Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Въпрос за обектив на Канон
Автор: hpignatov   
Дата:   22-11-12 14:24

Здравейте на всички :) Предварително се извинявам,но имам един аматьорски въпрос. Преди 2 месеца си закупих Канон Д550, който включва и обектив CANON ZOOM LENS EF 75-300mm 1:4-5.6 III. Говорих с познат, който ми каза, че това е ZOOM обектив и служи само за заснемане на далечни обекти.Така ли е наистина и според вас по-добре ли ще е да продам този обектив на някого на когото ще му е от полза,а за мен да си закупя обектив, който ще ми е по-полезен ?Благодаря предварително.Хубав ден

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за обектив на Канон
Автор: tziko   
Дата:   22-11-12 14:27

Това, че обектива е едисикъв пречи ли ти да правиш хубави снимки с него? Ако е така продавай го.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за обектив на Канон
Автор: hpignatov   
Дата:   22-11-12 14:37

Обективът прави хубави снимки, но не е практичен за аматьор като мен :) Въпросът е дали няма да е по-добре да си закупя друг обектив - подходящ за всякакви снимки, а не само за далечни обекти.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за обектив на Канон
Автор: localhost   
Дата:   22-11-12 14:40

Ако нямаш друг обектив си вземи втора ръка един 50 1.8. Струва под 100 кинта. И веднага ще видиш разликата и сам ще си прецениш кога кои да използваш.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за обектив на Канон
Автор: hpignatov   
Дата:   22-11-12 14:43

Другият ми е EFS 18-55mm MACRO 0.25m/0.8ft и снимам предимно с него, но другият въобще не го използвам и не виждам смисъл да стои вкъщи вместо да си взема нещо, което ще е по-практично за мен.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за обектив на Канон
Автор: chefo1979   
Дата:   22-11-12 14:45

"Ако нямаш друг обектив си вземи втора ръка един 50 1.8. Струва под 100кинта."

Къде това, колега?

Поправка - сега видях, че колегата има стабилзиираният китак.

Поздрави!



Публикацията е редактирана (22-11-12 14:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за обектив на Канон
Автор: hpignatov   
Дата:   22-11-12 14:50

Да и с него си снимам, но ZOOM-a не ми влиза в употреба, а гледам, че струва 600 лв и не виждам смисъл да стои вкъщи ей така ..Намерението ми е да си взема нещо друго вместо него и до там спират познанията ми :))))

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за обектив на Канон
Автор: chefo1979   
Дата:   22-11-12 15:00

Колега, специално на CANON ZOOM LENS EF 75-300mm 1:4-5.6 III няма как да му вземеш тия пари - и половината ако вземеш е добре, но надали.
Виж в базара как вървят цените на тоя обектив, но при всички положения ако не го ползваш - продавай го и събирай пари за Canon EF-S 15-85/3.5-5.6 IS USM - прекрасно стъкло за кроп-тела, подобни на твоят 550Д.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за обектив на Канон
Автор: hpignatov   
Дата:   22-11-12 16:00

chefo1979 така и мисля да направя.Ще пусна ZOOM-a в базара на 350 и ще взема нещо за всеки ден като за мен. Ако е възможно линк с този, който ми препоръча :)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за обектив на Канон
Автор: chefo1979   
Дата:   22-11-12 16:13

най-добрият Канонски зум за кроп-апарати
и
15-85

Лично аз те съветвам да си ги потърсиш тук от базара, на далеч по-ниска цена.

Поздрави и успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за обектив на Канон
Автор: hpignatov   
Дата:   22-11-12 16:15

Благодаря! :)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за обектив на Канон
Автор: ceco100   
Дата:   22-11-12 16:48


Рано или по късно ще ти потрябва и по дълъг зум. [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за обектив на Канон
Автор: hpignatov   
Дата:   22-11-12 16:53

Сигурен съм, но ми се струва, че ще мине доста време до тогава, а и ако случайно го продам ще си помогна за нещо, което ще ми е влезе в употреба сега.Разгледах в базара, този, който ми препоръча Чефо, но и цената му... най-ниската е 950 и мисля да се ориентирам към нещо до 600,

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за обектив на Канон
Автор: realnoncho   
Дата:   22-11-12 16:57

Мисля, че първо трябва да обмислиш кое и с какво ще ти подобри фотографията и от какво имаш нужда.

Иначе да - 15-85 е скъпичък обектив [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за обектив на Канон
Автор: ceco100   
Дата:   22-11-12 17:01


ПО добре събери парички и вземи това от,което ще имаш нужда.
Кефа цена няма. Лично мнение. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за обектив на Канон
Автор: hpignatov   
Дата:   22-11-12 17:06

Прави сте,но преди 2 месеца съм дал 1500 лв за апарат.Най-голямото ми постижение е, че съм прочел ръководството и общо взето ви е ясно колко ми е и фотографията:) Но ми харесва и проблема е че дори няма да имам представа за какво си давам парите.Идеята ми е, ако е възможно да вземе около 300 за зуум-а и да дам още 300 примерно.Все пак ми е ясно, че ако искам да се случва нещо, то не се получава без парички :)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за обектив на Канон
Автор: quazimodo   
Дата:   22-11-12 17:06

Още по-добре една светкавичка. Може и да не е канонска.[cool] Понеже става въпрос за обективи, ще си позволя да те посъветвам да разгледаш мнооооого фотографии направени с 18-55 ИС и тогава да мислиш за обектив над 1000лв. И не се връзвай на лафове от рода на тези, че заради качеството на този обектив ще намразиш фотографията. За да надраснеш този обектив ще ти трябват минимум 1-2 години яко снимане. И си избери програма за обработка на изображения(може и Лайтрум вместо Фотошоп), защото даже и колегите с Л-ките мажат яко по кадрите. Щом си изчел само ръководството на фотоапарата и то по диагонал, може да помислиш и за един курс по фотография. Тамън около 300лв.



Публикацията е редактирана (22-11-12 17:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за обектив на Канон
Автор: chefo1979   
Дата:   22-11-12 17:18

Хубави обективи за Канон около 600 лева са ей тия (за зумове говорим):

Сигма 17-70

Сигма 24-70/2.8

Тамрон 17-50/2.8

Тамрон 28-75/2.8

Втората Сигма и втория Тамрон са за Фул Фрейм (можеш да ги ползваш и на твоя 550Д) и може би ще ти дойдат дълги - за мен лично изобщо не са проблемни на кроп-сензор.

Отделно, както намекват някои колеги, може да се замислиш да финансираш курс по фотография, вместо втори обектив - 550Д + китовия са си напълно достатъчни за летящ старт, а като влезеш в час и откриеш коя сфера на фотографията те привлича най-много, ще си в много по-добра позиция да потърсиш обектив за целите си, понеже примерно за макро, за портрети, за спорт, за птици, за пейзажи имаш нужда от доста различни обективи.

Поздрави!

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за обектив на Канон
Автор: vuvi   
Дата:   22-11-12 18:10

Да се включа и аз.Колега ето я твоята игра :) Кеф ти широко , кеФ ти дълго , кеф ти остро + филтри :)
https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=1034

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за обектив на Канон
Автор: hpignatov   
Дата:   22-11-12 19:29

А колегите какво ще кажат за последния обектив ? :) Надявам се да имам напредък със зуум-а и да действам по-бързо с покупката на новия.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за обектив на Канон
Автор: HungryRabbitJumps   
Дата:   22-11-12 20:26

И аз да се включа в темата като аматьор със същият комплект (550Д + 18-55 + 75-300)

Мисля, че каквито и съвети да му давате, оптималното решение е да снима и чете (и от 2-те по много), да разбере какво му харесва да снима и в какво иска да се съсредоточи. Лично аз използвам от време на време телефото-то, като за сега се задоволявам с китак-а, но съм метнал едно око на 50/1.8 и няколко широкоъгълни :)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за обектив на Канон
Автор: chefo1979   
Дата:   22-11-12 22:44

hpignatov, тая Сигма горе колегата, дето я предлага, е точно първата от моя списък.

Важен детайл при закупуване на обективи от така наречени "трети производители" (различни от производителя на тялото) е факта, че понякога има проблеми с фронт- или бек-фокус - т.е. обектива не фокусира коректно с дадено тяло.
Когато купуваш подобни обективи винаги е добре да тестваш на място изрядността на обектива - ако не знаеш как, вземи приятел със себе си. Отделно, аз винаги си водя подробен диалог с продавача, в който детайлно го разпитвам за проблеми и особености на продаваната от него стока, и досега никой не ме е излъгал - в огромната си маса хората тук са коректни и почтени, но проверката остава в случаите, когато без да желаем ставаме жертва на хора или обстоятелства (един път получих обектив, който имаше проблем с АФ мотора - ръмжеше като моторен трион - чухме се с човека и за мен той също бе неприятно изненадан, но прие да му върна обектива без разправии, предположи че при транспорта е станал фала).

Ей тук има много подробна методика на тестване на обективи - разбира се не можеш да помъкнеш стенд в Еконт, но дава доста идеи, които можеш да приложиш на практика.

Поздрави и успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за обектив на Канон
Автор: hpignatov   
Дата:   22-11-12 23:04

Чефо благодаря ти много за детайлната информация! Ще прочета нещата които ми каза и ще помисля пак.Във всеки случай новият обектив е свързан с продажбата на зуум-а, така че...чакам :))Благодаря още веднъж.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за обектив на Канон
Автор: vuvi   
Дата:   23-11-12 09:12

Колегата е прав.За сега не съм имал проблеми с обектива.Цепи косъма на две :) Аз до миналата седмица си мислеш ,че този форум е пълен само с точни хора , но след като изпратих по спешност една светкавица на колега за да може да снима дадено събитие за предния ден както се вика и той не отиде да я вземе от Еконт една седмица и дори не отиде да си плати тъпите транспортни разходи и да я върне на обратно МНОГО МНОГО ще внимавам с бъдещите си сделки :)Надявам се да е единичен случай :)
Извинявам се за отклонението от темата

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »