Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 за измамените и измамника
Автор: marrio31   
Дата:   27-11-12 18:09

наболяла тема[smile] понеже лионче затвори своята..и кво викаш по-добре да си си мълчал ,да гръмне и някой друг,интересно виждане

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: lion4e   
Дата:   27-11-12 18:12

Смятам че не е нужно да продължавате да пишете......глупости!
Каквото повикало, такова се обадило! НА 200 тона спам как да отговориш, че да накараш авторите им да се замислят.

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: mmjm   
Дата:   27-11-12 18:14

Тва да ней трети сезон на сериала?

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: GOSPODIN   
Дата:   27-11-12 18:16

Понеже lion4e затвори темата си след моя пост, който мисля не е спам, го публикувам тук с надежда за отговор.

Виждам, че са деактивирали тази сутрин и nofx_, което сигурно значи, че е бил в схемата. Само не ни каза за кой град става дума, та да се пазим. Не се сърди на реакцията на хората, защото 99% са си купували техниката сами и знаят, какво значи да те завлекат. Интересно ми е, ако можеш да ни кажеш , колко кадъра са направени с апарата ти за тези 3 седмици.

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: marrio31   
Дата:   27-11-12 18:25

я кажи каде са тия 200 тона спам,кажи и защо не каза че и ти си завлечен а си траеш,искаш още някой да изгърми ли

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: steeens   
Дата:   27-11-12 18:30

Спомняте ли си "игрите" "тука има, тука нема"? Тоя филм на тях ми напомня.[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: sonda   
Дата:   27-11-12 18:31

За какво говорите бре момци?Ако има нещо, с което бихте помогнали някому-споделете!

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: stoikovv666   
Дата:   27-11-12 18:39

steeens, на същия принцип е, само инструментите за постигане на целта са различни... все пак е 2012 [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: lion4e   
Дата:   27-11-12 18:44

Автор: marrio31
Абе ти от дума разбираш ли, четеш ли какво съм обяснил в моята тема [smilie11]
Аз едва вчера сутринта разбрах че моята техника всъщност е при снимката, и защо не съм писал по-рано във форума, едва вчера разбрах когато се прибрах в София какъв е мащаба на схемата и веднага се свързан с Кардин и т.н

Както казах моят апарата го дадох на човека с ник nofx, а от къде подяволите да знам, че той е свързан със снимката и т.н

Когато колегата Кардин реши, че трябва да знаете нещо по въпроса и че има развитие ще си отключи темата и ще ви пише, аз също писах достатъчно.[smilie7]

ПС:Къде са според теб 200 тона спам като темата на Кардин е от 797 поста от който само 20 са негови!



Публикацията е редактирана (27-11-12 18:47)

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: marrio31   
Дата:   27-11-12 18:55

ами предполагам че повечето хора са разбрали вече какви ги върши снимкабг, и то не благодарение на теб,дано кардин някак си се оправи..не знам как[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: marrio31   
Дата:   27-11-12 18:57

и твърдиш че само 20 поста в темата на Кардин не са спам,странно[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: lakosta   
Дата:   27-11-12 19:02

Алоу...ужилените...давайте максимум информация за да сте коректни към обществото "фото-форум" членството в това общество не ви ли е уютно,че отваряте врати и прозорци да ни духа на всички[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: steeens   
Дата:   27-11-12 19:07

stoikovv666, точно! Тогава имаше такива които печелеха и привличаха рибоците, уж непознати, ама от отбора на основния измамник.[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: lion4e   
Дата:   27-11-12 19:27

Автор: marrio31 предполагам можеш да мислиш.....

От какво не разбра че за Плаката разбрах едва на 24.11, когато се прибрах в софия, от темата на кардин, след като я изчетох за 2 часа внимателно му писах за моят случай, и че доста неща ми се стуват еднакви като при мен, и след като ми отговори на сутринта на 25.11 с отговор за съвпадение на гсм номера на човека който ме мота с моита техника с гсм на снимката, и тогава нещата се просветлиха. Как да пиша за това че техниката ми е във някой за който не знам нищо и нямам никаква информация, или да бях посочил някой на случаен принцип от форума? Моята техника нито съм я давал на снимката нито съм се виждал и чувал с него, нито пък знаех за него, посочил съм на кой съм я дал и си я търсих от него, проблема ми възникна на 14-15.11 някъде когато след 2-3 дневно мотане разбрах какво се случва, но човека на който я бях дал беше в Англия и се разбрахме той да уреди нещата с връщането на апарата когато се върне, така и стана днес си поличих техниката. Едва вчера се разбра че моята техника е била при Постера през това време. Сега става ли ти ясно.



Публикацията е редактирана (27-11-12 19:32)

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: stoikovv666   
Дата:   27-11-12 19:45

Големи съвпадения големи чудеса...

lion4e, за нещо се чувстваш виновен ли, че се оправдаваш!? [smilie21]

Абе лионче имаш ли нещо общо с пумабг, почти един и същи ви е тона за налагане на мнение [smilie18] [beer]



Сега снимката вече го няма, но пък lion4e нормално може да го замести явно и той е доста запознат.

Панаира продължава...аз си отварям бира с картофките [beer]



Публикацията е редактирана (27-11-12 19:46)

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: lion4e   
Дата:   27-11-12 19:49

[smilie7] [smilie5] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: Alex-dan   
Дата:   27-11-12 19:50

Не знам какво искате повече от човека... Не виждам защо трябва да си къса нервите излишно, поне дано и другия случай да има положителна развръзка...

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: stoikovv666   
Дата:   27-11-12 19:55

Alex-dan, аз виждам само админа със скъсани нерви да следи глупостите из форума...

Ти на кой от 7те ника вярваш и съчувстваш? Аз само толкова преброих днес [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: Digitalgab   
Дата:   27-11-12 19:57

Техниката или я имаш, или я продаваш, или си я продал и я нямаш.
Да си даваш нещата под наем, изглежда най-малкото смешно и жалко.
От старо време е приказката, кон, пушка и какво беше другото, не се дават, нъл тъй? [smilie7]



Публикацията е редактирана (27-11-12 20:41)

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: georgivelev   
Дата:   27-11-12 20:08

Да, ето, аз имам въпрос към лъвчо, Пер Карден и снимката - в кой град беше техниката на лъвчо? Все пак имам право да знам малко подробности по случая. Снимката се опита и мен да завлече, като ми предложи подмамлива оферта за обектив, с цена много по-ниска от тази в магазина. Поиска ми 50% капаро, равняващо се на 800лв.

Толкова ли не можете да споделите как се казва този индивид, дето прави целия форум шашав. Ами за смях сте си и 0 съчувствие, щом не споделяте тази важна информация с нас. Кътате си го само за себе си. Може би ви е страх от въпросното лице, знам ли?

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: cardin   
Дата:   27-11-12 20:20

В кой град е била техниката на лъвчо знае само снимкабг.Ние от къде да знаеме бе човек.


Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: lion4e   
Дата:   27-11-12 20:24

Аз съм от София, Кардин също, когато колегата реши да сподели инфо за снимката той ще го направи, той се среща с него и т.н.
Знам че се казва Радослав.

Сега знам че всички чакате лична саморазправа, може и до там да се стигне, но това е най-лесно, не се ли замисляте че това може да се използва после срещу кардин ако се стигне до дело, на където клонят нещата, снимката контрира неговото обвинение с дело за телесна повреда..е тогава нещата няма да имат край!



Публикацията е редактирана (27-11-12 20:30)

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: stoikovv666   
Дата:   27-11-12 20:26

cardin, до колкото си спомням от дружките ти, ти беше на ръба на нервна криза'... защо не си починеш извън форума, няма нужда да отговаряш вместо лиончето. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: lion4e   
Дата:   27-11-12 20:28

Автор: stoikovv666
А защо си милиш че аз съм длъжен на някого да отговарям[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: vikitovikito   
Дата:   27-11-12 20:33

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: stoikovv666   
Дата:   27-11-12 20:34

lion4e, ми почивайте си бе хора...! Затворехте си темите и сега с спамите по темата на marrio31, като дъвчете едно и също без да давате никаква информация по случая или да помогни те с нещо за в бъдеще да не се случват подобни циркове.

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: mmjm   
Дата:   27-11-12 20:36

Таз игра беше хит през 90те. Играл съм с топче, със зарче, с билети, ама с камери до сега не бях гледал, чувал, камо ли играл. Дали са изтрити правилните профили?

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: georgivelev   
Дата:   27-11-12 20:39

Ми не питате ли къде ви е била техниката? Баси, като малките деца сте. Щом като ви върнат топчето, сте щастливи и не задавате повече въпроси.

Но както и да е, това, че не знаете, означава, че тоя - снимката де - крие бая много неща и го е страх. Както и да е.

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: stoikovv666   
Дата:   27-11-12 20:43

mmjm написа:

Таз игра беше хит през 90те.

Да на улицата като дребна измама, иначе класиката си бяха картите в частна собственост и куфари с много шума... еххх 90те, нямаше интернет където да се информират хората, годините рай за ново пръкнали мошеници. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: euro2004   
Дата:   27-11-12 20:44

Лионче, колко кадъра са щракнати? И ако не е тайна, колко пари изкара ти от цялата работа?

Кардин, ами ти?

Аз ако съм пострадал и реша да споделям във форум, ще дам възможно най-много информация. Иначе, изобщо няма да споделям, разбирасе че никой на никой не е длъжен ;))

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: Seifi   
Дата:   27-11-12 20:57


Не знам за вас но аз не бих си дал техниката , освен ако някой не ми остави парите на които е оценявам. Но няой тарикат може в такъв случай да направи кукла и човек пак да изгори ако не внимава.
Преди 6 години един (приятел) от детинство ме мота с едни пари 8 месеца и през това време бая свят обиколи с приятелката си преди да ми върне парите.
А в далечната 1998 един съучиник рева че иска пари на заем дадох му , и тои ме мота 11 месеца над срока, докато една вечер не му свалих лятите джанти на колатаи не му се обададих да ми върне парите и да си получи джантите [smilie18] след половин час се появи [smilie18].

Пари и техника се дават САМО АКО МОЖЕШ ЗА ТОЗИ ЧОВЕК ДА ГИ ПРЕЖАЛИШ!

Надявам се искрено човека да си получи техниката някак си !

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: lion4e   
Дата:   27-11-12 21:13

Колко кадъра са направени с 350Д няма как да проверя, пък и не ме интересува[smilie3], това тяло както споменах почти не го ползвах и затова го дадох. Вече казах, взех 70лв. за 5 дни наем за тялото с обектив и всички нужни аксесоари. Но равносметката накрая е 25дни наем за 70лв. и върнат апарат [smilie21]. Честно казано и мен корекността на колегите през последните 4 години с който комуникирам от форума ме е направила по-доверчив от колкото трябва. Няколко пъти ,като колегата Кардин, съм давал и взимал техника на доверие от колеги от форума и проблеми не е имало, но явно и за това си има първи път. Дано няма скоро повече такива случай, това е по-гадно и от кражба, при която знаеш че я няма техниката, а тук хем я има, хем я няма.



Публикацията е редактирана (27-11-12 21:17)

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: georgivelev   
Дата:   27-11-12 21:26

70 лв за 25 дни наем е по-малко от 3 лева на ден. а ОНЯ е вземал по 30 лева за всеки от тези 25 дни, което значи, че е напред с около 680лв. Кантар-сметка!

Снимка-бг - цар си!

Иначе и мен са ме муфтили колеги от университета за пари. Единият от тях беше толкова нагъл, че един път ми каза направо, "Георги, дай ми още 20лв, та да закръглим заема на 100лв". И не само с мен е закръглял. Вика на Крисито, Кака, дай ми 50лв, че трябва да свалям електричаря от стълба (не беше плащал ток) и през цялото време, 5 години следване, голям го раздаваше, цар на купоните, много готин, мацките май не му връзваха много, но нямаше и нужда - човекът си живееше съвсем прилично.

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: CanoniO   
Дата:   27-11-12 21:34

кой наема 350д ве?
Вие всички ли сте ретарди?







































В БГ живеят бавни хора, които си заслужават съдбата.....

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: pefoto01   
Дата:   27-11-12 21:35

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: steeens   
Дата:   27-11-12 21:36

CanoniO , изпревари ме![smilie18] [smilie18] [smilie18] Същото щях да питам!

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: Alex-dan   
Дата:   27-11-12 21:36

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: steeens   
Дата:   27-11-12 21:38

И още повече някой луд дето ще даде 680 лева за наем вместо да си купи апарата за 300 кинта ??? [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: GOSPODIN   
Дата:   27-11-12 21:38

Е, няма такова примирение -взел 70 лв. за незнайно , колко кадри, но техниката не е ползвана 5 дни , а 25, нали? Важното е да си я върна. Напомня ми ония моменти при "голямата екскурзия" през 1989г., когато един "екскурзиант" обясняваше, че го обидили турците отзад няколко пъти, но важното, че бил жив.
Цената на ден на Марк2 в Павилиона беше 50лв. на ден, а на 24-105/4 е 25лв. Това прави 75лв. НА ДЕН. Това трябва да е иска на кардин, към ползвателя - снимка-мимка или както се зове там измамника. 20 дни Х 75 лв = 1500лв. Това е истинската пазарна цена на професионален апарат с Л обектив. Даже да приемем, че цената е наполовина се получават 700лв., а не 100, които в най-добрия случай ще получи кардин, ако изобщо си види апарата. Хиляди форумци са свидетели на един нагъл, пладнешки обир и дано е голяма обица на ухото за всички.

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: pefoto01   
Дата:   27-11-12 21:39

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: Seifi   
Дата:   27-11-12 21:42


Обидно ми е като гледам какво пишат хора които явно живеят извън България :

CanoniO
steeens

Кои сте вие да съдите хората които живеят в България. Имам много добри приятели които живеят в България по една или друга причина.

Пази боже сляпо да прогледа

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: vikitovikito   
Дата:   27-11-12 21:45

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: steeens   
Дата:   27-11-12 21:47

Seifi , що ме емигрира? [smilie10] [smilie10] [smilie10]
А и Канонио, мисля е също тук. Все още.

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: steeens   
Дата:   27-11-12 21:48

vikitovikito, [beer] [beer] [beer] Наздраве!

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: CanoniO   
Дата:   27-11-12 21:51

Seifi,
във Варна живея ве...
Ама на такава схема не моЙш ме върза. Нищо, че съм от провинцията.


Представи си, че си висок 1.62, плешив и със шкембе... Седиш на един бар, пиеш втора бутилка Кардю, броиш пари, слагаш им ластици и тъпчеш в джоба. Към теб се приближава млад плющялник, хваща те за дюкяна и ти прошепва в ухото" искам те"...
Иска те защото:

1.Харесва плешиви дребни шишковци.
2.Миришеш добре.
3.Изпускаш феромони.
4.Имаш ластици.....


Дай верния отговор...

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: steeens   
Дата:   27-11-12 21:54

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie24] [beer] [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: marrio31   
Дата:   27-11-12 21:54

ехее,темата потръгнала,а това последното е якоо[cool] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: steeens   
Дата:   27-11-12 21:56

На втора бутилка Кардю, залагам на феромоните.[smilie5] [cool] [cool] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: Seifi   
Дата:   27-11-12 21:56

Аз че не живея в България е вярно, но не обиждам хората в живеещи в България (В БГ живеят бавни хора, които си заслужават съдбата..... ) и винаги ми е жал когато някой опитал се да помогне бива прецакан от сънародниците си.

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: vikitovikito   
Дата:   27-11-12 21:59

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: CanoniO   
Дата:   27-11-12 21:59

Seifi,
мен не можеш да ме прецакаш, защото:

1.Чета мисли.
2.Съм отец Прецакий.
3.Знам как да си прибера вересиите.

Дай верния отговор...

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: steeens   
Дата:   27-11-12 22:01

Аз кого и как съм обидил, не ми става ясно? Просто щях да питам кой ще дава 30 кинта наем за 350Д ? Канонио в това ме изпревари.

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: marrio31   
Дата:   27-11-12 22:03

хм,верно 350д под наем звучи странно и екстравагантно[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: euro2004   
Дата:   27-11-12 22:03

Има разни варианти на сценарии, да се наема техника. В моите очи са примерно: да се пробва тяло/обектив/аксесоари/система. Да се заснеме събитие, са втора камера и т.н. Та така, в моите очи няма абсолютно никакъв смисъл да се наеме 350Д и да се плати за това 70 лв, да се разиграва театър и да се върне накрая. Обвинете ме, че пиша за конспирации ама е така ;)
Освен това въпросната обява на снимкабг, си е чиста покана за кражба.. Нз. Поздрави ;)

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: CanoniO   
Дата:   27-11-12 22:03

обиждаш наред ве... Ти обиди всички хора, които са готови да дадат 30 кинта за един 350д апаратоден...

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: stoikovv666   
Дата:   27-11-12 22:03

Seifi написа:


> винаги ми е жал когато някой
> опитал се да помогне бива прецакан
> от сънародниците си.


Кой се е опитал да помогне и е претакован ? Това пък къде от къде дойде?

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: Myth   
Дата:   27-11-12 22:10

Абе тука вярно много идиоти са се навъдили, или само на такива се правят и дразнят нарочно, stoikovv666 такъв ли си или дразниш нарочно?
Какво искате от човека?

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: Seifi   
Дата:   27-11-12 22:12

до CanoniO

За съжаление винаги е имало наивни хора и ще има, не е хубаво да се казва на мен никога няма да се случи , не се зне колко ще изкуфеем когато станем пенсионери примерно.
Какво значи когато някой е от провинцията , че е глупав ли , не съм съгласен.
По някога има и хора които се лъжат като си мислят че ще направят бързи пари и захапват кукичката, на един колега тарикат така му направиха кукла на бензиностанцията на която работих някога в България.
Но е жалко когато някой иска да помогне и изгърми.

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: steeens   
Дата:   27-11-12 22:14

CanoniO , посипвам си главата с пепел и им се извинявам искрено и лично.[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: stoikovv666   
Дата:   27-11-12 22:17

От кой човек и какво дразня, аз си питам интересно ми е!

Също кардинчо не се занимава професионално, но пък е сменил доста техника... интересно за любител да купи скъпа техника и да я прежалва за жълти стотинки под наем. [smilie10]



Публикацията е редактирана (27-11-12 22:19)

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: Seifi   
Дата:   27-11-12 22:17



Не мога да разбера някой трепери за техниката си а половината едва ли не му се присмиват тук , че е налапал въдичката на някой тарикат.

Почвам да си мисля че това да си тарикат в България е някаква гордост.

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: CanoniO   
Дата:   27-11-12 22:20

Seifi,
когато възрастта те прави слаб, всичко си е ОК... Много баби дадоха пари на телефонните измамници ( с катастрофите ). От къде разни баби-пенсионерки имат по 10 бона скатани за черни дни, не е моя работа.
Всичко, което исках да кажа е, че совите не са това, което са, и ако на мен ми приложат подобна схема, аз не съм готов да прежаля стоката като вас, а само 10-20 процента. От 5 бона ще изгубя 1, но ще си спа като пич....
Сполай ви...

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: vikitovikito   
Дата:   27-11-12 22:20

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: stoikovv666   
Дата:   27-11-12 22:22


> Почвам да си мисля че това да си
> тарикат в България е някаква
> гордост.


То винаги си е било гордост и ще бъде да си тарикат и не само в България!

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: CanoniO   
Дата:   27-11-12 22:23

Не знам къде е емигрант, но не живее в моя свят...
Измамите в БГ са навсякъде.

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: asahi   
Дата:   27-11-12 22:31

Гъз глава затрива.

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: Seifi   
Дата:   27-11-12 22:35

До vikitovikito

Вари ме печи ме Австриец мога да стана само по документи [smilie18] има неща в мен които никога няма да се променят дори и след още 11 години в Австрия.

До CanoniO
Доволен съм че съм роден в България закалката от България ми помогна преживея първите трудни емигрантски години. [beer]


До stoikovv666
Човек трябва да различава тарикат и находчив [beer]



Публикацията е редактирана (27-11-12 22:37)

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: stoikovv666   
Дата:   27-11-12 22:44

Seifi, виж колко добре си пасва находчив тарикат!? [smilie5][beer]



Публикацията е редактирана (27-11-12 22:45)

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: emo1   
Дата:   27-11-12 22:44

Драги съфорумци, доверието е благодетел и не мисля че е редно да се отрича.
Това че някой е помогнал на друг, срещу символична сума не повод за подигравки към него и ни принизява до нивото на Снимката, като бъдем разделени на тарикати и балъци нищо не печелим.


Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: CanoniO   
Дата:   27-11-12 22:44

Seifi, добре ве,
караш си емигрантската "Корса '96" и идва един албанец, когото ти обичаш, щото си алтруист и нерасист и нешовинист и си крайно нерелигиозен, добър, широко скроен и даваш акъли по форумите...
Албанеца ти дава 2000 евро за корсата, ама я иска веднага, без да подписвате нищо... :

1. Нищо, че струва 100 евро тази кола, ти си търсиш 2к евро, щото албанците не лъжат, даваш му я, и чакаш.

2. Питаш в джамията колко струва корса на 16 години. Не получаваш отговор, но и 2к евро са ОК.


3. Питаш в банката, ако ти преведат 2 к евро наведнъж, има ли проблем...


4. Даваш заем 2к евро на приятел, още преди да си ги взел. Албанеца никога не лъже. Като е казал два бона - два бона....

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: Alex-dan   
Дата:   27-11-12 22:45

Находчив тарикат с високи амбиции [smilie18] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: stoikovv666   
Дата:   27-11-12 22:59

Ае аз се спирам, че то наистина може да има толкова наивни хора все още да вярват в дума като "ДОВЕРИЕ".

И цялата история да се окаже истина а не фейк [smilie10] [smilie5] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: georgivelev   
Дата:   27-11-12 23:00

Почвам да си мисля че това да си тарикат в България е някаква гордост.

А добър ден! Направо откри топлата вода. Още Алеко Константинов го е казал, думата "хитър" в чуждите езици е нещо зло, неприятно, а в българския език думата "хитър" означава нещо положително. И даже дава пример (цитат по памет)

- Ех че хитър излезе син на баща си! Всинца ни измами! Аферим! Ашколсун!

Та така и ние тихомълком се възхищаваме на снимката, намерил 2 шаранчета, дал на един 70 лв за някакъв супер стар модел апарат и го е преотдал на някой друг шаран, дето хал-хабер си няма от фотоапарати. Вие що си мислите, че всеки в България е запознат с продуктовата гама на Канон. Ето, че и аз не знам нищо за каноните, освен че най-доброто им там са 5Д марковете и Л обективите (че даже и за това не съм сигурен). Нямам време да чета и да се занимавам с неща, от които не се интересувам.

Със сигурност снимката е с няколко стотачки напред, и ви се смее на акъла от някое топло ъгълче на света.


Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: vikitovikito   
Дата:   27-11-12 23:06

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: stoikovv666   
Дата:   27-11-12 23:11

georgivelev, само като си помисля колко ника фантоми като твоя изкачат във всяка тема(най вече в горещите теми измама), ще взема и аз да повярвам в думата доверие. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: milestone1   
Дата:   27-11-12 23:13

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: stoikovv666   
Дата:   27-11-12 23:17

milestone1, добре бе човек ти сериозно ли???

Мина процедурата за нов акаунт само за да напишеш този пост?[smilie10] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: Seifi   
Дата:   27-11-12 23:23

Това с казана е много често вярно за съжаление [smilie9]

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: georgivelev   
Дата:   27-11-12 23:24

Стойков, че те фантомите щяха да са много щастливи, ако бяха на моето ниво. Апропо, по какво съдиш, че съм фантом? Аз съм си съвсем истински, физически съществуващ човек, и моето име е Георги Велев. Е питай Марио, автора на тази тема. От него купих D90. Ако считаш и Марио за фантом, то тогава проблемът ти е за психиатър. А може и да не е. Може с Марио да сме образували една затворена система от фантоми и да спамим и флъдим форума нарочно, за да объркваме бедните душици като тебе.

Ако не нещо друго, с Бони се познаваме, и на миналогодишния фотофорум фест присъствах на броенето на гласовете, когато се решаваше коя снимка да е на 3то място.

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: milestone1   
Дата:   27-11-12 23:24

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   27-11-12 23:25

Познавам един Георги Велев от Кайсиева във Варна?

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: georgivelev   
Дата:   27-11-12 23:35

Много сме с това име. И дядо ми се казваше Георги Велев, както и сина на доцента от ВИАС, при когото разработвах дипломната. Също има и някакъв доцент Георги Велев, както и някакъв писател. Напиши във Фейсбук Георги Велев и ще излязат около 80 съвпадения - толкова бяха преди 3 години, когато още ползвах фермансурат. И всъщност това ме спаси, когато бях нахранил един и се измъкнах, като натопих един от съименниците си... После някакъв мой адаш нахранил някакъв друг и обвиниха мен.


Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: mmjm   
Дата:   28-11-12 11:18

Някакви новини за Карден и Снимката? Май трябваше да са на път към Русе ли май не се разбра?

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: mmjm   
Дата:   28-11-12 11:30

И аналогия с едни други години....

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: Admin   
Дата:   28-11-12 11:37

Админа деактивира многократните регистрации на потребител
jdr
jitter
qnect
guest1234
milestone1
и т.н.

Всички са на един и същ човек - стар ник quesswho.
Също така ще бъдат незабавно изличени от сайта всички регистрации с кухи никове, за които има каквото и да е съмнение за злоупотреби в базара или форумите на сайта.



Публикацията е редактирана (28-11-12 11:44)

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: mmjm   
Дата:   28-11-12 11:38





Публикацията е редактирана (28-11-12 11:56)

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: guest2345   
Дата:   28-11-12 11:44

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: mmjm   
Дата:   28-11-12 11:47

Ок, но наистина е интересно има ли някакво движение в положителна насока, по проблема на Карден?



Публикацията е редактирана (28-11-12 12:25)

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: guest1235   
Дата:   28-11-12 12:09

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.


Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: marrio31   
Дата:   28-11-12 12:18

кардин да пище ако има новости,дано върви към развръзка[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: asahi   
Дата:   28-11-12 12:20

Тези истории ми припомнят за онази измама със "златните" пръстени на закъсали
те за бензин румънци.

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: marrio31   
Дата:   28-11-12 12:22

абе няма нищо общо тая история..румънците са доста по-добри от снимката[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: asahi   
Дата:   28-11-12 14:10

Развръзката ще е извънсъдебно споразумение.

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: stoikovv666   
Дата:   28-11-12 14:19

asahi написа:

> Тези истории ми припомнят за онази
> измама със "златните" пръстени на
> закъсали
> те за бензин румънци.


Тази врътка все още съществува извън България.
Сега дори са разширили репертоара, с Iphone, скъпи часовници...

Последния път когато ми предложиха златен пръстен го изпратих от среща в магазина където имаше голяма табела изкупувам злато [smilie18]

Явно има кой да им се връзва щом все още съществуват[smilie10]



Публикацията е редактирана (28-11-12 14:21)

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: marrio31   
Дата:   28-11-12 14:31

какво имаш в предвид Асахи,че пак ще му подпише нещо ли?

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: harvester_vn   
Дата:   28-11-12 14:35

То голямо подписване падна. На химикалките сигурно им се е вдигнала цената на едро [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: cardin   
Дата:   28-11-12 16:11

Сега се върнах от полицията, от тук на там ще деистват момчетата от икономическа полиция.
Иначе щяхме да пътуваме със снимкабг до Русе, но към обяд той се обади и каза че техниката не е там.

Ще пиша отново когато има някаква развръзка.



Публикацията е редактирана (29-11-12 09:12)

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: kocemak   
Дата:   28-11-12 16:16

Ще се намери всичко,стискаме палци

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: peter_m   
Дата:   28-11-12 16:16

Ми ... взимай му парите и приключвай [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: HP   
Дата:   28-11-12 16:24

cardin, железни нерви имаш човеко, как го траеш тоя просто ти се възхищавам. Честно ти казвам, след толкова време вече щях да съм издимял и с радост щяд да пратя 5 000 лв. на майната им, ама поне снимката щеше да яде и пие, та да помни колко съм ларж цял живот.

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: Jim__Beam   
Дата:   28-11-12 16:26


.. Да яде и пие със сламка ........ нали това имаш предвид НР ... [smilie8] [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: HP   
Дата:   28-11-12 16:28

бе кво бе, то бива бива изверг, ама тоя минава всякаква граница

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: Myth   
Дата:   28-11-12 16:30

Автор: peter_m
Дата: 28-11-12 16:16

Ми ... взимай му парите и приключвай [smilie8]



Как да му ги вземе, като оня ги няма, а и да ги има, няма да ги даде, а ще падне същото размотаване, яла утре, днес трябваше да ми платят, утре ще продам това или онова...
Ся възможно е и snimkabg просто да са го измамили, но държанието му не е мъжко, лъже, увърта, измекярско държание. Да каже честно така и така дадох апарата на тоя и тоя и той не ми го връща, нямам пари... Ама явно не е така, щото и той не казва на кой е дал апарата, не може да си дал апарата и да не знаеш на кой си го дал, нали уж договори, истории, нещо не мога да разбера, баси измамата или измамника... От полицията, направо да го извикат, и...
То вярно май ония де взимат 10% най-добре ще се оправят, може да изяде някой друг шамар, ама няма да е повече и те не искат да си навличат неприятности, ама поне ще върнат техниката или парите.



Публикацията е редактирана (28-11-12 16:37)

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: peter_m   
Дата:   28-11-12 16:34

А да си чака техниката, която е незнайно къде, в незнайно състояние ...

Да си действа по договора, да взима парите ... а и нали снимката имаше какво да продаде...

Пък той да си търси този на който е дал техниката ... ако има някакви документи за това ...

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: E.Stanev   
Дата:   28-11-12 16:35

Това с пръстените го правят с Париж масово. На мен миналата година на два пъти румънските мангета ми го пробваха. Единия даже го видях как пусна пръстена и после започна да се прави на интересен, че видиш ли току що го е намерил. Мислеше, че ще се вържа (преличах на типичен турист с "големиот апарат"), отпратих го с хубава българска псувня и веднага му светна. Друга далавера, която правят там е играта "тука има тука нема", но го правят африканските емигранти. Докато не гледаш в ръцете на тарикатчето за да се бръкнеш за пари, вече са сменили топчето. Големи хитреци са навсякъде. Човек трябва да си има едно на ум, винаги когато ходи в чужда държава.

Колкото до казуса със снимката, аз отдавна да бях разрешил проблема по вторият начин. В такива заеми щях да го вкарам с някои хора пък после нека си помисли да не им ги връща [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: Myth   
Дата:   28-11-12 16:36

Автор: peter_m
Дата: 28-11-12 16:34

А да си чака техниката, която е незнайно къде, в незнайно състояние ...

Да си действа по договора, да взима парите ... а и нали снимката имаше какво да продаде...


Абе има, след толкова лъжи можеш ли да вярваш какво е писал и какво имал. Чиста работа е, палят колата и отиват при първия от веригата на който е даден апарата, той казва какво се е случило и така, все някъде е отишъл тоя апарат, снимката да каже на кой го дал и така...

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: Myth   
Дата:   28-11-12 16:39

Докато не гледаш в ръцете на тарикатчето за да се бръкнеш за пари, вече са сменили топчето. Големи хитреци са навсякъде. Човек трябва да си има едно на ум, винаги когато ходи в чужда държава.

Не го правят така, още докато бутат кутийките или чашките напед назад взима топчето и го пуска на друго място, като преди това разбира се, се е постарал да видиш къде уж е топчето.

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: marrio31   
Дата:   28-11-12 16:41

по скоро да каже на кой е продал нещата,апарата не е един,едва ли доброволно ще каже,явно е решил Кардин да го съди..дълга и широка,изпусна момента според мен[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: jivkojj   
Дата:   28-11-12 16:47

Апарата го е продал отдавна. Сигурно и парите вече е изхарчил. Това е ясно. Въпроса е сега да си върне парите, което твърде много ме съмнява, защото даже да се стигне до съдия-изпълнител, нищо чудно единствената собственост, която могат да му отнемат, да са джапанките и ризата [smilie23]



Публикацията е редактирана (28-11-12 16:48)

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: marrio31   
Дата:   28-11-12 16:47

ето и препрадка към истинската тема на Кардин,това за тия дето се чудят за кво става въпрос..
https://photo-forum.net/forum/read.php?f=1&i=1492906&t=1492906&phorum_uriauth=

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: marrio31   
Дата:   28-11-12 16:49

мдаа,това е най-лошия сценарии,да няма нищо,иначе съм чувал че с тая запис на заповед бързо ставали нещата

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: marrio31   
Дата:   28-11-12 16:57

Карди,ти сам ли ходи в полицията или заедно със снимката?

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: sky-fan   
Дата:   28-11-12 17:49

Много се вживявате. А и май се предоверявате на хората тук.

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: atrifonov   
Дата:   28-11-12 18:09

вече ми писна да ги чета тия теми
А Кадрине отдавна всичко щеше да е приключило ако беше слушал какво ти казваха хората, а не да се връзваш на разни мошенници

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: atrifonov   
Дата:   28-11-12 18:12

а и вземи пусни една снимка на този измамник и му кажи името, че да знаем всички- иначе по- добре не ни занимавай

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: Myth   
Дата:   28-11-12 18:22

Автор: atrifonov
Дата: 28-11-12 18:09

вече ми писна да ги чета тия теми
А Кадрине отдавна всичко щеше да е приключило ако беше слушал какво ти казваха хората, а не да се връзваш на разни мошенници



Че не влизай да я четеш бре, все едно някой на сила те кара[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] ама за снимката и имената си прав.

Де да знам аз все си мисля, че са преметнали и snimkabg ако ако беше пич на място щеше да каже на тоя и тоя го дадох и по веригата да се стигне до техниката той и да го е продал, нали все пак трябва да знае на кого го е продал.

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: мителшпил   
Дата:   28-11-12 18:46

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: didon76   
Дата:   28-11-12 18:50

Явно Снимката държи с техниката и нещо друго Кардин, иначе аз ако бях на неговото място отдавна да съм го показал и имената и личната карта щяха да са тук във форума.


Да основем група във фейса - "Да помогнем на Кардин да си върне техниката от Снимкабг"

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: marrio31   
Дата:   28-11-12 18:55

абе кофти работа,не знам,лековерния е наказан

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: snimkabg   
Дата:   28-11-12 18:56

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: didon76   
Дата:   28-11-12 18:58

Ха ето го и него...напиши ТИ!!!Какво го мотаеш човека!!!

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: marrio31   
Дата:   28-11-12 18:58

пускай тото,както ти казах и преди,стращен късметлия си

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: HP   
Дата:   28-11-12 18:59

Прекрасно бе снимка бг, значи утре всичко ще е наред. А защо не си напишеш ти тук имената, та да знаем кой си, така и така си толкова обяснителен.
Трите имена за твоите съфорумци и клиенти ако не са тайна международна

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: peter_m   
Дата:   28-11-12 19:00

Нали договорите изтекоха ... защо не платиш на човека [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: snimkabg   
Дата:   28-11-12 19:01

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: marrio31   
Дата:   28-11-12 19:02

егати наглеца,зарежи
няма такъв

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: E.Stanev   
Дата:   28-11-12 19:03

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: didon76   
Дата:   28-11-12 19:03

ааааааа ето че имало и "нещо друго"???[thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: marrio31   
Дата:   28-11-12 19:05

абе на мен за това ми минава през акъла че е fake,не може да има толкова нагъл човек

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: didon76   
Дата:   28-11-12 19:08

Ми то няма граници...за да говори така трябва да има основателна причина или да е fake - аз основателна причина не виждам!!!

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: snimkabg   
Дата:   28-11-12 19:10

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: marrio31   
Дата:   28-11-12 19:11

абе добре че си попаднал на кардин,много отдавна нямаше да можеш да пишеш[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: didon76   
Дата:   28-11-12 19:12

не виждам друг освен теб да се забавлява!!и се радвай че не си попаднал на такива като нас защото тогава наистина ще се забавляваме с теб!!!

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: marrio31   
Дата:   28-11-12 19:14

дори и да си глупак..което доста ме съмнява,това изобщо не те оправдава,понасяш си последствията и край,кво се обясняваш

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: Brutalis   
Дата:   28-11-12 19:18

Абе тоя снимкабг има ли нещо общо със snimkabg.com или просто съвпадение на имената? Има разминаване в реалните имена на човека ама знае ли човек вече, то стана ебати турския сериал тука



Публикацията е редактирана (28-11-12 19:25)

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: snimkabg   
Дата:   28-11-12 19:21

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: avasilev   
Дата:   28-11-12 19:22

Ако псувните вече са забранени, дали админа ще има нещо против да казваме ,че "ни се иска да го любим тоя снимката ама много хард".

Това е обществен форум и няма смисъл да с налага по какъвто и да било начин цензура! Ако някой се чувства обиден има си начини законови да си реши проблема! Ако не го устройва има и не чак до там законови със същия резултат! Напълни се с измамници тук ! 800 поста за форума си е за похвала! Факта ,че толкова много хора се заеха с темата и търсят решения на проблема е направо нетипично за нашите географски ширини! Нещата няма да се решат законово или поне не и през следващите няколко години! Тия дела минават по общия ред и ще се чакат и протакат колкото си искаш! Надявам се все пак човека да си върне техниката , не са малко пари ,а и да те метнат по този нелеп начин си е болка за егото!

[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: snimkabg   
Дата:   28-11-12 19:26

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: marrio31   
Дата:   28-11-12 19:26

хах,не това не може да е истина,няма толкова нагъл човек[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: peter_m   
Дата:   28-11-12 19:27

да да ... утре [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: marrio31   
Дата:   28-11-12 19:29

а ти кво повтаряш,подпсчета,искаш ли да ти доведа хора да ти се подпишат ,квото искаш ще ти подпишат,ма трябва да дадеш нещо де,дето ти май го нямаш



Публикацията е редактирана (28-11-12 19:30)

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: sauron69   
Дата:   28-11-12 19:30

Абе снимка, как искаш някой да ти вярва, като във всеки пост пишеш- "спокойно, нещата се движат, утре техниката ще бъде налична". И така всеки ден??? И никога нищо конкретно.То бива, бива наглост, ама това просто е... https://photo-forum.net/joro/emoticons/simp0029.gif

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: Myth   
Дата:   28-11-12 19:31

Автор: snimkabg

Кажи бе ........(автоцензура, ама много цензура) що не кажеш и разкажеш, на КОЙ ДАДЕ/ПРОДАДЕ апарата и що не казваш и на човека, нали искаш да се реазреши случая, запалете една кола (вече за кой ли път го пиша) и идете на първия на който си дал техниката, полсе при следващия по веригата и така до последния тая техника не се е изпарила, деба и боклука деба, сори ама не се сдържам, админ ако иска да ме банва или наказва.

П.П. Ако са те метнали, то едно че педалски номер да даваш чужда техника на трети лица под наем ама..., кажи метнаха ме дадох апарата на тоя или на оня, бъди пич поне, какво го въртиш човека и го моташ.

П.П.П. avasilev отдолу е написал много правилно, ако наистина е лошо стечение на обстоятелствата и ти не си имал лоши намерения, ЗАЩО ГО МОТАЕШ ЧОВЕКА и шикалкавиш, като п...а ако искаш нещата да се разрешат, защо криеш дори от кардин на кой си дал апарата, ай пари можеш да нямаш в момента веднага да искараш и да му дадеш, като гаранция, ама кажи го тоя дето теб уж мота бре... пък най-малкото и за всички ще е полезно да го знаят. Как да ти повярва човек и да ти има доверие, че имаш желанието да се разреши случая.



Публикацията е редактирана (28-11-12 19:49)

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: harvester_vn   
Дата:   28-11-12 19:31

Не ми стана ясно, тоя боклук, на предната страница заплашва ли, или какво..?

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: avasilev   
Дата:   28-11-12 19:35

SnimkaBG ако си истински принципен мъж и вярваш в правотата си , не се крий зад тоя псевдоним. Кажи аз съм Иван Първан Драганов и изглеждам така (покажи си личната карта). Не съм измамник ,а става дума за лошо стечение на обстоятелствата. Поел съм ангажимент и ще си го нося докрай! Ти си толкова безпринципен , че намеси 3 ти лица в отношенията между теб и Кардин !Какво го интересува човека ти какво си направил след като си взел техниката. Вадиш 5000 лв и оставяш гаранция докато разрешиш схемата си! Ако има подписана Запис на Заповед , Аз ти казвам ,че мога да ти извадя изпълнителен лист за една седмица! И частен съдия изпълнител ще те гони доживот за тия пари , включително и неговата комисионна и лихви за времето на просрочие не по договора ,а съгласно съдебното решение , за което няма никой да те пита дали си съгласен или не! Наистина не може да си такъв наглец ! Ако бях Аз на първата среща щеше да изпиташ огромно желание да не се бяхме виждали никога! Това няма отношение към темата ,но съм особенно чувствителен към хора като теб!



Публикацията е редактирана (28-11-12 19:45)

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: marrio31   
Дата:   28-11-12 19:37

абе явно разчита на това че няма нищо,то е ясно,шибана история,просто за малко се отърва

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: HP   
Дата:   28-11-12 19:46

Ами той човека трябва да му е ясно, че следващата жертва може да се окаже брутално нервен тип, който за разлика от кардин няма да му даде и половин секунда време повече от договореното. Дано има добри приятели лекари и рехабилитатори, защото определено ще има нужда. А за зъболекари му трябва списък да има.

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: marrio31   
Дата:   28-11-12 19:49

абе това че пише тук снимката ..направо не е за вярване,всеки нормален човек щеше да е по-нисак от тревата,а тоя още се ежи,не знам вече,на fake ми прилича,не може да има такива кретени

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: stoikovv666   
Дата:   28-11-12 19:51

Още ли се връзвате на долнопробния театър? [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: Myth   
Дата:   28-11-12 19:51

Автор: marrio31
Дата: 28-11-12 19:49

абе това че пише тук снимката ..направо не е за вярване,всеки нормален човек щеше да е по-нисак от тревата,а тоя още се ежи,не знам вече,на fake ми прилича,не може да има такива кретени



Не е фейк бре, явно и тоя са го метнали (snimkabg) мъ не мога да разбера, що шикалкави на кой е дал техниката.

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: peter_m   
Дата:   28-11-12 19:53

той ако я е дал без документи ... на 2ма 3ма ... поне ...

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: marrio31   
Дата:   28-11-12 19:57

на който иска да я е дал,до него е искането,кво ми дреме на кой я е дал или продал ,най-вероятно

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: marrio31   
Дата:   28-11-12 19:59

абе myth,ти почти излезе от приказката,не се залъгвай

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: Myth   
Дата:   28-11-12 20:01

Автор: marrio31
Дата: 28-11-12 19:57

на който иска да я е дал,до него е искането,кво ми дреме на кой я е дал или продал ,най-вероятно



Ми то хубаво до него е искането, ама крайната цел е човека да си прибере тхниката, а тоя, като не е в него и не му я връщат а вероятно и няма какво да му се вземе и пари няма да казва кой е следващия по веригата, логично, ако се знае в кой е техниката то може и да се вземе.

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: marrio31   
Дата:   28-11-12 20:03

хах,еврика,що не казва според теб,абе кви сте такива наивни,чак и го защитаваш[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: stoikovv666   
Дата:   28-11-12 20:07

Що си блъскате умовете с неща които не знаете и не разбирате?

Ако е не е фейк, първият който ще влезне за разпит в случая снимката, ще раздуха следващия и така... Няма измъкване от такива неща!

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: marrio31   
Дата:   28-11-12 20:11

абе не знам кво ше раздухва там,никой няма да повярва на тия глупости,само тук някой вярват

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: Myth   
Дата:   28-11-12 20:13

Автор: marrio31
Дата: 28-11-12 20:03

хах,еврика,що не казва според теб,абе кви сте такива наивни,чак и го защитаваш[smilie23]


Напротив не го защитавам прочети ми поста преди няколко поста, на предната страница.

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: marrio31   
Дата:   28-11-12 20:15

аз помня друг твой пост,дето казваш че не трябвало да изкарва името му,а трябва щото и друг ще изгори,мисли малко

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: stoikovv666   
Дата:   28-11-12 20:20

marrio31, точно!

Разпит от правилните хора за 10-30 мин. Давам му най много 15 мин. на снимката по пед@лското му разсъждение... след което ще говори без да го питат. Нищо чудно да почне да говори още преди да влезне за разпит [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: didon76   
Дата:   28-11-12 20:21

Имат си методи хората...

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: marrio31   
Дата:   28-11-12 20:21

ами не знам,може и да има опит...ма е трудно там де

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: Myth   
Дата:   28-11-12 20:22

Автор: marrio31
Дата: 28-11-12 20:15

аз помня друг твой пост,дето казваш че не трябвало да изкарва името му,а трябва щото и друг ще изгори,мисли малко



Намери го тоя пост, че ми е много интересно, аз твърдя, че не съм казвал и писал подобно нещо, което много лесно може да се докаже, искаш ли да се обзаложим?

Та аз твърдя, че паметта ти изневерява!



Публикацията е редактирана (28-11-12 20:22)

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: marrio31   
Дата:   28-11-12 20:24

чакай да видя,може и да греша,ма едвали

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: Myth   
Дата:   28-11-12 20:29

Ми айде виж, аз предложих ако искаш да се обзаложим, и не "може" ами грешиш.

Та иди виж нещо склероза ли що ли...

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: marrio31   
Дата:   28-11-12 20:31

не го намирам сега щото ме мързи..ма беше в стил,че кардин е културен човек и за това не пуска имената...ще ти го намеря

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: stoikovv666   
Дата:   28-11-12 20:32

Myth, онази тема май беше твоя за затоплянето... какво стана с проекта, не я завърши, отказали се?

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: Myth   
Дата:   28-11-12 20:38

Не съм се отказал бе, ама все не остава време, иначе "котелното" е пълно с чували с кенове и продължавам да ги изкупувам, вече имам за 4-5-6 такива панела, не съм ги броил точно. Кутията е сглобена, ама не ми е приритет за сега, за един ден работа е ама...

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: stoikovv666   
Дата:   28-11-12 20:42

Ами зарежи туй сериялче да видим там какво ще стане, че е интересно...

Толкова страници изчетох и на края нищо [smilie10] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: Myth   
Дата:   28-11-12 20:44

Това:

Автор: marrio31
Дата: 28-11-12 20:15

аз помня друг твой пост,дето казваш че не трябвало да изкарва името му,а трябва щото и друг ще изгори,мисли малко


е различно от това:

Автор: marrio31
Дата: 28-11-12 20:31
..ма беше в стил,че кардин е културен човек и за това не пуска имената...


та първото което твърдиш няма нищо общо с второто, което наистина съм писал. Вземи са научи да четеш, къде видя, да твърдяя, че "НЕ ТРЯБВАЛО ДА ИЗКАРВА ИМЕТО МУ" ?

Или може би за теб "НЕ ТРЯБВА ДА СЕ ИЗКАРВА ИМЕТО МУ"="Кардин е културен човек и за това не пише името му"

Аз не виждам двете да значат едно и също ако за теб са .... това е твой проблем.

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: marrio31   
Дата:   28-11-12 20:44

и снимката вече се покри:)

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: marrio31   
Дата:   28-11-12 20:46

благодаря ти учителю:)

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: marrio31   
Дата:   28-11-12 20:47

ти искаш да кажеш че още нямаме право да пишем името му,така ли

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: Myth   
Дата:   28-11-12 20:49

Автор: marrio31
Дата: 28-11-12 20:47

ти искаш да кажеш че още нямаме право да пишем името му,така ли



Абе човек КЪДЕ ВИДЯ ДА ТВЪРДЯ ПОДОБНО НЕЩО И ИЗОБЩО НЯКЪДЕ КЪДЕТО ДА СЪМ ГО ТВЪРДЯЛ, що си ги смучиш от пръстите, напротив ако прочетеш поста ми от предната страница ще видиш, че твърдя обратното.
Почвам да си мисля, че говоря с някое радио или... не ме карай да те обиждам[smile]



Публикацията е редактирана (28-11-12 20:50)

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: marrio31   
Дата:   28-11-12 20:50

ами ти акоискаш му го пиши,твоя си работа,за всички вече е ясно

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: Myth   
Дата:   28-11-12 20:59

Автор: marrio31
Дата: 28-11-12 20:50

ами ти акоискаш му го пиши,твоя си работа,за всички вече е ясно



Кое да пиша бе човек, на кои всички, какво е ясно или аз съм ужасно тъп и не ти разбирам писанията или ти бъбриш неща не свързани едно с друго и нещо връзките в главата ти се губят, ти четеш ли какво ти пиша?

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: marrio31   
Дата:   28-11-12 21:03

няма значение,като че ли сме на горе долу едно мнение,явно съм те разбрал погрешно,а и това не е важното в тая тема,важното е че си излязал от приказката

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: emo1   
Дата:   28-11-12 21:13

Извнявам се, ама да сте чували че личните данни са защитени със закон?

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: tziko   
Дата:   28-11-12 21:17

E, 2 имена едва ли ще са чак толкова защитени [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: emo1   
Дата:   28-11-12 21:33

Някои искаха да се покаже тук личната карта (нали има копие), ако го направи потърпевшия вероятно ще дължи пари на Снимката във извън съдебно споразумение.

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: HP   
Дата:   28-11-12 21:35

Тук не става въпрос някой да поства имената. Идеята е снимката ако е мъж на място да каже казвам се така и така, излизам с имената си за да покажа, че не съм измамник. Направих грешка, мен ме измамиха едни други хора и сега ще си нося последствията. Но да го направи като мъж, а не да шикалкави по форумите една седмица

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: marrio31   
Дата:   28-11-12 21:43

той ако е мъж отдавна да го е направил това,ма не е,това е проблема,кой знае в ква схема се е увъртял,той си знае

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: emo1   
Дата:   28-11-12 21:45

HP, във първата тема няколко пъти призовах Снимката да излезе от нелгалност, той каза че ще си покаже снимката и данните след като се реши проблема, точно това не е мъжкото поведение.
Ако го беше направил тогава, да каже "Аз съм този и допуснах грешка", темата вече нямаше да е на първа страница.


Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: mmjm   
Дата:   28-11-12 21:48

Като мъж, тая тема нямаше да я има, а и предишните две.

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: marrio31   
Дата:   28-11-12 22:23

[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: elrisha   
Дата:   28-11-12 22:49

ох, с нетърпение чакам да стане "УТРЕ" ,че да разбера как се развива сериала!!![smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: lakosta   
Дата:   28-11-12 23:09

Автор: emo1
Дата: 28-11-12 21:13

Извнявам се, ама да сте чували че личните данни са защитени със закон? [smilie25]
Кво е защитено?
Не ти разбрах шегата...че те под път и над път искат да ти копират картата...в Била или Пикадили примерно...

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: lakosta   
Дата:   28-11-12 23:10

А снимката си е за бой и нищо друго...нагъл БОКЛУК!

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: imitev   
Дата:   28-11-12 23:26


Била и Пикадили са администратори на лични данни и са подписали 100000 декларации че няма да ги дават...

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: mmjm   
Дата:   28-11-12 23:28

И лъвчето в ролята на спечелилия от тука има, тука нема е повече от съмнителен, ма може и да съм станал параноик.[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: CanoniO   
Дата:   28-11-12 23:31

Не е съмнителен ве, Отдавна е във форума, пише само в "базар". Заплашва ме на ЛС, дето го нареждам из темите.. Свестен човек е, разбира от техника, но е алчен. Не се е замислил, защо някой ще плаща наем за 350д. Случайно си върна камерата. Покрай патардията с 5д-то на кардин... Не го тормозете лиончето, свестен е...

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: mmjm   
Дата:   28-11-12 23:43

Е тогава моля приемете извиненията ми, най вече лъвчо[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: CanoniO   
Дата:   28-11-12 23:57

Онзи тъпак взима техниката, за да я продаде. Не подбира какво му дават под наем. Ще вземе и куулпикс 0.9 мегапиксела... Има уникално чувство за преценяване тежестта на отсрещния. Подбира само шматки с миловидни физиономии, които докато говорят, се издават, че вярват на закона. Омотава ги с нищо незначещи подписани хартийки и отива да продава стоката.
Схемата би била спряна, ако снимката попадне на човек от системата. Птимерно човек, който често отдава под наем. Или продава на лизинг. Може да ви е смешно, но има хора, които продават на лизинг само срешу обещание....

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: imitev   
Дата:   29-11-12 00:02


Чак тъпак не е, за съжаление...

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: CanoniO   
Дата:   29-11-12 00:07

тъпак е...
щото хората му имат имената, данните на личната карта, снимката от картата... абе всичко необходимо, да не спи спокойно. Ти би ли се наспал?

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: peter_m   
Дата:   29-11-12 00:09

може да има и самолетен билет [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: imitev   
Дата:   29-11-12 00:10


Аз не бих, затова не правя като него. И кредити не вземам поради същата причина.

Тоя по-голям измамник ли е от собственик на фирма със 100 човека персонал, който не е плащал осигуровки 10 години?

И двамата си карат кефа и ги боли фара за останалите "абдали"...

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: CanoniO   
Дата:   29-11-12 00:30

ти за този с фирмата не се приреснявай. Той си има счетоводител, да носи тази отговорност...

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: emo1   
Дата:   29-11-12 00:56

Аз само се опитвам да предпазя cardin от кофти съвети (породени от незнание), да не показва данните на snimkabg.
Мненията за саморазправа, определено ще му вкарат авто гол, ще се опитам да го филмирам по двата възможни сценария:
1ви вариант: cardin намира човек Х, който се занимава със връщане на заеми, има преговори дали 1000 или 1500лв. ще струва и нашия човек се навива и плаща предварително, съответно на snimkabg му няма нищо и cardin не може да си вземе парите от Х (няма и документ).
2ри вариант: лицето Х се оказва малоумно и решава да бие snimkabg, може и да го възложи на Y и какво се получава Х или Y бият snimkabg ( а може и snimkabg да ги набие, друг вариант) и същия финишира във Пирогов.
Там пък има дежурен следовател и неговата работа е да разпита snimkabg, дори и да е със счупена челюст е достатъчно да му покаже на телефона си трите теми от форума, може и да е само със натъртвания и охлузвания на ще каже че е временно загубил съзнание (по закон става дума за средна телесна повреда).
Точно до един час cardin ще се намира във РПУ или СДВР и без адвокат (той идва доста по късно, това е друга тема) и двама печени оперативни работници ще го натиснат за подбудителство при опит за убийство, съответно cardin (понеже не е бандит) ще признае че е наел Х (за да облекчи обвинението си).
Има и такива, които при насилие връщат дължимото, но това са простовати хорица и snimkabg определено не е от тях!


Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: CanoniO   
Дата:   29-11-12 00:59

не става така ве, брат[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: Mogila   
Дата:   29-11-12 01:02

[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: CanoniO   
Дата:   29-11-12 01:05

кардин си прави екскурзия до замъка на Дракула в Румъния...
На третия ден от екскурзията, снимката е приет с анални разкъсвания в пирогов. Кардин се връща на шестия ден. Прибират го, разпитват го, и го пускат, щото официално не е бил в БГ.

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: emo1   
Дата:   29-11-12 01:14

Кардин, не е печен бандит, повярвай ми че тези неща ги разбирам!
Иначе замъка на Дракула във Бран е готин, препоръчвам го на всички!



Публикацията е редактирана (29-11-12 01:17)

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: CanoniO   
Дата:   29-11-12 01:17

кои неща?

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: emo1   
Дата:   29-11-12 01:21

Че точно така ще се развият събитията и накрая кардин ще дължи пари на снимката!


Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: CanoniO   
Дата:   29-11-12 01:29

Мен ако питаш, полицаите ще знаят много добре за какво става въпрос и няма да си мръднат пръста.



Публикацията е редактирана (29-11-12 01:35)

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: CanoniO   
Дата:   29-11-12 01:34

Иначе е факт, че съществува събираемост на задължения, и то не много законна... Дори властта я толерира, защото върши част от работата...

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: emo1   
Дата:   29-11-12 01:49

Не искам да споря със теб, имам достатъчно опит във тези неща. Просто се опитвам да предпазя кардин от необмислени действия и продължавам да мисля че доверието е благодетел (не е балъщина) и че псевдо тариката снимка си заслужава порицанието, защото името и достойнството не се отценяват със така направените пари.

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: emo1   
Дата:   29-11-12 02:02

Това че полицайте няма да си мръднат пръста изобщо не е вярно, явно не знаеш че те се отценяват по разкрити престъпления предадени на до съдебно производство, а втория вариант си плаче да го разбридат за един ден и във случая ще се работи не от икономическа а от криминална полиция!



Публикацията е редактирана (29-11-12 02:05)

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: imitev   
Дата:   29-11-12 07:47


Емо къде живееш?

И как се очаква полицаите да му върнат парите?

Те ще констатират и после на съд...

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: GOSPODIN   
Дата:   29-11-12 10:13

emo1 , да ти кажа ли, как "разкриват" и приключват подобни преписки? Откраднаха ми скъп смартфон преди 2 години и им дадох всички данни и IMEI, както и последното позвъняване към телефона, защото още не бяха извадили моята сим карта. Получих изкривени и досадни физиономии в рпу-то и след жалбата се минаха 2 дена и ме извикаха да ми кажат, че им е забранено да дават за проверка IMEI на телефон, както и да засичат обаждания към него, защото не е извършено углавно пресъпление с отвличане или убийство. Бях потресен и не подписах, че съм съгласен да приключат преписката. Не се занимавах повече, но за мен дребните или маловажни случаи , както ги наричат не се разглеждат изобщо или се имитира дейност. Ходят до близките заложни къщи и "проверяват" за крадена стока- това и аз мога да го направя.

Както и да е, човека вероятно се прости с апарата си, но дано да може да си вземе парите, което също е съмнително.

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: tziko   
Дата:   29-11-12 10:41

Някой някъде беше писал, че не била държавата виновна[smilie23] Да за конкретния случай не е виновна, но ако поне малко си вършеха работата МВР и съда, такива неща щяха да са намлели значително, поста на GOSPODIN го доказва. Мошениците си остават безнаказани и продължават да вилнеят със стаж и още по-богат опит, вместо да лежат по затворите, на мястото на неграмотни цигани откраднали кокошка за да се нахранят. Познавам много пострадали хора от измами и от кражби, аз също потънах с голяма сума и никво възмездие за извършителите във 100% от случаите, дори когато дееца ясно се знае кой е, къде е и т.н. [smilie23]

Живеем в държава - рай за престъпници![smilie23] Какво очаквате?

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: pefoto01   
Дата:   29-11-12 11:19

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: uri64   
Дата:   29-11-12 11:24

Нали за това на Карден му казваха да отиде в първо в прокуратурата...

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: pefoto01   
Дата:   29-11-12 11:26

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: peter_m   
Дата:   29-11-12 11:36

То вече станало "утре" [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: pefoto01   
Дата:   29-11-12 11:39

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: guesswho-7   
Дата:   29-11-12 11:49

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: mmjm   
Дата:   29-11-12 11:50

Може би, ако се пусне жалба и последните и редове изглеждат така:
копие до министъра на вътрешните работи;
копие до "Господари на ефира";
копие до "Хрътките";
копие до в .... и т.н. има шанс и да раздвижиш полицаите.

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: pefoto01   
Дата:   29-11-12 12:00

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: mmjm   
Дата:   29-11-12 12:21

Говорех за по-големи суми, като дискутираната в началото.
Първо се пускат копията с препоръчани писма и се пазят разписките. В никакъв случай не отиваш сам в районното, тъй като след прочитането на жалбата има голяма вероятност дознателят да е изнервен ( най-вече от последните редове). Приготвяш се следващите дни полицаите да те висат, като че ти си сбъркалия, през това време държиш връзка с медиите до които си писал. И след доста скъсани нерви имаш шанс за успех.

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: mitadoc   
Дата:   29-11-12 12:43

Брей,2 години не влизам тук и какво да видя днес?Разиграла се драма.Доколкото разбирам - някой си е дал техниката назаем,после са му я бавили и са му платили само за първоначално уговорения период.Друг пък е изгорял по подобен начин с много по-скъпа техника и още не му е върната,така ли?

По първия казус....гледам всеки си праска мнението,да го сложа и аз.
Та,Лиончето е решил да изкара малко пари без данъци(считай без договор,който да го пази за всеки случай,но и да бъде обложен за дохода си от наема) и се жалва,че са му забавили техниката.Аз ти казвам - цяло чудо е ,че са ти я върнали.Къде имаш черно на бяло документ,че си дал нещо на въпросното лице?Жалваш се,че техниката ти е преотстъпена на трети лица.Къде си написал в договор,че техниката е дадена в определен срок и може да бъде експлоатирана само по договорен и подписан от наемателя и наемодателя начин?И с какъв акъл даваш изобщо нещо на непознат човек,без никаква документирана подкрепа за всеки случай?

И още нещо...ако някой дава светкавица под наем,че моята изгоря,да ми се обади,но да не очаква да му я върна![smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: agrodemon   
Дата:   29-11-12 14:40

@GOSPODIN
@tziko
@pefoto01

Това, че нямате юридическо образование не ме дразни, нито факта че просто сте се оставяте на полицаите да ви разиграват, подразни ме това, че налагате вашата пораженческа и невежествена позиция на другите.[smilie9]

Има адвокати, като не можете да се оправяте сами намерете си адвокат. Ако не ви се дават пари за адвокат пишете жалби до прокуратурата и до началника на съответното РДВР, не се оставяйте да ви манипулират и разиграват!

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: imitev   
Дата:   29-11-12 15:23

Аде и адвокатите изкараха кинти от нещастието на човека[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: pefoto01   
Дата:   29-11-12 15:39

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: PeterA   
Дата:   29-11-12 15:46

Те и адвокатите са едни адвокати..... [cool] Да не ти се налага да ги ползваш!!!

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: tonyboy79   
Дата:   29-11-12 15:49

Бах и аз са зарибих. Тва е 3-ти сазон нали???

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: guesswho-8   
Дата:   29-11-12 15:49

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: tziko   
Дата:   29-11-12 16:12

agrodemon, като не ме познаваш и не знаеш за кви случай говоря, как стигна до извода, че съм свел пораженчески глава? Само ще ти кажа, че половината МВР е с вързани ръце, а останалите са в играта. 90% от мошениците плащат голям % на полицаи, прокурори и т.н. които губят доказателства, протакат дела, не се явяват и т.н. Пожелавам ти никога да не разбереш за кво говоря.

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: imitev   
Дата:   29-11-12 16:15


Жесху - кой твърди че в БГ има гражданско общество? [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: tziko   
Дата:   29-11-12 16:18

Кво гражданско общество? Тези граждани дето работят в МВР, НАП, Митница и т.н. да излязат да протестират срещу себе си, че не си вършат работата? Нали първо трябва да се усетят, че докато не си мръднат пръста и не си спазват правилата, тая няма да я бъде, че после вече могат да протестират срещу някого/нещо

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: mitadoc   
Дата:   29-11-12 16:20

Принципно на нашата полиция не вярвам,от 2 години ми мотат разследването с откраднатото ми озвучение в колата.Сумите не бяха малки(над 1000 лв),но те казаха,че били дребни работи и не можело да се намерят извършителите,както и нямало как да се проследят вещите,независимо,че имах серийни номера,фактури за придобиването им,с които доказвах и реалната им стойност,но нейсе.Имам,не само от тази случка,негативно отношение към нашата полиция,но то е заради манталитета на хората,които работят в нея.Той не може да се промени.



Публикацията е редактирана (29-11-12 16:44)

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: tziko   
Дата:   29-11-12 16:27

Едно е да рискуваш когато за застрашени живота или семейството ти, друго е като са те ощипали няква сума колкото и да е голяма. Отделно като видиш, че си поредната пешка, паднала заради продажния цар, се замисляш дали е по-добре жив без пари или умрял за справедливост.

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: marrio31   
Дата:   29-11-12 19:21

Кардин,нещо ново по случая? има ли светлина в тунела?

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: Orlin   
Дата:   29-11-12 19:49

Проба, проба... още не са я затворили темата, та да пиша и аз.
От трите сезона на сериала става ясно следното:

1. Има хора, които действат необмислено и ако попаднат на тарикати ги измамват. Вярно е.
2. Има хора, които винаги са нащрек и никога не дават нещо, ако не са 144% подсигурени. Че и тогава може да откажат. Вярно е.
И двата типа хора са си нормални, свестни и не бих ги обвинил за това че са такива, каквито са.

Ненормалното е, че има и трети, които не са страна по случая, но много обичат да обвиняват пострадалите затова че са пострадали, готови са (поне на думи) да потопят във врял катран тези, които са нарочени за измамници. Те са склонни да заподозрят всички, барабар с публиката като част от една световна конспирация, продуцирана от илюминатите и проведена брилянтно от ционистите с едничката цел да се отнеме един фотоапарат и няколко обектива.

За съжаление в трите теми има много "ненормалници" от третия тип, които предъвкват темата, изплюват я за да се порадват на балончетата на слюнката и пак я лапат, за да видят не може ли да подъвчат още малко. Жалко е, че сред тях има и познати имена.

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: pefoto01   
Дата:   29-11-12 19:55

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: stoikovv666   
Дата:   29-11-12 19:58

Orlin, какво не ти хареса интригата така и не разбрах[smilie11]

Аз пък си ми е кеф да я следя и си го признавам! [smilie5][smilie18] [beer]

...нещо стана скучно накрая, добре че се обади да убиеш тишината![smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: Orlin   
Дата:   29-11-12 20:09

Ами и на мен ми е интересно. Интригата е реална, не е сценарий, пищовите които гърмят са истински и знаеш, че не се прави за публиката, като предаването, заради което не гледам Телевизия Нова.

Точно заради това трябда да сме по-премерени в думите си, защото това не е спектакъл и тук думата прави дупка. Не е редно да си правим гаргара с реални хора, които имат реални проблеми.

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: ElBandido   
Дата:   29-11-12 20:10

Кардин още ли е без апарат ?

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: guesswho-10   
Дата:   29-11-12 21:01

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: Orlin   
Дата:   29-11-12 21:06

Първо с фантоми не говоря.
Второ, ще направя изключение :)

Да, има много хора, които вземат нещо от някого с цел да го преотдадат на друг и това е нещо нормално. Пусни търсене в Гугъл по ключова дума "банка".

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: guesswho-10   
Дата:   29-11-12 21:09

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: steeens   
Дата:   29-11-12 21:11

Което е хубав повод за преосмисляне на отношението ни към законните измамници.[smilie5] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: cardin   
Дата:   29-11-12 21:13


Автор: ElBandido
Дата: 29-11-12 20:10

Кардин още ли е без апарат ?

Още нямам нищо, ако има някаква развръзка ще пиша.

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: stoikovv666   
Дата:   29-11-12 21:15

Оправих ме наивниците, мошениците, полицаите, сега е време и на банките... [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: stoikovv666   
Дата:   29-11-12 21:16

cardin, добре! Пиши!

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: guesswho-10   
Дата:   29-11-12 21:17

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: stoikovv666   
Дата:   29-11-12 21:19

ElBandido написа:

> Кардин още ли е без апарат ?


Май е време и той да си потърси под наем? [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: steeens   
Дата:   29-11-12 21:20

Далавера е...

















































































ако си банка.

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: Orlin   
Дата:   29-11-12 21:29

Ми честно казано - вероятността да се овътриш, ако действаш безрасъдно с банките не е много по-малка.
Сравнението с Югоагент и Първа Частна Банда има резон - когато няма ясни правила, алчността и прекалената доверчивост карат хората да губят чувство за реалност.

Имам основен принцип - да не давам назаем нещо, което да не мога да прежаля.

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: atrifonov   
Дата:   29-11-12 22:46

Автор: cardin
Дата: 29-11-12 21:13


Автор: ElBandido
Дата: 29-11-12 20:10

Кардин още ли е без апарат ?

Още нямам нищо, ако има някаква развръзка ще пиша.



явно в близките месеци няма да пишеш[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: Will   
Дата:   30-11-12 11:43

Очакваме нова сюжетна линия да се появи...

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: jivkojj   
Дата:   30-11-12 12:27

Едва ли ще се появи нова.

Въпросите сега са - кога ще се задейства съдия изпълнителя и дали изобщо има какво да се вземе от снимкатабг.

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: xborox   
Дата:   30-11-12 12:29

Почна да става скучно. Карден и снимка не пишат нищо, явно третият сезон няма да е толкова интересен колкото първите два [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: CanoniO   
Дата:   30-11-12 13:03

Абе има и абсолютно законни фирми за бързи вземания, като тази например:

http://www.stefanovi-energy.com/bg/?page=services


обаче там процентите са по-високи. Примерно 30%.

Но все пак е нещо...
Би ми било интересно, кардин както има два записа за много голяма сума, дали не може да ги подгони и двамата. Накрая и 30% да му вземат, пак ще е отгоре...

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: tziko   
Дата:   30-11-12 13:06

Дано да успее да си вземе колкото може повече пари, тези 30% трябва да са за сметка на длъжника, не както е сега за сметка на търсещия сумата.

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: Myth   
Дата:   30-11-12 13:13

От сайта дето посочи Canonio, цитати:

все пак не е толкова лесно да бъдат игнорирани нашите колектори буквално пред вратата на длъжника...

...През годините ние сме се сблъсквали с всякакви оправдания и извинения за неплащане и знаем как да се справим с тях. Нашите служители усещат точно кой метод би бил ефикасен за всеки отделен случай. Чрез прилагане на премерена доза натиск и отказвайки да приемат „не" за отговор, те успяват там, където други биха се провалили.


[smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: jivkojj   
Дата:   30-11-12 13:22

Абсолютно доброзорно! [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: mmjm   
Дата:   30-11-12 13:50

Има и други също така добри, но трябва много да се внимава, какво пише в договорите им.

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: snimkabg   
Дата:   30-11-12 15:26

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: realnoncho   
Дата:   30-11-12 15:28

А колко неустойка получи?

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: marrio31   
Дата:   30-11-12 15:31

брех,по-добре късно от колкото никога,очакваме и кардин да напише нещо[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: snimkabg   
Дата:   30-11-12 15:45

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: marrio31   
Дата:   30-11-12 15:48

полицията все пак явно е помогнала,щото до сега резултат нямаше[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: snimkabg   
Дата:   30-11-12 15:55

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: за измамените и измамника
Автор: marrio31   
Дата:   30-11-12 15:59

важното е всичко да свърши добре за кардин,а това дали си измамник..всеки има глава на раменете ,да си прецени[cool]

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »