Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Отзиви за сервиза на Canon в БГ?
Автор: Andy   
Дата:   05-10-12 11:45

Имам 5D Mark II закупен от фотопавильон в София, още е гаранционен и от известно време имам цял ред пиксели на дисплея, които блокират от време на време в зелено. Като цяло не е болка за умиране, защото проблемът е в дисплея... видеото и фотото са си ок.

Апаратът си е още в гаранция и моята дилема е дали да го дам за сервиз. От една страна трябва да си го оправят, от друга ме е страх да не ми подменат я сензора, я процесора... друго си е когато една техника е отваряна вече.

Общо взето съм 50 на 50, дайте съвет, имате ли мнение за сервиза на Canon ако сте го ползвали?

Отговори на това съобщение
 Re: Отзиви за сервиза на Canon в БГ?
Автор: sirkhann   
Дата:   05-10-12 11:58

Няма да подменят нищо. ПАН имат доста възможности за сервизиране, на моменти ги подозирам, че имат мърлячески наклонности, обаче.

Отговори на това съобщение
 Re: Отзиви за сервиза на Canon в БГ?
Автор: Andy   
Дата:   05-10-12 12:01

именно, мърляческата работа е присъща за бг-сервизите от всякакъв характер, затова не мога да се реша.

Отговори на това съобщение
 Re: Отзиви за сервиза на Canon в БГ?
Автор: Tenev   
Дата:   05-10-12 12:49

На мен ми подмениха матрицата на една стогодишна сапунерка А95 доста бързо и без видими следи от отваряне, но не се знае

Отговори на това съобщение
 Re: Отзиви за сервиза на Canon в БГ?
Автор: sirkhann   
Дата:   05-10-12 12:59

Според мен ще ти го оправят като хората [smile] Сред по-добрите сервизи за фототехника е, определено.

Отговори на това съобщение
 Re: Отзиви за сервиза на Canon в БГ?
Автор: checheto   
Дата:   05-10-12 20:42

Като толкова се съмняваш в професионализма на оторизирания сервиз за Канон, що не си го изпратиш в канонския сервиз примерно в Унгария, или Германия, или Румъния ? Само един транспорт ще платиш дотам и обратно, ама нали ще го пипне "европейски" специалист, даже може да ти смени процесора с такъв от Марк 3, без да ти пипа матрицата.

Няма оправия в тая България, чета и се чудя дали да се смея, или да плача. Всеки сам решава за себе си, но ме изумява факта, че се подхожда с негативизъм към всичко.

Пожелавам успех в решаване на дилемата!



Публикацията е редактирана (05-10-12 23:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Отзиви за сервиза на Canon в БГ?
Автор: piterm   
Дата:   05-10-12 23:19

[cool] Споко пич няма да ти сменят процесора само ще ти го направят да работи с лента до 100 asa специално за теб. [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Отзиви за сервиза на Canon в БГ?
Автор: hotsnail   
Дата:   05-10-12 23:42

НЕ знам за конкретния сервиз. Аз съм със сони на скоро за пръв път посетих сервиз "Здравец" и с две ръце и крак гласувам за тях. Подобно обслужване и няма да намериш другаде в Европа или по-света. Аз не вярвах че може толкова професионално и добре да се работи все едно си в друг свят.

Та ако хората са доволни от Канонския сервиз, сигурно си заслужава да пробваш. В БГ има хора които много се стараят и са много добри. Просто смотен анонимемн Германец никога не може да те обслужи толкова професионално.


ПП Ама верно как го измисли това с подмяната на сензора и процесора??? и какво ще ти сложат сензор от 350Д и процесор от сапунерка ли??? Не е сериозно човек, тия неща са направени са тоя модел и на дали могат да се сменят с друг модел. Дори бих предположил че в рамките на 5д мк2 има един или два под модела т.е. с различни компоненти в зависимост от годината на правене и нещата са специфични и стават само за тоя подмодел. Може нещо немърливо да направят, не вярвам нарочно да ти повредят машинката.



Публикацията е редактирана (05-10-12 23:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Отзиви за сервиза на Canon в БГ?
Автор: vikitovikito   
Дата:   05-10-12 23:47

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Отзиви за сервиза на Canon в БГ?
Автор: Andy   
Дата:   06-10-12 00:09

абе бил съм с негативен подход за България... като знам как ми върнаха колата от оторизиран сервиз на производителя без половината болтове и лайсни на интериора сред ремонт всичко очаквам отвсякъде!

не, че ще сложат друг процесор или матрица като модел ама туковиж сменят на някой приятел пак от марк 2 нещо, което дава дефект само от време на време като моя дисплей например (не винаги имам блокирали пиксели) и като ми мине гаранцията след месец и духам супата.

Отговори на това съобщение
 Re: Отзиви за сервиза на Canon в БГ?
Автор: scooby   
Дата:   06-10-12 00:26


Прав е човека да се притеснява.
И аз съм патил с гаранционни коли от няколко марки, ремонтирани в гаранционните сервизи, и го разбирам. Патил съм и от "ремонтиран" gsm пак в оторизиран сервиз, който връщах два! пъти да си оправят кочината. Първия път имаше "неприсъщи" обекти под стъклото, а втория незавити на място болчета. Направо мъка.

Сега чакам да видя как ще ми върнат колата, оставена за дребен ремонт в гаранционния сервиз и направо не ми се мисли ..

От друга страна относно съмненията за подмяна на процесор - забрави. Запоен е здраво за платката ( по спомени ). За останалото снимаш преди сервиза и после преди да го вземеш за да сравниш. Гледаш в какъв вид ти го връщат много внимателно. Аз бих го дал да си го ремонтират. Не е сапунер за 200лв егати.


Отговори на това съобщение
 Re: Отзиви за сервиза на Canon в БГ?
Автор: Andy   
Дата:   06-10-12 01:49

ами не ми пречи дисплея, даже аз снимам видео с допълнителен монитор. принципът ми е като работи нещо не го пипай... ама се колебая.

Отговори на това съобщение
 Re: Отзиви за сервиза на Canon в БГ?
Автор: glitter   
Дата:   06-10-12 07:53

Живеем в България и не е тайна, че Българина обича да пипа. Не е много по темата но от сервиза на Мерцедес ми откраднаха отверка, която струва 5 лв. [smilie10] Прав си да се притесняваш.

Отговори на това съобщение
 Re: Отзиви за сервиза на Canon в БГ?
Автор: hotsnail   
Дата:   06-10-12 12:46

Не знам от Тойота нямам оплаквания. Махам си нещата от колата преди сервиз ама се е случвало да забравя дори сравнително ценни вещи и не са щипвали нищо. Ама да малко са мърлячи практроника дето го монтират в БГ се счупи на 4-тата година...не че нещо ама ...това е Тойота, не е VW, Audi или BMW да го чакам да се разпадне на пътя

Единствено е, че не показват любовта и старанието, което видях в Здравец.

Ако искаш иди и поговори с тях питай ги кое какво трябва да се направи и т.н. Дори ако искаш си ги питай направо дали има рискове разни неща да се разкалибрират при разглобябането....ако са свестни хора ще ти обяснят кое как е и какво ще правят.

Все пак ако някой е минавал през този сервиз и даде отзиви няма да е зле.

ПП Тая черта на дисплея ще е кофти при продажба.



Публикацията е редактирана (06-10-12 12:58)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »