Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Cokin състема или обикновени филтри?
Автор: Brutalis   
Дата:   16-12-12 10:53

Здравейте,

Става въпрос за пейзажна фотография. Чудя се просто кое ще е по удачния избор. Знам че за подобни снмки ще ми трябва ND Grad филтър в повечето случаи а от обикновените филтри които се навиват на обектива май няма такива. Но пък от друга страна цяла система на Кокин е доста евтина (дръжачи та и филтри) което ме накланя към въпроса дали са качествени. В сравнения с поляризиращите филтри на B+W които са по 200лв та и горница, а Кокин на 60лв (най-скъпия който успях да намеря). Ще бъда много благодарен ако някой ме открехне малко повече по тази тема :)

Отговори на това съобщение
 Re: Cokin състема или обикновени филтри?
Автор: vanquished   
Дата:   16-12-12 10:55

Teма за Lee филтри ,тази е най-прясна и има писано и за качествата на Кокин филтрите .

Отговори на това съобщение
 Re: Cokin състема или обикновени филтри?
Автор: Brutalis   
Дата:   16-12-12 11:00

Благодаря много

Отговори на това съобщение
 Re: Cokin състема или обикновени филтри?
Автор: ksuhorukov   
Дата:   16-12-12 11:01

Кокин системата е в пъти по удобна от филтрите на резба, особно що се касае до градиентните филтри. В този смисъл изобщо не го мисли. По отношение на цената - зависи колко точно си манияк. Производителите не са глупави и щом има хора, готови да плащат за едно стъкълце колкото за цял обектив само в името на някави показатели, установими едва ли не в лабораторни условия - защо да не им вземат парите.
В крайна сметка резултатът от всяка снимка в 98% от случаите е изображение до 1000 пиксела в интернет и до колко подобна инвестиция е изобщо оправдана, нека всеки сам си прецени.

Отговори на това съобщение
 Re: Cokin състема или обикновени филтри?
Автор: muncho_   
Дата:   17-12-12 09:01

Аз съм доволен от Cokin, но CPL-ите им не струват.Ползвам такъв който се монтира на холдъра и е гола вода.Премахва перфектно отблясъци и няма цветен каст, но подобряването на цветовете е едва забележимо.Колкото до градиентите, смятам че за цената си нямат аналог.Особено А-серията.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »