Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Съвет за дигитализиране на филми
Автор: nsirakov   
Дата:   01-10-12 08:26

Имам над 100 филмчета от годините останали още от баща ми... искам да ги "дигитализирам".. дайте ми съвет за удачен вариант...

1. скенер
2. приставка за снимане към обектив (не съм сигурен как се казва джаджата)
3. ....

цената също е от значение...

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за дигитализиране на филми
Автор: simbon4o   
Дата:   01-10-12 09:11

Ако нямаш достъп до супер як и бърз(удобен) филмов скенер(не плосък с приставка), най-добре потърси дубликатор(приставка към обектив). Резултата ще е по-добър, има вариант и да си направиш дубликатор. Бях писал в една тема как става - резлтата зависи от качеството на обектива който ще ползваш и приставката колко ще държи изправен филма. Ако ти е хубав дигиталния апарат също е от значение, с хубава матрица ще изкараш повечко цветове.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за дигитализиране на филми
Автор: El_Fuego   
Дата:   01-10-12 12:15

И плосък скенер с приставка ще ти свърши работа. Надали имаш нещо, различно от семейни снимки, което да си заслужава разходите за филмов скенер.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за дигитализиране на филми
Автор: simbon4o   
Дата:   01-10-12 12:54

С плоския е по-бавно заради рязането на филмите на по 6 кадъра и реденето в приставките. Със дубликатора си ги нащраквам за има няма 30мин макс цял филм без да го режа и с будкането по наместване. Филмовите има такива със приставки които са ми си вземат филма и си го сканират. По фотостудиата трябва да има и машини които могат и да сканират - това е също вариант, но трябва да намериш добро място и да се пазариш за цената, все пак не са малко.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за дигитализиране на филми
Автор: uri64   
Дата:   01-10-12 13:44

Тези филмчета какви са - цветни, черно-бели или и от двата вида? 24Х36 или средноформатни? Как са били съхранявани - нарязани в класьори или целите, навити на ролки в кутийки? Има ли диапозитиви и ако да - рамкирани ли са? Само скан с максимално възможна резолюция ли търсиш или корекция на избледнели цветове, драскотини и прах?
Според мен изборът на оптимално решение би се повлиял значително от отговорите на тези въпроси [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за дигитализиране на филми
Автор: murnau   
Дата:   01-10-12 18:43

100 филмчета...

ще луднеш докато сканираш и половината само
най-добре на едно фото където машината сканира за 2 мин цял филм

качеството не е супер, но имаш всичко на CD и след това избираш и сканираш само 50на кадъра примерно нормално

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за дигитализиране на филми
Автор: zed   
Дата:   01-10-12 19:46

Донеси ги утре в ателието и за 24ч. си готов дигитализиран.[smilie24]
Резолюция от 1312х1968 до 2564х3818, пък за цената кажи колко ти се дава.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за дигитализиране на филми
Автор: nsirakov   
Дата:   01-10-12 23:26

Снимките са предимно (да не кажа съвсем) семейни и имат емоционална стойност за мен... вързан съм в ръцете и не бих могъл да си измайсторя сам подобна джаджа а не знам под какво име да потърся подобно нещо из китайските тържища :)

зед - благодаря ти за поканата но съм от Пловдив...

а и в момента не мога да отделя 100-200 лева - колкото и да е "от сърце"" машината си иска разходи не бих могъл да искам работа "про боно" а и по 2 лева на филмче да ми вземеш пак идват доста парички на веднъж...

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за дигитализиране на филми
Автор: BirdOfPray   
Дата:   02-10-12 04:03

Ех, Сираков... тъжна картинка - ако не беше доктор в БГ а някъде другаде и получаваше нормална заплата за труда си, нямаше да е така.. да му таковам и държавата. [smilie2]

A по въпроса ти с филмчетата - погледни тази статия за идеи.
Или пробвай да си харесаш нещо с помоща на думите "slide copier"


Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за дигитализиране на филми
Автор: Y36   
Дата:   02-10-12 09:04

http://pauloricca.com/index.php?a=blog&idpost=24




Публикацията е редактирана (02-10-12 09:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за дигитализиране на филми
Автор: sirkhann   
Дата:   02-10-12 09:18

zed - с какво сканираш?

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за дигитализиране на филми
Автор: stav   
Дата:   02-10-12 22:21

ЛС

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »