Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Проблем с калибрация след смяна на видео карта.
Автор: S.Dimitrov   
Дата:   25-10-12 01:59

Здравейте,
преди известно време смених част от компютъра си в резултат, на което в момента използвам вградената в CPU-то видеокарта HD4000.

Проблемът е следния:
След смяната немога да калибрирам свястно монитора (HP2475w)
Дава ми deltaE 0,29 при 90кандела вади 0,12cd черно, което е перфектно, но в gamut viewera като сравня направения профил с този, който съм използвал преди смяната на видеокартата новия е значително по-малък! Дори не покрива напълно AdobeRGB, а със старата карта профилите винаги бяха по-големи от AdobeRGB!
В момента на градациите на сивото се вижда и минимален бандинг, който преди не съм забелязвал...

Някакви идеи къде да търся проблема?
Наблюдавали ли сте подобни аномалии при смяна на видеокарти и до колко самата видеокарта може да влияе на цветовете?

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с калибрация след смяна на видео карта.
Автор: guesswho   
Дата:   25-10-12 02:11

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с калибрация след смяна на видео карта.
Автор: S.Dimitrov   
Дата:   25-10-12 02:15

Старата беше Radeon HD2600XT, новата съм написал (Intel HD4000 в CPU-то). Кабел DVI както досега.
Колориметър - I One Display 2
Software - BasiCColor Display 5 / Eye One Match 3



Публикацията е редактирана (25-10-12 02:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с калибрация след смяна на видео карта.
Автор: didesignbg   
Дата:   25-10-12 08:08

Ако и на двете си ползвал цифров изход, видеокартата влияе минимално. От друга страна за бандинга е възможно и новата ти видеокарта да носи малко вина, АТИтата май от доста време са с 8 бита + dithering. Разлика в цветното пространство не трябва да имаш, трябва да си плътно по адоубРГБ. Да не би да си омешал и да зареждаш два пъти гама криви от двата софтуера за калибрация? Преинсталира ли уиндоуса след като смени видеото, драйвърите на картите са едни от трудните неща за чистене?

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с калибрация след смяна на видео карта.
Автор: n1x0n   
Дата:   25-10-12 08:55

При какви настройки ти върви калибрацията? Гама, температура?
Врътни една калибрация със native цветна температура и кажи има ли го пак проблема.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с калибрация след смяна на видео карта.
Автор: S.Dimitrov   
Дата:   25-10-12 11:26

Да windows е преинсталиран.
Не съм омешал калибрациите от различните софтове... от стартъпа си махам този, който не ми трябва..

Гама стандартно 2,2
Правя два профила по принцип един на 5500K и един на 6500К. Като правех настройки от RGB каналите на монитора да си докарам бялата точка. Сега след хиляди опити да го докарам пак по този начин е почти невъзможно всмисъл получавам още по лоши резултати...Затова засега слагам монитора на пресет 6500К - реално измерени 5700К и калибрирам на Native. За 6500К профила, който ми трябва го слаагам на Custom (RGB 255/255/255) реално измерена температура 6200К и пак калибрирам на Native.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с калибрация след смяна на видео карта.
Автор: S.Dimitrov   
Дата:   25-10-12 11:42

Ето какво получавам.
http://s11.postimage.org/esuusnxg1/Gamuts.png




Публикацията е редактирана (25-10-12 11:42)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »