Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Питане относно проблем с nikon D90
Автор: kucy   
Дата:   13-10-12 09:41

Здравейте и добро утро искам да попитам някои от вас дали се е сблъсквал със следния проблем.
Купих апарата преди една година чисто нов става въпрос за nikon D90 което се подразбира от заглавието [smile] от два месеца започна да ми прави номера като не ми позволява да снимам след като фокусирането приключи натискам копчето и просто не иска да щтракне.
Когато го занесох в магазина от където го купих защото е 2 години гаранционен казах направихме 100 кадъра и започна да го прави иначе бяха скептично настроени към моя проблем.
Знам че при падане на заряда на батерията не се позволява отварянето на затвора заради буферната памет която записва снимки в памет картата но в случая батерията беше пълна.
Та след един ден ми се обадиха и ми казаха че е нормално запълвал си някаква памет и всичко било ок е ако е нормално защо не го правеше преди и как а ще мога да разчитам на него ако примерно се снима малко дете или кръщене и трябва да се щтракне в точния момент а той само изписука както прави.[smile]
Благодаря предварително.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане относно проблем с nikon D90
Автор: seuret   
Дата:   13-10-12 10:22

Това няма оправяне, а се е случвало не само на теб :) На мен също, винаги след доста на брой кадри.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане относно проблем с nikon D90
Автор: делчо   
Дата:   13-10-12 10:23

Аз бих пробвал само за експеримент с друга батерия. Има малка вероятност нещо да се случва с вътрешното и съпротивление при работа.

Също така и с друга карта.



Публикацията е редактирана (13-10-12 10:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Питане относно проблем с nikon D90
Автор: compur   
Дата:   13-10-12 10:25

явно доста си афектиран, поради факта, че си написал всичко в сложни съставни изречения. [smilie3]

щом преди не го е правил, значи и сега не трябва да го прави!

щом е в гаранция, трябва да ти го оправят безплатно!

[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Питане относно проблем с nikon D90
Автор: kucy   
Дата:   13-10-12 11:22

Ами имам 2 батерии и 2те го прави едната е оригиналната другата е малко по мощната и 2те го прави също така памет карти 8гб 4гб друга пак от 8гб няма оправия[smilie5].
compur ами как да го оправят като те ми казват че това било нормално и с апарата нямало проблем но това е озадачаващо защото може да се изпусне някоя много важна снимка примерно точно когато изваждат бебето от казана и той се бъгне ужас.
Не ми се сменява защото свикнах с него пък и дадох доста пари за него сега нямам пари за друг.Има някакъв вариант да го прави по често с неоригналната батерия трябва да го проуча но пак си остава проблема все пак мерси за отговорите.



Публикацията е редактирана (13-10-12 11:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Питане относно проблем с nikon D90
Автор: batzeto   
Дата:   13-10-12 11:33

Такъв проблем имах в далечната 2009-та, малко след като закупих моето D90! Това се повтори 2-3 пъти и мислех, че е проблем на спусъка, защото аз малко странно го натисках - не с върха на показалеца, а с втората част след сгъвката на пръста, образно казано със средата на пръста. След тези 2-3 засечки започнах да си го натискам нормално с първата част на пръста и да чукна от тогава, дори при много кадри един след друг - засечка не съм имал. Дано и при теб се оправи, ако ли не - в сервиза трябва да го правят!

Отговори на това съобщение
 Re: Питане относно проблем с nikon D90
Автор: kucy   
Дата:   13-10-12 13:24

Ами аз си го натискам с показалеца и момчето от магазина което направи кадрите го натискаше така не е от начина на натискане за жалост.На стария ми апарат sony-r1 му беше заминал спусъка и проблема много наподобяваше този но от сервиза казват друго,едва ли са го гледали де.[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Питане относно проблем с nikon D90
Автор: fsepia   
Дата:   14-10-12 08:25

Преди 2 месеца и аз се сблъсках с този проблем с моя Д90!
Смених режима на мерене на спот( помислих че това е проблема)
и сега работи без грешка.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане относно проблем с nikon D90
Автор: ivanatora   
Дата:   14-10-12 10:18

Ако снимаш в автоматичен фокус има ли потвърждаване на фокуса преди да се опиташ да щракнеш? Стария ми 450D не искаше да снима в автофокусен режим без да има потвърден фокус в поне една точка, колкото и да се облягаш на спусъка...

Отговори на това съобщение
 Re: Питане относно проблем с nikon D90
Автор: zbonev   
Дата:   14-10-12 10:20

Третиране на бутона на спусъка (при натиснато положение да влезе по-лесно течността) с нещо от рода ВД40 или чист изопропил (както си лекуват каноните колегите :) [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Питане относно проблем с nikon D90
Автор: kucy   
Дата:   14-10-12 12:32

Като го взема в понеделник от магазина ще вида какви експерименти ще сътвора с цел премахване на проблема[smile].
ivanatora има потвърждаване на фокуса, ще говора и с момчетата от магазина да ми кажат как е нормално това че апарата не иска да снима в даден момент.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане относно проблем с nikon D90
Автор: pefoto01   
Дата:   14-10-12 12:41

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане относно проблем с nikon D90
Автор: bluebird81   
Дата:   14-10-12 23:24

Да не би да снимаш с вградената светкавица? Тя си има термозащита и като прегрее апаратът отказва да снима докато изстине малко.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане относно проблем с nikon D90
Автор: hotsnail   
Дата:   14-10-12 23:58

На термо защита намирисва

Потърси в мрежата популярна машина е. Все някой е намерил лек

Отговори на това съобщение
 Re: Питане относно проблем с nikon D90
Автор: janst   
Дата:   16-10-12 13:42

Заттвора на D90 няма да се задейства в следните случаи:
1. Изтощена батерия
2. Focus mode - AFА или AFS и липса на потвърждение на фокуса
3. Продължително снимане с вградената светкавица и задействане на термозащитата ѝ

Ако случаят е различен от тези, не е нормално да не се задейства затвора и апарата е за сервиз!


Отговори на това съобщение
 Re: Питане относно проблем с nikon D90
Автор: turntablism   
Дата:   17-10-12 09:38

4. не се задейства при препълнен вътрешен буфер
5. при ръчнофокусен обектив в режим различен от М
6. не се задейства при лош контакт между обектива и тялото
7. не се задейства ако ринга на блендата при Д обективите не е фикснат на минималния отвор

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »