Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Мнение относно статив Benro A1685FBH0
Автор: purple_moon   
Дата:   14-10-12 12:46

Здравейте,

Бих искала да чуя мнения относно статива, към който съм се ориентирала-
http://www.dynaphos.com/product.php?c=14&sc=30&id=1059

Трябва ми нещо компактно и в такъв ценови диапазон, имайки предвид, че съм любител. Benro като марка са надеждни мисля, но не съм сигурна дали е по-добър вариант да купя в случая комплект Benro A1685FBH0 или отделно основа и глава?

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение относно статив Benro A1685FBH0
Автор: purple_moon   
Дата:   14-10-12 12:52

... Имам предвид тази основа
http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=22&product=4929&show=additional#
и тази глава
http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=22&product=8784&show=additional

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение относно статив Benro A1685FBH0
Автор: b00m   
Дата:   14-10-12 13:03

Зависи какво ще закачаш на него :)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение относно статив Benro A1685FBH0
Автор: purple_moon   
Дата:   14-10-12 13:43

Най-тежкият ми обектив е 100 mm макро - 580 g, а тялото е Канон 450D, който е около 1/2 kg. Ползвам и светкавица Canon Speedlite 430EX II - 320 g.



Публикацията е редактирана (14-10-12 14:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение относно статив Benro A1685FBH0
Автор: realnoncho   
Дата:   14-10-12 14:28

Няма да имаш проблеми за тази техника, аз по-тежки неща слагам на едно Benro което съм взимал за 50тина лева.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение относно статив Benro A1685FBH0
Автор: b00m   
Дата:   14-10-12 14:36

Ако ти стигат 1.5 метра височина, то посоченият копмлект е добър вариант. Другата основа е с 10см по-висока. Избери си според твоята височина за да ти е удобно.
Главите са еднакви и според мен са Ок за твоето оборудване. Ако купиш нещо по-дълго и тежко ще вземеш и друга глава.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение относно статив Benro A1685FBH0
Автор: purple_moon   
Дата:   14-10-12 14:56

Много благодаря за мненията! Мисля да взема комплекта, а ако се наложи по-нататък винаги мога да взема и друга глава! Както се казва - дано да ми се наложи :)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение относно статив Benro A1685FBH0
Автор: JohnyWalker   
Дата:   14-10-12 16:42

Избягвай Бенро. Аз ползвам този:
http://www.dynaphos.com/product.php?c=14&sc=30&id=1567

Изпочупи се целия, първо вертикалната колона превъртя, после главата почна да засича.
Не съм доволен. [smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: Мнение относно статив Benro A1685FBH0
Автор: purple_moon   
Дата:   14-10-12 17:10

JohnyWalker, не мога да си обясня как статив за 350 лв. се е изпочупил. [smilie2] Предполагам е доста експлоатиран? Мислех си за Манфрото, но ми идва скъпичък. Пък и вече знам ли кое е наистина качествено! Още повече и твоето мнение ме наведжа на мисълта,че може би е по-добре да си купя един за 50 лева и да не го жаля - поне няма да ме е яд! [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение относно статив Benro A1685FBH0
Автор: seuret   
Дата:   14-10-12 17:38

Всеки статив на Benro е с двугодишна гаранция. Щом ти се е развалил, занеси го в офиса на Динафос за да го проверят. Що се отнася до същината на въпроса, в същия офис на Динафос има множество модели на Бенро, отиди, носи техниката си и пробвай на място. Това е най-доброто което мога да ти препоръчам. Пък за по-тежките неща на статив от 50лв...Слагал съм D90 с 17-55 на него...и се клатеше, той си е за сапунерки.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »