Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Vivitar почистване?
Автор: vaskoto1   
Дата:   20-12-12 19:01

здравейте. имам един проблем, за който ми трябва точния човек...
купих си от ибей един много готин буркан! направо се влюбих в него!
Vivitar 75-205 f3.8, Nikon Ai много як! обаче се оказа, че смотъла от ибей ми е врътнал готин номер...
бре, гледам, нещо не се затваря блендата... ама хич... оказа се че по ламелите има толкова мазньоч, че направо не искат да се движат! моите познания по тая част се изчерпаха до тук обаче... обектива е изцяло ръчен, затова и бех толкова смел, но сега вече почистването не ми е по силите...
кажете доверен проверен човек софия, който ще го отвори и почисти, без да му стане баща, моля. ако подкрепите кандидатурите с координати-ще е безценно!
а, понеже в момента не съм в бг-ще трябва да е след 10.01 ремонта.
много много благодаря![smitten]

Отговори на това съобщение
 Re: Vivitar почистване?
Автор: J0R0   
Дата:   20-12-12 19:14

Наско, Дондуков 18
0887360051

Отговори на това съобщение
 Re: Vivitar почистване?
Автор: alcap007ne   
Дата:   20-12-12 19:17

Дам Наско се занимава с подобни техники[smile]

Васко по принцип от ебай е доста трудно да се уцели некоректен продавач или поне описват всичко с проблемите. Колко рейтинг е имал този потребител и колко продажби ?

Отговори на това съобщение
 Re: Vivitar почистване?
Автор: GOSPODIN   
Дата:   20-12-12 19:19

Напълно подкрепям Жоро. Наско е твоя човек.

Отговори на това съобщение
 Re: Vivitar почистване?
Автор: atrifonov   
Дата:   20-12-12 20:54

още един глас за Наско, ползвал съм услугите му и съм много доволен[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Vivitar почистване?
Автор: vaskoto1   
Дата:   20-12-12 22:14

alcap007ne ми тоя имаше 100% позитивен рейтинг, пишеше, че всичко е ОК с бурканя, и наистина-състоянието му е...[smilie10]
аз дори не забелязах отначало, че блендата ми я няма-беше вечерта, отворих го максимално и почнах да щракам... издаваше си обичайните звуци...[smilie11] днес нещо ме жегна и викам, абе аз нещо не я видях тая диафрагма снощи-я дай да я сгъна и да я видя на какво прилича... и... дедов...
дори специално отидох до нагъзина да си купя една отвертка, да му сваля задния капак-викам-нещо се е откачило. лостчето си мърда без проблем, всичко издава правилните звуци, само диафрагма няма... хич я няма, все едно изобщо не е слагана при производството. като свалих капака видях лостчето къде и какво мърда и го понапънах с отвертчицата-поддаде. хоп-дойдоха ламелите. като ги видях на какво приличат-лошо ми стана... там хората сложили една фина пружинка да ги отваря-ми тя, горката нищичко не може да направи! зор!
попсувах, попрехраних го тоя в ебай (още не ми е отговорил...) и дойдох тука да питам има ли човек за моята болежка.
щом се прибера (живот и здраве) тичам при наско!
бурканя е огън! хич не ми се иска да се разделям с него заради някаква тъпоча...[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Vivitar почистване?
Автор: drsemov   
Дата:   04-01-13 16:25

Ох човек,случайно попаднах на темата ти искам само да ти кажа че мен ме боли като предполагам колко си бил екзалтиран преди получаването на обектива и какво се е случило когато си разбрал за проблема...кофти наистина.Пожелавам ти успех и дано проблема да бъде отстранен!

Отговори на това съобщение
 Re: Vivitar почистване?
Автор: satyno   
Дата:   04-01-13 16:58

Ако бурканят започва с 22ххххххх, това е стандартен проблем, но би трябвало да хубав, производство на Кирон, правили са добри стъкла. Това дори е начин да си намериш евтино хубаво бурканче, търси се нещо с клеясала бленда, цената съответно е по-ниска, даваш минимална сума за поправка и си в джаза. Тези започващи с 28хххх също са често добри ( Комин ), те обикновено нямат тези болежки.



Публикацията е редактирана (04-01-13 16:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Vivitar почистване?
Автор: вальо   
Дата:   04-01-13 17:41

обективите с подобни болежки - омасляване на диафрагмата означава, че обективът е неизползван или е използван отдавна.
изкарал си късмет, би трябвало да си благодарен и доволен, защото отстраняването на проблема е сравнително евтино


Отговори на това съобщение
 Re: Vivitar почистване?
Автор: vaskoto1   
Дата:   23-01-13 22:15

момци и моми!
наско е ЧОВЕКЪТ!
направи го-нямам думи!
понеже не ми и здържаха нервичките си купих и още един, преди да се прибера (той па беше с гъба, ама наско я умори) единия ми е излишен. ще го намерите в базара, барабар със снимкофф мат'рял.
цената е дискутируема!
[shtrak] [beer] [thankyou]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »