Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Metz 52 AF-1 Digital
Автор: sayman   
Дата:   25-11-12 14:30

Колеги, след като снимайки на последното парти, светкавицата ми се "отдели" от тялото на апарата, счупвайки се нежно в основата (крачето беше пластмасово) ... тази седмица се налага да напазарувам нова :(
Спрял съм се на Metz 52 AF-1 Digital и със сигурност ще отида в магазина на Динафос с апарата за да тествам предварително, но то е ясно, че на място в магазина и за краткото време могат да ти убягнат доста неща.
Светкавицата ще ползвам с Pentax K-5 и ще съм благодарен, ако някой има поглед и сподели как се разбират двете машинки :)

Поради факта, че официално в БГ за Pentax до сега имаше само Pentax и Sigma светкавици (от което съм леко казано разочарован), то другият вариант беше Sigma EF-610 DG Super. От всичко прочетено до сега за Сигамата обаче не останах очарован и за това мисля, че определено по-добрият избор е старата Мец-а :)

Моля Ви за бързи мнения ... че понеделник иде ... а мене ме сърби та две не виждам :)

Отговори на това съобщение
 Re: Metz 52 AF-1 Digital
Автор: Myth   
Дата:   25-11-12 14:32

До сега с каква беше?

Отговори на това съобщение
 Re: Metz 52 AF-1 Digital
Автор: sayman   
Дата:   25-11-12 14:42

Колегите Pentax-ианци ... пишете с какви светки работите и дайте някое мнение.
Мислех и за Pentax AF-540FGZ ... но много ме дразни факта, че за парите си е с пластмасово краче. И такава съм виждал спукана точно в основата :(
Канон, Никон, Низин ... всички около този ценови клас са с метални крачета нооо не ми се смена системата :)

Отговори на това съобщение
 Re: Metz 52 AF-1 Digital
Автор: pefoto01   
Дата:   25-11-12 15:06

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Metz 52 AF-1 Digital
Автор: sayman   
Дата:   25-11-12 15:52

pefoto01 - благодарско за мнението. Точно за това пуснах темата. Това с несъответствието м/у К-5 и Меците ми е убягнало ... продължавам с четенето :)

Отговори на това съобщение
 Re: Metz 52 AF-1 Digital
Автор: Myth   
Дата:   25-11-12 19:09

Автор: pefoto01
Дата: 25-11-12 15:06

Пентакските светки не мерят точно и в резултатите няма повтаряемост,аз имах 360 и ме дразнеше често,перманентно недоекспонираше,540 е същата,само по-мощна и по-голяма и и се чупи и настрани главата.


Ами не знам колко е същата, нямам проблеми с 540-ката на Пентакс.

Отговори на това съобщение
 Re: Metz 52 AF-1 Digital
Автор: sayman   
Дата:   25-11-12 20:00

540-ката със сигурност е добра машинка, нооо явно трудно ще попадна на някой с комбинацията за която писах.



Публикацията е редактирана (25-11-12 20:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Metz 52 AF-1 Digital
Автор: seuret   
Дата:   25-11-12 22:35

Актуалната светкавица е 58 AF-2! Има списък със съвместимостите, а и винаги може да се тества на място.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »