Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 На каква скорост записвате ДВД 5
Автор: emo99   
Дата:   07-11-12 15:31

Привет ! Въпросът е към видео операторите . На каква скорост записвате ДВД 5 със заснето от вас видео . Новите записвачки LG GH24NS90 SATA не поддържали 4 скорост , а записвали от 8 нагоре. Някой от вас записва ли на 8 скорост и има ли някакви проблеми с видеото после. Благодаря ! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: На каква скорост записвате ДВД 5
Автор: Tonidi   
Дата:   07-11-12 16:14

от 5г. винаги записвам на 10та скорост

Отговори на това съобщение
 Re: На каква скорост записвате ДВД 5
Автор: emo99   
Дата:   07-11-12 16:45

Записваш видео на 10 та скорост ?!

Отговори на това съобщение
 Re: На каква скорост записвате ДВД 5
Автор: dimidumi   
Дата:   07-11-12 17:23

Новите записвачки почти не поддържат 4х, само 8х и 16х, което не е проблем щом носителя ти поддържа 16х.Записвай смело на 8х, може и на 16х, не съм имал проблеми и при четене на домашно ДВД. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: На каква скорост записвате ДВД 5
Автор: ando   
Дата:   07-11-12 17:43

Записвам си видео на 16х и никакви проблеми нямам.

Отговори на това съобщение
 Re: На каква скорост записвате ДВД 5
Автор: emo99   
Дата:   07-11-12 17:47

Adno- няма ли спиране или пикселизация на видеото ?

Отговори на това съобщение
 Re: На каква скорост записвате ДВД 5
Автор: mmjm   
Дата:   07-11-12 18:18

Зависи от дисковете, записвачката, софтуера за запис и от плеяра. Най добре е да се записва на по-ниска скорост(8х в днешно време). Не се притеснявай да експериментираш, качественият носител понася и максимална скорост на запис без проблем[smile] .

Отговори на това съобщение
 Re: На каква скорост записвате ДВД 5
Автор: emo99   
Дата:   07-11-12 18:27

Не мога да експериментирам , защото дисковете са за клиенти . Записвачката е LG GH24NS90 SATA + Неро 7 , медията е Verbatim. От JAR казаха , че записвачката може да записва на 4 та скорост , но трябвало да си изтегля по-нов софтуер за записване.Изтеглих си Неро 7 , но и той ми показва 8 скорост за запис.

Отговори на това съобщение
 Re: На каква скорост записвате ДВД 5
Автор: Tonidi   
Дата:   07-11-12 18:37

Някакъв асус ми е последната двд записвачка, ползвам само вербатим/принтабъл, глоси и мат. И двата вида записвачката ми ги разпознава за запис на 20та въпреки, че им дават 16. Еми пиша си ги на 10та и никой не се е оплакал. И мойте дискове са с видео и за клиенти... Блурейове записвам от три години - даже и не съм гледал на коя скорост. Пак нямам проблеми, а съм записал към 200бр

Отговори на това съобщение
 Re: На каква скорост записвате ДВД 5
Автор: emo99   
Дата:   07-11-12 18:49

Ще пробвам тогава на 8 скорост .

Отговори на това съобщение
 Re: На каква скорост записвате ДВД 5
Автор: tvk75   
Дата:   07-11-12 20:13

въпреки ''ценните'' съвети тука,записвай тоя формат на най-ниската възможна скорост на записвачката

Отговори на това съобщение
 Re: На каква скорост записвате ДВД 5
Автор: zbonev   
Дата:   07-11-12 20:17

ДВД записвам само на 8-ма скорост(работя предимно с Вербатим), което е приемлив компромис с времето за запис (под 10 мин.) [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: На каква скорост записвате ДВД 5
Автор: mmjm   
Дата:   07-11-12 21:10

Неро 7 е доста стара версия, но в jar са те заблудили. Новите версии са с доста по-високи минимални скорости т.е. липсват 1х, 2х, в твоя случай и 4х. Записвай на най-ниската разрешена от софтуера скорост и особено с вербатим, няма от какво да се притесняваш.
Успех![smile]

Отговори на това съобщение
 Re: На каква скорост записвате ДВД 5
Автор: aron   
Дата:   07-11-12 22:23

Записвачка LG не е от най-добрите, освен това много зависи на каква партида дискове Verbatim ще попаднеш. Аз имах случай от 50-на диска 7-8 даваха дефекти още първите десетина дни. От дълги години опит съм установил, че не всички записвачки записват еднакво добре различни марки дискове. Освен това не най-ниската скорост е най-добър избор - обикновено най-качествен запис става приблизително на 50% от максималната скорост дадена от производителя на записвачката. Но за всяка партида трябва да се направят тестове. Преди няколко години записвачките Plextor бяха едни от най-добрите.

Отговори на това съобщение
 Re: На каква скорост записвате ДВД 5
Автор: yochcovpn   
Дата:   07-11-12 23:07

Никога не съм бил доволен от записвачки LG, бягам от тях като дявол от тамян. На последния ми служебен компютър беше такава и пак ужас, а той е от няколко месеца. Като се сетя преди много години първата записвачка ми беше с марка RICOH, никой не ги искаше, но аз я взех защото това беше утвърдена фотографска марка и не се излъгах, но тогава се работеше с скорост 4х за CD-R. Най-доволен съм бил от Филипс няколко броя имах, но много добре записваха. Та на въпроса много е важна марката записвачка, след това доколко добър е компютъра и не на последно място на какво ще се възпроизвежда записаното. Като ползваш записващи програми като НЕРО има опция за всяка желана от теб скорост от 2,4х до максимум. Придържай се към 8х скорост така както казаха повечето колеги. И ако е за теб ползвай добра марка дискове. Защото с времето стареят и трудно се четат. Дори помня партиди които се отлепваха, като извадиш диска и половината фолио остава в кутията. Тогава и програма Alcohol не помага.[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: На каква скорост записвате ДВД 5
Автор: Wafen   
Дата:   08-11-12 00:13

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: На каква скорост записвате ДВД 5
Автор: tvk75   
Дата:   09-11-12 17:53

истинските записвачки са Plextor и Pioneer

Отговори на това съобщение
 Re: На каква скорост записвате ДВД 5
Автор: Miro__Slav   
Дата:   09-11-12 19:13

tvk75 Пропусна Teac [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: На каква скорост записвате ДВД 5
Автор: mravunko   
Дата:   09-11-12 19:27

Пичове, записвачките записват поредици от нули и единици. Или ги записват или не (затова хората са измислили една отметка на Nero, която се казва Verify written data). Така че, когато се запише един диск може много лесно да се провери дали съдържа същата информация, като източника на данните. Някой да ми обясни каква е разликата м/у DVD, което е записано на 16х и на 8х.

Отговори на това съобщение
 Re: На каква скорост записвате ДВД 5
Автор: yochcovpn   
Дата:   09-11-12 20:48

Колкото скоростта е по-голяма маркерите са по слаби и по-трудно се чете в последствие. Това важи най-много слаба конфигурация компютър или лоша записвачка, а също така отслабнал лазер от много записи. И лазера старее като всичко друго.

Отговори на това съобщение
 Re: На каква скорост записвате ДВД 5
Автор: mravunko   
Дата:   09-11-12 21:07

И всичко това заради клиенти, които си гледат видеото на домашното кино, на което също му е отслабнал лазера? [smilie21]

Никога не съм подозирал, че все още може да има такъв проблем. Преди записвахме аудио дискове на 2х и 4х, за да може да си ги слушаме на супер старите cd плеъри... Не е ли дръпнала техниката напред за последните 15 години? [smilie8]

Сега гледам моята и е LG GSA-H66N и минималната скорост е 4х за DVD с Nero 11.

Отговори на това съобщение
 Re: На каква скорост записвате ДВД 5
Автор: Wafen   
Дата:   10-11-12 02:28

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »