Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Да разлаем феновете! (Шеговито, а и не само)
Автор: Lightbender   
Дата:   31-10-12 13:29

Гледам, още никой не е пуснал поредната техничарска тема. Понеже подобен тип теми се харесват най-много във форума, а идва и петък... та, да действоаме. Досега имаше няколко хиляди мнения за това колко са различни телата на Никон, а и Канон, май ще се окаже, че нашите представи са били различни от действителността. Накратко паднаха много жертви на маркетинга, отново.
Ето я:

http://www.petapixel.com/2012/10/01/ken-rockwell-on-nikons-big-deception-with-the-d600-d800-and-d4/

Отговори на това съобщение
 Re: Да разлаем феновете! (Шеговите, а и не само)
Автор: xborox   
Дата:   31-10-12 13:32

Това си е напълно логично според мен. В крайна сметка всеки производител се стреми да намали в максимална степен разходите.

Отговори на това съобщение
 Re: Да разлаем феновете! (Шеговито, а и не само)
Автор: chefo1979   
Дата:   31-10-12 13:38

Д4 има 91к RGB модул за мерене, а АФ-модула му е Advanced MultiCAM3500; на Д800 е стария (от Д3). Д600 пък има АФ и мерене от Д7к, сензорите им са различни, телата са различни...
Оф, да, и трите са ФФ и имат Никон-байонет - убедих се, еднакви са и само фърма ги прави различни.
[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Да разлаем феновете! (Шеговито, а и не само)
Автор: pumabg   
Дата:   31-10-12 13:52

Не виждам никаква новина тук.. Хората които разбират от макро-икономически процеси и маркетингови стратегии са наясно с това поне от две години...
Бях писал в една друга тема, че Никон просто искат да печелят или по точно да намалят загубите от наводненията, земетресенията и глобалната криза...
Никон разчитат на технологии, които са се доказали във времето... Това е големият им Advantage! За разлика от канон, които продължават да имат проблеми с матриците си и чак 2012 вадят читав фокус /за който още не сме съвсем сигурни до колко е добър.../
Та Никон усетиха, че имат преднина и не си дават много зор, нещо за което не можем да ги виним, но и няма да им пляскаме браво...

Отговори на това съобщение
 Re: Да разлаем феновете! (Шеговито, а и не само)
Автор: victory13   
Дата:   31-10-12 13:55

в една друга тема ни обясниха, че канон ги праи тия работи [smilie8]
а пък сони се нагърбили с върха на технологичния сладолед [smilie8] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Да разлаем феновете! (Шеговито, а и не само)
Автор: chefo1979   
Дата:   31-10-12 13:59

В оная тема не са разбирали от макро-икономически процеси и маркетингови стратегии, ако питаш мен!
[smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Да разлаем феновете! (Шеговито, а и не само)
Автор: mcnicko   
Дата:   31-10-12 14:22

Ама на тоя "JPG паляк" или иначе именуван от родителите си г-н Кен Рокуел още ли му четат и цитират писаниците?!?

Отговори на това съобщение
 Re: Да разлаем феновете! (Шеговито, а и не само)
Автор: io_bs   
Дата:   31-10-12 14:31

И смислени неща е казвал човекът.

Отговори на това съобщение
 Re: Да разлаем феновете! (Шеговито, а и не само)
Автор: localhost   
Дата:   31-10-12 14:36

Аз оплакване от фокуса на Canon нямам. Не знам за вас :)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »