Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Малко помощ...
Автор: marianmumu   
Дата:   26-11-12 15:24

Здравейте приятели.Ще си купувам нов фотоапарат DSLR,тялото ще е Никон Д5100,обаче се чудя за оптиката[smilie11] 18-105,18-200,18-270 или 18-300(или нещо подобно).Харесва ми и някой път ми се налага да зуумвам,за това съм се спрял на тези обективи.И по-важното какви букви трябва да има изписани след цифрите.Искам една оптика да си взема ама да е качествена.Чета че като за начинаещ 18-105 е идеална,но пък зума е малък...Препоръчайте ми нещо.Ще се радвам ако споделите мнения.Благодаря.


Отговори на това съобщение
 Re: Малко помощ...
Автор: mihajlov2   
Дата:   26-11-12 15:35

Доколкото разбирам, става дума за първи DSLR. На D5100 идеално ще му пасне един 18-105 VR. Другите, които си изброил, са компромис с качеството на картинката в по-голяма или в по-малка степен. VR означава Vibration Reduction - вградена стабилизация на изображението, която позволява снимане на статични обекти при по-лоши светлинни условия при по-дълго време на експонация, без да се размаже изображението, която никак не е излишна. 18-105 има почти 6-кратен зум, който е достатъчен за доста широк кръг от сюжети. Тук сигурно ще ти препоръчат и 16-85 VR, който е още по-добър, но и двукратно по-скъп от 18-105. За по-голямо оптично приближение по-добрият вариант е на по-късен етап да си купиш втори Никонски обектив от сорта на 55-200 VR, 55-300 VR или 70-300 VR.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко помощ...
Автор: pronas   
Дата:   26-11-12 15:39

Първо кажи за какво ще го ползваш и какво ще снимаш :)

Отговори на това съобщение
 Re: Малко помощ...
Автор: asahi   
Дата:   26-11-12 16:29

Зумът е малък, ама не маже. Майсторите ползват зум 1 и въобще не го правят на въпрос.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко помощ...
Автор: io_bs   
Дата:   26-11-12 18:07

marianmumu написа:
> Искам една оптика да си взема ама да е качествена.

Главно предимство на DSLR-ите е възможността да слагаш различни обективи в зависимост от това, което снимаш. Колкото повече „зуум“ има един обектив, толкова пò му е слаба оптиката (цената също има известно влияние върху това).
18-105мм е един отличен компромис между цената и качеството - не е скъп, пък има нелоша оптика. 18-200 също е приличен. По-дългите няма да ги коментирам [smilie5] 16-85 е най-добрият, но е прекалено скъп, а и си е тъмен.
Други светли варианти са 17-55мм ф/2,8 (също и подобните модели на тамрон, сигма и т.н.) и 35mm f/1.8 - едно чудесно малко обективче. Правиш две-три крачки назад или напред и си кадрираш [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Малко помощ...
Автор: my.point.of.view   
Дата:   26-11-12 18:10

каквото и да си купиш от горните, след няколко месеца ще си купиш още нещо.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко помощ...
Автор: atrifonov   
Дата:   26-11-12 18:24

като купуваш гледай да не от snimkabg, че виж какво става[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Малко помощ...
Автор: marianmumu   
Дата:   26-11-12 19:04

Значи избрах си тази оптика.Като за начало мисля че е добре,а на по-късен етап ще си взема нещо друго според нуждите ми.Мисля че е правилен избора ми[smilie24]


http://www.digital-factory.es/acc-foto-18-105vr.html




Публикацията е редактирана (26-11-12 19:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Малко помощ...
Автор: GOSPODIN   
Дата:   26-11-12 22:04

Купи си твърд обектив и не мисли за варио.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко помощ...
Автор: marianmumu   
Дата:   27-11-12 11:58

Например?

Също така чета много добри отзиви за Д90.Тука го има на промоция 444 евро,може да се замисля....[smilie11]



Публикацията е редактирана (27-11-12 12:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Малко помощ...
Автор: io_bs   
Дата:   27-11-12 12:07

Например 35mm f/1.8, който споменах по-нагоре.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »