Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Избор за апарат
Автор: crazyto   
Дата:   14-10-12 19:58

Здравейте, приятели.. Нов съм във форума. Ще ставам и начинаещ фотограф. За първи път ще си купувам апарат и съм се спрял на Nikon L810. Някой може ли да ми каже дали изборът ми е добър,и ако не е да ми предложи нещо подобно за долу-горе същите парите. Предварително благодаря много.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор за апарат
Автор: digitalgab   
Дата:   14-10-12 20:07

Купи си първо нещо аналогово от базара.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор за апарат
Автор: crazyto   
Дата:   14-10-12 20:10

какво точно? предложи нещо ако може :)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор за апарат
Автор: ramdar   
Дата:   14-10-12 20:10

Ако наистина имаш истински мераци за фотография, не се занимавай с глупости. За тези пари си вземи D70 от базара.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор за апарат
Автор: digitalgab   
Дата:   14-10-12 20:17

На това:
https://photo-forum.net/forum/read.php?f=46&i=184906&t=184906&phorum_uriauth=

ще се научиш да снимаш, а после и обективите ще ти вървят на цифрово тяло, щом харесваш Никон.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор за апарат
Автор: crazyto   
Дата:   14-10-12 20:25

тяло + Никор АФ 28-85/3.5-4.5 макро - 190 лв
- тяло + Сигма АФ 70-300/4-5.6 ДЛ макро - 150 лв

кое да взема? или трябва и 2те? сори, наистина съм новобранец ;д

Отговори на това съобщение
 Re: Избор за апарат
Автор: ramdar   
Дата:   14-10-12 20:29

https://photo-forum.net/forum/read.php?f=2&i=529335&t=529335&offset=all&&phorum_uriauth=#reply_529335

Отговори на това съобщение
 Re: Избор за апарат
Автор: digitalgab   
Дата:   14-10-12 20:31

Тялото е едно и също, но човекът го предлага с два различни обектива, затова и цените са различни. То най добре да го вземеш с двата обектива, да се договоритеза цена. Продавачът е от сериозните любители, тия които наистина умеят да ценят и пазят техниката.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор за апарат
Автор: digitalgab   
Дата:   14-10-12 20:40

Това тяло което рамдар препоръчва изглежда добре, но е само 6 мегапиксела и морално съвсем остаряло (върхът на техниката през 2005 година!) -400 лева без обектив, оскъпява се работата. На аналоговия Никон може да се научиш, после си купуваш цифрово тяло, като използваш и обективите от аналоговия.



Публикацията е редактирана (14-10-12 20:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор за апарат
Автор: crazyto   
Дата:   14-10-12 20:41

а като цяло този L810 как е? има го в амазон за 200 долара

Отговори на това съобщение
 Re: Избор за апарат
Автор: digitalgab   
Дата:   14-10-12 20:49

Ако го намериш за 200 долара, това е добра цена, но скоро ще поискаш да имаш DSLR!
Ето тука едно ревю, където не спестяват критики, прави си заключенията:

http://www.onfoto.ru/review/Nikon-Coolpix-L810/1598.html

Отговори на това съобщение
 Re: Избор за апарат
Автор: sakuraki   
Дата:   14-10-12 20:51

Eто по - добро според мен от д70, поне до колкото съм виждал снимки https://photo-forum.net/forum/read.php?f=2&i=524595&t=524595&phorum_uriauth=

Отговори на това съобщение
 Re: Избор за апарат
Автор: ivjordan   
Дата:   14-10-12 20:57

Къде засилихте човека на филмови тела?
То ако ще е филмово за учене, да вземе да си купи един Зенит за 20-30 лева, поне да не набива грешни пари в нещо, което ще зареже след една седмица.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор за апарат
Автор: digitalgab   
Дата:   14-10-12 21:00

Зенит ли? Да се наказва и самобичува ли? Отървах се от тях най накрая, вярно че се учих на тях, но тогава избор особен нямаше. [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор за апарат
Автор: slav4cho   
Дата:   14-10-12 21:11

абе на човека не му трябва лентово тяло,не се мъчете да си продавате техниката така ...

Отговори на това съобщение
 Re: Избор за апарат
Автор: crazyto   
Дата:   14-10-12 21:21

Искам нещо хубаво за не много пари, точно за начинаещ фотограф..

Отговори на това съобщение
 Re: Избор за апарат
Автор: slav4cho   
Дата:   14-10-12 21:46

хубаво за малко пари няма

Отговори на това съобщение
 Re: Избор за апарат
Автор: crazyto   
Дата:   14-10-12 21:47

Забравих да отбележа, че ще ги редактирам на photoshop тъй като съм доста напреднал с тази програма.. еми добре, предлагайте нещо хубаво тогава.. казаха ми да търся d-slr

Отговори на това съобщение
 Re: Избор за апарат
Автор: ramdar   
Дата:   14-10-12 22:01

D90/18-105

Отговори на това съобщение
 Re: Избор за апарат
Автор: ivjordan   
Дата:   14-10-12 22:06

Първо, не слушай форумните корифеи, който ти препоръчват да си купиш филмов апарат, после, определи бюджет и кажи с две-три думи колко си запознат с фотографията, че ей сега някой ще ти препоръча апарат за 10 хиляди лева, което определено не е за начинаещ.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор за апарат
Автор: crazyto   
Дата:   14-10-12 22:07

ами ако е 2ра ръка предполагам 500-600 лв. не съм снимал до сега, напълно начинаещ :)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор за апарат
Автор: ivjordan   
Дата:   14-10-12 22:29

Огледално-рефлексен (dslr) за тези парички ще е старичък и с много компромисен обектив. А и като начинаещ, доста ще се чудиш какво да го правиш този апарат.
Според мен, ориентирай се към хипер-зуум, като този, който си посочил в началото. Може да не е същия, просто от този клас.
Гледай да има ръчни настройки и се научи да ги ползваш.
Когато научиш зависимостите между основните неща във фотографията, тогава ще знаеш по-добре какво точно ти трябва, а и с малко късмет, ще имаш повече пари да си го купиш.
Според мен, в този бюджет, няма смисъл да купуваш апарат със сменяеми обективи, независимо дали е огледално-рефлексен или безогледален, какъвто неизбежно ще ти препоръчат в темата. Смисълът от подобни апарати е във възможността да имаш различни обективи, но тогава отиваме на едни съвсем различни пари.
И да не забравяме, много четене - упътването на апарата почти наизуст и други книжки за фотография, има и доста неща в нета.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор за апарат
Автор: crazyto   
Дата:   14-10-12 22:42

ivjordan някакви препоръки към модел?

Отговори на това съобщение
 Re: Избор за апарат
Автор: ivjordan   
Дата:   14-10-12 22:56

Ами, не, не знам.
Аз ползвах Фуджи, преди да мина на огледално-рефлексен. Тук във форума също се препоръчват Фуджи, като най-добри в този клас, а и цените са им прилични. Все пак, не знам.
Искам само да ти кажа, просто като съвет, че на мен преминаването от хипер-зуум към dslr за момента ми струва доста над две хиляди лева и все още нямам светкавица, например. Така че, системите със сменяеми обективи струват много пари.
Прецени си сам, помисли, прочети.
Иначе, най-лесно би могло да бъде, да ти препоръчам Nikon D90 + 18-105 VR (какъвто ползвам и аз, плюс още два обектива), но това би те вкарало в големи разходи, които не смятам че са уместни за начинаещ.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор за апарат
Автор: crazyto   
Дата:   15-10-12 13:57

Направо ми е пълна мъгла :X

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »