Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Загуба на автофокус - канон 5Д с 70-200 обектив?
Автор: powerzoom   
Дата:   21-10-12 15:41

Преди 3 дни си купих от базара фотоапарат еос 5Д и обектив 70-200/4Л, досега съм направил около 300 кадъра и работеше перфектно всичко. Но днес по едно време автофокусът просто престана да функционира - и то във всичките режими (сингъл и серво). На ръчен фокус изображенията са идеални(като цветове и острота). На фотоапарата автофокусните точки квадратчета в червено, но от това не следва движение на обектива в правилната посока, а просто някакво движение водещо винаги до абсолютната размазаност, на разстояние повече от 5 метра дори не се разпознава какво е имало там.
Та вторият проблем е, че обектива го купих от един човек, а тялото от друг и не знам в кое е проблема, за да знам с кого от двамата да говоря(а възможно ли е и двете неща да са направили едновременоо проблем?) и нямам опцията да намеря някой приятел с тяло на канон, за да тествам.
Някой имал ли е подобен случай и дали някой е склонен да тествам обектива на негово тяло?

Отговори на това съобщение
 Re: Загуба на автофокус - канон 5Д?
Автор: alphatier   
Дата:   21-10-12 15:46

Ако си близо до с.Жинзифово можем да се видим и пробваме...

Отговори на това съобщение
 Re: Загуба на автофокус - канон 5Д?
Автор: powerzoom   
Дата:   21-10-12 15:48

опс да, от притеснение забравих да спомена че съм в София (центъра или сухата река)

Отговори на това съобщение
 Re: Загуба на автофокус - канон 5Д?
Автор: pstoev   
Дата:   21-10-12 15:56

иди във Фотосинтезис и пробвай с техните тела и обективи!
днес работят!



Публикацията е редактирана (21-10-12 15:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Загуба на автофокус - канон 5Д?
Автор: asahi   
Дата:   21-10-12 22:18

В понеделник и Зентекс работи.

Отговори на това съобщение
 Re: Загуба на автофокус - канон 5Д?
Автор: GOSPODIN   
Дата:   22-10-12 00:19

Почисти първо контактите на обектива и апарата със спирт. Разщракай няколко пъти копчето за МФ/АФ , както и това за от къде да ти почва фокуса 1.2/3.0 и пробвай пак.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Загуба на автофокус - канон 5Д?
Автор: io_bs   
Дата:   22-10-12 00:25

Дано следващата ти тема не бъде „Загуба на огледалото“


/OFF [smilie18] [smilie18] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Загуба на автофокус - канон 5Д?
Автор: exoiavanko   
Дата:   22-10-12 00:28

Искам да сложа на моя Canon 5D вибрация, за да може някой като ми звъни, да го усещам в джоба.[shtrak]



Публикацията е редактирана (22-10-12 00:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Загуба на автофокус - канон 5Д?
Автор: alphatier   
Дата:   22-10-12 19:08

Абе гледай да не ти гръмне батерията и апарата в ръцете

/ON [smilie18] [smilie3] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Загуба на автофокус - канон 5Д?
Автор: powerzoom   
Дата:   22-10-12 20:21

добре, наистина страхотен спам. хайде сега всички вие, които без особени задръжки мога да нарека идиоти, да си заврете коментарити в отверстието от което излизат неупотребените хранителни вещества.
представете си и вие тази ситуация, да дадете 2000 лева за тъй мечтания комплект, който след буквално 100 снимки да спре да работи както трябва. и вместо помощ да получите спам. не ми е удобно да тормозя хората в магазини, защото те един вид ще се почувстват задължени, за да запазят доброто име на магазина да помогнат. по-скоро се надявах да има поне един добър човек във форума, който да може да отдели 5 минути, но уви..

Отговори на това съобщение
 Re: Загуба на автофокус - канон 5Д с 70-200 обектив?
Автор: vikitovikito   
Дата:   22-10-12 20:29

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Загуба на автофокус - канон 5Д с 70-200 обектив?
Автор: pmartinov   
Дата:   22-10-12 20:32

Няма никаква гаранция,че ако един апарат и обектив от базара те устройват напълно като цена,ще те задоволят и като качество.

В конкретния случай апарата и обектива трябва да се прегледат от компетентен специалист и само той може да даде точната диагноза.

Тук вече имаше случаи в които един напълно здрав на външен вид апарат и обектив създаваха проблеми с фокуса вследствие на изпускане което не е оставило никакви следи-проблема беше в обектива и след ремонт се оправи .


Отговори на това съобщение
 Re: Загуба на автофокус - канон 5Д с 70-200 обектив?
Автор: powerzoom   
Дата:   22-10-12 21:29

изчистих ги, но резултатът беше нулев.
две са странните неща - на оне шот изобщо не реагира, а на аи-серво минава през целия фокус напред назад. второто е, че за малко всичко функционираше перфектно, тоест вариантът за удър е изключен.

Отговори на това съобщение
 Re: Загуба на автофокус - канон 5Д с 70-200 обектив?
Автор: vikitovikito   
Дата:   22-10-12 21:35

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Загуба на автофокус - канон 5Д с 70-200 обектив?
Автор: Marillion   
Дата:   22-10-12 21:44

Мисля, че проблемът ти е в обектива. Най-добре отиди при Зентекс и те ще ти кажат диагнозата.

Трудничко е да ти се отговори тук.

Виж този клип и направи теста от него.

Отговори на това съобщение
 Re: Загуба на автофокус - канон 5Д с 70-200 обектив?
Автор: otvorenia   
Дата:   22-10-12 21:48

Чудя се къде може би е проблема, ама някакси не ми се връзва да е в тялото. Обектива е май. Лесно може да се види къде е точно като се пробва с друг обектив

Отговори на това съобщение
 Re: Загуба на автофокус - канон 5Д с 70-200 обектив?
Автор: powerzoom   
Дата:   22-10-12 21:58

или ако се пробва на друго тяло съответно, затова помолих ако може някой да отдели 5минути и да помогне, понеже нито имам 2ри обектив, нито 2ро тяло - иначе ще се ходи до зентекс със сигурност, но искам да говоря преди това и с продавачът

като да, фокусният пръстен превърта, но това не е ли в рамките на нормалното?



Публикацията е редактирана (22-10-12 22:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Загуба на автофокус - канон 5Д с 70-200 обектив?
Автор: pefoto01   
Дата:   22-10-12 22:55

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Загуба на автофокус - канон 5Д с 70-200 обектив?
Автор: GOSPODIN   
Дата:   23-10-12 00:03

powerzoom, аз също съм в София и имам същия обектив. Обади се на лични и може да разберем дали проблема е в обектива или в апарата.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Загуба на автофокус - канон 5Д с 70-200 обектив?
Автор: powerzoom   
Дата:   27-10-12 13:58

Здравейте, благодаря на всички, които са писали! Срещнах се с nickulus и съм му много задължен за помощта.

Проблемът се оказа в тялото - вероятно дефект прикрит от продавача - Зентекс все още не е казал нищо окончателно де, но ще е тегаво с ремонта...

Ще пиша повече подробности надявам се скоро :)

Отговори на това съобщение
 Re: Загуба на автофокус - канон 5Д с 70-200 обектив?
Автор: otvorenia   
Дата:   27-10-12 14:10

АФ чипа или е заминал или по вероятно е с прекъсната връзка.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »