Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Как да си изкарам календар
Автор: sakuraki   
Дата:   19-12-12 00:46

Здравейте! Искам да си направя едно календарче с мой снимки да си го сложа в стаята [smilie18] , но нямам идея как става. Имам предвид всичко съм си нагласил: снимки, дати и т.н. Календара се изкарва на нормална снимка или на картон, или нещо подобно?

Отговори на това съобщение
 Re: Как да си изкарам календар
Автор: boZo   
Дата:   19-12-12 01:34

Календара се принтира в твоя случай (единични бройки) във формат, който ти е удобен. Може да го принтнеш върху каквото ти е кеф - коматекс, винил, картон, пенокартон, фотохартия (лустър, гланц, мат, артмедия), ПеВеЦе, канаваца...

Отговори на това съобщение
 Re: Как да си изкарам календар
Автор: sakuraki   
Дата:   19-12-12 14:58

Да де то е ясно, но искам да стане като календар от магазин, защото снимките са ми от селото и сега на 24 декември ще подаря няколко календара, но не знам как да бъдат принтирани. Гледам магазинските са на твърда хартия, а не на снимка, но няма ли да излезне много скъпо така, че не са много малко календари [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Как да си изкарам календар
Автор: yakumo   
Дата:   19-12-12 15:06

http://www.fotobook.bg/2013/

Най-долу има телефони, звънни и питай за цени с твой файл и прочие.



Публикацията е редактирана (19-12-12 15:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Как да си изкарам календар
Автор: imitev   
Дата:   19-12-12 15:10


Календарите "от магазин" ако са 50х70 см са на 135 грама хартия.

Работните календари "от магазин" са на 240 гр. едностранно хромов картон.

Дай примерна снимка на изделието което искаш да получиш (от интернет) и ще те упътим умело...

Отговори на това съобщение
 Re: Как да си изкарам календар
Автор: sakuraki   
Дата:   19-12-12 15:49

Той самия календар не е нищо особено, но все пак. Ето една примерна снимка, която обаче няма да е тя, защото не ми се струва подходяща, пък и я разтегнах много [smilie18]


http://farm9.staticflickr.com/8061/8285466804_4aa7ea0da1_c.jpg



Така ги гледах от някакъв руски форум и на горния край на снимката ще е спирала предполагам и само си късат после страницата.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да си изкарам календар
Автор: e-mil   
Дата:   19-12-12 16:01

Никога не слагай текст (или важни графични елементи) толкова близо до ръба на хартията! Ако календарът е по-малък ще се наложи рязане и ножът ще ти ги отнесе.
Трябват ти минимум 2-3 мм аванс. Ама минимум, щото и без това е грозно и нечетливо, когато цифрите опират в края.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да си изкарам календар
Автор: imitev   
Дата:   19-12-12 16:03


На фотохартия на някой печатащ плотер ще стане.

Имай предвид че ще се навие после...

Колко голям си го представяш като размери?

Отговори на това съобщение
 Re: Как да си изкарам календар
Автор: didesignbg   
Дата:   19-12-12 16:12

Казаха ти за календара 250 грама гланцова хартия. Щом искаш изображението да стига до края на календара подаваш файла с отпускане от 2-3 мм. Това значи че снимката трябва да я дадеш по-голяма с толкова от обрязаният формат. Трябва ти дигитална печатница, примено - print.bg, bulged.bg
Да ходя днес и аз да си взема творенията да видя как съм я докарал тази година.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да си изкарам календар
Автор: sakuraki   
Дата:   19-12-12 16:24

Еми а4 формат си го представях, което мисля, че е добре като размер. Иначе знам, че не трябва да е до края, но се усетих прекалено късно. Все пак това няма да бъде оригиналната снимка за януари де. Но като гледам А4 излизат около 24 лева единия, което е много пари [smilie11] . Аз ще подарявам 15 - 20 календара и 20 календара по 20лева, да дам 80лева нещо [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Как да си изкарам календар
Автор: RaZU   
Дата:   19-12-12 16:28

20x20 = 400лв

Отговори на това съобщение
 Re: Как да си изкарам календар
Автор: sakuraki   
Дата:   19-12-12 16:39

Пф никакъв шанс тогава да им подарявам. Гледам сега в bulged.bg палатка - пейзажна природа, което би трябвало да означа 20 календара ли ?
Количество:20
Цена:(BGN) 46,20 лв

Отговори на това съобщение
 Re: Как да си изкарам календар
Автор: imitev   
Дата:   19-12-12 17:14

А4 е 297х210 мм.

Малко е

А3 е 420х297мм

Това е твоят размер.

Направи ги със спирала по дългата страна на сезони 4 листа + заглавна страница + картонче за подложка. На 170 гр. дв. хром.

Всеки каледнар ще е 5 страници със спирала.

Спиралата е грубо левче.

Печатането ще е примерно 1,60 на лист.

Или на календар ще ти излезе 8-9 лв.

За обрязването - трябва да го оправиш, иначе ще стане гадория при завършването и там няма да може да се оправя...

Отговори на това съобщение
 Re: Как да си изкарам календар
Автор: sakuraki   
Дата:   19-12-12 17:23

A някакъв сайт, от който мога да го направя това нещо да предложиш? Горните, които предложи колегата са много объркани и скъпи. Ето колко излиза цената

http://prikachi.com/images/5/5628005g.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Как да си изкарам календар
Автор: imitev   
Дата:   19-12-12 19:53


Когато си стоиш в къщи и цъкаш на компютъра ще е скъпо.

Когато отидеш на място в някоя агенция с дигитален принтер А3 ще е по-евтино...

В началната страница на сайта има 5+1 подарък - 19.90 - пак е скъпо, но е поносимо...

Отговори на това съобщение
 Re: Как да си изкарам календар
Автор: bOzo   
Дата:   19-12-12 20:06

А3+ - 1,10лв/стр. на 200 гр. картон (цената е за принт и картон)
Обрязване - около 1 лв за целия тираж от 5-10 календара
Спирала с перфо и поставяне - около 1 лв./календар.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да си изкарам календар
Автор: didesignbg   
Дата:   19-12-12 22:43

Е ти един календар ли ще печаташ, вкарай бройките и ще се оправят нещата? bOzo те е ориентирал в цената, горе долу така се получава, но не очаквай да отидеш като нов клиент в първото ателие, да искаш един календар и да ти дадат тази цена. В сайта на принт.бг ще я получиш примерно при 7-8 бройки.
Аз си взех календарите супер са[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Как да си изкарам календар
Автор: sakuraki   
Дата:   19-12-12 23:34

Не бе ще поръчам около 20 календара, но като ги въведох, цената е около 90 лева [smilie5] за 20 бройки. Гледам сега както е написал колегата, за което му благодаря [beer] а3 1.10лева страницата. Да речем 20 календара по 6 страници са 120 страници, по 1и10 120-130 лева. Аз си мислих в порядъка на 50лева, че ще стане работата, но май няма да стане [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Как да си изкарам календар
Автор: bOzo   
Дата:   19-12-12 23:47

Mаксимално ниската оферта за А3+ е 92 стинки на 90 гр. матова хартия, която леко почва да блести след като мине през Xerox-a (там където налепи плътен тонер)
По-евтин вариант е ако календара не е 4+0, а е 1+0 (ч/б)... ама това май не те устройва.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да си изкарам календар
Автор: imitev   
Дата:   19-12-12 23:50


Тя хартията не е най-големият разход в случая, а най-малкият...

Отговори на това съобщение
 Re: Как да си изкарам календар
Автор: sakuraki   
Дата:   19-12-12 23:55

Ами реших го. Ще поръчам 5 + 1 от синтезиса за 20 лева и ще подаря само на кмета и там на някой представителни лица [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Как да си изкарам календар
Автор: imitev   
Дата:   20-12-12 00:11

Не мога да те разбера - ще платиш за нещо двойно, само за да не прескочиш до близкото ателие за дигитален печат???

Отговори на това съобщение
 Re: Как да си изкарам календар
Автор: sakuraki   
Дата:   20-12-12 00:51

Близкото ателие трябва да се рипна до пазарджик, а преди малко им разгледах ценовата листа на едно студио. За А4 на мат 2.50, a парите, които ще дам да отида до пловдив, ще излезне същото.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да си изкарам календар
Автор: didesignbg   
Дата:   20-12-12 08:26

Нещо не ти схващам идеята, ще платиш 100 лева за 6 календара, вместо за същите пари да вземеш 12?

Отговори на това съобщение
 Re: Как да си изкарам календар
Автор: imitev   
Дата:   20-12-12 11:35


Нали и аз това казвам...

Пробвай Зебра в Пловдив.

Не мисля, че ще е проблем да си изпратиш файловете по имейл с линкове, да ги отпечатат, да ги подвържат и да ти ги върнат опаковани с куриер за твоя сметка с наложен платеж...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »