Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - форум: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Стив МакКъри е снимал в България
Автор: Stoychev   
Дата:   08-01-11 00:40

Знам, че тук разговорите за фотография не са на почит, но все пак може да има някакъв интерес. Покрай статиите за последните снимки на Kodachrome на Стив МакКъри, попаднах на тази. Ето едно извлечение:

McCurry has a personal archive of 800,000 Kodachrome images he takes good care of. But in late July, he chanced upon a batch of 1969 and 1972 Kodachromes he'd put in storage in Philadelphia long ago and forgotten about. The discovery got him reminiscing about his days as a hungry photographer hopping from Amsterdam to Africa to Soviet-era Bulgaria.

Отговори на това съобщение
 Re: Стив МакКъри е снимал в България
Автор: pefoto01   
Дата:   08-01-11 00:46

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Стив МакКъри е снимал в България
Автор: Stoychev   
Дата:   08-01-11 00:55

Извинявам се, имаш право!


МакКъри има личен архив от 800 000 Кодакхром кадъра, за които полага добри грижи. Но в края на Юли попада на диапозитиви от 1969-та и 1979-та, които прибрал на съхранение във Филаделфия за много години и за които бил забравил. Откритието го накарало да се върне в онези дни, когато е бил гладен фотограф, препускайки от Амстердам до Африка, до Съветска България.

Отговори на това съобщение
 Re: Стив МакКъри е снимал в България
Автор: pefoto01   
Дата:   08-01-11 01:02

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Стив МакКъри е снимал в България
Автор: vgramatikov   
Дата:   08-01-11 01:05

То и демокрацията не ни се иска да се случва...

Отговори на това съобщение
 Re: Стив МакКъри е снимал в България
Автор: seuret   
Дата:   08-01-11 01:07

Французите...да си гледат работата!:)

Отговори на това съобщение
 Re: Стив МакКъри е снимал в България
Автор: pefoto01   
Дата:   08-01-11 01:10

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Стив МакКъри е снимал в България
Автор: pefoto01   
Дата:   08-01-11 01:12

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Стив МакКъри е снимал в България
Автор: vgramatikov   
Дата:   08-01-11 01:23

Като за петъчна тема дори немем какво да кажа.
То ако зееем да си говорим за това отиде.

Отговори на това съобщение
 Re: Стив МакКъри е снимал в България
Автор: pefoto01   
Дата:   08-01-11 01:24

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Стив МакКъри е снимал в България
Автор: vandobrev   
Дата:   03-10-12 14:51

Ето през 70-те:



http://photos.stevemccurry.com.s3.amazonaws.com/sites/default/files/gallery/00800_08.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Стив МакКъри е снимал в България
Автор: pepi34   
Дата:   03-10-12 15:15

Абе ревете много, ама по това неправомерно наричано "Съветско време", България имаше повече права в международен аспект от сега и беше по-независима от съветите, от колкото сега от Америка, ЕС, че даже и от съседните ни държави.Бензина беше 80ст, парното беше 20лв на месец а тока на 4чл семейство беше 5лв.И това през 80те години. Имахме 120х армия, най-модерната в соц. блока след Съветсктата. Плащахме газа по 100долара за 1000к.м, а сега го плащаме по 600. И ако ни нападнеха империалистите имахме задача да ги удържим точно 40мин. За толкова време идваха Съветските изтребители.А сега ако някой ни нападне, помощ от Нато няма да видите, ние помагаме на Нато и цвета на нацията гине в чужди войни за чужда облага. И бяхме суверенна държава, а не Съветска територия, защото нямаше чужди бази и войски у нас. А сега сме свободни, демократични, но всъщност сме Американска територия и в същото време Турски вилает. Избираме свободно , но всъщност добре манипулирано, своето бъдеще.Преди бяхме уж под чуждо иго, а сега сме еврейски роби и Турски рая. Обаче сме си доволни, щото благодарение на съсипаната ни образователна система вече сме късогледи и не виждаме реалността. Какво пък, щом не си разбрал , че са те е*али, значи не са!

Отговори на това съобщение
 Re: Стив МакКъри е снимал в България
Автор: vandobrev   
Дата:   03-10-12 15:38

Аз пък ще използвам че ъпнах темата за Стийв МакКъри за да изразя възхищението си от точно една снимка(то май в сайта му няма празно), но когато го разглеждах страшно впечатление ми направи ето това:


http://photos.stevemccurry.com.s3.amazonaws.com/sites/default/files/gallery/PAKISTAN-10023_0.jpg



Гледах тази фотография и се чудих как ли е направена:дали е използвал допълваща светкавица,отражател мен ми изглежда доста спонтанен кадъра.Дали детайла в по-тъмните области се дължи на широкия динамичен обхват на любимия му КодакХром и лентата като цяло или после е имало някаква постобработка.Като цяло снимките в сайта му изглеждат страхотно откъм цветове,даже на някои места малко ми докарват на ХДР,ама в добрия смисъл на думата.
Ей го и сайта:
http://stevemccurry.com/galleries

Отговори на това съобщение
 Re: Стив МакКъри е снимал в България
Автор: Pavel   
Дата:   03-10-12 15:50

Ти просто за лента не си ли чувал [smile] , аман от дигиталки.

Ето един пример защо не обичат дигиталното [smilie5]

http://www.horolezec.cz/technique.htm


"I still do not use any digital camera or professional digital back because they do not reach the required dimensions and quality. Unfortunately, for the marketing reasons, the technological development is globally retarded in this branch."



Публикацията е редактирана (03-10-12 15:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Стив МакКъри е снимал в България
Автор: didesignbg   
Дата:   03-10-12 16:25

Определено е ползвана светкавица вдясно от апарата. Любимият му Кодахром никога не е бил известен с широк динамичен обхват. От години МакКъри снима дигитално, та не е и във филма по принцип разковничето. Онова с лентите и бухалките е друго.

Отговори на това съобщение
 Re: Стив МакКъри е снимал в България
Автор: vandobrev   
Дата:   03-10-12 16:43

И аз видях сенките които падат от огнището и зад клекналите хора и си помислих че е или прозорец или светкавица.Както и да е обаче в такива сложни светлинни условия се е справил перфектно.Интересно ако е снимано дигитално какво мерене е използвал?[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Стив МакКъри е снимал в България
Автор: sky-fan   
Дата:   03-10-12 19:20

На някой пораснаха ли му големи уши?

Отговори на това съобщение
 Re: Стив МакКъри е снимал в България
Автор: jorro_z   
Дата:   03-10-12 21:47

Автор: Pavel
Дата: 03-10-12 15:50

Ето един пример защо не обичат дигиталното [smilie5]

http://www.horolezec.cz/technique.htm


---------------

Павка, Ладислав и аз скоро го давах за пример точно по този въпрос :)

Обаче, явно човека не си е обновявал точно този раздел на сайта от доста време... щото последните му кадри са снимани с цифров Канон 5д ІІ - справка секцията с нощните кадри - Deep Space

--

Относно вечната тема - кога е по-гот - през комунизма или през демокрацията... вече не искам да взимам отношение. Твърде сложно е, да се даде обобщение само с една дума. Или с едно изречение. Или с една страница.

Обаче искам да кажа само едно нещо, което ми прави впечатление - тогава и сега.

Тогава, през комунизЪма - навсякъде беше чисто, освен в циганската махала. Сега навсякъде е мръсно.

А това според мен, не зависи толкова от полит-строя, зависи от хората. Ерго, ние сме се променили, станали сме по-мръсни. И в буквалния смисъл, но и вътрешно най-вече. Примери има безброй, имам предвид за вътрешната мръсотия на хората, което едно време го нямаше.

Не визирам никого конкретно, говоря по принцип.

Отговори на това съобщение
 Re: Стив МакКъри е снимал в България
Автор: bgprinter   
Дата:   04-10-12 02:04

Относно вечната тема кога е било по добре - при комунизма или след отговорът е в една много хубава книга "БЯгство от свободата" на Е. Фром. Прочетете я, ограмотете се, ако не сте наваксали още.

Има и други книги, но като за начало тази мисля е точно по темата!

Сори за спама. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Стив МакКъри е снимал в България
Автор: ecobo   
Дата:   04-10-12 09:23

pepi34 написа:

> Абе ревете много, ама по това
> неправомерно наричано "Съветско
> време", България имаше повече
> права в международен аспект от
> сега и беше по-независима от
> съветите, от колкото сега от
> Америка, ЕС, че даже и от съседните
> ни държави.Бензина беше 80ст,
> парното беше 20лв на месец а тока на
> 4чл семейство беше 5лв.И това през
> 80те години. Имахме 120х армия,
> най-модерната в соц. блока след
> Съветсктата. Плащахме газа по
> 100долара за 1000к.м, а сега го плащаме
> по 600. И ако ни нападнеха
> империалистите имахме задача да
> ги удържим точно 40мин. За толкова
> време идваха Съветските
> изтребители.А сега ако някой ни
> нападне, помощ от Нато няма да
> видите, ние помагаме на Нато и
> цвета на нацията гине в чужди
> войни за чужда облага. И бяхме
> суверенна държава, а не Съветска
> територия, защото нямаше чужди
> бази и войски у нас. А сега сме
> свободни, демократични, но
> всъщност сме Американска
> територия и в същото време Турски
> вилает. Избираме свободно , но
> всъщност добре манипулирано,
> своето бъдеще.Преди бяхме уж под
> чуждо иго, а сега сме еврейски роби
> и Турски рая. Обаче сме си доволни,
> щото благодарение на съсипаната
> ни образователна система вече сме
> късогледи и не виждаме реалността.
> Какво пък, щом не си разбрал , че са
> те е*али, значи не са!


Не мога да повярвам, че все още има хора под 65 години, които харесват времето преди '89-та!!! Това е още едно доказателство колко добре е вършила (и продължава да върши) работата си съветско-руската пропаганда!
И да ти кажа за базите: имаше руски бази в БГ. Но ти щом не си разбрал, че е имало, значи е нямало ;-)

Отговори на това съобщение
 Re: Стив МакКъри е снимал в България
Автор: jorro_z   
Дата:   04-10-12 09:41

bgprinter,

за съжаление, аз съм живял доста дълго и в двата "режима", така че имам ЛИЧНИ впечатления, кога и в какво ми е било зле, и кога и в какво ми е било добре.

Книгата може и да е хубава принципно, ама нямам нужда някой да ме ограмотява как съм живял аз самият.

Да се ограмотяват тия, дето са родени след '89 и за които "комунизЪма" е адското зло, въпреки че те лично не са живяли в него.

И без друго ни е почти национална черта изказвания от типа: Еди-кое-си-нещо е пълен боклук! (Въпреки, че никога не е пипано или виждано лично въпросното нещо). Примери само в този форум, за конкретни марки и модели фото-техника - колкото искаш.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Стив МакКъри е снимал в България
Автор: pepi34   
Дата:   04-10-12 14:17

Екобо, живял съм и преди и сега и не виждам нищо лошо в предното време. Имаше само едно лошо нешо - Група алчни кариеристи бавно но славно завзеха властта още през Социализма, осраха хубаво идеята и държат до ден днешен властта и народа в пълно подчинение и манипулация.Само че тогава се даваше и на народа, а днес същите тези смучат от народа като пиявици. Щом си доволен от съвременното си съществуване, то значи, че си станал толкова късоглед, че не можеш да видиш нищо по-далеч от дисплея на фотоапарата си. Какво лошо имаше във това образованието да е безплатно? Какво лошо имаше , да има работа за всички и работното място да те чака още преди да си завършил? Че даже и по специалността!!! Какво лошо намерихте във факта , че здравеопазването беше напълно безплатно, медицината беше модерна и хората не умираха преди да дочакат линейката? Престъпниците си седяха на топло по затворите, на улицата нямаше оръжие. Аз се прибирах пеш от центъра на София до Люлин в 3часа посред нощ след дискотека с прители. Сега вече не ходя на дискотека, щото убийствата стават още там, а след 10часа не излизам даже и в собствения си квартал. Навремето циганите ги биеха редовно при първата пиянска свада и бяха послушни, днес циганите бият полицията, а мафията стреля безпощадно и безнаказано всеки който и се изпречи на пътя. Кое му е по хубавото днес? Че може да си седиш в къщи, да продадеш 1 снимка днес и да спечелиш 100долара за нея накуп ли? Това го може и в Русия и в Китай, който официално още се се управляват от комунистически партии. Свали си очилата и се огледай малко по-далеч от визьора , за да видиш реалността. А тя е жестока! Например, че твоето дете вече не е толкова свободно, колкото беше Ти навремето. Нито е толкова защитено! Нито е сигурно , че ще има с какво да го нахраниш един ден.

А за базите, служех в секретно поделение и не знам да е имало, но ти ако си снимал такава, дай да видим.Но и да е имало, това е било само в наш интерес.



Публикацията е редактирана (04-10-12 14:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Стив МакКъри е снимал в България
Автор: compur   
Дата:   04-10-12 14:39

едно време бяхме на 20...[smilie3] [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Стив МакКъри е снимал в България
Автор: jorro_z   
Дата:   04-10-12 21:19

Един човек може да е удовлетворен от нещо. Дали нещото е хубаво или не - това няма значение, стига човека да е доволен.

Друг човек може да не е доволен от същото нещо. Нормално, хора всякакви, идеи, настроения, пристрастия... Нормално.

Лошото е, че втория човек почва да обяснява на първия, че всъщност той (първия) не трябва да бъде доволен, защото е прост, не разбира, манипулиран е, лъган е, а в крайна сметка е идиот. И задължително трябва да започне да мисли като него, тоест да бъде недоволен.

И всичко това, само защото той (втория) не е бил удовлетворен.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Стив МакКъри е снимал в България
Автор: pepi34   
Дата:   04-10-12 21:30

[beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Нови предложения
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг: