Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Айде и аз да поискам малко критика
Автор: sakuraki   
Дата:   06-11-12 14:22

Опа, дойде време и аз да поискам малко критика за кадри. Та общо взето вие си знаете работата, какво мислите за кадрите? Какво им харесвате и какво не? Снимани са около 5 часа с 40д и 100-300усм, на полуслънчево време.


http://farm9.staticflickr.com/8044/8150001795_dfe0b787a7_c.jpg




http://farm9.staticflickr.com/8196/8150028152_59cbc22b46_c.jpg




http://farm9.staticflickr.com/8055/8148837753_86ea2f3508_c.jpg




http://farm8.staticflickr.com/7270/8160870062_1ea9396b76_c.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Айде и аз да поискам малко критика
Автор: the_cat   
Дата:   06-11-12 14:32

Имаш някаква склонност да "забиваш" модела в ляво на кадъра, което не е много добре според мен. Стои "притиснат, особено на първите три.
Също така не е добре да режеш от ставите /виж лактите/.
Иначе приятен модел :)

Отговори на това съобщение
 Re: Айде и аз да поискам малко критика
Автор: sakuraki   
Дата:   06-11-12 14:44

Meрси! И аз го забелязах това, че винаги ги слагам в ляво, не знам защо, сега като разгледах и други мой портрети, почти винаги са в ляво [smilie5] . Този тук
http://farm8.staticflickr.com/7273/8150922387_46675bc920_c.jpg

е в дясно, не е кропен и не много добре кадриран, че го снимах на 300мм.



Публикацията е редактирана (06-11-12 14:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Айде и аз да поискам малко критика
Автор: alcap007ne   
Дата:   06-11-12 14:49

на последната снимка виж как грубо си я изрязъл над кръста и над главата си оставил много пространство.
И опитвай слънчевата светлина да влиза в лицето да не стои в сянка

Отговори на това съобщение
 Re: Айде и аз да поискам малко критика
Автор: nemchev   
Дата:   06-11-12 14:50

Тоя последния дето казваш, че не е добре кадриран, мога да ти кажа, че е най-добре кадриран. Също и забележката от по-горе за ставите. Внимавай също така и за въздуха който оставаш или отнемаш около модела. Не бързай да снимаш. Поработи повече с модела. Изглежда сякаш си откраднал снимката. Имаш напредък общо взето.

Отговори на това съобщение
 Re: Айде и аз да поискам малко критика
Автор: sakuraki   
Дата:   06-11-12 14:57

Мерси! Ами слънчевата светлина минаваше през дървета и ако беше в лицето, то тогава щеше да е шарена сянка и не става приятно. Идеята беше да изглежда косата като "огнена". За първите три ги резнах така, че имаше чанта на нея и отвличаше вниманието как стърчи, а за предпоследния, много му се радвах на фона и затова оставих повече, но изглежда съм объркал работата [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Айде и аз да поискам малко критика
Автор: nemchev   
Дата:   06-11-12 15:02

Огнената коса си я докарал, демек си хванал контрата. Същата тази контра може да я ползваш за да създава обем, след като размажеш фона.

Отговори на това съобщение
 Re: Айде и аз да поискам малко критика
Автор: GOSPODIN   
Дата:   06-11-12 15:26

Ползваш ултразум за да направиш по-размазан задния фон, но си личи затворената бленда. Не можеш да направиш кадър с бленда 5.6 на 100 или 300мм. и да изглежда , като 1.4 на 50мм. или 1.8 на 85мм. Мисля, че този 100-300 е за други цели.

При тази страхотна жълта есен е трябвало да намериш по-хубав заден "златен" фон от дървета, за да кореспондира по-добре със залеза в косите,а се виждат асфалтовите пътеки на парка.

За рязането ти казаха- хубаво е да има поне една ръка(длан и китка) в кадъра, когато е до кръста.

На някои от кадрите има по-брутално подсветване с фронтална светкавица, което не е много добре при портрет на момиче. Помисли за синхронизатор и светка с чадър(софтбокс) и статив.

Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Айде и аз да поискам малко критика
Автор: sakuraki   
Дата:   06-11-12 15:36

Ако имах възможност според теб не бих ли си купил светкавица и синхронизатор [smilie5] . Знам, че е не е като 50 1.4 или 85 1.8, но в момента разполагам само с това. Първите 3 и последния са снимани със светкавицата, че нямаше достатъчно светлина и трябваше да вдигам на 1600исо, а там не ми харесва. Иначе за рязането, мда кофти съм се представил. Поне се сетих да сложа лист пред светкавицата [smilie5] . Мерси много, за критиката.

Отговори на това съобщение
 Re: Айде и аз да поискам малко критика
Автор: iasen2   
Дата:   06-11-12 15:38

Не знам защо обичате да снимате срещу слънцето , лицето става недоосветено и има един такъв "мъртвежки" цвят .....

Макар, че всеки си има стил и разбиране , моето разбиране е "търси светлината" , както са го казали фотографите от NG. Личи и липса на опит със сурови файлове и фотошоп , ако изобщо си снимал в RAW .

Отговори на това съобщение
 Re: Айде и аз да поискам малко критика
Автор: iasen2   
Дата:   06-11-12 15:45

Завиждам ти на смелостта да искаш критика във фотофорума [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Айде и аз да поискам малко критика
Автор: alcap007ne   
Дата:   06-11-12 15:46

Автор: nemchev

Това, че обясних за последната снимка не значи, че съм казал първите са хубави[smilie5]

Като цяло ти препоръчвам да започнеш да гледаш доста снимки на хубави портрети защото от там ще научиш много дори за светлината как да пада и какво се желае за всичко. После когато вземе да снимаш ще се опиташ мислено да си спомниш това което си гледал и детайлите които си запомнил;)

Също така само на втората снимка ми изглежда момичето да е застанало по естествено. На всички останали самото и стоене не е добре колкото и да е хубаво всичко останало



Публикацията е редактирана (06-11-12 15:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Айде и аз да поискам малко критика
Автор: GOSPODIN   
Дата:   06-11-12 15:56

sakuraki, една светка "yongnuo" за 80лв. , статив за 32лв, чадър за 18лв и синхронизатори за 60лв. и си готов. Разбира се, че и това са пари, но помисли за един 50/1.8 - втора употреба са около 150лв. - твърдия си е твърд, та даже и пластмасов.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Айде и аз да поискам малко критика
Автор: pefoto01   
Дата:   06-11-12 15:58

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Айде и аз да поискам малко критика
Автор: mikedimit   
Дата:   06-11-12 16:12

Абстрахирай се при снимане от точките за фокус.Вторачваш се в тях и затова ти идва кадрирането вляво.

Отговори на това съобщение
 Re: Айде и аз да поискам малко критика
Автор: sky-fan   
Дата:   06-11-12 16:35

Аз само да отбележа на третата снимка се вижда само едното рамо. Принципно е хубаво и част от второто да се вижда колкото и малко да е. Не съм спец, просто си казвам мнението. Да не вземат батките да кажат ти пък от кога снимаш, че и критика взе да даваш.

Отговори на това съобщение
 Re: Айде и аз да поискам малко критика
Автор: sakuraki   
Дата:   06-11-12 16:57

Скай, всеки каква това, което му харесва на него. Нали знаеш, че ако всички мнения бяха едни и съши, то тогава фотографията нямаше да е разнообразна. Примерно лично на мен си намирам кусури във всички снимки тука, но втората много си я харесвам, точно заради кадрирането. Пеф, имам един направен златист отражател, но го нося с мен само ако знам, че ще снимам, а сега решихме ей така. Ето го първоначалния вариант за кроп на втората снимка

http://farm9.staticflickr.com/8348/8161179259_12687f0d46_c.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Айде и аз да поискам малко критика
Автор: MarinY   
Дата:   06-11-12 17:21

Снимането на портрет в контражур си има желязна логика, но и изисквания. - Задължително допълнителна светлина и тя, ЗАДЪЛЖИТЕЛНО, да не е вградената или закачена на камерата светкавица.
Най-лесно е един отражател и ще имаш автоматично добър баланс между слънцето и отразената светлина.

По-трудно е с допълнителна светка - мериш амбиентната (околната) светлина, смъкваш експонацията с 1-2-3 стопа надолу в зависимост от идеята и нагласяш светката (светките) като основно и/или допълващо осветление.

П.П. Научи се да работиш с редактираща програма. Показаните кадри могат да "блеснат" с леко пипане.
А за момичето ... снимки без ретуш са проява на твое лошо отношение. [smilie3] (ретушът си важи за всички снимки на жени).



Публикацията е редактирана (06-11-12 17:24)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »