Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Дилема между две ябълковидни глави?
Автор: muncho_   
Дата:   25-10-12 12:56

Здравейте, решил съм да си сменя ябълковидната глава, защото старата на моменти ме предава.Чудя се между тези 2 варианта:

текст

текст

Към момента най-тежката с-ма с която разполагам е Pentax K-r и Sigma 70-300 apo dg macro.Идеята ми е, ако някой е ползвал една от 2-те глави, да сподели дали си струват.Или да не се занимавам с глупости, а да си взема едно Benro:

http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=22&cat=141&product=8784&show=additional


Ако някой се сеща за друг модел и марка, която според него е по-добра в този ценови диапазон, нека сподели.Или ако някой има нещо подобно, което да му е за продаване, също би ми представлявало интерес.

ПП Другото което ми е интересно е...Дали тези глави ще си дойдат нормално в пощенския клон или има опасност да попаднат на митница.

Отговори на това съобщение
 Re: Дилема между две ябълковидни глави?
Автор: джъмбо   
Дата:   25-10-12 12:58

с горната имаш опция за панорамиране с долната нямаш

Отговори на това съобщение
 Re: Дилема между две ябълковидни глави?
Автор: chukov   
Дата:   25-10-12 13:01

Горната май не може я наведе на 90 градуса или не личи добре от снимката

Я си купи едно манфрото, че тез китайци от линковете не се знае докога ще държат

Отговори на това съобщение
 Re: Дилема между две ябълковидни глави?
Автор: джъмбо   
Дата:   25-10-12 13:05

има как да се позиционира на 90 градуса грижи никакви... обаче нулата в уравнението покзва че е глава за много леки неща
за да е сигурна трябва да е поне 2.. компромисно 1

Отговори на това съобщение
 Re: Дилема между две ябълковидни глави?
Автор: muncho_   
Дата:   25-10-12 13:23

За коя нула става дума?За първата глава ли говориш?Специално за нея пише до 8кг, което ми се струва леко пресилено.

Отговори на това съобщение
 Re: Дилема между две ябълковидни глави?
Автор: джъмбо   
Дата:   25-10-12 13:30

ами... да малко е пресилено
8 кг но по-скоро хоризонтален натиск по-оста на главата особено като закъчиш един дълъг обективи наклониш всичко се увеличава много динамичното натоварване и затова е хубаво като се снима с слр главата да е по-голяма

иначе за по-долната глава която е по-елементарна честно казано този тип дъжат по-здраво от главите от горния тип

Отговори на това съобщение
 Re: Дилема между две ябълковидни глави?
Автор: muncho_   
Дата:   25-10-12 13:36

На мен реално и това ми е проблема.Като закача сигмата и отворя обектива на повече от 200мм се получава разклащане дори и от сработването на затвора.Иначе от моята глава съм си доволен с по-късите обективи.То и проблема най-вече е от това, че обектива няма гривна с гнездо за статив и се получава много голям дисбаланс от дължината на обектива.

Отговори на това съобщение
 Re: Дилема между две ябълковидни глави?
Автор: muncho_   
Дата:   25-10-12 13:42

Реално това ми е фаворита, но ми е доста над бюджета.

http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=22&cat=141&product=2464&show=additional#



Публикацията е редактирана (25-10-12 13:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Дилема между две ябълковидни глави?
Автор: chukov   
Дата:   25-10-12 14:01

Ей това е по-универсалната глава
освен, че е бърза има опция и за въртене около оста (за панорамно заснимане)

Тази, която си показал като фаворит, не може да се върти около оста си

http://magazin.photosynthesis.bg/offer/237610600008.html

Отговори на това съобщение
 Re: Дилема между две ябълковидни глави?
Автор: muncho_   
Дата:   25-10-12 14:37

Въртенето около оста не ми е основен приоритет.Рядко снимам панорамно, а и мисля че в повечето случаи бих се справил и бе панорамна функция.Да повторя само, че бюджета ми е около 70-80 лева.

Отговори на това съобщение
 Re: Дилема между две ябълковидни глави?
Автор: chukov   
Дата:   25-10-12 15:33

абе то и на мен не ми беше ама ...

Отговори на това съобщение
 Re: Дилема между две ябълковидни глави?
Автор: seuret   
Дата:   25-10-12 20:58

Около този бюджет има няколко варианти които не видях тук. Да речем тези двата

BH2 една доста прилична глава, подходяща и за по-тежки неща.

N1 Още по-добър избор. Винт за задаване на фрикцията, с което като разхлабиш другия винт няма да ти "увисне" камерата напред. Не на последно място и това, че е с Arca-swiss стандарт на плочката е голям плюс. Ще можеш да я ползваш с доста други аксесоари или по-различни като размер плочки.
Двете глави се предлагат с гаранция от вносителя.


Отговори на това съобщение
 Re: Дилема между две ябълковидни глави?
Автор: aldygreen   
Дата:   26-10-12 00:15

muncho_ написа:

> Да повторя само,
> че бюджета ми е около 70-80 лева.

Щом като бюджетът ти е малък и няма никакви изгледи да стане по-голям от фотографска дейност, не се май, а просто си вземи първата глава, която си посочил. Ще ти излезе около 50лв. Тя има по-сигурен захват на плочката от втората, има регулатор на фрикцията и издържа 8 килограма полезен товар. Имам подобна глава и тя не ме е ограничила до момента с нищо.
[shtrak]



Публикацията е редактирана (26-10-12 00:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Дилема между две ябълковидни глави?
Автор: muncho_   
Дата:   26-10-12 09:53

Притеснява ме единствено факта от сблъсък с митници.Поръчвал съм някои неща от Ибей, но по-евтини и по-леки.Последно поръчах две батерии, които така и не дойдоха.Та новият въпрос е.Поръчвал ли е някой такава глава от Ибей и как са се развили нещата с доставката?

Отговори на това съобщение
 Re: Дилема между две ябълковидни глави?
Автор: compur   
Дата:   26-10-12 10:01

за поръчки от ebay.co.uk и ebay.de - никакви грижи.

за ebay.com - ще минеш през митницата.

[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Дилема между две ябълковидни глави?
Автор: El_Fuego   
Дата:   26-10-12 10:16

Няма никакво значение от кой регионален eBay си поръчваш нещата. Важното е от къде идват. Ако е извън ЕС в някои случаи може и да минеш метър за мито и ДДС.

Отговори на това съобщение
 Re: Дилема между две ябълковидни глави?
Автор: satyno   
Дата:   26-10-12 10:18

Поръчай си ги с Tracking Number. Конкретният търговец е написал:
"Usually,we do not provide Tracking Number.If you need a Tracking Number,please search “Tracking Number” in our store or Contact us(message or email)."
Дори и да не можеш чрез търсене в магазина му да намериш "Tracking Number", след писмо до него е възможно да ти прати такъв. Лично съм го правил това. Ако не ти предостави проследяващ номер, потърси друг търговец.

Колкото до митницата, това е въпрос на късмет. Купувал съм няколко пъти светкавици YN560 и в повечето случаи директно идваха в пощенския клон, но на два пъти ходих до митница, където минах бумащината за около 10 минути. Това е въпрос на късмет. Успех!


Отговори на това съобщение
 Re: Дилема между две ябълковидни глави?
Автор: aldygreen   
Дата:   26-10-12 23:08

muncho_ написа:

> Поръчвал ли е
> някой такава глава от Ибей и как са
> се развили нещата с доставката?

Моята ябълковидна глава беше првото нещо, което купих от ebay, след като ми омръзна да хленча в базара. Поръчах си я с Tracking Number и пристигна за 7 дни. Просто след като купиш и преди да платиш стоката, пишеш на търговеца да ти направи сметката с включен Tracking Number и след това плащаш. Сумата не е голяма, така че би трябвало да нямаш никаква работа с митница. Моята глава си я получих в пощенския клон.
[beer]



Публикацията е редактирана (26-10-12 23:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Дилема между две ябълковидни глави?
Автор: muncho_   
Дата:   26-10-12 23:18

Вече действам по въпроса, но часовата разлика си оказва влияние и все още нямам отговор.Благодаря на всички включили се в дилемата.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »