Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Зум обектив за Canon
Автор: vikulova   
Дата:   14-11-12 22:28

Здравейте,
Наскоро си взех канон 600д + китов (IS).
Искам да си купя добър зум обектив (до 200).
Четох за 18-135 ис , но отзивите не бяха много добри. Какво бихте казали Вие? ... и какво бихте ми препоръчали?

Предварително благодаря!
Лидия

Отговори на това съобщение
 Re: Зум обектив за Canon
Автор: slav4cho   
Дата:   14-11-12 22:30

200mm или 200 лв

Отговори на това съобщение
 Re: Зум обектив за Canon
Автор: pefoto01   
Дата:   14-11-12 22:30

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Зум обектив за Canon
Автор: GOSPODIN   
Дата:   14-11-12 22:34

70-200/2.8/или 4L всичко друго е голям компромис, но цената е солена.

Отговори на това съобщение
 Re: Зум обектив за Canon
Автор: realnoncho   
Дата:   14-11-12 22:42

Вземи си 55-250 за допълване на 18-55.

Отговори на това съобщение
 Re: Зум обектив за Canon
Автор: vikulova   
Дата:   14-11-12 22:42

до 200мм (е, ако по-добър и до 250мм) няма да откажа.

Отговори на това съобщение
 Re: Зум обектив за Canon
Автор: pefoto01   
Дата:   14-11-12 22:46

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Зум обектив за Canon
Автор: guesswho   
Дата:   15-11-12 00:35

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Зум обектив за Canon
Автор: io_bs   
Дата:   15-11-12 00:39

И 70-300мм VC на тамрон го хвалят[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Зум обектив за Canon
Автор: guesswho   
Дата:   15-11-12 00:42

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Зум обектив за Canon
Автор: k7   
Дата:   15-11-12 07:28

А какъв е бюджета?!?

Отговори на това съобщение
 Re: Зум обектив за Canon
Автор: vikulova   
Дата:   15-11-12 09:29

Бюджета - ами как да кажа до към 500лв макс.
Вчера гледах - има и обективи на Тамрон, които са 18-250 (ако не се лъжа)
А принципно идеята ми е китовия да го сменя с тамрон 2,8 и да си взема зум обектив.

Отговори на това съобщение
 Re: Зум обектив за Canon
Автор: chefo1979   
Дата:   15-11-12 09:58

Да даваш пари за нискокачествен обектив с идеята, че идва евтино е безмислено упражнение.
Лично аз от 55-250ИС не съм изобщо впечатлен, гледам, че хората го препоръчват, за мен е мазен и с кофти цветове.
70-300ИС е доста по-добре, но държи цена. Имах 100-300УСМ на Канон, не е зле за парите си.
Има една Сигма 70-300 АРО Макро - чувал съм добри думи за нея (като за парите си, не че е нещо прекрасно).
70-200/4Л върви около 850 лева втора ръка и предлага превъзходно изработено тяло, великолепна оптика, лек и с прекрасни цветове и контраст - няма такова друго канонско стъкло, което да дава толкова много за парите си.
Има една Сигма 100-300/4, която е добра също.

Иначе тия супер-зумове 18-ххх - за нито един от тях не съм чул добра дума, не съм ги и пробвал, в специализираните сайтове ги критикуват доста (само Никонските 18-200 и 18-300 чета че били ок, но за Канонските - не).

Тамрон 17-50/2.8 ако разбирам правилно какво ще взимаш, плюс една 50/1.8 и едно 70-200/4Л ще те подсигурят за всякакви ситуации.

Поздрави и успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Зум обектив за Canon
Автор: pefoto01   
Дата:   15-11-12 11:26

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Зум обектив за Canon
Автор: chefo1979   
Дата:   15-11-12 12:07

Съжалявам, колега, но не мога да се съглася.
В доста случаи един монопод под 100 лева върши идеална работа - а в хубав слънчев ден може да си седи прибран. Скорости от 1/400 не са чак толкова трудни за постигане и по принцип...
За мен просто идеята да се дадат 1000 лева отгоре за стабилзиация когато се гони цена е абсурд - а да се препоръча 55-250 или 70-300 пред 70-200/4 заради едната стабилизация е просто един изключително лош съвет!

Не ангажирам никого с мнението си!

Отговори на това съобщение
 Re: Зум обектив за Canon
Автор: sauron69   
Дата:   15-11-12 12:37

И аз съм на мнението, че най-добре е да се даде някой друг лев и да се вземе 70-200/4, нестабилизиран, втора ръка. Качеството е несравнимо, а пък не е толкова сложно да се работи и с нестабилизиран обектив- просто трябва човек да свикне да хвърля по едно око на каква скорост снима[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Зум обектив за Canon
Автор: guesswho   
Дата:   15-11-12 12:53

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Зум обектив за Canon
Автор: neuromancer   
Дата:   15-11-12 13:05

За 500 лв. бих ти продал моя стар 100-300/5.6 L, ама трябваше по-рано да се разберем, не съм в Бг сега.

Отговори на това съобщение
 Re: Зум обектив за Canon
Автор: imitev   
Дата:   15-11-12 13:15

70-300 ис не е лошо стъкло, само му е бавен фокуса леко, нищо че е усм...

Отговори на това съобщение
 Re: Зум обектив за Canon
Автор: vasilmitev   
Дата:   15-11-12 13:51

70-300 ис по никакъв начин не може да се сравнява с 70-200 4 - не давайте грешни съвети на момичето Л-ката е 3 пъти по-бърза, с метален корпус, по добри цветове и е 4 - отделно въобще не и трябва стабилизация, въпреки че е начинаеща, просто ще се научи да снима без стабилизация - не е толкова сложно.


Отговори на това съобщение
 Re: Зум обектив за Canon
Автор: guesswho   
Дата:   15-11-12 14:17

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Зум обектив за Canon
Автор: vikulova   
Дата:   15-11-12 14:17

Благодаря ви.
70-200 4 - не ми е много ясно това 4L какво точно означава... Но и като гледам самия обектив - май е за по-напреднали. А и цената...

55-250 не е ли по-добрата опция?

Поздрави
Л.

Отговори на това съобщение
 Re: Зум обектив за Canon
Автор: kvakioh   
Дата:   15-11-12 15:07

Стойте си с китовия 18-55, купете си един 70-200/4 и след време си купете един светъл 18-50/2.8.

Отговори на това съобщение
 Re: Зум обектив за Canon
Автор: pefoto01   
Дата:   15-11-12 15:17

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Зум обектив за Canon
Автор: guesswho   
Дата:   15-11-12 15:29

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Зум обектив за Canon
Автор: vikulova   
Дата:   15-11-12 15:46

ехе, благодаря!
Аз иначе доста се потрудих да чета за f и скоростаа :) , но не бях попадла на 4L.
Иначе както каза kvakioh - точно и това мислех да направя.

Благодаря ви още веднъж.

Поздрави!

Отговори на това съобщение
 Re: Зум обектив за Canon
Автор: pefoto01   
Дата:   15-11-12 15:48

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Зум обектив за Canon
Автор: chefo1979   
Дата:   15-11-12 20:08

guesswho, мисля, че си доста краен с епитетите, които ползваш като обръщение - включвам и себе си (или оставам с впечатлението, че ме включваш в тях) в категориите, фиксирани от теб като "остроумниците", които са отговорни за "глупостите, които ти говорят горе са... глупости."

Два пъти в последното ми мнение съм употребил пояснението, че писаното е от моята гледна точка. Посочил съм, че 70-300ИС е много свестен обектив...

Това, че вие с колегата pefoto01 смятате, че стабилизацията си струва повече от оптическото качество - ок, това е вашето мнение, което аз не споделям грам, но не го наричам глупост.

Не се считам за "мега-про" и въпреки това се чувствам по-добре с бързи и качествени вариота или супер-бързи праймове, отколкото със стабилизирани и компромисни по отношение на изображението обективи. За мен лично един обектив е преди всичко оптика - цветове, контраст, бързина на АФ... След това идват стабилизация, "макро"-режими и големина на вариообхвата... Но това съм аз.
Първият ми обектив след китовия беше Канонската 50/1.4 - и китовия направо го пенсионирах. Начинаещ съм и сега, но праймовете никак не ме ограничават, даже напротив (от два месеца снимам само с 20Д и с 50/1.8). Липсата на ИС пък хептен не ме е ограничавала никога - дори и без монопод.

И вие, и аз, и много колеги си казахме мнението - дамата може да си избере, кое и се струва по-приемливо. Просто си мисля, че дискусията би могла да е по-спокойна, по-културна.
Тъй като и аз дадох своя принос за обтегнатата атмосфера с резкия си тон, то моля да бъда извинен!

Поздрави на всички!

Отговори на това съобщение
 Re: Зум обектив за Canon
Автор: guesswho   
Дата:   15-11-12 20:17

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Зум обектив за Canon
Автор: pefoto01   
Дата:   15-11-12 21:41

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Зум обектив за Canon
Автор: guesswho   
Дата:   15-11-12 22:18

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Зум обектив за Canon
Автор: chefo1979   
Дата:   15-11-12 22:19

guesswho, ти ако при 200 мм на кроп тяло успяваш да не блърваш при 1/80 - на теб монопод не ти трябва!* [smilie10]
Аз гледам да не падам под 1/400 и вече в по-тъмни ситуации гледам да ползвам монопод - за който не знам защо толкова се хванахте, при положение (аз пак от моя си опит съдя), аз откак имам турбосапун, а после и ДСРЛ, си имам и статив (монопод имам откак снимам с дълго, нестабилизирано варио [smilie5] ).

Съжалявам, но не мога да се съглася, че 70-300 е (почти) аналогичен на 4Л - особено пък в дългия край. Приемам, че може да съм прекалено критичен - не споря, но за мен двата обектива са несравними - може и силна дума да е, но за мен е 100% истина.
Не казвам, че 70-300 е лош - не, в никой случай, но за мен лично е губещият с много в сравнение с 70-200/4, и това е понеже Л-ката е много, много добър. А Сигмата 70-200/2.8 смятам, че отстъпва яко на 70-200/4Л, но в другата тема не ми се спореше, че много се изостри там атмосферата...

Иначе точно ревюто в на the-digital-picture има и кадър, в който се вижда сравнение с Л-ката (честно не си спомням чак толкова да е разликата). Човекът накрая си казва, че избора в тоя ценови клас е Л-ката.
Отделно 70-300 има 3-стопа стабилизация (в най-добрия случай), но е стоп по-бавен като цяло - не че близо два стопа са нещо за пренебрегване, но все пак...

pefoto01 - прав си, колега, стабилизацията е супер, ама пусти пари... Иска ми се 70-200/2.8Л ИС2, ама ще събирам от пуканки за нестабилизирания... Живот... [smilie5]

И докато 70-300 с радост признавам, че е добър и то много (за парите си), то 55-250 е откровено слаб (въпреки, че си има хора, които си го ползват с кеф) и лично аз не бих го ползвал, докато желанието ми има някакво значение за избора ми! И все пак 55-250 е по-добре от безбройните варианти на 75-300!

Поздрави!

* Забележка - това със стабилизация? Аз реших, че без и тъкмо се тръшках "гледай хората кво правят" [smilie18]
Така си е, стабилизацията помага и когато не ти е нужна, може да я изключиш, докато ако я няма - обратното е невъзможно. Все пак понякога не е достатъчна, за да наклони избора насам или натам...
Нагоре ви дадох примера с праймовете, за да си обмислите варианта, че това, което според вас е добре за начинаещ, може да не е добре според самият начинаещ - примерно бихте ли препоръчали на начинаещ да инвестира в твърди обективи? Аз го направих преди време и изобщо не съжалявам!

Отговори на това съобщение
 Re: Зум обектив за Canon
Автор: guesswho   
Дата:   15-11-12 22:46

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Зум обектив за Canon
Автор: pefoto01   
Дата:   15-11-12 23:08

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Зум обектив за Canon
Автор: guesswho   
Дата:   15-11-12 23:11

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Зум обектив за Canon
Автор: pefoto01   
Дата:   15-11-12 23:16

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Зум обектив за Canon
Автор: chefo1979   
Дата:   15-11-12 23:20

5. The Machine Gun Hold - това съм го правил и съм печелил насмешливи погледи, ама за един стоп к'во ли не прави човек... [smilie18]

Як е линка, мерси много, добри неща има.

Иначе за темата за маймунджолъците - давай, поне за мен ще е много полезна!

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Зум обектив за Canon
Автор: GOSPODIN   
Дата:   16-11-12 09:54

Та значи извода е , че ефтинджос пластмасата била, като Л-ката...[smilie18]



Даже теста на digital-photography показва много ясно, че 70-300 на ф5.6 е доста по -мазен от 70-200 на ф4 и това е нормално.

Обективите са много по-важни от телата и всякакъв компромис или самозаблуждение, водят до отчайващи крайни резултати.

За стабилизацията - който я иска и ползва - може да се изключва.Тя не е панацея, както и АБС при автомобилите, а би помогнала в дадена ситуация, но оскъпява двойно обектива.

L - обозначението идва от luxury - луксозен и не всички са влаго и прахо защитени.

70-200/4 втора употреба може да се намери за около 800лв. в чудесна форма и е много по-препоръчителен от всякакви други евтини компромиси.

Отговори на това съобщение
 Re: Зум обектив за Canon
Автор: otvorenia   
Дата:   16-11-12 10:40

Още едно мнение за L oбективи:

L = empty wallet
L = divorce
L = luxury,Canon's top of the line, pro-series lenses

Относно обектив 70-200/4, много се изписа :
Да, обектива е добър, но същия обектив със стабилизация е още по добър заради подобрената оптическа формула спрямо преходния обектив а не заради стабилизацията !

Стабилизацията всъщност можеш да я постигнеш с един прост и много евтин статив и то на на такива нива който никой стабилизиран обектив от ръка не може.



Публикацията е редактирана (16-11-12 10:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Зум обектив за Canon
Автор: guesswho   
Дата:   16-11-12 12:31

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Зум обектив за Canon
Автор: vasilmitev   
Дата:   16-11-12 12:32

guesswho
Дата: 15-11-12 20:17

Нищо лично - просто от камбанарията на опита във фотографията, много хора забравят базови неща и се хващат за други, дето за един начинаещ нямат ама никакво значение - ама да се каже, че пред 70-200, 70-300 ис не струвал нищо - ема, хабер трябва да си нямаш от двата обектива, че да го кажеш :) Пак - нищо лично. И да се казва на начинаещ да снима с монопод и да се чуди за кво е дал пари привечер като иска да снима нещо и 10/10 снимки й излязат омазани, ще си каже какво става и после като пита вие същите ще я нахраните, че не си е купила ИС и че не може да снима. Нали тей :) Скролл даун дъ форум за примери в една от всички такива теми.


guesswho, за да напиша че 70-300 ис не може да се сравнява с 70-200 4Л значи че съм снимал и с двата при това не малко и съм ги сравнявал едно към едно - това са фактите и всички ревюта го доказват - за парите си 70-200 4Л е най-доброто, и подобно на момичето си купих този обектив още като начинаещ - мога да споделя че стабилизацията ВЪОБЩЕ не ми е липсвала, човек се учи да снима без стабилизация и със сигурност по-добрата оптика е по-добрия вариант пред по-лошата. И аз подобно на нея тогава се колебаех кой обектив да взема, и да ти кажа честно после ме беше яд че директно не взех 70-200 2.8, а първо 4Л ....
70-300 не е лош, но оптически е далече от Л-ката, както и е значително по-бавен...по същия начин бих дал съвет на момичето да търси директно 70-200 2.8Л, защото ако напредне със сигурност ще иска да смени 4Л с по-светлосилния, който също е по-бърз и с по-добра картина, но факт е че за това се иска опит..
Моя съвет към девойката преди да купува каквото и да е, е малко да се поинтересува, да почете, да вземе някой обектив под наем и да поснима и тогава да реши...но даже и без да има опит, ако е решила да се занимава сериозно занапред и да търси по-добри резултати по-скъпите обективи си струват...


Отговори на това съобщение
 Re: Зум обектив за Canon
Автор: sakuraki   
Дата:   16-11-12 12:37

Е как пък така е толкова важна тая стабилизация не знам, аз дори и на пентакса си я държах изключена. Нали разбира се, че има моменти, в който ще помогне да се снима, но рядко. Аз на 300мм 1/100 с 100-300 усм, нямам никакъв проблем. Стабилизацията само за статични обекти, в динамични сцени, файда нулева.

Отговори на това съобщение
 Re: Зум обектив за Canon
Автор: guesswho   
Дата:   16-11-12 12:43

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Зум обектив за Canon
Автор: GOSPODIN   
Дата:   16-11-12 15:00

guesswho , държиш грозен уличен език, а и от фотография явно не отбираш много, но все спориш. Очаквам да се извиниш за простотиите, които написа по мой адрес. Време е да спреш да обиждаш и да даваш квалификации на хора, които не познаваш и които може би са сираци и са нямали бащи. За твое сведение съм почнал, като ученик със семейна "Вера" , а после с Практика МТЛ3 купена със заем от взаимоспомагателна каса, когато започнах работа след казармата.

По темата ще потретя, че не си заслужава да се дадат например 500лв. за 70-300, като само с още 300(а, не 3000) може да се купи чудесно стъкло за 600Д на пусналата темата. Както виждам вече се е навила за 70-200/4 без да слуша тирадите в защита на пластмасата.

Отговори на това съобщение
 Re: Зум обектив за Canon
Автор: guesswho   
Дата:   16-11-12 15:05

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Зум обектив за Canon
Автор: sakuraki   
Дата:   16-11-12 16:01

Исо, та исо, като почнете с това клише направо не знам. Дори дъртия 40д си снимам на 1600исо без да се замислям много. И кой ще тръгне след залез слънце да снима с 300мм [smilie11] , че той и да е стабилизиран какво ще ти помогне като няма светлина, ама ги говорите едни и вие без да мислите. Ето ти един пример 1/100 ф8, точно преди слънцето да се скрие и след яко светване във шопа

http://farm9.staticflickr.com/8467/8145503067_26fc7aa9e3_c.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Зум обектив за Canon
Автор: pefoto01   
Дата:   16-11-12 16:17

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Зум обектив за Canon
Автор: guesswho   
Дата:   16-11-12 16:33

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Зум обектив за Canon
Автор: pefoto01   
Дата:   16-11-12 16:37

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Зум обектив за Canon
Автор: guesswho   
Дата:   16-11-12 16:39

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Зум обектив за Canon
Автор: GOSPODIN   
Дата:   16-11-12 17:03

guesswho , освен, че не разбираш от фотография си и лъжец - кой започна пръв на лични? Ти или аз? Написах ти, че нямам баща, но ти продължи с обидите, та включи и жена ми.
Никога не съм вярвал, че такива лицемери са между нас. [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Зум обектив за Canon
Автор: sakuraki   
Дата:   16-11-12 17:04

Пефо, аз нямам Л-ки аз снимам с 100-300. То и от 1/500 нагоре стабилизация не е нужна. Снимката на врабчето е 1/100, което е доста по 1/1000. Айде кажете ми как за събитие ще ви помогне стабилизация 1/30, че те хората си мърдат, говорите глупости значи. И кой получава хората, да съм казал някъде нещо, че снимката е читава, дадох пример, че на 1/100 на дългия край привечер почти стават нормални снимки. Стабилизацията единствено съм имал нужда когато снимам статични обекти (това са обекти, които не мърдат [smilie5] ) . Разлика с 70-300 ис и 100-300 усм на живо почти няма като картина, трябва да се гледа на 100 % да се забележи, че дори и тогава трудно, а виж с 70-200 ф4, разлика има огромна.

Отговори на това съобщение
 Re: Зум обектив за Canon
Автор: pefoto01   
Дата:   16-11-12 17:08

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Зум обектив за Canon
Автор: guesswho   
Дата:   16-11-12 17:16

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Зум обектив за Canon
Автор: sakuraki   
Дата:   16-11-12 17:24

Значи всички имате паркинсон [smilie5] . От 100 снимки сигурно на 1/100 да имам 10, които са зле. Снимал съм и аз такива мероприятия с пентакса и 17-55 тамронския на 1600/3200исо 1/30 секунди, всички хора излизаха разцапани, защото мърдат, а скоростта е ниска и не става. Единствения път, който ми беше от полза е когато снимах в пещера на 1/10 та тогава ме спаси, но едва ли ако съм без стабилизация на такава дължина пак няма да докарам снимката. Мнението ми беше, че 70-300 ис не е обектив, който да се даде толкова пари, ами или 100-300, но тогава ще е с доста ограничен диапазон или 70-200, който наскоро един се продаде за 720лева.

Отговори на това съобщение
 Re: Зум обектив за Canon
Автор: guesswho   
Дата:   16-11-12 17:33

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Зум обектив за Canon
Автор: sakuraki   
Дата:   16-11-12 17:39

И аз ти отговорих, ама ти четеш между редовете май. Ако снимам, това което по принцип снимам, след сумрак и стабилизацията няма да ми помогне. Снимал съм с 70-200 стабилизиран и никонския и канонския след сумрак, ако не вдигна исото стабилизацията нищо не прави, но ако обекта е статичен, тогава е друга история.

Отговори на това съобщение
 Re: Зум обектив за Canon
Автор: GOSPODIN   
Дата:   16-11-12 17:47

guesswho, даже си и нагъл. Хем започна пръв на лични, хем започна да обясняваш на всички , че си "репресиран" на лични, а сега пък шмекеруваш за стари лични. Нека видят всички, "страшните" стари ЛС. Против приципите ми да показвам ЛС, но понеже си много отворен, а и няма нищо от личен характер:
------------------------------------------------------------
guesswho : Доколкото знам фотографския термин на български език е тъмна, а не светла стая :)
--------------------------------------------------------------
GOSPODIN: Това е за истинската тъмна стаичка, където се проявява и копира на неактинично осветление и тя на английски е darkroom. Името на програмата на Adobe - Lightroom (светла стая) е намигване, към тъмната стаичка от миналото, защото дигиталните негативи не се нуждаят от тъмнина и специално осветление за обработване.
----------------------------------------------------------------
guesswho: Ахаа ок :) Мислех, че и на английски Lightroom е същата стаичка. Със здраве
-----------------------------------------------------------------
Някога сме комуникирали нормално...[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Зум обектив за Canon
Автор: guesswho   
Дата:   16-11-12 17:56

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Зум обектив за Canon
Автор: TsvetanVR   
Дата:   16-11-12 18:02

Бе една стабилизирана сигма 18-200 за 350-400лв и готово. :D

Отговори на това съобщение
 Re: Зум обектив за Canon
Автор: GOSPODIN   
Дата:   16-11-12 18:26

Пак ми сложи думи в устата, които не съм казал. Както и да е.

Момичето, каза, че ще послуша kvakioh - "Стойте си с китовия 18-55, купете си един 70-200/4 и след време си купете един светъл 18-50/2.8."

Аз тестове няма да правя , защото нямам необходимите познания, техника и желание. Свободно подхвърлени форумски кадри - "тестове" не са меродавни и не означават нищо. Има си специализирани сайтове за тестове на обективи, където ясно се вижда разликата. Това, че някой и с най -скъпите обективи не прави нищо вече е проблем с таланта и уменията, а не технически такъв.

Отговори на това съобщение
 Re: Зум обектив за Canon
Автор: vasilmitev   
Дата:   16-11-12 19:53

guesswho
Дата: 16-11-12 12:43

vasilmitev нали, и после като и писне на 5тия месец, да го продаде на половин ценичка на базара значи тръгваш с презумпцията, че всеки, който тръгва във фотографията е готов и по дефолт иска да изтърси една кошница пари в началото

И такива "ако сега тръгвах, бих си взел..." сещаш се, че звучи смешно. Хайде сега кажи и че кропките са боклук и направо да минава на ФФ ако иска да се занимава с фотография, че с нищо различно от Л-ка не може да направи дори снимка за фейса Ей, този форум е като комикс с мики маус



guesswho ако е решила да се занимава по сериозно не мисля че ще трябва след 5 месеца да продава въпросния обектив. Колкото до презумпцията за която пишеш за всеки който тръгва в фотографията - разбира се че ако има възможност е по-добре да купи директно по-добро стъкло (което така или иначе ще и трябва след време ако напредне)
И факта че ме е яд че аз лично не взех директно 70-200 2.8 може да ти звучи смешно но е истина - 4-ката ме ограничаваше на много места и може би 1 месец след покупката му вече бях решил че 2.8 ще ми върши много повече работа и не бях сгрешил. Колкото до кропките - снимам с 7Д и съм напълно доволен.
Само не разбрах това за Мики Мауса ама айде...


Отговори на това съобщение
 Re: Зум обектив за Canon
Автор: guesswho   
Дата:   16-11-12 19:58

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Зум обектив за Canon
Автор: tuizzl   
Дата:   16-11-12 20:01

Темата не е ли "Зум обектив за Canon" впечатления от този обектив Canon EF 24-105mm 4,0L IS USM някои да сподели мисля да си го взимам с 5D Mark III kit.

Отговори на това съобщение
 Re: Зум обектив за Canon
Автор: vasilmitev   
Дата:   16-11-12 20:04

guesswho
Прав си - снимал съм и с лентов, и с сапунерка и с други, но пак не съм имал достатъчно опит - идеята ми беше че ако е решила да се занимава няма да сгреши ако инвестира в хубава техника. Например аз в къщи снимам децата с 18-55 - най-евтиния обектив на канон но ако знаеш как, можеш да изкараш прилични снимки - не съм привърженик на най-скъпото а на това което би вършило работа, проблема при начинаещите е че не знаят какво искат....


Отговори на това съобщение
 Re: Зум обектив за Canon
Автор: guesswho   
Дата:   16-11-12 20:26

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Зум обектив за Canon
Автор: realnoncho   
Дата:   16-11-12 20:33

За мен канонския 70-300 е много по-близо до 55-250 като картина отколкото до 70-200 4, просто на 250 е горе-долу както е 70-300 на 300. Последния Тамрон 70-300 VC дори е доста по-добре от канонския.

За начинаещ който може да намери 55-250 за 300 лв няма по-добър обектив - по-лек, по-малък, по-добра дължина за кроп. Аз съм имал 2 такива и двата се представяха добре, и пейзажи съм снимал и доста от пилците в профила.
Сега ми се иска нещо по-добро дълго, но определено ще прескоча 70-300.

Отговори на това съобщение
 Re: Зум обектив за Canon
Автор: vasilmitev   
Дата:   16-11-12 20:37

guesswho
Все още държа на своето мнение че 70-300 по никакъв начин не може да се мери с малката Л-ка, и то най-вече като картина. Не казвам че е лош обектив - просто снимайки с единия и другия и сравнявайки резултата се вижда много сериозна разлика. А като цена 70-300 е много близко до малката Л-ка затова избора тук е предрешен..


Отговори на това съобщение
 Re: Зум обектив за Canon
Автор: guesswho   
Дата:   16-11-12 20:49

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Зум обектив за Canon
Автор: sakuraki   
Дата:   16-11-12 21:21

Пфу, днеска 5 пъти обърках в коя тема да пиша [smilie5] . Колежката е приготвила 500, виждал съм да се продават и за 700лева 70-200ф4, по - добре е да изчака според мен. Разни хора, разни идеали, както са казали.



Публикацията е редактирана (16-11-12 22:04)

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »