Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 DXO - Canon EOS-1D X
Автор: vgramatikov   
Дата:   11-10-12 17:42


DxO score: 90

DR: 12.8

Color depth: 24.9 bits

ISO: 3296

Довиждане на д3с и д4 но е по-надолу от д800 и д600

[beer] Чешете езици. [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: DXO - Canon EOS-1D X
Автор: Alex-dan   
Дата:   11-10-12 17:49

Ееее [beer] Браво! [thankyou]
Значи можело [smilie5] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: DXO - Canon EOS-1D X
Автор: vgramatikov   
Дата:   11-10-12 17:51

Моженето се надявам да започне малко преди 2013. Ма ще видим...
Като цяло 2013 се очаква да е можеща за Канон. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: DXO - Canon EOS-1D X
Автор: sauron69   
Дата:   11-10-12 17:55

Мдаа, да обявят нови тела, които да излезнат през 2014 година. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: DXO - Canon EOS-1D X
Автор: vgramatikov   
Дата:   11-10-12 18:04

Едното ще е такова да ;) Ама мене не ме бърка. [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: DXO - Canon EOS-1D X
Автор: tantris   
Дата:   11-10-12 20:07

Link? Или ти се яви на сън тоя резултат?

Отговори на това съобщение
 Re: DXO - Canon EOS-1D X
Автор: sauron69   
Дата:   11-10-12 20:35

canonrumors го бяха пуснали, като непубликувана още информация [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: DXO - Canon EOS-1D X
Автор: karan4o   
Дата:   11-10-12 20:40

DxO - [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Не ме интересува, за коя камера, какво казват... не им вярвам на тея, ама въобще!!!

Отговори на това съобщение
 Re: DXO - Canon EOS-1D X
Автор: hotsnail   
Дата:   11-10-12 21:47

karan4o от това дето виждам по мрежата са единствените добри тестове на сензори. Поне са точни и обективни. Вярно на някой може да не му харесва.

То важно е да гледаш и самите резултати и да си направиш изводите кое как е при твоя апарат.

Зяпането на едно число и дай да си го мерим е ултра тъпа идея, а ми се чини че ти за това им се дразниш, щото любимия ти апарат е 76 на е 82.....ми толкоз.

ето ти пример

ПП Инак по темата ...гладна кокошка просо сънува. Предвид резултатите на 650Д....



Публикацията е редактирана (11-10-12 21:50)

Отговори на това съобщение
 Re: DXO - Canon EOS-1D X
Автор: serjy   
Дата:   11-10-12 22:05

сега като слязох от Е-Р3 на Е-Р1, мога да кажа, че разлика има може би един стоп в полза на по-добрата динамика на Е-Р3, един стоп по-нисук шум, по добър детайл и цветове при Е-Р3. ето ти ДхО как ги мерят...

https://photo-forum.net/static/forum/2012-10/bhqg9332.JPG


http://www.hifi-bg.com/download/Pen/E-P3vsE-P1.jpg


смях просто...

Отговори на това съобщение
 Re: DXO - Canon EOS-1D X
Автор: hotsnail   
Дата:   11-10-12 22:13

аз не ти вярвам че на окомер си оценил точно динамиката. Това как преценяш динамиката в дадена сцена зависи от сцена, осветление, сенки и т.н. нали? пък и шума не се мери в стопове.

Та като цяло писанието ти е карах Порше и БМВ. Поршето е по-бързо с 4 килограма и на око ми се видя че компресията му е с 4 литра повече. Така де пълна глупост

ПП Разлика между олимпусите няма голяма щото нямаха от къде да вземат нови сензори завалийте. Е виж къде е ОМ-Д-то.



Публикацията е редактирана (11-10-12 22:16)

Отговори на това съобщение
 Re: DXO - Canon EOS-1D X
Автор: serjy   
Дата:   11-10-12 22:19

казвам щото съм имал личен опит с камара снимане. сензорите са различни и всеки който е снимал с двата апарата може да го потвърди. глупост е да се изказваш компетентно за нещо което дори не си пипал.

Отговори на това съобщение
 Re: DXO - Canon EOS-1D X
Автор: deniac   
Дата:   11-10-12 22:28

Това е най-дискредитирания и несериозен сайт за тестове.

Отговори на това съобщение
 Re: DXO - Canon EOS-1D X
Автор: Canon   
Дата:   11-10-12 22:35

hotsnail
за ДхО, отдавна съм го казвал, са сайта, който мери матриците без колиматор, а през различни обективи!
Данните не са съпоставими, с различни обективи на едно тяло по тяхната методика резултатите може варират в пъти.


Ми и аз мога да меря дължината на една лека кола в инчове, на другата в сантиметри и да ти покажа огромна разлика в дължините им като абсолютно (неясно) число.

Отговори на това съобщение
 Re: DXO - Canon EOS-1D X
Автор: hotsnail   
Дата:   11-10-12 23:01

ок да приемем че сте прави. Къде са по-точните тестове?

Въпреки, че точно примера на Серджи и писаното от Канон противоречат. Тия два апарата най-вероятно са тествани с един тип обектив.

Сега отидох и на ДПРевю има примерни снимки от РОУ с двата олимпуса...ми няма разлика. Дори на исо 3200 просто няма разлика. Е-П1 дори изглежда по-чист от към шум. Последното според мен е грешка в експонирането, което между дургото е видно на теста на ДхО че исо-то им е измесено т.е. с еднаква експозиция двата апарата вадят малко по разлини снимки защото са калибрирани ралзично.



Публикацията е редактирана (11-10-12 23:09)

Отговори на това съобщение
 Re: DXO - Canon EOS-1D X
Автор: vga   
Дата:   11-10-12 23:19

"Това как преценяш динамиката в дадена сцена зависи от сцена, осветление, сенки и т.н. нали?"

Това не е съвсем така. Динамика се мери по точно определен начин, и не се гледат сенки и сцени. Използвай светкавица, бял фон и цветна скала и гледай какво се случва с цвета и шума пред 1 бленда в роу конвертора си[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: DXO - Canon EOS-1D X
Автор: Canon   
Дата:   11-10-12 23:23

има и други спорни моменти в методиката има
Мериш динамиката с ниво НАД шума?
Ми негативните филми, чиято назърненост (гранулярност) е чиста проба шум по тази методика не могат да достигнат динамика 6 стопа.
Мерят / добавят стойностите (RGB=0,0,0 RGB=1,1,1 RGB=2,2,2)
Това са +3 ТРИ стопа динамика, а всъщност няма нищо там - чиста чернилка и то неизползваема, щото е и постеризирана на всичко това.

Факта, че на изричното ми питане към съпорта им, ще се поддържа ли конвертиране на sRAW и mRAW (малките RAW на Канон) от ДхО ми отговориха категорично НЕ (Adobe ACR и DPP ги конвертират перфектно), това дава представа за кого работят и кой (НЕ) ги финансира.

Хората казват - не гледай попа какво пее, а какво прави.

Отговори на това съобщение
 Re: DXO - Canon EOS-1D X
Автор: sirkhann   
Дата:   11-10-12 23:34

[smilie5] полюций

Отговори на това съобщение
 Re: DXO - Canon EOS-1D X
Автор: hotsnail   
Дата:   11-10-12 23:41

Канон аз съм доволен от подръжката им, макар сега да обработвам с ЛайтРум. DxO са просто по евтината опция от 2-те и им липсват някой неща дето ме кефят в ЛР - маските, градиентните филтри. Ама за РОУ конверсия без обработки много са перфектни.

По твоя проблем не можеш ли да ползваш DNG Конвертора и после DxO??? Аз го правих по едно време с един апарат, дето не щеше директно да му отваря роучетата. То с ДхО не е много далавера, такива трикове да правиш, защото профилите са си техни, няма как ти да си ги правиш и ... ама тия неща какво зареждат и обработват си ги пише та ако не ти върши работа не купувай.

А за кой работят, ми много е ясно, за тоя дето плаща...явно за мен и другите хора дето си купуваме софтуера им.

Та относно правенето...имах проблем, че динамиката на жпезите от НЕКС-7 беше в пъти по добра от това дето ДхО вадеше със всичките си екстри - DxO Lighting и прочие. Писах за проблема във форума на ДПР и един продуктов менидър от ДхО ми писа и ми помогна да реша проблема, даде ми някои идеи за обработка и ми направи профилче на ДхО дето наподобява Deep Color + DRO на НЕКС-7.

Та нямам оплаквания ако е за подръжка ДхО са много много добри.

ПП vga 100% съм съгласен че има как да се мери динамика ама личните впеатления от два апарата дето дори не снимаш една и съща сцена с тях не са база за сравнение. Серджи е снимал и с двата в различни периоди време....ми трудно се сравняват да кажеш 1 стоп разлика.... Аз снимам с А700 и НЕКС-7 и ...според зависи как сниmам и обработвам А700 понякога ме кефи повече. Обаче обективно погледнато и по теста на ДхО НЕКС-7 е много напред с динамичния обхват. Това дето искам да кажа е, че ако днес снимаш с единия утре с другия ...няма как да го прецениш. Трябва много да снимаш почти едновременно с тях и накрая би имал някаква идея и много възможно погрешна ако е само 1 стоп разликата.



Публикацията е редактирана (11-10-12 23:50)

Отговори на това съобщение
 Re: DXO - Canon EOS-1D X
Автор: didesignbg   
Дата:   11-10-12 23:50

Динамика се мери много трудно и нееднозначно, както казва Canon критерия шум = сигнал е прекалено нефотографски. Все пак, ако човек знае какво гледа проблем няма, но много хора просто предпочитат да видят две цифри и да си кажат, а ,тази е по-голяма.

Отговори на това съобщение
 Re: DXO - Canon EOS-1D X
Автор: hotsnail   
Дата:   11-10-12 23:53

Еми то от там иде Диде. Аз това първо писах.

Всикчи искаме наготово 1 цифра да сравним...ми то апарата е по-сложен от 1 цифра. Не може да го обобщиш със 76 или 82.

Ако те кефи гледай. Ако са ти информативни тия тестове гледай. Ако не ти пука за тях ми ...не се оплаквай. Явно за теб не стават ама това не ги прави лоши тестове - просто не са ти полезни.

ПП Те не тестваха лии с някакъв макро обектив вискчи апарати? или това бяха Imaging-Resource?

ППП От малкото ми игра с РОУ - стойностите там никога не почват от нула. Май според зависи от апарата почват някъде между 100 и 300. Та ак де между 300 и 301 разликаата не е 1 стоп.



Публикацията е редактирана (11-10-12 23:56)

Отговори на това съобщение
 Re: DXO - Canon EOS-1D X
Автор: Canon   
Дата:   12-10-12 00:32

Да, Imaging-Resource тестват със Сигма 70 макро. Дава RAW от тестовете, шапка му свалям - перфекционист е до мозъка на костите си. Аз, като знам колко трудно се позиционира апарата спрямо чарта, хем работя със Sinar-ките шейни и местя през части от милиметъра и имам всички степени на свобода, при това на статив 12 килограмов.

Отговори на това съобщение
 Re: DXO - Canon EOS-1D X
Автор: Canon   
Дата:   12-10-12 00:39

hotsnail
RAW записа на Nikon почва от 0, на Canon от 1000 и нещо.

п.п. Аз съм си го купил ДхО, та затова ги питах. Но не е коректно - все едно да си купя кола с 6 скорости, ама да използвам само едната.



Публикацията е редактирана (12-10-12 00:44)

Отговори на това съобщение
 Re: DXO - Canon EOS-1D X
Автор: sirkhann   
Дата:   12-10-12 00:40

Ако искаш фокусната равнина да ти е успоредна на сензора, ползваш огледало. Позиционирането блесва моментално. Пичът може да си има някъде реперна точка, да позиционира спрямо нея като център и после - каквото сабя покаже... Примерно.

Отговори на това съобщение
 Re: DXO - Canon EOS-1D X
Автор: Canon   
Дата:   12-10-12 00:49

sirkhann
не е до фронталност, там е ясно
Ела да ти дам да позиционираш Сигма 12-24 или Никон 14-24. Там 1/2 мм хоризонтално изместване са сантиметри при скалата.
И не е каквото сабя покаже - много точно са му ъглите. По-скоро позиционира скалата спрямо апарата, да не говорим на колко апарати видимостта/покритието през визьора е под 100%

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »