Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна
 Нова Кропка на Никон??
Автор: sonda   
Дата:   03-11-12 21:47

Привет колеги!Днес от Синтезиса ми заявиха,че спират предлагането на Д300s!Много ми е интересно кога ли ще се появи друг флагман на кропките,защото в момента се получава вакум!Вие какво смятате по въпроса!Май същото е и при Каноните...

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Кропка на Никон??
Автор: pmartinov   
Дата:   03-11-12 21:59

Вакум на пазара не можа да има :)

След като спират D300s значи D400 вече е на производствената линия и до Нова година ще е на пазара [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Нова Кропка на Никон??
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   03-11-12 22:01

d3200 ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Кропка на Никон??
Автор: io_bs   
Дата:   03-11-12 23:25

Аз си мисля, че в началото на 2013 ще пуснат D400 или както ще се казва.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Кропка на Никон??
Автор: scooby   
Дата:   04-11-12 00:13


В интернет го продават, ако държиш на него. Явно наистина ще има наследник. Но, като гледам Българските представители, май не е много сигурно защо го нямат.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Кропка на Никон??
Автор: hotsnail   
Дата:   04-11-12 00:52

..да има наследник, да има, колко да има? и по-важното защо?

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Кропка на Никон??
Автор: pefoto01   
Дата:   04-11-12 01:43

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Кропка на Никон??
Автор: PeterPAN   
Дата:   04-11-12 08:58

В грешка сте, а77 е наличен [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Кропка на Никон??
Автор: PeterPAN   
Дата:   04-11-12 08:59

Като са видяли а99 и новите нексове са се депресирали много здраво от никон и за това....

[cool] [smilie18] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Кропка на Никон??
Автор: Giorgio.K   
Дата:   04-11-12 09:28

Когато излезе ще разберете "защо" и "за чий" ... а дотогава си щтракайте щастливо със сапунерите.
[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Кропка на Никон??
Автор: Alex-dan   
Дата:   04-11-12 09:57

Автор: PeterPAN
Дата: 04-11-12 08:58

В грешка сте, а77 е наличен [smilie5]


А също и Д3200 [smilie18] [smilie25] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Кропка на Никон??
Автор: sonda   
Дата:   04-11-12 10:12

3200 не е баш с флагманска функция ....

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Кропка на Никон??
Автор: vanquished   
Дата:   04-11-12 10:22

Ама е с флагмански сензор [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Кропка на Никон??
Автор: hotsnail   
Дата:   04-11-12 10:44

То при Никон класовете вече яко се помешаха. Д3200 най-яката кропката, като качество на снимките, ако ползва сензора на некс-7.....ама лошо няма под 1000 лева е! Защо да даваш 2 бона за по-слаб сензор.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Кропка на Никон??
Автор: mravunko   
Дата:   04-11-12 11:13

hotsnail написа:

> То при Никон класовете вече яко се
> помешаха. Д3200 най-яката кропката,
> като качество на снимките, ако
> ползва сензора на некс-7.....ама лошо
> няма под 1000 лева е! Защо да даваш 2
> бона за по-слаб сензор.


Трябва да се шегуващ... Плащаш за това, което получаваш. Може би Д7000 доминира, защото е по-ново поколение и е горе долу с функционалността на Д300с и е по-евтин, но да сравняваш Д3200 с каквото и да е тяло от по-горен клас не е сериозно.

Фотоапарата освен от матрица се състои и от разни други неща като - визьор, АФ сензор, затвор, корпус, бутони и някакви други неща...
Как дефинираш "качество на снимките"? И зависи ли то само от сензора?

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Кропка на Никон??
Автор: io_bs   
Дата:   04-11-12 11:14

Защото сензорът не е всичко в един фотоапарат. Той, заедно с цената, са единствените плюсове на Д3200 пред Д300(с).

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Кропка на Никон??
Автор: hotsnail   
Дата:   04-11-12 11:50

Резултата от фотоапарата е снимка не бутони

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Кропка на Никон??
Автор: alphatier   
Дата:   04-11-12 12:18

Така е,снимката е важна,ама ако от 100 кадъра си хванал 5,и си изпуснал 50,да ти имам и снимката...

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Кропка на Никон??
Автор: sonda   
Дата:   04-11-12 12:39

Автофокуса и бързината не са ли нещото което дава преднина на д300 пред 3200,както и по-солидното магнезиево тяло?А и понася всякакви обективи,докато 24-те МП са по-претенциозни!

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Кропка на Никон??
Автор: hotsnail   
Дата:   04-11-12 12:44

sonda с произволен обектив 24МП сензор ще извади повече детайли! Това е проста физика. До там е дискусията. Отделно днамика, цветове и т.н. на 24МП сензор от НЕКС-7 нямат стигане. Сега съм с един 24МП фул фрейм от тази година....ми по-зле е от НЕКС-7 като отворя във лайтрум НЕКС-7 РОУ файла носи много повече обработка. говорим за исо 100, за по-нагоре ясно че фул фрейма има чисто исо 6400 че и нагоре е доста добре, а некс-7 някъде около 6400 е края на това дето искаш да използваш (дори за по претенциозни неща исо 800 е тавана, на фул фрейма 1600). Просто няма къде да буташ по-ниския клас сензори те си имат таван на приложението и това е да се посереш от 16мп сензор няма детайла да го изкараш, да не говорим, че в случая на базово исо и цвета и динамиката са по-добри. Просто 24мп сензор на Сони е много по-висок клас.

Скороста на фокус и метално тяло до сега не съм видял да направят снимка. А защо Никон комбинират орязани сензори с такива тежки неща като метално тяло и скъпа фокусна система, е точно и единствено манифестация на обърканата им политика.



Публикацията е редактирана (04-11-12 12:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Кропка на Никон??
Автор: Alex-dan   
Дата:   04-11-12 12:47

E, чак да носи повече на обработка кропски файл от ФФ малко не съм съгласен, даже ми изглеждат доста рехави тия 24 мп кроп, но както и да е... :)

Какви орязани сензори бре човек, Д300 направи 5г... По това време по-хубав кроп сензор имаше ли?



Публикацията е редактирана (04-11-12 12:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Кропка на Никон??
Автор: pmartinov   
Дата:   04-11-12 12:50

Всички които плюят Nikon накрая си го купуват и се кротват [smilie24]


[smilie5] [smilie18] https://photo-forum.net/joro/emoticons/EmoticonROFL2.gif



Отговори на това съобщение
 Re: Нова Кропка на Никон??
Автор: Alex-dan   
Дата:   04-11-12 12:52

За някои ДОРИ и това не е сигурно, чакаме hotsnail да се превърне в новия Mec [smilie5] [cool]



Публикацията е редактирана (04-11-12 12:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Кропка на Никон??
Автор: pmartinov   
Дата:   04-11-12 12:52

hotsnail

Я сега ни светни колко обектива има за NEX-7 и да приключим окончателно тази тема веднъж за винаги.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Кропка на Никон??
Автор: hotsnail   
Дата:   04-11-12 12:56

Алекс и на мен ми е трудно да го повярвам ама...може би лайт рум няма одръжка добра за новите сензори и от там идва ама...
при некс-7 ако белия баланс ми е избягал с 1000 градуса полутоновете са си на място. При фул фрейма става постеризация при 1000 градуса отместване....аз на НЕКС-7 дори така си тонирам снимките (не е правилно ама работи). А с тоя фул фрейм трябва първо да уцеля белия баланс и после тониране, щото инак резултата е драматично зле ама наистина драматично просто .....

Ето пример - директно от апарата преди да оправя белия баланс - гледай какъв ужаст


https://lh6.googleusercontent.com/-gPzf9C5nBdU/UJZJMe2iPaI/AAAAAAAASwI/Ka-A3J5wO7M/s912/DSC_0353-ff-


и малко като бранеш белия баланс и горе долу става


https://lh6.googleusercontent.com/-_TpVjG_X4Tc/UJZJMRtCfQI/AAAAAAAASwM/G6yDEWIRQ4k/s912/DSC_0353-ff.


Подобни роу файлове от некс-7 и 2-та случая полутоновете си ги има и изглеждат странно цветовете, но не се разпада файла....това просто....

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »