Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Спаднало ли е или се е вдигнало качеството на рейтинг Б от преди 8 години ?
Автор: majura   
Дата:   03-11-12 13:27

Чудех се дали за хубавите снимки времето има значение?

https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=DISPLAY_RATING_B_IMAGES&offset=15192


Снимки от преди 8 години...

Чисто и просто съм любопитен какво мислите ...


Отговори на това съобщение
 Re: Спаднало ли е или се е вдигнало качеството на рейтинг Б от преди 8 години ?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   03-11-12 15:04

Мойто си е същото като отпреди 8 год.-кофти[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Спаднало ли е или се е вдигнало качеството на рейтинг Б от преди 8 години ?
Автор: MarinY   
Дата:   03-11-12 16:24

Преди 8 години ФФ, едва ли не, е бил единственото място за показване на снимки в България. Много от добрите автори, вече си имат лични сайтове, публикуват и в утвърдени, чужди.
Фотографията си има мода и тя се мени. Техниката и софтуеъра са много по-добри и средно ниво се постига много по-лесно.
Масово, тук сме хора от запалени любители до правещи първи стъпки във фотографията. Чудесното е, че все още, има сериозни и добри фотографи, които показват работите си тук.
На въпроса - Нивото не е паднало, просто вида фотография се е променила. Тези, които са се учили на художествена фотография от класическата руска и западна школа през средата и края на миналия век, стават все по-малко и това видимо се отразява в резултата.
Другото, което сериозно променя фотографията, е доминиращото мнение, че "Изкуството не се учи. То е вродено"! Ами, явно "вроденоста" става все по-рядка. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Спаднало ли е или се е вдигнало качеството на рейтинг Б от преди 8 години ?
Автор: icikonti   
Дата:   03-11-12 17:48

Живеем в дни на масовизация......

Отговори на това съобщение
 Re: Спаднало ли е или се е вдигнало качеството на рейтинг Б от преди 8 години ?
Автор: тьма   
Дата:   03-11-12 17:48

Натрупването на години не винаги е право пропорционално на прогреса - това особено се забелязва в изкуството ни днес, във фотографията няма изключение.
А и на тези, които сме отдавна в този форум, много теми и идеи са ни така до болка познати, че ни е трудно да се зарадваме на повторенията им, дори показани понякога по по-свеж и различен начин. Всъщност това с креативността много рядко се среща.


Отговори на това съобщение
 Re: Спаднало ли е или се е вдигнало качеството на рейтинг Б от преди 8 години ?
Автор: majura   
Дата:   03-11-12 18:06

тьма

Да разбирам ли, че любопитсвото ми е отвеяно, и някой преди мен се е интересувал от същата тема ?

Отговори на това съобщение
 Re: Спаднало ли е или се е вдигнало качеството на рейтинг Б от преди 8 години ?
Автор: peter_m   
Дата:   03-11-12 18:21

И преди и сега на мода са СиСи-те [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Спаднало ли е или се е вдигнало качеството на рейтинг Б от преди 8 години ?
Автор: snoopoff   
Дата:   03-11-12 19:31

Сега, не знам за рейтинг Б или А, ама като цяло качеството на фотографията тук се е вдигнало, поне според мен.

Отговори на това съобщение
 Re: Спаднало ли е или се е вдигнало качеството на рейтинг Б от преди 8 години ?
Автор: my.point.of.view   
Дата:   03-11-12 20:09

Има го и другото.
Ако дигиталната ера не беше дошла, а с нея и масовизацията, нямаше да съм ги чувал фотографите, на които се възхищавам днес.
Нямаше да познавам и няколко човека от този форум.
Нещата са двупосочни.
Масовизация, но и огромен информационен поток - зависи от нас кое ще изберем.
Едното върви с другото. Двете лица на една монета.

А дали нивото е паднало на форума - по-скоро се е диверсифицирало.

Отговори на това съобщение
 Re: Спаднало ли е или се е вдигнало качеството на рейтинг Б от преди 8 години ?
Автор: vgramatikov   
Дата:   03-11-12 22:09

В раздел уайлдлайф като съм ровил архивите.....

В момента нивото се вдига от 2-3 Български автора и чуждестранни такива.

Рейтинг Б и фотографиите от уайлд на първа страница се повишиха много.Както и общия рейтинг Б също.

Преди можеше с 40-50 рейтинг Б да си в първа страница за месеца докато сега 80 не стигат. [smilie7]

Мен това ме радва. Нивото расте и гласовете също.

Жалко ,че най-добрите български Уайлд фотографи не качват вече във ФФ.

Причините са много и са комплексни.Някой от тях вече не са активни фотографи ,а други просто не желаят да показват фотография тук. Но можем да ги срещнем в сайтове навън.

Но истината е ,че архивите им са заличени от ФФ. Което е много жалко. Посления човек който ни напусна Б.Боев (Raptor).

Много много жалко. [beer]

Аз бях на крачка да си изтрия профила но личното ми мнение е ,че това е грешка и няма никакъв смисъл.Радвам се да споделям фотографията си с възможно най-много хора. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Спаднало ли е или се е вдигнало качеството на рейтинг Б от преди 8 години ?
Автор: тьма   
Дата:   03-11-12 22:37

majura, да, няма нищо ново под луната[smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Спаднало ли е или се е вдигнало качеството на рейтинг Б от преди 8 години ?
Автор: hotsnail   
Дата:   03-11-12 22:57

majura лошото е че се трият снимки и профили. За 8 години много хора с хубави снимки са ги изтрили и няма как обективно да сравниш. През 2006-а когато се записах имаше съвсем други автори дето напоследък не виждаме често.

По скоро бих казал че хората се сменят. Средното ниво е паднало, което противно на очакваното ми се струва добре. Просто много повече хора пускат снимки и се учат или поне се опитват да се учат. Та в топ 50 за даден месец разлика може и да няма, обаче като цяло има много голяма разлика.

Самите снимки много се различават също. Преди 5-6 години се снимаха москвичи и лади пред изоставени фабрики и панелки. Супер депресиращо. В общи линии снимаш някой блок леко на кестерме - винетираш, слагаш ужасяваща текстура, дето имитира дефектен черно бял филм, ако има цигане или изгнил москвич от пред по хубаво и пускаш и хоп рейтинг Б 50-100. Някой дори изобретиха пинхола и разфокусирания тилт обектив като върховна арт форма....(аз харесвам красиви неща обаче като Art Deco и подобни мазаници са ми противни и откровено казано са шаблонен кич)

ПД е прав че точките се дигат с времето...щото има повече хора във форума обаче. Не защото точките са обективен критерии. Точките често зависят и от това кога пускаш снимката, какви снимки има около нея, колко точки ще събере първите час или два, дали си подгрял приятелите си да пуснат гласче...е такива неща. (В общи линии - вторник и четвъртък следобед или неделя следобед)



Публикацията е редактирана (03-11-12 23:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Спаднало ли е или се е вдигнало качеството на рейтинг Б от преди 8 години ?
Автор: Knartist   
Дата:   04-11-12 00:48

Мен сегашният рейтинг Б над 100 повече ме кефи [shtrak] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Спаднало ли е или се е вдигнало качеството на рейтинг Б от преди 8 години ?
Автор: pefoto01   
Дата:   04-11-12 01:45

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Спаднало ли е или се е вдигнало качеството на рейтинг Б от преди 8 години ?
Автор: MauMyHa   
Дата:   04-11-12 04:30

ъъъ,
https://photo-forum.net/static/site_pics/109/msld_bug_bishi.jpg


айде ако обичате да се изредите на всичките ми снимки да станат с над 300б
Примерно да започнем от тази
https://photo-forum.net/static/site_pics/158/4_1277267813.jpg

[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Спаднало ли е или се е вдигнало качеството на рейтинг Б от преди 8 години ?
Автор: stoikovv666   
Дата:   04-11-12 09:04

Няма как да падне качеството на фотографите, напротив вдига се.

Правилата са едни и същи. Технологиите се менят и улесняват фотографите. За постигането на по добри фотоси с които да покажат на публиката моменти които предизвикват чувства, разказват история, навяват спомени или творят всичко това и тн...

След това идва "Критиката"... тука е по обширно и ме мързи да напиша мнението си. Но, не е лесно да се критикува, първо трябва да си запознат много добре с фотографията, след това с автора, творбите му...

Пример виждате една картина на Пикасо, ок супер това е на Пикасо.[smilie18] Но, за да и разберете смисъла, трябва да се запознаете с историята на личността най малко.

Така виждам в общи линии нещата... като любител от няколко месеца [beer] [shtrak]



Публикацията е редактирана (04-11-12 09:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Спаднало ли е или се е вдигнало качеството на рейтинг Б от преди 8 години ?
Автор: тьма   
Дата:   04-11-12 11:43

Панайоте, то е защото сега една особа ти вика "майсторе", а преди - не. Но специално за мен старите ти кадри са в пъти по-добри[smilie3]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »