Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Никон D800 забива - колеги с подобен проблем?
Автор: frenchev   
Дата:   29-09-12 11:00

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Никон D800 забива - колеги с подобен проблем?
Автор: dave   
Дата:   29-09-12 11:02

Моето 800E не [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Никон D800 забива - колеги с подобен проблем?
Автор: frenchev   
Дата:   29-09-12 11:03

В съседната тема за автофокуса пуснах един въпрос и се оказа, че не съм единствения. Има ли и други с подобен проблем? И знае ли някой начин за решението му и кога се проявява.

Ето поста ми от съседната тема:

вчера едното д800 сякаш "заби". Всичко си работеше, експонометри, лампички, цифри, но натискайки копчето за снимане не се случваше нищо. Не знам аз ли бях разбутал нещо, но нямах време да изследвам, защото бях по средата на едно снимане и просто го включих и изключих и пак си проснима.

Някой чувал ли е за подобен проблем и може ли аз да съм пипнал нещо, че да не иска да снима.

П.П. Фокусната точка си беше на място където много лесно може да намери фокус. А да и единственото нещо което направих, за да изключа проблем с фокуса беше, че изключих автофокуса и апарата въпреки това не искаше да снима.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон D800 забива - колеги с подобен проблем?
Автор: vga   
Дата:   29-09-12 11:45

Макар да съм фен на Никон и да съм притежавал само един апарат Fuji преди Никон честно ще си призная, че досега не съм имал апарат, с който да нямам технически проблем. И то сериозни, някои не се и оправиха. Но аз съм си и карък де, всякаква техника се разваля в ръцете ми. Три тела Д200 се развалиха, четвъртото се удави. Д300с сега ми забива точно както твоето Д800. Д800 досега не ми е забивал, но очаквам проблеми, защото съм свикнал. Честно казано съм разочарован от качеството на Никон, особено зимно време бедствам най-много сравнено с други приятели, които снимат. Та така - при мен всичко досега е давало дефект, но пък при сто други хора не е. Или не са си признавали, защото са по-фанатици от мен :))

Отговори на това съобщение
 Re: Никон D800 забива - колеги с подобен проблем?
Автор: muu   
Дата:   29-09-12 11:46

момчета, купувате си скъпи апарати а не си давате зор да си прочетете упътването. въпросното "забиване" се случва когато се изпълни до краен предел буфера на камерата и трябва известно време за да се източи на картата... след което си снима нормално.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Никон D800 забива - колеги с подобен проблем?
Автор: vga   
Дата:   29-09-12 12:05

Може и това да е в случая на Френчев, но Д300с-а ми, например, си се гаси в движение :) Спира да фукционира, гаси горния екран и след включване и изключване тръгва ни лук ял ни лук мирисал [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Никон D800 забива - колеги с подобен проблем?
Автор: munich   
Дата:   29-09-12 12:10

Стига бе...Д800 прави по 16 кадъра последователни - вярно че тогава от един тест в нета показват, че му трябва 2, повтарям 120 секунди, за да източи картата и да започне да реагира отново, но 16 кадъра не са малко.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон D800 забива - колеги с подобен проблем?
Автор: Mmddmm   
Дата:   29-09-12 12:28

Д800 и Д800Е не са ми забивали...

Отговори на това съобщение
 Re: Никон D800 забива - колеги с подобен проблем?
Автор: frenchev   
Дата:   29-09-12 12:29

muu повярвай ми не е в това проблема, нито съм снимал на серия, нито много кадри един след друг, нито е била отворена светкавичката на апарата (при нейното загряване апарата не снима докато не изстине малко). Проблема е, че и при двете д800 го прави този проблем.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон D800 забива - колеги с подобен проблем?
Автор: CyberGene   
Дата:   29-09-12 12:36

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон D800 забива - колеги с подобен проблем?
Автор: pumabg   
Дата:   29-09-12 12:38

Това което описваш се случва и на моят Д7000... Вярно много рядко, но го има проблема.. Решението е с вкл. изкл. ако това не сработи, махам батерията...
Жалко че проблема не е отстранен генерално в новите тела..

Отговори на това съобщение
 Re: Никон D800 забива - колеги с подобен проблем?
Автор: hotsnail   
Дата:   29-09-12 12:52

А дали може да е от обектива или връзката с обектива. Май най-последните модели апарати и обективи са супер силно интегрирани.

Наскоро си купих малко счупен обектив и го върнах. Обаче беше много странно с него. Фокусира само в определен обхват обектни разстояния (под 5 метра) , някои опции на апарата не работеха и да забиваше.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон D800 забива - колеги с подобен проблем?
Автор: borovinka   
Дата:   29-09-12 12:56

Забиването се получава и при празен буфер. Веднъж ми се случи и се оказа, че някой, който е разглеждал камерата ми, е включил всички "подобряйзери" на изображението. Изключих каквото не ми трябва и спря да се замисля.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон D800 забива - колеги с подобен проблем?
Автор: danyyel   
Дата:   29-09-12 14:00

Здравейте,

И аз имах същият проблем в началото, винаги докато лампата свети апарата замръзваше дори само като ровя в менюто, включвам го или гледам снимки. Забележете "зелената лампа свети!".

Почнах да си купувам читави, бързи карти и проблема се реши мигновенно... за препоръчване картите да са от списъка с удобрени от Никон, в нета има такъв.

Най-добре се представи с Lexar 1000x интересно се представя и Д300 с нея, можете да видите Ники е писал по въпроса:
http://birdsphotographer.com/?p=7859


А в началото имах един CF кингстън 133x и апарата почти не работеше с него, трябваше му 1 минута за да включи преди да може да снима 1 кадър и след това още 1 минута до вторият. Та разковничето според мен е в картите.

П.С: Докато зелената лампа свети, тоест пише по-картата дори и да изключите апарата от копчето той не загасва а продължава да работи докато запише целият буфер. Това не трябва да ви стряска ако го бяха направили иначе просто щеше да прекъсва записа и нямаше да записва всички снимки, които сте изснимали. Това го прави и Д300 и Д90 и А77 ... предполагам и други камери на пазара.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Никон D800 забива - колеги с подобен проблем?
Автор: CyberGene   
Дата:   29-09-12 14:20

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон D800 забива - колеги с подобен проблем?
Автор: smaquen   
Дата:   29-09-12 17:26

За хората с предположения
д800е си ми забива (3 пъти за около 12 000 кадъра),
д700 - никога
лампичката не свети към момента на забиването - мъртъв е,
картата е 16gb Transcent 600x

далеч съм от идеята, че човек имащ д800 или сродна камера няма да разбере кога е препълнен буфера и няма да изчаква малко преди да сръчка он оф бутона, а и чесно казано има един момент на изнена когато ти се случи.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон D800 забива - колеги с подобен проблем?
Автор: cicomanco   
Дата:   29-09-12 17:51

Абеее... аз кви неща съм виждал...
Завчера колега с Д800 си снимаше на "М" , щот така бил свикнал от канона...[smilie5]
Ко да ви разпраам...[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Никон D800 забива - колеги с подобен проблем?
Автор: io_bs   
Дата:   29-09-12 18:14

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Никон D800 забива - колеги с подобен проблем?
Автор: frenchev   
Дата:   29-09-12 18:26

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Повечето ми карти са:


http://www.fotokoch.de/bilddaten/bildgross/sandisk-cf-card-extreme-40mb-sec-4-gb_42531.jpg



Предполагам, че това е достатъчно, или камерата може и по бързо.

А преди време си купих и:


http://i.ebayimg.com/t/SanDisk-16GB-Extreme-CF-CompactFlash-400X-60MB-s-UDMA-/00/$%28KGrHqIOKj4E177D


Ама нея не съм я пробвал.

Иначе фърмуер не съм слагал, сменял никакъв. Аз и затова щях да питам. Ама в четвъртък имам час в сервиза в Мюнхен и там ще ги разпитам.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон D800 забива - колеги с подобен проблем?
Автор: didesignbg   
Дата:   29-09-12 20:34

Откога снимането на М е смешно? Май, май някои хора си повярваха.[smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Никон D800 забива - колеги с подобен проблем?
Автор: dave   
Дата:   29-09-12 21:24

С това Auto ISO си снимам на М най-редовно. И намирам за леко нередовен всеки, който го намира за смешно [beer]

- Ще е от полза по-подробно да опишеш в какво се състои забиването:
- Камерата в какво състояние е?
- Какво показват дисплеите?
- На какво не реагира?
- Прави ли го с повече от един обектив?

... ако се сетиш друго спомени.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон D800 забива - колеги с подобен проблем?
Автор: danyyel   
Дата:   29-09-12 22:02

Картите със сигурност са добри ;) и са в списъка на одобрените, та сменяй фърмуера, че при мен от както изхвърлих всички бавни карти машината не е забивала, поне за сега... [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Никон D800 забива - колеги с подобен проблем?
Автор: serjy   
Дата:   29-09-12 23:02

абе верно ли D800 забива докато чака да си прехвърли буфера в картата??? че то Олимпус Пен няма такива проблеми, снима и пълни картата без да се чуди [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Никон D800 забива - колеги с подобен проблем?
Автор: dave   
Дата:   29-09-12 23:10

Не, не забива, просто чака като всеки нормален апарат да му се освободи място за следващия кадър

Отговори на това съобщение
 Re: Никон D800 забива - колеги с подобен проблем?
Автор: vgramatikov   
Дата:   30-09-12 08:12

7d то е забивало заради калпави карти. При пълен буфер збозва и ако ровиш или триеш в същото време направо си дава еррор и всичко спича и се изтрива.

Решение: Бърза карта.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »