Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 epson L800 - проблем с цветовете - РЕШЕН
Автор: metodiev_martin   
Дата:   11-12-12 21:24

Взех си epson L800. Сипах мастилото, инсталирах софтуера стъпка, по стъпка, свързах принтера с ПС-то, но имам проблем с принтирането. Цветовете са пренаситени и прегорели и в тях преобладава оранжевото и жълтото. Дори при печата на черно-бяла снимка, някои участъци са оранжеви. Инсталирах го и на друг компютъра - пак същото. Принтирах и през фотошоп с ICC профил - все същото.
Мастилото е сипано правилно, кодовете на мастилото, който се вкарват при инсталацията са правилно написани.
Къде може да е проблемът?

Отговори на това съобщение
 Re: epson L800 - проблем с цветовете
Автор: iasen2   
Дата:   11-12-12 21:28

направи тест дали всички дюзи работят .

Отговори на това съобщение
 Re: epson L800 - проблем с цветовете
Автор: metodiev_martin   
Дата:   11-12-12 21:29

Този тест как се прави?

Отговори на това съобщение
 Re: epson L800 - проблем с цветовете
Автор: asahi   
Дата:   11-12-12 21:32

RTFM

Отговори на това съобщение
 Re: epson L800 - проблем с цветовете
Автор: metodiev_martin   
Дата:   11-12-12 21:39

Прочетох ги. Решение или поява на такъв проблем не е описан никъде. Има за поява на линии, черти, размазвания, накъсан или разминаващ се образ, но проблем с цветовете - не

Отговори на това съобщение
 Re: epson L800 - проблем с цветовете
Автор: iasen2   
Дата:   11-12-12 21:43

отвори драйвера на принтера . там има служебни функции . има тест за главите , почистване , информация за нивото на мастилото . Обиковени при теста се отпечатват наклонени линии и се вижда дали линията е непрекъсната . Обикновено ако някои дюзи от определен цвят са запушени не може да възпроизвежда правилно цветовете . примерно вместо синьо печата кафяво .

Отговори на това съобщение
 Re: epson L800 - проблем с цветовете
Автор: boni   
Дата:   11-12-12 21:56

Не ти е настроен правилно типа на хартията. Това е точния проблем в твоя случай.

Отговори на това съобщение
 Re: epson L800 - проблем с цветовете
Автор: chukov   
Дата:   11-12-12 22:54

С принтера идва един диск, на който има PDF и там е показано за коя хартия кой профил трябва да използваш. Има много сериозни разлики сред отделните профили. Трябва да се внимава.

Отговори на това съобщение
 Re: epson L800 - проблем с цветовете
Автор: metodiev_martin   
Дата:   11-12-12 23:51

Прочетох PDF-a, даже се обадих да попитам за точния модел хартия, който аз съм взел - да не би да е станало объркване. Утре отново ще пробвам с различните настройки на хартията

Отговори на това съобщение
 Re: epson L800 - проблем с цветовете
Автор: asahi   
Дата:   12-12-12 00:02

Проблемите с цветовете започват от собствената ни представа за тях. Понеже не виждаме директно файла се задоволяваме с това, което ни визуализира монитора. Той, от своя страна, може да показва всякак, особено ако не е калибриран.

Отговори на това съобщение
 Re: epson L800 - проблем с цветовете
Автор: iasen2   
Дата:   12-12-12 09:05

Като си оправиш профилите на принтера, почистиш главите ,обезвъдушиш маркучите се проготви психически за съобщение от вида " хардуера ми си изкара сесурса ,напечатал си достатъчно копия,стига ти толкова , хвърли ме в боклука и си купи новия модел " .

Епсън е най наглата фирма по отношение на клиентите си .
Имам Канон на 12 години ,през него са минали поне 1 тон хартия , едва намирам глави за него ,но още печата ........



Публикацията е редактирана (12-12-12 09:15)

Отговори на това съобщение
 Re: epson L800 - проблем с цветовете
Автор: boni   
Дата:   12-12-12 09:43

iasen2, явно не си наясно какво представлява тоя принтер:) Някои хора вече са направили по 50 000 копия с него. 20х30 излиза под 70ст мастило + хартия.

Отговори на това съобщение
 Re: epson L800 - проблем с цветовете
Автор: iasen2   
Дата:   12-12-12 10:07

А ти изкара ли 50000 копия :)))))

напълно съм наясно с принтера . най малката прашинка и грешка костват живота на принтера . а 50000 копия са смешна цифра . Бях си взел неговия събрат R1400 за текстилен печат . Изкарах един сезон с главоболия и се отказах .
има далеч по добри професионални решения за печат .
Епсон са били винаги имитатори на големите марки за печат .



Публикацията е редактирана (12-12-12 10:12)

Отговори на това съобщение
 Re: epson L800 - проблем с цветовете
Автор: boni   
Дата:   12-12-12 10:19

Не, не съм изкарал, но го имам и съм супер доволен. Няма другаде такова качество на такава цена.

Отговори на това съобщение
 Re: epson L800 - проблем с цветовете
Автор: dd5   
Дата:   12-12-12 11:36

iasen2 ,
с Епсън работя от 2000г, сменил съм движение и ХП, и Канони

Но когато говорим за мастилено-струен печат-от опита който имам-Епсън е лидера, не знам ти какви грижи си имал с твоите принтери....

Отговори на това съобщение
 Re: epson L800 - проблем с цветовете
Автор: 3DF   
Дата:   12-12-12 12:03

Още един глас за Епсъна.

Но и Ролс Ройс да си вземеш. Ако ти се падне бъгава бройка или ако не го изпозваш както трябва. И като ти къса нервите една година.
Не фирмата ами всички автомобили ще намразиш.

Отговори на това съобщение
 Re: epson L800 - проблем с цветовете
Автор: metodiev_martin   
Дата:   12-12-12 12:17

Днес му пуснах тест. Оказа се че липсва синьото. Пуснах му бързо почистване, след това пак тест - изчезнаха още 4 цвята.
Пуснах да печати снимка - мазало.
Тогава пуснах дългото почистване, сложих тръбичката от зад да събера мастилото, за да не цапам памперса излишно и "О ЧУДО!"
Всички цветове си излизат, няма черти, линии, накъсвания - всичко е 6. (поне за сега)
При положение, че всичко е направено както в упътването (пълнене, свързване към ПС, обезвъздушаване) защо синьото (а след това и другите 4 цвята)се е запушило, така и не разбрах.
Единственото лошо, е че при дългото чистене, плюе много мастило, но за сметка на това, те не са толкова скъпи.
За сега гласувам и аз с +1 за епсона [smilie24]
Въпреки лустер 200, който взех, качеството на готовата снимка, върху тази хартия е много добро~!

Отговори на това съобщение
 Re: epson L800 - проблем с цветовете
Автор: iasen2   
Дата:   12-12-12 12:53

е ще почерпиш тогава за съвета :)
[beer]
Възможно е синьото мастило да е по гъсто . внимавай много прах да не попадне в мастилото .

не знам дали този модел ще спре при препълване на брояча, но си намери служебна програма да ти нулира брояча овреме .



Публикацията е редактирана (12-12-12 12:56)

Отговори на това съобщение
 Re: epson L800 - проблем с цветовете
Автор: boZo   
Дата:   12-12-12 13:12

iasen2
Tова със системните съобщения за ресурса не е никакъв проблем [smile]
Със запушването на главите при СНПМ също - просто всеки ден трябва да се пуска по 1 снимка 10х15, когато няма какво друго да се печати и всичко е ОК. Дори да е без СНПМ пак е желателно всеки ден да се пуска по едно копие и принтера да не се гаси от power бутона, че епсън има гадния навик при пускане да се чисти автоматично, което води до проблеми в определени случаи.

Отговори на това съобщение
 Re: epson L800 - проблем с цветовете
Автор: boZo   
Дата:   12-12-12 13:17

metodiev_martin,
Хубаво е на такива теми да се променя заглавието при решаване на описания проблем: epson L800 - проблем с цветовете - ОПРАВЕН! примерно, така е по-лесно за следващите със същия проблем...

Отговори на това съобщение
 Re: epson L800 - проблем с цветовете
Автор: koki4   
Дата:   27-03-13 11:34

Здравйте!
Разбирам,че някой са доста добре запознати с принтера.
Отскоро имам такъв и съм общо взето доволен.
Възможно ли е,след като изтече гаранцията рабира се, да сменя мастилата с пигментни и как да стане това?


Отговори на това съобщение
 Re: epson L800 - проблем с цветовете - РЕШЕН
Автор: Canon   
Дата:   27-03-13 11:52

На L800 не е необходимо всеки ден да се пуска снимка.
Имах период от 2 месеца без да печатам с него, нямаше запушена дюза, тръгна от раз.

Отговори на това съобщение
 Re: epson L800 - проблем с цветовете - РЕШЕН
Автор: koki4   
Дата:   27-03-13 12:11

Проблема не е в това.
Искам да сменя мастилото с пигментно,за да издържат повече снимките...

Отговори на това съобщение
 Re: epson L800 - проблем с цветовете - РЕШЕН
Автор: Canon   
Дата:   27-03-13 12:40

Запечатвай с мат лак примерно

Отговори на това съобщение
 Re: epson L800 - проблем с цветовете
Автор: koki4   
Дата:   27-03-13 12:42

Шегуваш се,нали...
ако няма какво да кажеш,не пиши глупости

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »