Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Обектив за Пейзажи
Автор: slavi_biserov   
Дата:   16-10-12 22:07

Здравейте, колеги
Искам да ви попитам в момента съм с обектива 18-55 мм китовият на Canon eos 1100D, но установих че не може да снима пейзажи слаба работа а за портрети отблизко е трепач. Така, че мисля да купувам 55-250мм за тая работа. Какво мислите? Бюджет до 700 лв.[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив за Пейзажи
Автор: shadothezombie   
Дата:   16-10-12 22:21

Здрасти Слави,

Кое по-точно не ти харесва на 18-55 за Пейзажи? Всъщност, разстоянието, което покрива е най-адекватно точно за това.
55-250 е ако искаш да снимаш нещо, което е по-далече, някоя птица или катерица :)

Няма да задълбавам, но ти кажи защо не ти харесва 18-55 за пейзажи? Какъв проблем откриваш в снимките си? Не че обектива е страхотен, но трябва да върши работа.



Публикацията е редактирана (16-10-12 22:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив за Пейзажи
Автор: io_bs   
Дата:   16-10-12 22:27

Много повече пейзажи би могъл да снимаш с 18-55 в сравнение с 55-250.

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив за Пейзажи
Автор: Marillion   
Дата:   16-10-12 22:30

Сигма 10-20

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив за Пейзажи
Автор: juslen   
Дата:   16-10-12 22:31

Какво точно не ти харесва-дали не бъркаш нещо ти с настройки и т.н.? Както са казали старите фотографи-търси причината първо в ЗАУ-то [smilie5]

Ako толкова не ти харесва китовия обектив, вземи погледни за нещо в по-високия ценови клас-примерно с един Tamron 17-50mm/2.8 или нещо подобно на старо направо ще заспи работата. За пейзажи е трепач, а и ще се вместиш спокойно в бюджета.

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив за Пейзажи
Автор: essenov   
Дата:   16-10-12 22:43

ти на какъв режим снимаш пейзажи, на А или на Р?

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив за Пейзажи
Автор: chukov   
Дата:   16-10-12 22:44

Пейзажен обектив Н Я М А
пейзаж се снима с всякакъв обектив

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив за Пейзажи
Автор: kadar   
Дата:   16-10-12 22:50

Пенчо , не подвеждай човека ....всички знаем че обектив за пейзажи има !
Успех от мен, Слави Бисеров ! Дерзай ! Ти си човека !

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив за Пейзажи
Автор: GOSPODIN   
Дата:   16-10-12 22:59

slavi_biserov, пусни някой кадър от "неставащите" пейзажи, защото така само гадаем, какво искаш.

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив за Пейзажи
Автор: Gecata   
Дата:   16-10-12 23:39

Пейзажната фотография не е въпрос на обективи, а на мислене!

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив за Пейзажи
Автор: ivjordan   
Дата:   16-10-12 23:49

Аз снимам основно пейзажи и очевидно (от албума ми тук), не съм много добър, но съм забелязал, че масата от снимките ми са между 18 и 24 мм, та ми се струва, че по-широкото е по-добро за целта. Поне за мен.
Колкото пъти изляза със 70-300, снимам само пеперуди и пилета, за пейзажи не ми се връзва някакси.

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив за Пейзажи
Автор: guesswho   
Дата:   16-10-12 23:57

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив за Пейзажи
Автор: chukov   
Дата:   17-10-12 00:03

Canon 10-20 няма

има 10-22

10-20 е на сигма

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив за Пейзажи
Автор: Myth   
Дата:   17-10-12 00:18

Според общоприетото мнение, то нещо от рода Tamron 17-50mm/2.8 ще е перфектно, ако не ти харесва нещо в 18-55 то би могло да е качеството и например, че маже по краищата, от друга страна виж пейзажите на nsirakov дълго време снимаше точно с китовия и 350D истината е, че при бленди 8 и нагоре си става съвсем приличен, като изключим мазните краища. 55-250 не е по-висок килас обектив така, че същата работа.

Та това беше според общоприетото мнение, че за пейзажи са широките обективи, в действителност обаче, chukov е прав. Пейзаж може да заснемеш и с 16мм и с 200мм. Те ти 135мм на кроп си е 200


https://photo-forum.net/static/forum/2012-10/mmud9512.JPG


https://photo-forum.net/static/site_pics/192/t_1259157052_Lilkovo.jpg


Те ти 50мм.


https://photo-forum.net/static/forum/2012-10/qikg0591.JPG


https://photo-forum.net/static/site_pics/189/t_1289212568_IMGP4184.jpg





Публикацията е редактирана (17-10-12 00:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив за Пейзажи
Автор: atrifonov   
Дата:   17-10-12 00:39

Пейзаж се снима както със широк, така и с телеобектив- въпрос на гледна точка и начин на изразяване

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив за Пейзажи
Автор: k7   
Дата:   17-10-12 10:17

Автор: chukov
Дата: 16-10-12 22:44

Пейзажен обектив Н Я М А
пейзаж се снима с всякакъв обектив

Това ми беше и на мен на езика. Аз съм снимал пейзажи 16-35/2.8 и с 70-200/2.8 Л ИС
Всичко зависи от това, какво ти е в главата, каква е идеята :)
Поздрави и наслука!

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив за Пейзажи
Автор: tihov   
Дата:   17-10-12 10:32

Чуков е прав. Бих добавил само че е по-добре да си намериш твърди обективи, па дори и ръчно фокусни. За пейзаж са нужни остри обективи.

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив за Пейзажи
Автор: Myth   
Дата:   17-10-12 10:43

Автор: tihov
Дата: 17-10-12 10:32

Чуков е прав. Бих добавил само че е по-добре да си намериш твърди обективи, па дори и ръчно фокусни. За пейзаж са нужни остри обективи.


На бленди от 8 нагоре повечето обективи са задоволително остри, стига да не мажат по краищата.

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив за Пейзажи
Автор: E.Yonkov   
Дата:   17-10-12 13:23

slavi_biserov написа:

> в момента съм с обектива 18-55 мм, но установих че не може да снима пейзажи а за портрети отблизко е трепач.


Ти шегуваш ли се или верно с 18-55 не можеш да снимаш пейзажи пък можеш да снимаш хубави портрети [smilie11]
Ако е първото [smilie24] улучил си мястото [beer]
Ако е второто (което ми е трудно да повярвам, но все пак) имаш спешна нужда от курсове и книги. Остатъка от парите заделени за нов обектив използвай да си купиш подходящите за пейзажи филтри и за пътувания. Щото фотография се прави с хубава светлина, а не със скъп обектив (освен ако няма и изискване за голяма резолюция). Пък за да хванеш хубава светлина за пейзажна снимка си иска доста пътуване, търпение, и късмет.
(Напълно аматьорско мнение на абсолютно начинаещ, напредналите никога не говорят за светлина [smilie3] )


Отговори на това съобщение
 Re: Обектив за Пейзажи
Автор: slavi_biserov   
Дата:   17-10-12 13:30

Значи пробвах с най-различни настройки някак резолюцията е слаба като снимам пейзаж на 18 мм дървета примерно листата са бледи и не се виждат ясно. Докато като снимам портрет от близо ги прави много добри. Дали е по-добре да взема широк обектив или теле. Малко по късно ще пратя снимка. 18-55 мм добре снимам с него портрет и макро но пейзажите ги прави слаби нямат хубава резолюция и качество бледи са. Ако взимам широк предложете какъв или теле?

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив за Пейзажи
Автор: slavi_biserov   
Дата:   17-10-12 13:31

На готова настройка за пейзажи.

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив за Пейзажи
Автор: RIMOHIT   
Дата:   17-10-12 13:40

освен всичко ... статив ползваш ли за пейзажите?

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив за Пейзажи
Автор: slavi_biserov   
Дата:   17-10-12 13:41

Не за сега снимам от ръка но няма трепвания не е от това размазването

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив за Пейзажи
Автор: guesswho   
Дата:   17-10-12 13:50

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив за Пейзажи
Автор: guesswho   
Дата:   17-10-12 14:04

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »