Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Canon 5D с CZ Planar T* 1,4/50mm - подходящ ли е за портрети
Автор: miuivaniui   
Дата:   24-10-12 21:31

Здравейте! Искам да направя подарък на един фотограф, който се занимава основно с портретна фотография. Имам оферта за тази комбинация, но не зная дали е подходящ за портретна фотография (не във студио) Четох че най подходящи са фокусните разстояния между 85 и 135 мм, а този обектив не попада там, но пък всики ревюта казват че е много качествен. Та въпросът ми е, дали ставаза портрети? Моля споделете и помогнете:)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D с CZ Planar T* 1,4/50mm - подходящ ли е за портрети
Автор: didesignbg   
Дата:   24-10-12 21:36

Новият Планар 50/1,4 е доста нервен в бокето на отворено. На мен не ми харесва тази нервност, нищо общо с благородството на макротата - 50/2 и 100/2, да не говорим за 85/1,4. От друга страна ако ми го подариш с 5д ще се зарадвам.
Около тази цена сигурно може да се вземе 7д със сигма 50/1,4, вярно не е фулфрейм, но мисля е по-удачна комбинация.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D с CZ Planar T* 1,4/50mm - подходящ ли е за портрети
Автор: quazimodo   
Дата:   24-10-12 21:45

[shtrak] Оставяйки на заден план това с фокусното разстояние, зависи твоя човек дали работи на автофокус или на ръчен такъв. Защото този обектив е с ръчен фокус. А за да знаеш дали този обектив ще му свърши работа, небрежно го попитай с каква фокусна дължина предпочита да работи. И накрая може да потърсиш някоя оферта за 5Д само тяло и след това някой 85мм от базара. Успех при вземането на окончателно решение.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D с CZ Planar T* 1,4/50mm - подходящ ли е за портрети
Автор: miuivaniui   
Дата:   24-10-12 21:47

Ами не зная, не мисля че за 1800 може да се намери 7D със Sigma 50/1,4. Но пък на този обектив тъкмо бокето му хвалеха във ревютата. А и не е толкова нов, модела е някъде 2007-2008 г. излязъл

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D с CZ Planar T* 1,4/50mm - подходящ ли е за портрети
Автор: miuivaniui   
Дата:   24-10-12 21:50

Със 17-40 4L Canon работеше, и за това си мисля че може и с този да стане. Да, зная че този е с ръчен фокус, а предния му е с автоматичен, но предполагам че може да се свикне...

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D с CZ Planar T* 1,4/50mm - подходящ ли е за портрети
Автор: Mogila   
Дата:   24-10-12 21:51

5д и 85 1.8 канон е доста добра комбинация за портрети[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D с CZ Planar T* 1,4/50mm - подходящ ли е за портрети
Автор: miuivaniui   
Дата:   24-10-12 21:54

да, предполагам, но офертата ми е за този апарат с този обектив, и по мое мнение е доста изгодна, тъй като са почти чисто нови, без никакви следи от употреба

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D с CZ Planar T* 1,4/50mm - подходящ ли е за портрети
Автор: quazimodo   
Дата:   24-10-12 22:01

А, то с много работи се свиква ама да не му избягат моделите докато свикне (шегичка). Иначе щом е работил със 17-40, по-скоро потърси нещо около 35мм/лично мнение/.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »