Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Как се образуват цените на фототехниката в България?
Автор: qpalzm   
Дата:   09-12-12 16:17

Добре хора-значи гледам в амазон олимпус е-пл5 за горе-долу 850лв а във България е 1400?????!!!![cool] Някой има ли идея как се образуват цените в нашата мила родина?

Отговори на това съобщение
 Re: Как се образуват цените на фототехниката в България?
Автор: HP   
Дата:   09-12-12 16:29

образуват се така:
Мисля да внасям апарати, ма в БГ има малко бунаци, дето си пръскат парите за това. Значи трябва да разчитам на най-големите бунаци от тях, за да си купят от мен, а не от Европа или САЩ.
По пътя на логиката щом има такива бунаци, значи мога да сложа каквато си искам цена , която да ми гарантира яка файда.
Така е общо взето.[smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Как се образуват цените на фототехниката в България?
Автор: DKunev   
Дата:   09-12-12 16:52

Образуват се елементарно и в повечето случаи обективно...

Всичко е свързано с търсенето и покупателната способност на хората...

Амазон, в Америка да речем, разчитат на аудитория от стотици милиони хора...
В България, нашенските търговци, около 6 милиона...

Следователно в Америката могат спокойно да се поръчат хиляди бройки наведнъж което води до по ниска цена на бройка по-евтина доставка, и по-малки разходи относно куп други неща който формират крайната цена...

В България поради малкото търсене вносителите поръчват по малко бройки, доста често прекупуват от други доставчици което означава по висока цена на бройка, повече поръчки на малки количества, разходи за шипинг и куп други разходи ... след които търговеца за да е на добра печалба се формират нашенските цени...

Поне така си го мисля аз де :)

Поздрави![beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се образуват цените на фототехниката в България?
Автор: GOSPODIN   
Дата:   09-12-12 16:55

НР, не е така. Просто сме бедни и малък пазар. Сега търговската отстъпка на на крайния продавач е малка около 5-6% и той няма много варианти. Ако поръчаш от производител или първия му дистрибутор има огромни отстъпки, НО ако платиш поне 100 апарата, обектива и т.н. Я, някой да каже, коя фирма в България може да внесе наведнъж 100 бр. Канон Марк 3 и 100 бр. Никон Д800, като ги предплати, па макар и на цени по-ниски от щатските? Кога и на кого ще ги продаде?

Разбира се има и магазини, които искат да изкарат поне една средна заплата от продажбата на един апарат или обектив, но напоследък са все по-малко. Реално цената в България без ДДС е почти точно цената в САЩ на същия апарат/обектив.



Публикацията е редактирана (09-12-12 18:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Как се образуват цените на фототехниката в България?
Автор: ludiakolio   
Дата:   11-12-12 13:30

Наложен е монопол при фотомарките и тотална липса на пазарна икономика.Цените в Бг нямат логика.



Публикацията е редактирана (11-12-12 13:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Как се образуват цените на фототехниката в България?
Автор: boni   
Дата:   11-12-12 13:44

Образуват се горе-долу така.(правил съм целия внос преди време на някои марки за БГ)
От цената, която дава съответния ЕВРОПЕЙСКИ офис се слага около 10% за едровия търговец, след като се приспаднат разходите за транспорт и т.н. Дребновия търговец обикновено продава с марж между 6 и 15%, като от тази "печалба" трябва да си плати тока, наема, данъците заплатите на персонала и т.н. Не говоря за загубите от паднали цени и наличности, купени на по-висока цена.
Също така е добре като смятате щатски цени да сложите и ДДС и да имате предвид, че коректното сравнение е с цени на европейски магазини.
И последно сват широк - купете си го от амазон и го внесете легално.

Отговори на това съобщение
 Re: Как се образуват цените на фототехниката в България?
Автор: photostoykov   
Дата:   11-12-12 13:51

Това вече е коментар!
На мен, като търговец на дребно ми се е налагало да отказвам оферти, поради простия факт, че търговската отстъпка не ми покрива разходите, какво да говорим за някаква печалба.

Отговори на това съобщение
 Re: Как се образуват цените на фототехниката в България?
Автор: boni   
Дата:   11-12-12 14:10

И бензин може да си внесем от САЩ, че тук и в Европа е по-скъп...
Проблемът с висока цена въобще не идва от българския търговец, незаслужено го плюете. Просто никой не го интересува особено нашия пазар. Те марките даже взеха да си затварят офисите в БГ. Панасоник си затвори офиса, други намалиха персонала, Самсунг си уволни шефа за БГ и мина на подчинение към румънския офис.
Имах приятел, който изцяло си спря бизнеса с техника и мина на козметика. Маржовете там са понякога над дост.цена Х2, а понякога и Х3. Вика ми айде бе, от едно парфюмче печеля колкото от 3 перални/телевизори, а няма мъкнене, влачене, гаранции и т.н. Изпръскат го и утре пак.

Отговори на това съобщение
 Re: Как се образуват цените на фототехниката в България?
Автор: mitku   
Дата:   11-12-12 14:23

Аз затуй си купувам предимно от Англия (да кажем - Амазон.ко.ук или ебай.ко.ук) и не ми дреме особено кой какви "причини" има. И там има ДДС, но всичко останало е като за "бели хора" и не гледат на клиента като на "пушечно месо". Може търговците тук да си имат своите "уважителни причини" (споменати по-горе), но и аз не събирам кинти по дърветата.
Има и изключения де (с прилични цени и в БГ: да речем понеже тук е ФотоФорум - напр. за Nikkor AF-S 70-200/4 VR, като дойде в БГ, има обявена вече цена от 2.4К лв., която реално е най-ниската в Европа... явно МОЖЕ [smilie3] ), но когато купувам нещо от около 100лв. нагоре, задължително първо гледам в Англия (евентуално и в Германия и Франция да кажем) каква е цената. И ако ми е по-изгодно - си го купувам от там. Сори за нашите търговци, но: свят - широк. [smilie7]



Публикацията е редактирана (11-12-12 14:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Как се образуват цените на фототехниката в България?
Автор: zariio   
Дата:   11-12-12 15:12

При този курс на паунда голяма далавера пада от Англия[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се образуват цените на фототехниката в България?
Автор: asahi   
Дата:   11-12-12 15:49

Амазон няма складови наличности, витрини, охрана, наем за паркинг и т.н. Ако искат могат и на фитка да продават, колкото да не са капо.

Отговори на това съобщение
 Re: Как се образуват цените на фототехниката в България?
Автор: ivodam   
Дата:   11-12-12 16:00

Все пак много си зависи от търговеца, който внася, и от умението му да преговаря и да развива добри, дългосрочни партньорски взаимоотношения. На работата ми мога да се похваля, че партньорите от Германия, Испания и Холандия ни дават най-добрите цени от всички страни в Източна Европа. Но това са отношения, изграждани с години - знам на колегите отсреща кога са им рождените дни, кой какво обича и предпочита, какви хобита има, и т.н. Не става работата, ако искаш набързо да направиш един-два удара и да забогатееш за една нощ.

Е, ще каже някой, че хранителните стоки са друга история. Но ми прави впечатление например следното: аз съм един от малкото хора у нас, които купуват оригинални компютърни игри. И ми прави много добро впечатление вече от много време, че фирма Пулсар поддържа едни много добри цени, с почти 30%! по-ниски на игрите спрямо Западна Европа. Не вярвам да са някакви алтруисти хората, и че не са си направили добре сметката. Просто явно са успели да договорят наистина добри условия за България.

Има и ежедневно примери на просто въпиюща търговска наглост, особено драстични са нещата например при авточастите. Наскоро си сменявах кабелите на колата, решавам да си взема нещо марково, наистина добро, Беру. Тука ми дават великите търговци цена 195 лева. Намирам ги в Германия по ибей за 60 евро, пристигат за 5 дена. Ми кокошкарска история, какво да го коментираш...

В ценообразуването на фототехниката у нас определено също съм се сблъсквал с доста дразнещи неща. Поръчвам например скъпи, ама наистина много скъпи тела и обективи от известен търговец на нашия пазар, да не му споменавам надписа, няма смисъл. Имат човек в Щатите, оттам направо ще дойдат нещата. И сядаме да преговаряме за цената, и той ми обяснява с проценти как се формира цена на базата на цената на дребно на B&H. Един вид, той го взима все едно от B&H и какво си слага отгоре. Абе приятел, ти си ТЪРГОВЕЦ, с претенции, с магазин, съответно се предполага, че купуваш по цени на едро, а седнал да ми смята все едно водя разговор с някое студентче наше да ми докара нещо оттам...

[smilie7]



Публикацията е редактирана (11-12-12 16:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Как се образуват цените на фототехниката в България?
Автор: vgramatikov   
Дата:   11-12-12 16:07

Проклщтието на Канон - България тегне... [smilie18] [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се образуват цените на фототехниката в България?
Автор: mitku   
Дата:   11-12-12 16:11

@asahi, да правят каквото искат Амазон. Не ме интересува - туй си е тяхна работа. Но знам, че аз като си взех моя Д7000, ми излезе с почти 300лв. по-тънко от Амазон.ко.ук, отколкото ако го бях взел тогаз от БГ нагъзин... горе-долу преди 1.5 години го взех на цената, която е сега в нагъзина в БГ (с намалението, че вече е по-стар модел + промоцията в момента). [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се образуват цените на фототехниката в България?
Автор: yakumo   
Дата:   11-12-12 16:12

Според мен е нормално, дори да е неприятно, на големите пазари (с огромни обороти) да се предлагат по-ниски цени като цяло. Даже по-ниски, отколкото са в момента.

Ако не става дума за някакви наистина драстични разлики (или липси), аз предпочитам да купя от тук. Може да изглеждам като будала, но ми се иска да има специализирани магазини тук - за да мога да отида и да видя, и да пипна, и да питам, ако ми се налага - а това също струва пари, макар че повечето от нас предпочитат да пропуснат този факт.

Каква е ситуацията - ходим, пробваме, ориентираме се. Поръчваме от където ни е най-най-евтино - обикновено от чужбина чрез електронен магазин. И ако винаги е така - скоро няма да имаме къде да отидем да пипнем, пробваме и питаме - аз поне така си разсъждавам.


Отговори на това съобщение
 Re: Как се образуват цените на фототехниката в България?
Автор: ivodam   
Дата:   11-12-12 16:18

asahi:

Амазон няма складови наличности, витрини, охрана, наем за паркинг и т.н. Ако искат могат и на фитка да продават, колкото да не са капо.


Айде бее, дръж се земьо, Асахи иде. [smilie18]


Fulfillment and warehousing

Fulfillment centers are located in the following cities, often near airports. These centers also provide warehousing and order-fulfillment for third-party sellers:[61]

Warehouses have a high level of automation since Amazon's 2012 acquisition of of Kiva Systems, a warehouse automation company.

North America: USA: Phoenix and Goodyear, AZ; Chester and Dinwiddie, VA (near Richmond); Murfreesboro, TN; Middletown (Coming around September 2012)[62] and New Castle, DE; Whitestown and Plainfield, IN; Coffeyville, KS; Campbellsville, Hebron (near Cincinnati), Lexington and Louisville, KY; and Jeffersonville, IN; Fernley and North Las Vegas, NV; Nashua, NH; Carlisle, Hazleton, Breinigsville and Lewisberry, PA; Lexington[63][64] and Spartanburg, SC;[65] Chattanooga, TN; Irving, TX[66] (between Dallas and Fort Worth); Sterling, VA; Bellevue, WA; Sumner, WA.[67][68]
Canada: Mississauga, Ontario; Annacis Island a part of Delta, British Columbia[69]

Europe:

Amazon.co.uk warehouse in Glenrothes, Scotland, UK United Kingdom: England: Marston Gate, near Brogborough, Rugeley, Bedfordshire; Peterborough; Doncaster; Hemel Hempstead (Opening 2012)
Scotland: Gourock, Inverclyde; Glenrothes (Closed - Moved to Dunfermline November 14, 2011); Dunfermline (Fife) (Opened November 15, 2011).
Wales: Crymlyn Burrows, Swansea[70][71] near Jersey Marine[72]

France: Boigny-sur-Bionne (2000) and Saran (2007), Loiret; Montélimar, Drôme (2010); Sevrey, Saône-et-Loire (Autumn 2012)
Germany: Bad Hersfeld, Hessen; Leipzig, Saxony; Werne, North Rhine-Westphalia; Rheinberg, North Rhine-Westphalia (2011); Koblenz, Rhineland-Palatinate (2012); Pforzheim, Baden-Württemberg (2012);
Italy: Emilia-Romagna : Castel San Giovanni (2011)[73]
Slovakia: Bratislava (2011)[74]
Spain: San Fernando de Henares, near Madrid (2012)

Asia: Japan: Ichikawa and Yachiyo, Chiba; Sakai and Daito, Osaka; Kawagoe, Saitama
China: Guangzhou, Suzhou, Beijing

Складът на Амазон в Шотландия:

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/b/bb/Amazon_warehouse_Glenrothes.jpg/220px-Amazo




[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се образуват цените на фототехниката в България?
Автор: georgivelev   
Дата:   11-12-12 16:25

Мен пък амазон ме кефи, защото дават да пробваш техниката 30 дни и ако не ти върши работа - да я върнеш. Нали не очаквате родните ни магазини да предложат тази услуга скоро.

Отговори на това съобщение
 Re: Как се образуват цените на фототехниката в България?
Автор: wall   
Дата:   11-12-12 16:59

qpalzm, я дай линка от амазон с тази цена. Че аз като гледах, виждам само 599,99 паунда за кит..Ти май бъркаш Е-PL5 с E-PL3

Отговори на това съобщение
 Re: Как се образуват цените на фототехниката в България?
Автор: hotsnail   
Дата:   11-12-12 18:19

Аз върнах два продукта на амазон ама заради дефекти.

Това с пробването...ми тътпо е малко. Глобално погледнaто e прахосничество което в крайна сметка дига цените.

Отговори на това съобщение
 Re: Как се образуват цените на фототехниката в България?
Автор: Rand   
Дата:   11-12-12 21:38

Е как без пробване да стане, ако ги няма родните душмани-вносители? Все пак бих искал да опитам дали апаратът ми е удобен в ръцете. Или да пускам тема във ФФ и да търся отзивчив собственик на 6D, че да го пробвам.

ivodam, едно е да имаш един голям склад, друго е търговски обекти в цялата страна.Целият начин на управление и логистика са различни. Но ти и сам си го знаеш това ми се струва.

Отговори на това съобщение
 Re: Как се образуват цените на фототехниката в България?
Автор: asahi   
Дата:   11-12-12 21:45

Иво, тъй като гледаш колко канонски тела има в този склад? А колко време са прекарали в него? Не вярвам да е повече от 5 дни. Помисли колко време прекарват апаратите по нашите магазини и ще си направиш сметката колко това забавя оборота на парите, оттам и оскъпява стоката.

Отговори на това съобщение
 Re: Как се образуват цените на фототехниката в България?
Автор: Ivodam   
Дата:   11-12-12 21:58

Асахи, не се опитвай да се измъкнеш. Преди да търчиш да пишеш, проверявай си нещата. Не ти е за първи път. Не може да пишеш такива невероятни глупости за складове, охрана и т.н. за една мощна транснационална корпорация.


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се образуват цените на фототехниката в България?
Автор: qpalzm   
Дата:   11-12-12 22:08

Явно е била някаква кратка промоция-сега си е 599 паунда[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се образуват цените на фототехниката в България?
Автор: IGY   
Дата:   12-12-12 00:40

Sigma 10-20mm f/4-5.6 EX DC HSM
цена в БГ - 899 лв.
цена eday 479+69,1 доставка+35,99 застраховка
цена amazon.uk - 319 лири + доставка
както виждате цените са изключително близки. имайте предвид, че в БГ се прави много трудно бял бизнес и не бива да се сравняваме с белия свят.

Отговори на това съобщение
 Re: Как се образуват цените на фототехниката в България?
Автор: localhost   
Дата:   12-12-12 01:13

Е не ви ли стигат разните представяния на апаратите за да ги огледате? Или като типични авантаджии дай да снимам 1 месец с апарата, да направя 50к снимки и после да им го върна, че не ме кефи. Съсщото и с техниката под наем - "каквото повикало, такова се обадило". Един прецака търговците и край на наемите.

Повечето магазини си имат мострени модели, които можеш да разцъкаш, да пробваш, да питаш това онова. По-кофти е с горните класове апарати, които струват доста и никой магазин не би искал такъв да му стои за мостра. Тогава вносителите се ангажират да предоставят такива - това си е нормална практика.

И все пак собствениците на магазини не работят, за да направят кефа на тоя или оня - те си търсят печалбата. Ако не му харесва на човек - ето ти Amazon, B&H, Adorama, ebay и т.н.

А това, че вносителите са "!@#$!@#$!@#" е друга тема. Но при малък пазар е нормално и надценките да са по-големи.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »