
Автор: steeens   
Дата:   26-12-12 10:52

ей това е твоята камера, зарежи ги тия топузи, хем скъпи, хем не могат да снимат сами...


http://nixanbal.com/media/k2/items/cache/a703927d27a1242e1e6d33b8b1ba0378_L.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: DSLR за бързо движещи се обекти помощ !!!
Автор: next_time   
Дата:   26-12-12 11:03

Не ги слушай, всички тук са хаимани и само чакат да се появи някой нов и да го ебават.
Отиди в магазина и си купи нов апарат и обектив за парите които имаш.Имаш си гаранция и си спиш спокойно.След време ако се окаже че апарата или обектива не са това което искаш (а вярвай задължително така ще се окаже) просто купуваш нов/нови, продаваш старите и .... ставаш един/а от нас - жертви на потреблението.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR за бързо движещи се обекти помощ !!!
Автор: BeB4Yy93   
Дата:   26-12-12 14:02

защо всички тук сте такива тъпанари и вместо да се опитате да помагате само се лигавите? alphatier не ме познаваш, аз снимам от 5 години с компактен фотоапарат и да направиш качествена снимка с такъв мъник, е много по трудно от колкото с DSLR-а. Не съм от хората които ти описа и аз се дразня на такива като тях. Занимавам се с конен спорт от 6 години и има хора които си купуват коне на същата система. Жалкото е като има таланти и няма как да се развиват поради липса на пари. Няма значение за коне или фотография става въпрос. Имам много сполучливи снимки както с компактни така и с DSLR-и. В момента снимам с Canon sx220 и имам добри попадения, но искам нещо повече. И за хората със ЗАУ-то, влезте във facebookа ми за да ми видите снимките преди да говорите как снимам. Не знаете какво знам и какво не. Не ме съветвайте какво да научавам, а ми обяснете щом мислите че трябва да науча нещо. Лесно е да се каже научи, трудно се намират хора на които им се обяснява. Има много страхливци които мислят че с малко обяснения ще им изям хляба.
Благодаря на хората които наистина се опитват да помогнат а не се подиграват.

facebooka ми е Bebetyy Radostina Kostadinova можете сами да се уверите от колко време снимам и как снимам. Първите ми снимки бяха с телефон 1мmpx, тогава още мечтаех за фотоапарат.

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR за бързо движещи се обекти помощ !!!
Автор: imitev   
Дата:   26-12-12 14:27

Много добре изглеждаш да ти кажа честно!

С това трябваше да почнеш в този форум, че иначе тъпанарите гледай какво правят в темата ти [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Първо - липсва ти композиция в снимките и кадрирането е далеч от добро.

Второ - скоростта на снимане е ниска и затова се размазват снимките.

И със турбо-сапунерката, която имаш, спокойно можеш да снимаш идеални кадри за фейсбука.

Ето с дядото на твоя апарат:


Слагаш вариото някъде около 200 мм. Задаваш режим Panning на стабилизацията. Фокусираш в мястото, където ще минава обектът и задаваш ръчен фокус за да не се променя. Скоростта 1/125-1/250, бленда 5,6-7,1. Режим серийна снимка. Когато приближи обекта започваш да го водиш с апарата (все едно е пушка и ще го стреляш) и натискаш спусъка. Правиш, водейки го, 4-5 кадъра и повтаряш процедурата при следващото преминаване/следващият обект.

Като поснимаш известно време така и ще му хванеш цаката.

Ако няма светлина - няма да станат снимките... Ако има много светлина - пак няма да станат, защото няма да може да смъкнеш скоростта, за да ти се размаже фона...

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR за бързо движещи се обекти помощ !!!
Автор: Ondine1   
Дата:   26-12-12 14:45

BeB4Yy93,изобщо не са тъпанари...подходът ти е "супер"!!![smilie25] [cool] Слез малко на земята ,защото изобщо не са добри снимките ти.По-добре замълчи и случай какво ти казват "тъпанарите" [smile]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »