Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 36х24 NEX (новия фул фрейм на Сони)
Автор: hotsnail   
Дата:   21-12-12 12:29

Догодина по коледа или ранко 2014-а ще дойде новия фул фрейм от Сони! Този път ще е с Е байонет! С дизайн подобен на НЕКС-7!

Сайта за Сони слухове

Това вече звучи много много добре. Дано и цената е по близо до Д600 отколкото А99.

Отговори на това съобщение
 Re: 36х24 NEX (новия фул фрейм на Сони)
Автор: insofia.net   
Дата:   21-12-12 12:33

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: 36х24 NEX (новия фул фрейм на Сони)
Автор: pstoev   
Дата:   21-12-12 12:33

може да е късно, според други слухове канон ще пуснат скоро безогледален ФФ..

http://www.canonwatch.com/canon-working-on-a-full-frame-mirrorless-camera/



Отговори на това съобщение
 Re: 36х24 NEX (новия фул фрейм на Сони)
Автор: hotsnail   
Дата:   21-12-12 12:53

Чак пък късно...явно разликата ако има таква във времето ще е няколко месеца.

Дано Сонито има стбаилизация в тялото. За фотоапарат си струва тая екстра. За видео може да е безсмислена.

ПП Вече има фул фрейм NEX ако говорим за време и окъсняване.



Публикацията е редактирана (21-12-12 12:53)

Отговори на това съобщение
 Re: 36х24 NEX (новия фул фрейм на Сони)
Автор: insofia.net   
Дата:   21-12-12 12:57

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: 36х24 NEX (новия фул фрейм на Сони)
Автор: koceto82   
Дата:   21-12-12 13:04

То хубаво ще е Е байонет, но сегашните обективи надали покриват ФФ сензор, така че.... [smilie2] [smilie11]



Публикацията е редактирана (21-12-12 13:05)

Отговори на това съобщение
 Re: 36х24 NEX (новия фул фрейм на Сони)
Автор: hotsnail   
Дата:   21-12-12 13:08

Е както и сега на VG900 с Е кроп обективите си превключва на 11МП кроп и така. Със електорнния визьор дори ще е по-удобно да ги ползваш.

Отговори на това съобщение
 Re: 36х24 NEX (новия фул фрейм на Сони)
Автор: koceto82   
Дата:   21-12-12 13:30

Е да то така пак се губи смисъла от ФФ-ма...

Отговори на това съобщение
 Re: 36х24 NEX (новия фул фрейм на Сони)
Автор: insofia.net   
Дата:   21-12-12 15:55

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: 36х24 NEX (новия фул фрейм на Сони)
Автор: koceto82   
Дата:   21-12-12 15:58

Имах предвид, че сега човек може да си инвестира в няколко хубави обектива и после като иска да си ъпдейтне тялото и.... пак наново с обективите....



Публикацията е редактирана (21-12-12 16:02)

Отговори на това съобщение
 Re: 36х24 NEX (новия фул фрейм на Сони)
Автор: vgramatikov   
Дата:   21-12-12 17:38

При този голям сензор и тая къса отсечка....ще е много тегаво брат.

Иначе евала...

Днес прочетах ,че Сони,Панасоник и Шарп са натрупали 30 милиарда долара загуби през последната година и може да ги направят държавни предприятия... [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: 36х24 NEX (новия фул фрейм на Сони)
Автор: JohnyWalker   
Дата:   22-12-12 00:09

pd, за Шарп не се очудвам, от както се прецаках с 37" TV s motion blur (от сервиза ми казаха "Е ти кво очакваш от такъв ТВ")
Вече и Сони ми образуват нерви, пускат нещо хубаво и веднага го порязват.

Иначе по темата, чакам го с нетърпение този ФФ некс, дори си имам обектив за него вече. Никога не бихте се сетили кой е :) joker


Отговори на това съобщение
 Re: 36х24 NEX (новия фул фрейм на Сони)
Автор: hotsnail   
Дата:   22-12-12 00:16

Какво точно му е тегаво PD?

Това е горе долу като да кажеш "мале колко е тегаво толкоз много пари да ми дават, чакай да си сменя работата по-малко кинти да дават, че е зор така. Чудя се по цял ден за какво да ги харча".

Нали ти е ясно че винаги могат да сложат една тръбичка отзад на обектива ако трябва да е по далеко задната леща. Ама няма как да пилнат леко огледалцето на ДиСеЛаРа да наврат лещата до края



Публикацията е редактирана (22-12-12 00:28)

Отговори на това съобщение
 Re: 36х24 NEX (новия фул фрейм на Сони)
Автор: JohnyWalker   
Дата:   22-12-12 12:55

Мисля че pd има предвид че като е много близо заданата леща до матрицата, светлината попада под много малък ъгъл към краищата на матрицата. Поради тази причина са и проблемите на Некс7 с широки стъкла.

Отговори на това съобщение
 Re: 36х24 NEX (новия фул фрейм на Сони)
Автор: koceto82   
Дата:   22-12-12 13:22

Точно това е написал hotsnail , този проблем лесно се решава, просто се изнася малко напред, по труден е обратния вариант при огледалките [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: 36х24 NEX (новия фул фрейм на Сони)
Автор: victory13   
Дата:   22-12-12 14:21

[smilie18] ...ех тея нексове бе... направо кривят лъчите [smilie5]
а па производителите колко са тъпи, не е истина [smilie18] ... вместо да направят едни обективи с къса отсечка, и после да сиредят "тръбички", до 6х6 могат да го докарат [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: 36х24 NEX (новия фул фрейм на Сони)
Автор: stoikovv666   
Дата:   22-12-12 14:32

Аз вече като срещна някъде тази дума NEX и я виждам така NEX(hotsnail)[smilie18] [shtrak] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: 36х24 NEX (новия фул фрейм на Сони)
Автор: vgramatikov   
Дата:   22-12-12 14:37

Еми ако пуснат нисък клас и висок клас НЕКС ФФ...ще отрепят рибата.Като за начало ще п пуснат един преходник за "А". И ще си навадят после стъкларийка за новата дупка.

Много нови байонети станаха тва не е добре...карат ни да купуваме и да купуваме.[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: 36х24 NEX (новия фул фрейм на Сони)
Автор: hotsnail   
Дата:   22-12-12 17:40

той 24/1.8 и сег е така - 2-3 саната отзад няма никой - дупка, кухина. Някой тука ме светна та го погледнах как е отзад Цайса. Другото е че при некс-овете с 16мп някак тоя проблем е решен. ПД като писа за разликите между 5н и 6 - това също май е разлика, при 5н имаше загуба на резолюция в краищата (А 7-цата шареней).

Единствено дето ме притеснява е, че Сони ще пуснат някакво излишно скъпо тяло, а средния клас годинка по-късно. Така направиха с некс-7 и 6. Дай първо със 7-цата на 2600 лева тялото и сега 1000 лева надолу модел дето на поне 60% от собствениците на НЕКС-7 би им свършил същата работа ама ...какво да се прави взел си го вече. Пазарни трикове.

То и Никон така направиха с Д800 и Д600. Е при тях с издънките не продадоха толкова Д800 колкото можеше ако нямаше издънки, ама се оптиаха да пробутат скъпия модел и после евтиния. Ако се замисля и 5д мк3 и 6Д...



Публикацията е редактирана (22-12-12 17:45)

Отговори на това съобщение
 Re: 36х24 NEX (новия фул фрейм на Сони)
Автор: JohnyWalker   
Дата:   22-12-12 19:18

при 5н имаше загуба на резолюция в краищата

това съм го пропуснал, дай повече инфо?
При 6 дали го има проблема?

Отговори на това съобщение
 Re: 36х24 NEX (новия фул фрейм на Сони)
Автор: hotsnail   
Дата:   22-12-12 19:22

ами с широки телеметрични поне по дпр пускаха примери че се губят детайли по ъглите. С войтландер 15мм. Стив Хъф го хвали некс-6 че е добре с широки телеметърски обективи ама не е дал примери....така му бил казал негов познат....

абе малко са пре-експонирани тия неща ама айде. Сега за vg900 гледам разни дискусии за детайла по ъглите има. Поне не ги оцветява като 7-ца ама...



Публикацията е редактирана (22-12-12 19:23)

Отговори на това съобщение
 Re: 36х24 NEX (новия фул фрейм на Сони)
Автор: bgprinter   
Дата:   22-12-12 19:31

старата 5-ца т.е. първата нямам никаква загуба с нея, говоря за 28-ци (което е около 35 при Некса) и 15-ка-та на ФЛ.

При нужда мога да пусна кадри, НО 28/2.8 кърти МИФКИ. Говоря за чужд.
Също така 135 Хектор и той се справя отлично с НЕКСА, всъщност много евтин вариант за 200мм [smilie24] а блендата е с 15 ламели кръгла, по кръгла от кръгът на Питагор [beer] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: 36х24 NEX (новия фул фрейм на Сони)
Автор: JohnyWalker   
Дата:   22-12-12 23:24

Питам защото имам проблем с фишай и мислех че е от обектива, май ще ходя да го тествам

Отговори на това съобщение
 Re: 36х24 NEX (новия фул фрейм на Сони)
Автор: hotsnail   
Дата:   22-12-12 23:27

какви проблеми имаш?

Отговори на това съобщение
 Re: 36х24 NEX (новия фул фрейм на Сони)
Автор: juslen   
Дата:   23-12-12 00:39

28mm обектив на Некса става 42mm. Иначе по мои наблюдения понеже имам NEX-5 не съм забелязал никакво замазване по краищата на кадрите, освен с некадърната палачинка 16mm 2.8.

Даже в момента съм му сложил едно съвсем евтино обективче-Tokina RMC 28mm 2.8 за 40лв на старо и се представя просто феноменално-много резки и ясни снимки излизат без никакво замазване в краищата и с много натурални цветове.

Отговори на това съобщение
 Re: 36х24 NEX (новия фул фрейм на Сони)
Автор: metin4o   
Дата:   23-12-12 09:45

Аз вече като срещна някъде тази дума NEX и я виждам така NEX(hotsnail)

[beer] [beer] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: 36х24 NEX (новия фул фрейм на Сони)
Автор: JohnyWalker   
Дата:   23-12-12 13:38

Проблема е точно както го спомена, загуба на разолюция, дори при Ф11, кадето е обектива е супер остър в центъра, по краищата е мазня.

Отговори на това съобщение
 Re: 36х24 NEX (новия фул фрейм на Сони)
Автор: hotsnail   
Дата:   23-12-12 17:35

ами погледни го отзад. Би трябвало задната леща да отива много много назад, може ори и да стърчи зад резбата. Проблема е с ъгъла на падане на светлината в-ху сензора. Ако е много под наклон май отгава става това. размазване. (при некс-7 смятай какво става там се омешват цветовете.)

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »