Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Има ли колега с Canon EF 40/2,8 в Бургас?
Автор: pivanov   
Дата:   29-09-12 10:19

Здравейте!
Ще ми се да поснимам с EF 40/2,8 за ден-два. Не се съмнявам в качеството на обектива, а дали ще са ми удачни тези 40мм. Ще се радвам, ако някой в Бургас има такъв обектив и се съгласи да ми го заеме за утре, неделя, 30.09. Като "залог" може да си избере някой от моите обективи.
Петър Иванов
0899 11 01 77
Поздрави на всички!

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли колега с Canon EF 40/2,8 в Бургас?
Автор: BirdOfPray   
Дата:   29-09-12 15:54

Ако то е чуденката само за 40мм - слагаш си едно варио на 40мм - и не бараш пръстена за фокусното разстояние - снимаш си и ще разбереш :)

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли колега с Canon EF 40/2,8 в Бургас?
Автор: pivanov   
Дата:   29-09-12 16:11

То това е лесно, но не може да се пресъздае усещането за размера, за тежестта, за фокуса, а нали е с някакъв нов мотор...

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли колега с Canon EF 40/2,8 в Бургас?
Автор: tbby   
Дата:   29-09-12 17:11

Ще ти цитирам photozone.de
"We are slight unsure what to think of Canon's new STM (stepping motor) AF. As of the time of this review the EOS 650D is the only camera that has been optimized for the new AF motor. On older models the AF is certainly fast and also virtually silent but not really an improvement over the conventional USM (ultrasonic) AF. The AF tracking capabilities are sub-par although that's not really a primary use case here anyway."

И въпреки това оценката им за обектива е повече от добра, а това е рядко срещано там :)

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли колега с Canon EF 40/2,8 в Бургас?
Автор: pivanov   
Дата:   29-09-12 17:27

Не съм сигурен дали тялото ми е по-старо от 650д, но не ми ще да го купувам и след това да рсзбера какво е. Та затова искам първо да поснимам малко с него.

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли колега с Canon EF 40/2,8 в Бургас?
Автор: Petri   
Дата:   29-09-12 18:31

Ако намериш някой, тествай...
Аз го имам, хубав е обектива - остър е още на бленда 2,8!
Предимството на новия мотор май е, че в тъмно фокусира без проблеми, аз останах много приятно изненадан как на страничните точки (с 5д мк2) в църква на макс отворена бленда фокусираше.

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли колега с Canon EF 40/2,8 в Бургас?
Автор: asahi   
Дата:   29-09-12 23:39

Те моторите не се интересуват от осветеността. Само се въртят напред-назад според това, което им диктува тялото.

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли колега с Canon EF 40/2,8 в Бургас?
Автор: ipolit   
Дата:   30-09-12 17:20

И аз си мислех да го взема, ама не знам какво стана с тоя бъг дето го приспива постоянно. Petri, имаш ли проблеми или всичко е ОК?

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли колега с Canon EF 40/2,8 в Бургас?
Автор: Petri   
Дата:   30-09-12 18:25

Asahi, не ме интересува и мен много от какво се "интересува" мотора, но този нов такъв е определено бавен, не е бърз, но е факт, че с автофокуса се разбира много добре. 5д мк2 е с доста слаба автофокусна система, особено по страничните точки, докато с този обектив нещата са други. Работя само с праймове и го казвам от опит.

ipolit, този бъг за съжаление го има при мен, "заспивал" ми е 2 пъти обектива. Има фирмуер за този проблем, но не ми е попадало тяло (5д мк3, 650д или 1дх) за да го оправя.

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли колега с Canon EF 40/2,8 в Бургас?
Автор: pivanov   
Дата:   07-10-12 10:00

На 17-18.10 ще ходя в София, можем да пробваме да заредим новия фърмуеър.
А иначе все още ми се иска да пробвам тая "палачинка"...

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли колега с Canon EF 40/2,8 в Бургас?
Автор: pivanov   
Дата:   09-10-12 14:49

[smile]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »