Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 1дх и 5д3 с автофокус ф/8
Автор: vgramatikov   
Дата:   24-10-12 21:02

След дългото мрънкане.....

1дх-си получиха ъптдейт който позволява автофокус на ф/8 със централната точка и спомагателните около нея.
1дх си получиха и червената светлина при автофокус.

По интересното (лично за мен) са няколко последвали факта.
Първия ,че същия ъптдейт ще бъде пуснат и за 5д марк3.
Вече ще имаме аф на ф/8 и евентуално други екстри.

Ден по-късно в ръмърса съобщават за падане на цените на 5д2 и 5д3.

5д3 от 3460$ на 3200$ ,което са си 260$ (Означаващи грубо близо 250 евро в европа)


Аз лично започнахда се съмнявам в едно нещо и дано да изляза прав.
Мисля ,че 5д3 и 6д няма да имат този дълготраен живот както 5д2 и 1д марк 4...да не говорим за 1дс версията.

Излизането на д600,д800,д4,а99 мисля също допринася за този факт.

Канон ще се принудят да "свалят" цените и по-бързо да изкарат следващата генерация тела.С евентуални нови матрици и прочие.

Както се казва за мен лично новите тела на Канон са като старите с ъптдейтнати фърмуери и процесори. (нищо ново).

Ако наистина себестойноста на тези тела е по-ниска то може да очакваме до година да станат достатъчно достъпни. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: 1дх и 5д3 с автофокус ф/8
Автор: vgramatikov   
Дата:   24-10-12 21:06

Просто няма логика ...7д е 8к/сек на 18мп/1д марк 4 е 10к/сек и 16мп.
Отдавна процесорите и технологията позволяват един много по-добър ФФ от днешния 5д3.Дори при видимото "изоставане" на Канон в изработката на сензори пак не се вързва.

Отговори на това съобщение
 Re: 1дх и 5д3 с автофокус ф/8
Автор: tziko   
Дата:   24-10-12 21:06

До година ще са по-достъпни, след 3 още по-достъпни, търпение трябва[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: 1дх и 5д3 с автофокус ф/8
Автор: sakuraki   
Дата:   24-10-12 21:54

pd, същото и с никон ще стане. След години на всеки 6 месеца ще излиза ново тяло сигурно. Като чета едни форуми и гледам клипчета, в един сайт, доста оплакване има от д600/д800/5д3. Единия пишеше, че д800 не може да хване фокуса в една църква, други, че д600 картината му не била, така каквато я рекламират, трети казва за 5д3, че шума си е същия като 5д2, но 5д2 имал по - добри цветове. За 1дх, до сега не съм прочел лошо нещо. Единственото, което прочетох е, че батерията не е била на ниво, за д4 се знае. Но разбира се нищо от това не може да се каже, че е вярно, докато лично телата не се пипнат. Пък за кво са ти повече от 8кадъра [smilie5] .

Отговори на това съобщение
 Re: 1дх и 5д3 с автофокус ф/8
Автор: vgramatikov   
Дата:   24-10-12 22:00

на мен границата ме около 6к/сек долната. 5д3 влиза в категорията.
За това се вълнувам. Но има време. 7д2 се чака.

Отговори на това съобщение
 Re: 1дх и 5д3 с автофокус ф/8
Автор: sakuraki   
Дата:   24-10-12 22:05

Чух слухове и за 300ф4 2 версия, с подобрена острота, но може да са само слухове. Мен 4 кадъра ме задоволяват, стига само фокуса да е на ниво, като хване един път на фокус животното и да не го пуска.

Отговори на това съобщение
 Re: 1дх и 5д3 с автофокус ф/8
Автор: pmartinov   
Дата:   24-10-12 22:08

Както се казва за мен лично новите тела на Канон са като старите с ъптдейтнати фърмуери и процесори. (нищо ново).


[smilie5]

Старотийки в нови опаковки [smilie24]

[smilie18]









[thankyou]



Публикацията е редактирана (24-10-12 22:09)

Отговори на това съобщение
 Re: 1дх и 5д3 с автофокус ф/8
Автор: vgramatikov   
Дата:   24-10-12 22:12

pmartinov мисля ,че канон са си помислили ,че могат да си го позволят.Но конкуренцията вече е безмилостна.
Дано причината да не е в неспособност в ,което всеки зрял човек се съмнява. [smilie3]

1дх доказа това.Както и новите серии оптика.



Публикацията е редактирана (24-10-12 22:13)

Отговори на това съобщение
 Re: 1дх и 5д3 с автофокус ф/8
Автор: pmartinov   
Дата:   24-10-12 22:17

А новите цени какво показват [smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: 1дх и 5д3 с автофокус ф/8
Автор: sakuraki   
Дата:   24-10-12 22:25

Показват, че взимаме малко пари [smilie18] . За средно платения европеец/американец не би било голям проблем да си го вземе, с малко спестявания. При 2000 евро средна заплата (средна, не минимална) ще го вземе с 3 - 4 месеца спестяване. В Англия средната не съм сигурен колко е, но мой познат е там 3година и работи в магазин, продава дрехи и взима 3500паунда на месец. Бихa дали хората, които могат да си позволят 1800- 2000лева отгоре от д4, заради по - добрия фокус и шум, предполагам.

Отговори на това съобщение
 Re: 1дх и 5д3 с автофокус ф/8
Автор: vikitovikito   
Дата:   24-10-12 22:30

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: 1дх и 5д3 с автофокус ф/8
Автор: sakuraki   
Дата:   24-10-12 22:38

Mда, няма измама, няма лъжа. В магазин за дънки беше, както и да е , да не спамим по темата. Не съм пипал нито едно от телата, но от ревюта и клипове, разбрах, че 1дх е бил по - доброто тяло.

Отговори на това съобщение
 Re: 1дх и 5д3 с автофокус ф/8
Автор: mitkomitashki   
Дата:   24-10-12 22:54

А бе това, че ние тука сме пръшляци е факт и то неоспорим!!! Който твърди обратното, да ходи да се прегледа!!!
Мои колеги в UK и USA, които бачкат същото като мен, българчета, нямат проблеми да си вземат за втора кола
за уикендите Z4, RS4, M5 и т.н., че дори и им правят приордъри. А вие тука за някакви сапунерки се напъвате
да смятате за колко време ще спестят да си ги купят. Хората там не се замислят за такива неща. Щял да спестява [smilie23] [smilie23] [smilie23]

Още малко ще ги изкарате, че пестят от храна, да си вземат някой обектив и т.н. [smilie23] [smilie23] [smilie23]

P.S. Познат(състудент) миналата Коледа взе 25К паунда бонус в Лондон. Да го духам аз и тия като мене дето все още си стоим тука...



Публикацията е редактирана (24-10-12 23:23)

Отговори на това съобщение
 Re: 1дх и 5д3 с автофокус ф/8
Автор: Agent_Provocateur   
Дата:   24-10-12 23:35

Миташки, хммм, без да влизам в спор с теб ти препоръчвам да се помотаеш 15 мин по американски/британски фотофоруми за да разбереш, че дори хмммм ам./брит. "пръшляци" пестят за обективи и докато ти гледаш с големи очи доходите им абсолютно забравяш да погледнеш разходите им, които (като на свой човек ти казвам) са драматично по-големи от твоите, да не говорим за данъците им или такива "незначителни" подробности като здравни застраховки.

Иначе съм съгласна с автора на темата, че тенденциите са към ускорено вадене на нови тела и още по-ускорено вадене на последните ни стотинки от джоба... [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: 1дх и 5д3 с автофокус ф/8
Автор: vgramatikov   
Дата:   24-10-12 23:37

Канонските тела поевтиняват вече няколко месеца след анонса.
Цените показват ,че Канон се надцениха.
И 5д3 и 6д ще падат тепърва.

Отговори на това съобщение
 Re: 1дх и 5д3 с автофокус ф/8
Автор: Agent_Provocateur   
Дата:   24-10-12 23:45

pd написа:

> Цените показват ,че Канон се
> надцениха.

А защо не го погледнеш от тази гледна точка - Канон обраха каймака и парите на нетърпеливите мераклии и като изцедиха този пазарен сегмент свалиха цените за да почнат да цедят следващия, както и да се конкурират директно с Никон. Канон е напред, канонците също са си начесали крастата.


> И 5д3 и 6д ще падат тепърва.

Това е 100% сигурно. Рядко се наблюдава повишаване на цената на остаряващ продукт (освен на колекционни издания, етц.)

Отговори на това съобщение
 Re: 1дх и 5д3 с автофокус ф/8
Автор: sixty   
Дата:   30-10-12 20:04

Доста добро падение на марк 3 и 2 . Вече го разцъквам 3-ката :)



Публикацията е редактирана (30-10-12 20:05)

Отговори на това съобщение
 Re: 1дх и 5д3 с автофокус ф/8
Автор: pmartinov   
Дата:   30-10-12 21:18

Скоро дядо Мраз ще ви донесе нов 135мм обектив [smilie3]



Благодарете се на Sony [smilie24]



[shtrak]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »