Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Въпрос за студийно осветление
Автор: Bo4inka   
Дата:   18-10-12 17:54

Здравейте! Любител фотограф съм, снимам детето и приятели. На скоро си взех обектив Nokkor 50 1.4G и от тогава съвсем се запалих по снимането. Сега искам да си спретна и домашно студио, имам свободен гараж, подходящ за целта. Въпросът ми е какво осветление да си взема, не искам да влагам много пари, все пак става въпрос за любителски цели. Гледах импулсните светкавици, как ви се струват 2 бр. от по 220W? дали ще са ми достатъчни? Моля хората с опит да споделят! Благодаря!

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за студийно осветление
Автор: ecobo   
Дата:   18-10-12 18:12

За гараж 2х200Ws са предостатъчни. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за студийно осветление
Автор: prisonbreak   
Дата:   18-10-12 18:17

Има няколко теми :)

Купуваш си 2 броя



2 броя от това

2 броя

2 броя и от това

И почваш да снимаш....
Всичко е проба грешка...[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за студийно осветление
Автор: Bo4inka   
Дата:   18-10-12 18:40

Благодаря! Също искам да попитам за софтбоксовете като размери, 2бр. 60х60 или да взема по-големи, когато снимам хора в цял ръст. А това като марка става ли http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=155&product=11017&show=additional

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за студийно осветление
Автор: Bo4inka   
Дата:   18-10-12 18:43

http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=155&product=11017&show=additional

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за студийно осветление
Автор: Evy   
Дата:   18-10-12 18:51

Регулиране на мощността: 1/8 - 1/1[smilie23]

На пръв поглед в базара - това


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за студийно осветление
Автор: prisonbreak   
Дата:   18-10-12 18:54

Хора? За деца са ти достатъчни. За Пички ти трябва стрипбокс.(40х130). Но си е цена...Има и друг момент който не е за пропускане. На какво натоварване издържа самата светка.
Ето този ред е от значение Предназначени да издържат на ежедневно голямо натоварване.

А на другите пише следното
Предназначени за ниско до средно дневно натоварване

Казано на български : Снимаш моделка, която и се вее косата и правиш серия от снимки.... 10 последователни кадъра. Тези които са Предназначени за ниско до средно дневно натоварване, може и да сдаде багажа на втораа или третата серия от кадри.

Ти си преценяваш. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за студийно осветление
Автор: prisonbreak   
Дата:   18-10-12 18:56

Evy написа:

> Регулиране на мощността: 1/8 -
> 1/1
[smilie23]
>
> На пръв поглед в базара
> -
> това
>

Съгласен съм с теб [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за студийно осветление
Автор: Bo4inka   
Дата:   18-10-12 19:00

Ами то е ясно че ще правя последователни кадри, няма да направя 2 снимки и да приключвам! Поне 200 кадъра за една сесия в студиото. Това не го разбрах за регулирането на мощността Регулиране на мощността: 1/8 - 1/1[smilie23]
Предназначени за ниско до средно дневно натоварване - за мен означава за фото любители
Предназначени да издържат на ежедневно голямо натоварване - а това за професионалисти, които си изкарват хляба със снимки!
Колкото и да не разбирам, някак несериозно ми звучи обяснението: Снимаш моделка, която и се вее косата и правиш серия от снимки.... 10 последователни кадъра. Тези които са Предназначени за ниско до средно дневно натоварване, може и да сдаде багажа на втораа или третата серия от кадри.
За какво ги произвеждат ако ще са толкова скапани?!?

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за студийно осветление
Автор: Bo4inka   
Дата:   18-10-12 19:01

От базара малко ме е страх, то ако разбирам да ги взема, ама като не разбирам, ако ми дойдат дефектни хич няма да разбера дето се вика...

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за студийно осветление
Автор: prisonbreak   
Дата:   18-10-12 19:20

1/8 - 1/1 Е мощноста на светката. 1/1 е пълна мощност. На пръв поглед коети излежда по-добре 1/8 - 1/1 или 1/32 - 1/1 .

А за издръжливостта на светките ....
Снимаш с евтината светка и правиш . щрак,щрак,щрак,щрак,щрак,щрак,щрак, 1 мин. да оправи моделката горнището или да вдигне прашката и пак щрак,щрак,щрак,щрак,щрак,щрак, и в следвашия момент светкавицата не работи..."Лекинко" е изгоряла.
Тази която си посочил ти , не е описано за колко секунди зарежда.
* Презареждане 0,2-1.8 сек.
Или казано на с други думи. При мощност 1/32 ще се презареси за 0,2сек. При пълна мощност 1/1 ще се зареди за 1.8сек.

А светките за лека натовареност , може би се използват за Модели с тематика на фотосесията... Или за предметна и т.н.
Там къде се очаква че няма да има динамика и движение при снимането...
Докъто при децата.....Там всяка секунда се случва нещо различно и интересно...

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за студийно осветление
Автор: iasen2   
Дата:   18-10-12 19:46

а фонче няма ли да си вземеш .
Реално каквото и да вземеш , ще бъде разочарование , защото няма да можеш отначало да постигнеш снимките , които ги гледаш по сайтовете . Обикновените софтбоксове са голям компромис и на никого не ги препоръчвам .
Успех .

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за студийно осветление
Автор: Bo4inka   
Дата:   18-10-12 19:54

Оххх вие направо ме отчайвате :( Излиза че ако нямаш пари за професионално оборудване, по-добре да не купуваш нищо. Направо се чудя за какво произвеждат по-любителска техника, а не само Професионална! Фонове ще взема и система, там нямам въпроси. А какво пък им има на софтбоксовете :( Снимките ще ги постигна със сигурност, детската фотография не изобилства от професионалисти, повечето са майки на деца, запалили се по снимането след като са родили. А пък водих сина ми при професионалисти за сесия, ми чак се чудя за какво им броих 120лв.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за студийно осветление
Автор: prisonbreak   
Дата:   18-10-12 19:57

Хаахахаха . 120лв. мале мале... Започни от някъде.. Никой не иска да те отчайва.. Това което съм ти предложил в началото на темата е добър старт.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за студийно осветление
Автор: GenaDP   
Дата:   18-10-12 20:58

Реално каквото и да вземеш , ще бъде разочарование , защото няма да можеш отначало да постигнеш снимките , които ги гледаш по сайтовете . Обикновените софтбоксове са голям компромис и на никого не ги препоръчвам .


Не прави генерални заключения на базата на твоите собствени резултати. А щом обикновените софтбоксове не струват, я ни светни какви "необикновени" да си вземе. [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за студийно осветление
Автор: Evy   
Дата:   18-10-12 21:26

щрак,щрак,щрак,щрак,щрак,щрак,щрак, 1 мин. да оправи моделката горнището или да вдигне прашката и пак щрак,щрак,щрак,щрак,щрак,щрак, и в следвашия момент светкавицата не работи..."Лекинко" е изгоряла.

Силно ме съмнява, при положение че светкавицата е с активно охлаждане и термо защита.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за студийно осветление
Автор: ecobo   
Дата:   18-10-12 21:35

Не се набутвай с боксове, поне в началото. Най-големия им недостатък е, че са обемисти и трудни за съхранение. Вземи си един отражателен и един полупрозрачен чадър и си ОК. Бролитата също са чудесен избор. Аз напоследък снимам само с бролита и чадъри, бокс не съм ползвал от година може би.
Абсолютно невярно твърдение е, че за да снимаш хора в цял ръст ти трябва голям бокс.
Фон не ти трябва, няма да снимаш каталог, предполагам.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за студийно осветление
Автор: prisonbreak   
Дата:   18-10-12 21:53

Хубаво е 2те светки да са ти с различна мощност. Една 300вата и 200ват.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за студийно осветление
Автор: prisonbreak   
Дата:   18-10-12 21:55

И преди всичко, погледай малко Титориали в Ютуб... За да си изясниш какво точно ти трябва.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за студийно осветление
Автор: iasen2   
Дата:   18-10-12 22:12

GenaDP , като най компетентен в бранша какво ще предложиш на госпожата.

пускал съм няколко теми с професионални въпроси и смислени отговори не съм получил .И Най вече от теб .

Мнението за софтбоксовете си е лично мое ,
на никого не го налагам .



Публикацията е редактирана (18-10-12 22:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за студийно осветление
Автор: GenaDP   
Дата:   18-10-12 22:38

Моето мнение е, че всяка работеща светкавица ще и свърши работа. Снимал съм доста деца, и при тях щракането съвсем не е наложително да бъде по кадър всеки 5 сек. Две светкавици и два дифузни чадъра са напълно достатъчни.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за студийно осветление
Автор: Bo4inka   
Дата:   18-10-12 23:02

Благодаря за отговорите, но май вместо да ми помага този форум повече ми вреди, съвсем се обърках вече [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за студийно осветление
Автор: GenaDP   
Дата:   18-10-12 23:06

Колко ти е широк гаражът? 3.5м?

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за студийно осветление
Автор: prisonbreak   
Дата:   18-10-12 23:07

http://www.youtube.com/watch?v=2cM96RDzMyM&feature=g-all-u

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за студийно осветление
Автор: sky-fan   
Дата:   18-10-12 23:09

Първо си определи бюджет. Аз тръгнах с 500 лв бюджет и стана двоен. Тоя pixel king си е ебаси цената.

Понеже съм на тази вълна ти препоръвам един октагон софтбокс 90-120 см + един дифузен бял чадър 150 см. Ако е отражателен пак ти препоръчам бял. За светкавици ти препоръчвам Динафос стартер 200 или 400. Регулират се от 1/1 до 1/64 + зареждат бързо.

Ако пък искаш всичко на едно до към 1000 лв си вземи комплект за начинаещи на Елинхром. Идва си всичко в кутийките.

http://www.elinchrom-bg.com/?lang=bg&p=set%20D-lite_it%202_4


http://dynaphos.com/product.php?c=2&sc=1&id=944


Отностно повтаряемоста за, която ти говорят едва ли ще ти трябва на този етап. Пак ще си правиш сесия от по 200 снимки.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »