Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Проблем с AF на D90
Автор: spartak_iliev   
Дата:   11-11-12 00:24

Проблема ми се случи преди два дни на пистата в Боровец.Трябваше да направя няколко снимки на пистата и в момента в които включвам фотоапарата забелязвам че на горния дисплеи липсват зоните за фокусиране режим на измерване режим на автофокусиране както и стоиност на блендата е F-- и мига все едно няма обектив.Откачих и закачих обектива няколко пъти ,почистих контактите му със спирт , извадих батерията и рестартирах фотоапарата никакъв ефект.Обектива е TAMRON 70-300 без стабилизация и мотор.Изключих AF на обектива и на програма М на която само работеше фотоапарата направих снимките с промяна на блендата от обектива .Скоростите си работеха.Прибрах се в София и на сутринта решавам да пробвам с друг обектив за да видя къде е проблема Пускам фотоапарата с TAMRONа и всичко работи.Свалям слагам същия обектив слагам друг нещата са ОК.Какво е станало нямам и представа ,а цяла нощ сънувах как отивам към сервиза.Някои има ли на представа какво е станало.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с AF на D90
Автор: vga   
Дата:   11-11-12 12:21

На апарата му е станало много студено и влажно, това е станало. Температурата е била много ниска, нали?

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с AF на D90
Автор: tonyy   
Дата:   11-11-12 17:42

Много е възможно да е от ниската температура .Градусите бяха около 4-5 на Витоша тази събота и аз също имах проблем с фотоапарата.



Публикацията е редактирана (11-11-12 17:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с AF на D90
Автор: fotorafi   
Дата:   11-11-12 19:02

Не е от температурата,4,5 С.. На брат ми в Ню Йорк се случва мистерия с неговия D-90. Има обективи AF-S 12-24/4, 35/4 и 18-105/китовия-с тях AF си работи нормално. Дали му един обектив от серията Д, и установява, че AF работи само на бленда 22 ????

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с AF на D90
Автор: vga   
Дата:   11-11-12 20:03

Е, 4-5 градуса, ако е било, неще да е това проблема. Аз говоря за влага, -Х и вятър... може и да даде такъв проблем. Не говоря теоретично, разбира се, а от опит [smile]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »