Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Болят ме очите като гледам през визьора дълго време
Автор: sakuraki   
Дата:   19-10-12 10:27

Здравейте! Значи имам този проблем с всеки визьор, който съм ползвал дълго време. С к-р ми беше така и сега с 40д. Оправях диоптъра на визьора там от страни нагласих го да виждам перфектно и пак, след това ми е гадно на очите. По принцип нося очила 0.5 диоптър за късогледство, но с тях ми е много гадно като гледам през визьора, много бързо ги цапам [smilie18] . Само при мен ли е така или ще трябва да взимам нещо фокусен екран, а у.

Отговори на това съобщение
 Re: Болят ме очите като гледам през визьора дълго време
Автор: sirkhann   
Дата:   19-10-12 10:45

Брато, ти яко дефекти, а, у?

Отговори на това съобщение
 Re: Болят ме очите като гледам през визьора дълго време
Автор: turntablism   
Дата:   19-10-12 10:51

Мен даже без да гледам през визьора ме болят... Спи повече [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Болят ме очите като гледам през визьора дълго време
Автор: sakuraki   
Дата:   19-10-12 10:54

Мани, ужасно е понякога. Сутринта бях клекнал да дебна един кълвач и гледах през визьора доста време и когато най - сетне успях да направя снимката и се прибрах да видя, много ми дразнеше на очите всичко, по - тъмно или синьо. Е стига съм спал де [smilie5] . Имам го и този момент, но едва ли всеки път е от това [beer]



Публикацията е редактирана (19-10-12 10:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Болят ме очите като гледам през визьора дълго време
Автор: tantris   
Дата:   19-10-12 11:56

От задапаратното ще да е[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Болят ме очите като гледам през визьора дълго време
Автор: agrodemon   
Дата:   19-10-12 12:11

С очилата е по-безболезнено.
Просто мозъкът наглася периферното зрение към рамката на очилата, и когато се сложи нова рамка на очилата, когато се носят непрекъснато, има два-три дни до седмица известен дискомфорт. След това мозъкът "свиква" и дискомфортът изчезва.

Отговори на това съобщение
 Re: Болят ме очите като гледам през визьора дълго време
Автор: mcnicko   
Дата:   19-10-12 12:28

Да ти е идвало обаче на ум, че просто може би спираш да мигаш? Случва се неволно, казваш че дебнеш кълвач, значи си съсредоточен и очакваш всеки момент да се появи, примерно. Съвсем вероятно е да е това и да не се усещаш, особено когато едното око е затворено. Замисли се другия път, освен това пробвай да гледаш с двете очи едновременно а не да затваряш едното ако вече не го правиш де. Мога да ти препоръчам да си вземеш изкуствени сълзи от близката аптека. Има си инструкция за употреба, полезни са особено ако освен това и стоиш дълго на компютър или в прашни среди.

Отговори на това съобщение
 Re: Болят ме очите като гледам през визьора дълго време
Автор: sakuraki   
Дата:   19-10-12 12:57

Ми мигам си бе [smilie5] . Бях клекнал и залепих едното око на визьора, а другото го държах отворено, докато дойде кълвача. И в дни, които не дебна ами снимам ей така, пак ме болят, но не всеки път. Примерно вчера пак го чаках доста време, но не ме заболяха очите, а днес ме заболяха. Ще пробвам с очилата пак и ако ми е по - добре, то тогава ще карам с тях

Отговори на това съобщение
 Re: Болят ме очите като гледам през визьора дълго време
Автор: quazimodo   
Дата:   19-10-12 13:05

Може да се консултираш с очен лекар, но мои двама приятели решиха подобни проблеми с помощта на контактни лещи. Единият точно заради снимането а другия заради специфична работна среда.

Отговори на това съобщение
 Re: Болят ме очите като гледам през визьора дълго време
Автор: serjy   
Дата:   19-10-12 13:11

взимай една безогледалка и си цъкаш по екранчето. ще забравиш за всякакви проблеми [smilie24] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Болят ме очите като гледам през визьора дълго време
Автор: tofo   
Дата:   19-10-12 13:28

Дай го и кълвача, де! Да не е нещо от него...[smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Болят ме очите като гледам през визьора дълго време
Автор: sakuraki   
Дата:   19-10-12 14:55

Serjy, трудно ще го следя по екрана, той как лети като стрела [smilie18] . Tofo ей го мръсника, 1 час го дебнах сигурно.


http://farm9.staticflickr.com/8335/8102477498_8aef53f14a_c.jpg




http://farm9.staticflickr.com/8333/8102135895_3a03a1f15a_c.jpg




http://farm9.staticflickr.com/8187/8102470224_dbee0f1a68_c.jpg




Публикацията е редактирана (19-10-12 14:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Болят ме очите като гледам през визьора дълго време
Автор: pefoto01   
Дата:   19-10-12 15:13

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Болят ме очите като гледам през визьора дълго време
Автор: sakuraki   
Дата:   19-10-12 15:39

И мен ме изкараха кривоглед [smilie5] . Аз обърках на таблото с числата 0 с 4 или с 6 не помня вече [smilie5] . Лещи много неудобно, пробвал съм един път, но много гадно на окото . Абе ще карам така, пък те след време ще свикнат птиците и няма да бягат [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Болят ме очите като гледам през визьора дълго време
Автор: mikedimit   
Дата:   19-10-12 16:04

Аз съм с 3.5 късогледство. Та не гледай във визьора , а през него. Като се опитваш да се фокусираш в/у точките или инфото в екранчето, дефакто фокусираш очите на 3 санта. Направи същото без апарат и ще видиш , че дълго не можеш да издържиш. Лично аз не затварям мързеливото око ( винаги едно от очите е водещо и затова много хора затварят другото око за по-лесно фокусиране) след съвет на инструктор по спортна стрелба-няма смисъл да мижиш.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Болят ме очите като гледам през визьора дълго време
Автор: pefoto01   
Дата:   19-10-12 16:04

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Болят ме очите като гледам през визьора дълго време
Автор: mikedimit   
Дата:   19-10-12 16:14

А, имам и астигматизъм. За кривогледството не знам нищо.

Отговори на това съобщение
 Re: Болят ме очите като гледам през визьора дълго време
Автор: ivodam   
Дата:   19-10-12 16:24

Решението е контактни лещи, и аз съм с такива, няма проблем никакъв.


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Болят ме очите като гледам през визьора дълго време
Автор: mikedimit   
Дата:   19-10-12 16:33

Лещите са благинка![smile]
Но има хора , които не понасят чужди тела в очите.
Отделно разправията с поддръжката им.
На мен ми се е случвало да преспивам на пияна глава с лещи...На сутринта очите ми бяха като на класически вампир[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Болят ме очите като гледам през визьора дълго време
Автор: Char   
Дата:   19-10-12 17:35

Лещи с астигматизъм не се връзват за жалост. И аз имам проблем като снимам дълго време. През очилата не става - като ми се замацат, трябва да ги свалям и забърсвам, а на събития няма кога и през омазано очило съвсем нищо не виждам. Та ги смъквам леко на носа си и гледам над тях, така след някой и друг час очите ми вече са се зачервили и ми парят и болят. Дори и леко ми се гади. Все си мислех, че само аз имам този проблем и се чудех, няма ли най-накрая да му намеря колая...
Ау, каква съм поетична. Сякаш е петък вечер [smilie21] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Болят ме очите като гледам през визьора дълго време
Автор: pefoto01   
Дата:   19-10-12 17:43

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Болят ме очите като гледам през визьора дълго време
Автор: 4given   
Дата:   19-10-12 22:23

Има и меки лещи за астигматизъм - Торик. Аз съм с такива от 7-8 години и вършат идеална работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Болят ме очите като гледам през визьора дълго време
Автор: vgramatikov   
Дата:   20-10-12 08:32

Аз имам хроничен сух конективит (така ли се пише).

Ралтата е същата при мен но при мен е постоянно. Решението при мен е чести посещения на очен лекар ,антибиотик и постоянно изкуствени сълзи. Проблема става видим ,при нощни смени (аз имам чести) или при дълги интервали в които окото не мига.(седене на ПЦ-то,гледане на телевизия или взирана.)

Прегледай се...тва имам в предвид. Това не е нормално. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Болят ме очите като гледам през визьора дълго време
Автор: idivanov   
Дата:   20-10-12 11:40

Аз преди да гледам през виьора се свалям очилата. Нали затова е диоптричната корекция?![beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Болят ме очите като гледам през визьора дълго време
Автор: mopt   
Дата:   20-10-12 15:41

И на мен ми се случва (2,3 пъти годишно), но направо почва да ме боли главата. Това, че другото око е по-добре да е отворено при мен има обратен резултат. Ако ми е зле на очите просто не снимам (много). При професионалното снимане не знам обаче може ли да се избегне, ние любителите поне имаме избор :).

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »