Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 дайте мнение за обектив
Автор: qavkata   
Дата:   25-11-12 11:57

Здравейте, моля дайте мнение какви обективи да избера.
Трябва ми един универсален за тържества и събития( примерно 24-70) и макро за продуктова фотография( болчета и гайки ), както и кои са добрите портретни обективи( 50мм,85мм или 135мм). бюджета няма граници( е не е неизчерпаем), ще се ползват с Никон Д800

Б0лагодаря за мненията предварително, можете да предложите всичко, но моля да се придържаме към никорските. Моля да се обосновавате защо да избера този, който ми предлагате.

приятен ден на всички

Отговори на това съобщение
 Re: дайте мнение за обектив
Автор: showtime   
Дата:   25-11-12 12:02

http://www.photozone.de/Reviews/222-nikkor-af-105mm-f2-d-dc-review--test-report

Отговори на това съобщение
 Re: дайте мнение за обектив
Автор: kvakioh   
Дата:   25-11-12 12:54

Ако се придържаме към Никонски, толкова универсален малко трудно.
Иначе примерно един 50/1.4 и за макрото като се комбинира с един екстендер пръстен 12мм, идеално и за трите- събития, макро, портрети.
Иначе комбинации много- примерно за събития и макро една Токина 35/2.8 макро и един 85/1.8 (G или по-евтиния вариант).

Отговори на това съобщение
 Re: дайте мнение за обектив
Автор: georgivelev   
Дата:   25-11-12 13:06

Да разбирам, че си купил апарат за 5000лв и си нямаш понятие от обективи? Не е като да не съм се срещал с такива хора.

Но, примерно, за събития 24-70, макро/портретен 105/2.8VR

Добри портретни обективи са всички 85 милиметрови никор (1.8D, 1.8G, 1.4D, 1.4G), както и 105/2, 135/2. Аз самият в момента си търся 105/2. Харесвам много картинката на 135/2, но е само за открити пространства. На мен лично 85мм ми идва малко късичък.

Лично мое мнение е, че няма как 1 и същи обектив да е добър и за всичко, което искаш да снимаш.

Отговори на това съобщение
 Re: дайте мнение за обектив
Автор: slav4cho   
Дата:   25-11-12 14:09

И аз съм ЗА 24-70 и 105/2.8 + нещо по-широко.

Отговори на това съобщение
 Re: дайте мнение за обектив
Автор: pefoto01   
Дата:   25-11-12 15:13

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: дайте мнение за обектив
Автор: mravunko   
Дата:   25-11-12 15:20

24 е достатъчно широк на ФФ. При снимане на хора на много широко винаги имаш шанс да направиш човек да изглежда като извънземно.

Ако се плъзне по вълната да има всичко от 10 до 300мм ще го вкара в разходи, които няма да са оправдани.

За макро можеш да вземеш и Nikkor Micro 85/2.8 PC-E, който е интересен обектив и ако знаеш как да го използваш би ти помогнал да получиш по-дълбок ДОФ, което си е важно за снимане на много дребни неща.

Отговори на това съобщение
 Re: дайте мнение за обектив
Автор: tzl   
Дата:   25-11-12 15:42

@mravunko — ако снимаш с 300мм жена, пък ще изглежда дебела. Половината ми портфолио е от портрети с широк обектив.

@qavkata — 24-70 е най-практичният избор. Портрети можеш да снимаш чудесно с този обектив, но и всичко зависи какво разбираш под "портрети". За някои портретът е само ако фонът отзад е замъглен, снимката е вертикална и човекът е сниман до раменете. За мен портретът на човек е снимка, в която има човек, ако ще и да е с гръб. Ако искаш да снимаш и портрети, които да са със замъглен фон, пак ще можеш с 24-70. Ако искаш да промениш перспективата с фон, който да приближиш още повече, тогава ще ти трябва по-дългофокусен обектив. Фокусното разстояние определя на първо място песпективата, която ще имаш. Не мисли за "боке" или "портрет", когато търсиш обектив по фокусно разстояние.

Обективът е като готварски съд. Ако си купиш голям чугунен дълбок тиган, можеш да го ползваш за много неща, но не и за всичко. Можеш да го ползваш като тенджера (но не много дълбока), като тава, но не много широка. Ако готвиш главно неща, които изискват дълбок тиган, ще ти е точно според нуждата. Ако искаш да си направиш мусака, пак може. Но ако започнеш да готвиш за 4 човека доста често мусака, тогава има смисъл да си вземеш отделно и широка тава.

Така и 24-70. За това, което търсиш е чудесен обектив. За портрети също. Ето портрет с обектив в този диапазон:

https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc7/419779_402795723114590_570968358_n.jpg



Ето портрет с дълъг обектив:

https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc6/284253_415062218554607_1533825976_n.jpg



Нарочно не съм избрал такива с твърде плитък фокус, за да покажа, че наблягам на оптично изкривяване/перспектива, а не на боке, когато става въпрос за "портретен" обектив. В случая ако попитам някого, трудно може да ми каже дали съм снимал първата на 70мм/f8 или втората на 50мм/f1.8.

С 24-70 можеш да снимаш и двата портрета и да получиш подобни резултати като перспектива.



Публикацията е редактирана (25-11-12 15:48)

Отговори на това съобщение
 Re: дайте мнение за обектив
Автор: qavkata   
Дата:   25-11-12 19:14

georgivelev ,Д800 е купено за 2400$, но не съм си го купил аз, а мй приятел в САЩ и от негово име пускам това запитване. Аз снимам с Д90 и 18-200, за мойта работа нямам нужда от повече. До сега човека снима с д7000 и някви тамрони, но не е доволен от качеството и го смята за не конкурентен на пазара(студиината фотография). разполага с пари и за това иска добра техника да не губи пари и време в не дотам подходящи обективи. Направи си студио където снима семейства и самостоятелни сесии, ходи по някакви евенти, сватби партита и т.н. , а питането за макро е защото има поръчка за продуктов каталог на някаква фирма за машинни елементи.

знам че 24-70-ката е отлична, но освен нея той иска и твърди обективи, а аз съм чувал че 85 и 105 са много добри, предполагам че и една 50-ца няа да му е излишна.

смятам да му кажа да си взема 24-70, 50мм, 85мм и 105мм, и 12-24

смятате ли че са подходящи за работа която прави и по-скоро за това тяло?

човека е голям спец с фотошопа и до сега мажеще, фонове, правише си бокета, имитира широко, но сега реши вече да не го прави с фотошопа а да си снимам как си трябва.

пак ви казвам парите не са проблем

tzl относно портретите и аз съм на твойто мнение.

Отговори на това съобщение
 Re: дайте мнение за обектив
Автор: io_bs   
Дата:   25-11-12 19:30

24-70 за репортажи и 105mm f/2 DC за портрети и студио (имал близък фокус тоя обектив).

Отговори на това съобщение
 Re: дайте мнение за обектив
Автор: jqr   
Дата:   25-11-12 19:36

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: дайте мнение за обектив
Автор: qavkata   
Дата:   25-11-12 19:40

вижте сега а не искам да споря и да се заяждам, питам просто всеки да си каже мнението за обективите, а той ще си купи това което го убеди да си вземе. пък после като не му хареса си е негова работа. дайте мнение ако имате такова. момчто има някакви виждания, но наистина техниката му липсва.

Отговори на това съобщение
 Re: дайте мнение за обектив
Автор: jqr   
Дата:   25-11-12 19:48

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: дайте мнение за обектив
Автор: tzl   
Дата:   25-11-12 20:46

"смятам да му кажа да си взема 24-70, 50мм, 85мм и 105мм, и 12-24"

Ако бях аз, бих взел само 24-70 и 105. Детайли може да снима спокойно с дълъг обектив като 105 или дори 70мм. Не виждам смисъл от 12-24, дори за пейзажи, както ги купуват за това. Пейзажи често се снимат с дълъг обектив и "панорама" (2-3 вертикални снимки). Или поне аз така снимам понякога, защото примерно искам да запазя перспективата, която очите ми виждат.

Отговори на това съобщение
 Re: дайте мнение за обектив
Автор: jqr   
Дата:   25-11-12 20:50

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: дайте мнение за обектив
Автор: qavkata   
Дата:   25-11-12 20:51

май имаш право, пък и по-добре да вземе това кеото ти предложи, а ако нещо му липсва по-натам да си допълни.

благодаря на всички за мненията.

Отговори на това съобщение
 Re: дайте мнение за обектив
Автор: tzl   
Дата:   25-11-12 23:20

@jqr — С около 24мм съм снимал 16 човека в "стандартен български хол" преди 2 години. Бях ги позирал (грубо казано) по около 8-10 на първия ред и останалите на втори ред. Не е нужно да се снимат с 12мм. Сватбите ги правят в много по-широки помещения. Aко са повече от 16 човека в български хол и са строени един до друг, тогава да си вземе 12-24мм. И тогава нека сложи най-слабите МЪЖЕ в краищата, защото всички в краищата ще бъдат в пъти по-едри на 12мм. Никога не ми е трябвало нещо по-широко за хора.

Иначе много комерсиални снимки се правят на части, дори в тях да има само 5-6 човека. Говоря за това, че хората са примерно позирани, обаче се кадрират на малки групи.



Публикацията е редактирана (25-11-12 23:22)

Отговори на това съобщение
 Re: дайте мнение за обектив
Автор: georgivelev   
Дата:   25-11-12 23:21

Явката,

А, слава Богу, че търсещият е от Американско, уплаших се, че някой може да ми прави конкуренция на обявата ми в базара :)

Не съм искал да се подигравам на човека, хората са всякакви, и щом като пита, значи е добре, още повече, че въпросите му са смислени. Пожелавам му успех на колегата, дано си намери каквото му трябва. Когато се обадих във Фотосинтезис да ги питам какви са условията за доставка на 105/2 DC ми отговориха, че трябвало да им се обадя след половин час, защото в момента били заети. Кой каза, че комунизмът е свършил? След тази случка аз съвсем окончателно вдигам ръце от родните фото-търговци. Не мога да се боря срещу хора, които нямат нужната мотивация да реализират продажба. Или базара на фотофорум или amazon.co.uk, вече дори и за дребни неща като филтри или памети.[smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: дайте мнение за обектив
Автор: qavkata   
Дата:   25-11-12 23:39

има и хора на които пари не им трябват или ги мързи да изкарат

Отговори на това съобщение
 Re: дайте мнение за обектив
Автор: scry   
Дата:   25-11-12 23:56

@georgivelev, ако са разбрали кой се обажда е много вероятно след половин час да са спрели да вдигат телефона. Колко ли обектива си "тествал" без да ги купиш точно в този магазин? При това си се "хвалил" многократно тук във форума.
Не знам дали комунизъм е свършил, но определено никой не желае "клиенти" като теб.

Отговори на това съобщение
 Re: дайте мнение за обектив
Автор: jqr   
Дата:   26-11-12 03:22

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: дайте мнение за обектив
Автор: tzl   
Дата:   26-11-12 03:39

@jqr - Да, нека човекът сам да реши според това, което снима.

А за позирането се надявам, че ще преосмислиш "скупчването" на хора "като за разстрел", защото говоря за ето такова позиране:

http://art8amby.files.wordpress.com/2011/02/april-2003.jpg



Ако човек режисира снимките си и снима сватби (каквото аз не правя обикновено), ето това позиране ще му спести от скъп широкоъгълен обектив.

Отговори на това съобщение
 Re: дайте мнение за обектив
Автор: crystalwater   
Дата:   26-11-12 10:50

@ georgivelev, ти как би се почувствал, ако си в магазина и телефона звънне и те зарежат насред разговора и продавача започне да си говори по телефона за обективи и доставката им?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »