Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Мнения за Sony RX100
Автор: остоич   
Дата:   15-11-12 11:22

Реших да си взема компактна камера, която да нося винаги със себе си. Бях се ориентирал към Canon Inus 220 HS, от който имам впечатления, но за съжаление го няма вече на пазара. Реших да взема Ixus 125 HS. Обаче наскоро попаднах на ревюта на Sony RX100 в нета и съм много респектиран от възможностите и качеството. Наясно съм с всички компромиси.
Искам да уточня, че идеята е за втора камера джобен формат, която да е винаги с мен. Имам DLSR система на Канон + доста обективи, така че, в момента не ми е нужна някаква дублираща безогледална система.
Молбата ми е, ако някой вече го има, или е снимал с него да сподели впечатления за апаратчето.


Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Sony RX100
Автор: Ivan_A   
Дата:   15-11-12 11:40

Имам го от около месец и нещо - грешка няма.
Имал съм много сапунерки - тази е най-близо до "идеалната":
- голям/за класа/ сензор = висококачествено изображение.
- бърз АФ
- компактен, независимо от големия сензор
- автоматична капачка
- RAW
- добър обектив
- приличен обхват - 28-100мм
- светлосилен, с добро качество на 28мм,ф/1.8.
- много Сони "глезотии".

Сравних го с китовия 12-50мм на Олимпус м4/3 - веднага продадох китака. Никакъв смисъл от наличие на китов обектив, ако имаш RX100.

Накратко - заслужава си парите! [smilie24]

/от ФФорум бяха споменали, че готвят ревю - доста време мина от тогава[smilie10] /


Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Sony RX100
Автор: pmartinov   
Дата:   15-11-12 11:59

Т*


Това е ревюто [smilie24]


[smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Sony RX100
Автор: mihajlov2   
Дата:   15-11-12 12:40

Не е лошо да разгледаш едно нетривиално сравнение на Sony RX100 с още една купчина "топ-компактни" камери (Фуджи X10, Канон G1 X, Сони RX100, Самсунг EX2F, Панасоник LX7, Лайка D-Lux 5 и Олимпус XZ-1), направено от един руснак. Сравнението не е в лабораторни условия, а при реални снимки, в това число и при сложни светлинни условия. За допълнително сравнение в теста са добавени и паралелни снимки с два DSLR-а от начален клас - Канон 1100D и Никон D3100. Сравнението е в пет(!) части, ето линкове към тях:

http://podakuni.livejournal.com/702842.html

http://podakuni.livejournal.com/703000.html

http://podakuni.livejournal.com/703419.html

http://podakuni.livejournal.com/703709.html

http://podakuni.livejournal.com/704026.html


А ето и линкове за сваляне на снимките в пълна резолюция:
В JPEG (2.5 GB):
http://narod.ru/disk/63572608001.9f5a4031dc185ec538734cef28ae0b8d/Auto.zip.html

И в RAW (3.5 GB):
http://narod.ru/disk/63579857001.308147981b4819f62e6d276c74f5f320/RAWs.zip.html%22




Публикацията е редактирана (15-11-12 12:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Sony RX100
Автор: Ivan_A   
Дата:   15-11-12 13:02

mihajlov2, [smilie24]

Хубав тест!


Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Sony RX100
Автор: джъмбо   
Дата:   15-11-12 13:57

сонито е с доста по-голяма матрица от изброените опоненти... това е предимство

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Sony RX100
Автор: qpalzm   
Дата:   15-11-12 14:01

А другите имат по-светлосилни обективи.Ако не държиш на боке и няма да снимаш на тъмно с дългия край на обектива взимай сонито.



Публикацията е редактирана (15-11-12 14:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Sony RX100
Автор: джъмбо   
Дата:   15-11-12 14:14

е сонито почва от 1.8 като гледам...

валетвитора го е тествал да каже...

аз бах доволен и от оли Хикс Зет 1

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Sony RX100
Автор: остоич   
Дата:   15-11-12 14:15

Благодаря! Много полезно ревю.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Sony RX100
Автор: qpalzm   
Дата:   15-11-12 14:49

Да но пък накрая е ф4 което може да е проблем при слабо осветление.А лх и хз са ф1.4 до ф2.5 което си е голям плюс.Е естествено че сензорът е по-малък.Остоич кажи колко компактна искаш да е камерата щото има някой който не се побират в джоб а канон г е по-голям от м4/3 телата.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Sony RX100
Автор: остоич   
Дата:   15-11-12 15:04

Става въпрос за наистина компактна камера, която може да се носи в джоб и да има използваемо качество за печат. Май в тази категория Сонито няма аналог - с всичките компромиси.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Sony RX100
Автор: Chinela   
Дата:   15-11-12 16:15

За първи път пиша в този форум, но причината е, че и аз преди месец си закупих този компактен фото-апарат.
Засега единственият проблем който намирам, съм АЗ самият. Не мога да се оправя с менюто на Сони, досега съм имал само Канон.
Бихте ли споделили къде в нета мога да прочета упътване за работа със Сони меню.

П.П. Не съм фотограф, просто щракам от време на време спортни снимки свързани с хобито ми.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Sony RX100
Автор: satyno   
Дата:   15-11-12 16:30

Биx предпочел Olympus PEN E-PM2 пред Sony RX100, еднакво големи са, картинката съм почти сигурен , че ще е по-добра, а можеш да му сложиш почти всяко стъкло освен хубавите и малки по-размер м43.


Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Sony RX100
Автор: qpalzm   
Дата:   15-11-12 17:27

Значи взимай сонито щом искаш да се побира в джоба.Другите просто няма да се поберат.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Sony RX100
Автор: stef7   
Дата:   15-11-12 21:22

Още един притежател на RX100. Имам го от 3 и повече месеца. Изключително съм доволен от камерата.
Преди ползвах Panasonic GF2 с палачинки като камера за всеки ден и всеки случай, но RX100 отнася GF2 и по качество на картинката (динамика шум) и по размер (един случай в който по-малко е по-добре) [smile]
Няма друга такава камера с такова качество която се побира във всеки джоб. Това естествено е и основното предимство на Сонито. За мен това е втора камера, но откак го имам е първа по ползване. [smile] Нося го практически почти всеки ден със себе си.

RX100 ми е любима за нощни снимки. Надявам се скоро да покажа голямо количество от тях. В широкия ъгъл обектива е светъл и стабилизиран. Много рядко ми се налага да дигам ИСОто до 1600. В 90% от случаите съм на 800 че дори и 400.

Негативите отбелязани в руското ревю за мен са доста изсмукани от пръстите

- сильная склонность автоматики переконтращивать тёмные части изображения - Има RAW и това дори и да е проблем се решава елементарно
- склонность камеры к холодным оттенкам - въпрос на баланс на бялото. Ако караш на автоматично, може и да го има. Лесно е да се коригира с ръчен White balance или в Lightroom
- хрупкая конструкция, легко царапающееся стекло - за компактна камера доста добра конструкция - тялото е метално. Лещите се покриват от метални ламели в прибрано положение. Каква по-добра защите от зацапване. Камера стои без калъф нон стоп в някой джоб. Никакъв проблем. Само трябва навика да се спира и обектива да се прибира когато не се снима
- не такой уж и широкий угол в широкоугольном положении - Добре е да има 24мм, но и 28мм са добро постижение. 90% от китаците почват от 28, но малцина стигат до 100мм на RX100.
- сильно слепнущий на солнце экран - точно тук пък Сони са се постарали. Екрана е там s някакъв си Extra White pixel и е значително по-добре от всички външни екрани на м43 камери които съм ползвал.

Мога да пиша хвалби сигурно още 2 страници ама хайде до тук ще спра. [smile] Само като пример: според DXOMark.com Overall Score за RX100 e 66, толкова колкото и на Canon 60D DSLR.


Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Sony RX100
Автор: emoXide   
Дата:   15-11-12 22:55

Искаш компактност -> SONY RX100;

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Sony RX100
Автор: nevermess   
Дата:   15-11-12 23:27

Един глас за Olympus PEN E-PM2. С подходящ обектив няма да е много по-тежък и обемист от Сонито. Просто ПЕН дава много повече опции за обективи, външни светкавици етц. и в същото време запазва компактноста.
Някак си 1370 лева за компактен апарат с малък сензор (по-малък от на Олито) и оганичен от към гъвкавост ми се струва много. Като падне под 1000 лева ще е друго :-)



Публикацията е редактирана (15-11-12 23:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Sony RX100
Автор: emoXide   
Дата:   15-11-12 23:28

малко в страни от коловоза, цитирам мнението си от една съседна тема:

Поиграх си със SONU NEX-5R;
По бавен е в много отношения:
- скорост на AF, дори и посредством фазофия му фокус в средните зони на кадъра, не винаги коват моментално; за сметка на това Х10 по-често дава брак, на тъмно или при силно осветени ярки обекти;
- бавно опериране в менютата; все пак екранът му е с двойно по-висока резолюция както и сложен, подробно анимиран интерфейс;
- много по-бавно превъртане на снимки в плейбек режимът;
- субективно леко по-бавен запис на памет карта; обяснимо с по-големия размер на файловете;
- много по-бавна навигация, поради ограниченият брой директни бутони.

Личен извод:
FUJI X10 е много по-фотографски обмислен апарат, доста често дава много добри резултати при всякакви условия;
много добра ергономия и практичност;
лично според мен по-пригоден за ежедневна спонтанна стрийт фотография, особено в най-широкият край на обектива ~28mm/f2.8;
;--------------------------------------------------------
SONY NEX-5R е с DSLR качество на изображението; страхотно качество на FullHD видео с много добър динамичен обхват и много добра стабилизация по време на клип.
В пъти по-качествено изображение много податлив на обработка RAW.
По-продължителна автономност с 1 батерия.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Sony RX100
Автор: CyberGene   
Дата:   15-11-12 23:48

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Sony RX100
Автор: Rand   
Дата:   16-11-12 01:08

Автор: nevermess
Дата: 15-11-12 23:27
Просто ПЕН дава много повече опции за обективи, външни светкавици етц. и в същото време запазва компактноста.


Да, обаче всиките тия екстри като светкавици и обективи като съчетание (ако ги помъкнеш заедно всичките) не са толкова компактни, а авторът на темата вече има ДСЛР на който да му сменя стъклата.
А че цената е страховита съм напълно съгласен. Ако беше под хиляда лева вече щях да споделям мнението си за машинката тук, но тая цена за коммпактен апарат ме стряска и се будя облят в студена пот през нощта. Обаче навсякъде тая машинка я хвалят повече от зверски, така че нищо чудно накрая да стана и аз зян.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Sony RX100
Автор: stef7   
Дата:   16-11-12 07:53

@nevermess и @Rand
След като съм ползвал GF2 с палачинки, едната от които е смешно малка, мога уверено да кажа, че не се побира в джоб на панталон. На яке да. Моята основна камера е м43 и втора от същата система е идеалното решение, но то не работи ако искаш НАИСТИНА КОМПАКТНА КАМЕРА. Която и да е m43 с който и да е обектив изисква носенето на малка чантичка. Ако питащия е ОК с това, тогава един от новите Пенове е по-добрият избор. Моя опит показва, че когато снимането не е основната ти цел чантичката доста често се оставя в къщи. Налага се да мислиш за още едно нещо, което се забравя губи и краде значително по-лесно от нещо, което е в джоба ти. Определено нямам този проблем с RX100. Винаги има един празен джоб за RX100.

Цената е висока, но който иска максимална компактност съчетана с максимално качество, няма по-добро решение. Чувам по ebay и някои европейски онлайн магазини RX100 може вече да се намери за около 500 евро. Който не бърза може да почака около година, когато всички конкуренти ще са изкарали подобни камери с 1'' сенсор, защото RX100 се харчи много добре и определено е хит за Сони. Тогава ще може да се намери нещо подобно и под 1000лв.

Canon G1X е толкова голям и тежък за компактна камера, че почти всяка м43 камера е по-добро решение от него.


Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Sony RX100
Автор: emoXide   
Дата:   16-11-12 08:23

G1x е и много бавен

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Sony RX100
Автор: nevermess   
Дата:   16-11-12 09:36

Автор: Rand
Дата: 16-11-12 01:08

Да но имаш избор и да не мъкнеш допълнителнителните обективи светкавици и т.н. , но ако ти се прииска да ползваш нещо допълнително или нещо не ти стига със Сонито и си до там.............
1400 лв. за апарат който overall е хубав ама в доста конкретни ситуации няма да се справи не бих дал. PEN E-PM2 въпреки, че е 4/3 не е много по-голям и тежък от Сони-то (разлика 50-60 гр.) и с някоя хубава палачинка се събира във всеки джоб(пробвал съм).
Ако сонито го пуснат под 1000 лева в БГ определено ще си заслужава, но сега.........



Публикацията е редактирана (16-11-12 09:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Sony RX100
Автор: остоич   
Дата:   16-11-12 10:16

Доколкото виждам в ревютата, апаратчето се справя в повечето ситуации. За по специални случаи имам с какво да снимам. става дума за инструмент, който е винаги с теб, и въпреки компактността и всички компромиси свързани с нея да може да направи кадър използваем за печат. В момента не виждам алтернатива. Въпроса ми беше към колегите, които вече го имат или са снимали с него - за директни впечатления.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Sony RX100
Автор: pganev   
Дата:   16-11-12 10:51

От 2 седмици и аз притежавам Сонито. Направих сравнителен тест с PEN E-PL2 и спокойно мога да кажа, че качеството на снимките по нищо не отстъпва на тези с Олито(обективи - 14мм палачинка и 45мм). Новите Пенове са с по-добра матрица и това им дава преимущество, но дори с 14мм палачинка дебелината им е около 60 мм и могат да се поберат само в джоб на яке, но в никакъв случай в такъв на сако, камо ли във вътрешен джоб.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »