Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Среден формат - проявяване, скан, принт - Варна?
Автор: emilliano   
Дата:   01-11-12 21:27

Има ли някой представа дали и къде във Варна мога да проявявам 120 филми? Вероятно ще ми се налага много рядко и затова изключвам възможността да поддържам химия и да го правя сам.
За последно преди около 2 години проявих 35мм T-Max във Фото Свят на "главната" - някой проявявал ли е по-големи филми там?
Разбира се следва и другият момент - скениране - ще се радвам на предложения и за това.
Може ли например Ilford XP2, който се проявява по C41, да се обработи и принтира от стандартните минилабове и ако не може от всички, къде да отида?
Предпочетох преди да започна да звъня напосоки във всяко фото, първо да почерпя опит от някой, който се е сблъсквал с това.

Отговори на това съобщение
 Re: Среден формат - проявяване, скан, принт - Варна?
Автор: my.point.of.view   
Дата:   01-11-12 23:11

можеш да изпратиш филма на илфорд.
www.ilfordlab.com
няма да си задаваш въпроса - ама защо стана така?

Отговори на това съобщение
 Re: Среден формат - проявяване, скан, принт - Варна?
Автор: violator   
Дата:   01-11-12 23:16

"You press the button and we do the rest".. дет се вика

Отговори на това съобщение
 Re: Среден формат - проявяване, скан, принт - Варна?
Автор: fotorafi   
Дата:   02-11-12 09:05

Защо не си купиш една доза за десетина лева,химикали за десетина и сам да си ги проявяваш черно-белите си ролфилми.Ако решиш, пиши ми ЛС,всичко мога да ти набавя за дребни пари. Проявяването на 1 филм ще ти струва около 0.80-1 лв
Рафи, София 0886-711-193

Отговори на това съобщение
 Re: Среден формат - проявяване, скан, принт - Варна?
Автор: siluet   
Дата:   02-11-12 18:56

За сканирането после, ако искаш много добро качество - в студио на филм сканер. Ако имаш ДСЛР и макро обектив може и с преснимане с подсветка. Вчера си играх да сравня скан на среден формат диапозитив 6х9 от плосък скенер и пано от 9 кадъра в РАВ формат от Канон 60Д на същия диапозитив. С ДСЛР-а и макро обектива с паното май мога да докарам по-добри резултати.

Скан от Canon 9900F

http://farm9.staticflickr.com/8468/8128975664_e4c75f32f5_b.jpg



23 мп размер

Пано от 9 кадъра с Канон 60Д и 100/2.8 от същия диапозитив


http://farm9.staticflickr.com/8325/8146390329_b18958a0e2_b.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Среден формат - проявяване, скан, принт - Варна?
Автор: emilliano   
Дата:   03-11-12 23:36

Благодаря за предложенията.
Първото (за изпращане до Ilford), колкото и добре да звучи, не е за мен. :)
Замислям се сериозно и над предложението на Рафи, но първо искам да си видя интензитета на снимането, след което ще се обадя. Съгласен съм, че е по-романтично да участвам в по-голяма част от процеса.
Относно третото предложение - вчера го изпробвах още преди да прочета поста, на стар филм залепен върху бял лист на хомогенно осветен прозорец. Учудих се от резултата! Беше напълно приемлив за мен. Хубавото за мен в случая е, че има достъп до негативоскопи, което ще ми даде възможно най-добрата подсветка. Жалко, че след като смених системата, останах без макро обектив, но ще прежаля малко от резолюцията.

Междувременно звъннах на няколко фото-ателиета из Варна. Кажете сега, възможно ли е само на ЕДНО място да знаят какво е рол-филм и среден формат и изобщо, че съществува нещо различно от цитирам "нормална лента". В крайна сметка само на фотото на главната (срещу "дупката") проявяват ръчно за 5лв. Само не знам колко често им се налага и това как се отразява на химията.

Отговори на това съобщение
 Re: Среден формат - проявяване, скан, принт - Варна?
Автор: georgioiv   
Дата:   04-11-12 22:43

абе даже и те не проявяват на място, ами ползват услугите на някакъв арменец до 3-та гимназия... А за цветно пращат в София... Но е по-добре от нищо...[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Среден формат - проявяване, скан, принт - Варна?
Автор: anjsan   
Дата:   05-11-12 13:29

Борко (fobo 88 - има си и сайт в профила) дали не се занимава с такива работи ? На ул.Цариброд 16 . Инак знам , че продава рол-филми .

Отговори на това съобщение
 Re: Среден формат - проявяване, скан, принт - Варна?
Автор: emilliano   
Дата:   05-11-12 16:53

На него бях се обадил, вече не проявява и не скенира. От него съм вземал преди време ч/б Илфорд 35мм. Сега имаше само 1 останал рол.
Явно във Варна малкото останали ентусиасти се справят сами. [smile]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »